SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, FB Ülker Basketbol Takımı ile birlikte gittiği Siirt'te Moussa Sow ile ilgili söylentilere sert yanıt verdi. Sarı-lacivertli kulübün eski doktoru Ertuğrul Karanlık'ın yaptığı açıklamalara oldukça sinirlenen Yıldırım, Senegalli futbolcunun kronik sakatlığını iddia ederek futbol yaşamının bittiğini ileri sürenlere öfkelendi. Alex de Souza olayını aylardır tartışan medyanın yeni hedefinin Aykut Kocaman olduğunu ileri süren Başkan Yıldırım, “Moussa Sow sahada oynuyor, golünü de atıyorsa sorun yok” yorumunu yaptı.

SAHADA CEVABINI VERİYOR

Kronik sakatlığı bulunan bir futbolcunun hem Fenerbahçe'de hem de Senegal Milli Takımı'nda da forma giymesinin iddiayı ileri sürenlere en güzel cevap olduğuna dikkat çeken Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü: Fenerbahçe'ye transfer edilen her futbolcu sağlık kontrolünden geçirildikten sonra imza attırılır. Hiç bir sıkıntı yokken, sorun varmış gösteriliyor. Hocamızın transferden komisyon aldığı şeklinde çirkin yorumlar yapılıyor. Bu haberlerle Aykut Kocaman'ı yıpratmaya çalışıyorlar, başaramayacaklar. Buna izin vermeyeceğim.

BAŞKAN YILDIRIM İFADE VERDİ

Aziz Yıldırım, bir televizyon kanalında şike soruşturmasını yürüten savcılar aleyhinde konuştuğu iddiasıyla dün Kadıköy Adliyesi'nde ifade verdi. Kadıköy Cumhuriyet Savcısı Ümit Hulusi Koçal'a ifade veren Yıldırım'ın, suçlamaları kabul etmediği, haksızlığa uğradığı ve kulübü ile kendi şahsı hakkında haksız muamele yapıldığını ileri sürdüğü öğrenildi. Aziz Yıldırım, herhangi bir açıklama yapmadan adliyeden ayrıldı.

İrfan YİRMİBEŞ / AMK