SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu Ekim ayı olağan toplantısı, kurul başkanı Yüksel Günay yönetiminde, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Sosyal Tesisleri'nde yapıldı. Toplantıda konuşan Günay’ın gündeminde Fenerbahçe’den ayrılarak ülkesinin takımlarından Coritiba’ya transfer olan Alex vardı.

‘ALEX OLAYI PROFESYONELCE DEĞERLENDİRİLMELİ’

Fenerbahçe ile sözleşmesini karşılıklı olarak feshettikten sonra uzun süre spor kamuoyunun gündeminde kalan Alex konusunu değerlendiren Günay, şu ifadeleri kullandı:

“Alex olayını profesyonel olarak değerlendirmeliyiz. Bu mesele basında yazıldığı çizildiği gibi etrafı karıştıracak bir olay değildir. Kulübün iç bünyesindeki bir olaydır. Tarzını tartışabilirsiniz, şık mıydı değil miydi? Bu konuşulur ama bugün yeri midir değil midir? Karar sizin. Ben kendisini uğurladım. Hediyesini verdik, eşine de hediye verdim. Mutlu mu ayrıldı derseniz mutlu ayrılmadı. Ben yolcu ederken mutlu muydum derseniz? Ben de mutlu değildim. Bu insan tabiatında var. Yoksa olay karşılıklı bir anlaşmanın feshedilmesidir. Bu yol seçildi, bu yolda oldu. Hocada mı hata sporcuda mı hata? Bunu da tartışmak yersiz. Mesele yönetime intikal etmiş, yönetimin yapacağı bir şey yok. İki taraf da hazırdı. Biri bırakmaya hazır biri de ona çalışmayacağım demeye hazır. Biz olaylara duygusal bakıyoruz. Üzücü bir olaydı. Üzmekle kalsın. Kendisine orada da teşekkür ettim. Sonradan bize haber yollamış o da yolcu ettiğimizden dolayı çok mutlu olmuş. Yüksek divan kurulunda söyleyeceğim şey bu kadar. Sizlerden de ricam buradaki konuşmalarda bu çerçeve içerisinde kalınmasıdır.”