SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş'ta bir türlü çözüme kavuşamayan Ricardo Quaresma probleminde son olarak bir önceki hafta Başkan Fikret Orman, kesin bir açıklama yapmıştı. Orman, Quaresma'nın ilk olarak 3 milyon 750 bin euroluk yıllık ücretini 3 milyon euroya düşürmesi üzerine futbol komitesinin Portekizli oyuncuyu takıma dahil etmek için çalışmalara başladığını belirtmişti. Ancak Quaresma'nın daha sonra bu indirimden vazgeçmesi Fikret Orman'ın ‘Beşiktaş için Quaresma defteri kapanmaştır' açıklamasını yapmasına neden olmuştu. Yaşanan süreçte Q7 ile görüşen ve Portekizli oyuncunun ücretinde indirim yapması sonrası takıma dönebileceğini bildiren ancak olumsuz yanıt alan Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran da ilginç açıklamalar yaptı.

AHMET ÇEBİ TAHMİN ETTİ

Kıran, yaptığı indirim sonrası bir önceki hafta başında ülkesi Portekiz'e giden Quaresma'nın kararından vazgeçerek, yıllık ücret olarak yeniden 3 milyon 750 bin Euro'yu isteyeceğine hiç ihtimal vermediğini dile getirdi.

Kıran, Quaresma ile yaptığı telefon görüşmesi öncesi kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi'nin kendisine “Yüzde 1 bile olsa bence Quaresma indirimden vazgeçebilir. Böyle bir durum olursa ben şaşırmam” dediğini hatırlattı. Kıran “Sayın Çebi haklı çıktı. Ben Quaresma ile telefon görüşmesi yapmadan onun ücretini yeniden yükseltebileceğini tahmin etmiyordum” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:19:04,