SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

63 kiloda podyuma çıkan milli haltercimiz, kürsü şansını 1 kiloyla kaçırdı…

Türkiye, 2012 Olimpiyat Oyunları'nın dördüncü gününde de madalyasına kavuşamadı. Halterde Aylin Daşdelen'den beklenen madalya başarısı gelmeyince, tüm gözler 63 kiloda podyuma çıkacak Sibel Şimşek'e dönmüştü. Ancak Şimşek'le de hayalkırıklığı yaşandı. Milli haltercimiz madalyaya çok yaklaşsa da silkmede istediği kiloyu kaldıramayınca, kürsünün dışında kalırken, en yakın rakibi 1 kiloluk farkla bronz madalyanın sahibi oldu.

BRONZ MADALYAYI KANADALI KAPTI

Sibel Şimşek koparmada yüreğimizi ağzımıza getirdi. İlk hakkında 105 kilo için podyuma çıkan milli haltercimiz ilk 2 hakkında başarı sağlayamadı. Son hakkında ise 105 kaldıran Sibel, kürsü iddiasını sürdürdü. Koparmaya nazaran silkmeye daha iyi başlayan Sibel, ilk hakkında 130 kiloyu kaldırdı.

Rus rakibi Svetlana Tsarukaeva'nın 125'te kalmasıyla Sibel'in gümüş madalya şansını da ortaya çıktı. Ancak son iki hakkında 133 kiloyu kaldıramayan ve Kanadalı rakibinin de bu kiloda başarı sağlamasıyla milli haltercimiz 1 kiloyla kürsünün dışında kaldı. Sibel Şimşek toplamda 235'le 4. olurken, Kanadalı Girard (103 koparma, 133 silkme) 236'yla bronz madalyayı kaptı. Rus Svetlana 237'yle ikinci, Kazak Maneza 245'le altın madalyanın sahibi oldu.

Yayınlanma Tarihi:16:43,