SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Anadolu Efes’i yenerek kupaya uzandığı maçın son çeyreğinde kısa bir süre 4 yabancı ile oynadı. 28. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Anadolu Efes'i 77-75'lik skorla yenen Beşiktaş, tarihinde ilk defa bu kupanın sahibi oldu.

Beşiktaş son çeyreğin kısa bir bölümünde 4 yabancı ile sahadaydı. Siyah beyazlılar dördüncü periyodun henüz ilk dakikalarında Tutku Açık, Muratcan Güler, Gasper Vidmar, Vladimir Dasic ve Patrick Christopher 5’i ile mücadele ederken; coach Erman Kunter değişikliğie gitti.

Tutku’nun yerine Curtis Jerrels’ı oyuna alan Erman Kunter, ilk hücumdan sonra hatasını fark etti ve Dasic’i çıkartıp Barış Hersek değişikliğini yaparak hatasını telafi etti. Beşiktaş’ın bu hatasına maç içinde itiraz etmeyen Anadolu Efes ise itiraz hakkını kaybetti.

“BUNU BİR HATA OLARAK GÖRMEYİN”

Beşiktaş’ın çalıştırıcısı Erman Kunter, “Bunu bir hata olarak görmeyin. Değişiklik talimatını vermiştik. Biz az kalsın orada altı kişi kalıyorduk sahada. Biz oyuncuyu kenara yolladık. Masa hakemi ile hakemin diyaloğunda sıkıntı oldu. İsteyerek yaptığımız bir durum değildi.” dedi.

Yayınlanma Tarihi:16:24,