SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yapma be Volkan’

Romanya maçında yaptığı hatalı çıkışla yenilgide başrolü oynayan kaleci Volkan Demirel dün akşam Macaristan’ın attığı ilk goldeki hatasıyla yine tepki topladı.

Güncellenme: 16:15, 17/10/2012
‘Yapma be Volkan’

A Milli Takım için ‘olmak ya da olmamak' sınavıydı… Romanya yenilgisinin getirdiği moral bozukluğunun üzerine sakatlıklar da eklenmişti. Böyle bir ortamda Budapeşte'de maça iyi başladık, Mevlüt'ün golüyle üstünlüğün de elde ettik. Ancak 22. dakikada gelen golün sevinci sadece 9 dakika sürdü. Macar baskısı karşısında defansımız sıkıntı yaşamaya başlamıştı ki, Volkan Demirel'in büyük hatası geldi. Ceza alanı dışından Koman'ın içeriye doldurduğu ortaya hareketlenen Volkan, topa Szalai'nin dokunacağını sandı. Ancak Macar forvetin topun üzerinden atlaması, Volkan için büyük hatayı da beraberinde getirdi. Dizine çarpan topu ağlarında gören milli file bekçisi, Romanya maçında yaptığı büyük hatadan 3 gün sonra bir kez daha şimşekleri üzerine çekti.

KAMERALARA DA YANSIDI

Takım içinde en büyük tepki ise Emre Belözoğlu'ndan geldi. Oyunun durduğu bir anda Volkan'la gol pozisyonunu tartışan kaptanın, “Ne yapıyorsun be abi! Yapma ya! Ellerini açsan top sana çarpacak. Ellerini kapatıyorsun, top kaleye gidiyor” sözleri kameralara yansıdı. Yediği golün ardından büyük moral bozukluğu yaşayan tecrübeli file bekçisinin, daha sonraki pozisyonlarda da mental açıdan zorlandığı görüldü.