SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

urnuvanın ikinci günü bir altın ve bir gümüş madalya kazanan Türkiye toplamda iki altın, bir gümüş ve üç bronz madalya ile Japonya'nın ardından ikinci sırayı aldı.

Bağcılar Spor Kompleksi'nde düzenlenen organizasyonun ikinci gününde erkekler ve bayanlar takım kata ile bayanlar kumite 50, 55 kg, erkekler kumite 60, 67 kg. müsabakaları yapıldı.

Son iki yılın Avrupa şampiyonu Serap Özçelik, üç maç kazanarak geldiği finalde Şilili Gabriela Bruno Piutrin ile karşılaştı. İlk kez karşılaştığı rakibi karşısında ilk puanı maçın bitimine 50 sn. kala alan Özçelik ardından rakibine bir puan verdi. 1-1 biten maçın sonunda hakem kararıyla 5-0 şampiyon olan Serap Özçelik, Meltem Hocaoğlu'ndan sonra zirveye çıkan ikinci sporcu oldu.

Bayanlar 55 kg. finalinde Brezilyalı Valeria Kumizaki ile karşılaşan dünya gençler şampiyonu Tuba Yenen maçın son bölümünde rakibine üst üste iki puan vererek tatamiden yenik ayrıldı. KATADA JAPON ÜSTÜNLÜĞÜ

Japonya bireysel katadan sonra takım katada da üstünlüğünü gösterdi ve hem erkekler hem bayanlarda şampiyon oldu. Japon bayan kata takımı İran'ı, erkek kata takımı ise Hırvatistan'ı finalde 5-0 mağlup ederek altın madalya kazandı.

Erkekler 60 kiloda Avrupa ikincisi Letonyalı Kalvis Kalnins İranlı Amir Zadeh Mahri'yi yenerek Karate 1 Premier League'in İstanbul ayağını şampiyon olarak tamamladı. 67 kiloda ise İranlı Saeid Karyani Ahmadi, finalde Vigen Ohanyan'ın geçerek zirveye çıktı.

Karate 1 Premier League'in İstanbul ayağının ikinci gününde sporseverler Bağcılar Spor Salonu'nu büyük ölçüde doldurdu. Maçları İran Spor Bakanı ve Olimpiyat Komitesi Başkanı Muhammed Aliabadi, İran Başkonsolosu Mahmut Heydari, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca ve Türkiye Karate Federasyonu Onursal Başkanı Hakkı Koşar da izledi.

Yayınlanma Tarihi:14:38,