Reklamsız Sözcü
Hakem pozisyon sonrası maçı bitiren düdüğü çaldı ve maç beraberlikle sona erdi.
90+4DK
Orta geldi serbest vuruştan ama sonuç çıkmadı.
90+4DK
Fenerbahçe verdiği pozisyon sonra uzun bir topla atağa çıktı. Rakip yarı alanda serbest vuruşu kazandı. Son bir gol şansı.
90+2DK
DİREĞİN DİBİNDEN DIŞARI! Başakşehir son bir gol için yüklendi. Sağdan korneri kullandı. Savunma karşıladı ama seken top yeniden orta sağ kanatta. Bu kez kale önüne doğru indirdi topu ev sahibi, Visca kalenin karşısında ayağında bulduğu topu hemen direğin dibinden dışarı attı.
90+1DK
Uzatmalara girilirken iki takımın da hücum girişimleri yarım kalıyor. İsabetsiz paslar yüzünden iki taraf da ikinci bölgede kısılıp kalıyor.
90DK
Hakem üç dakika uzattı maçı. 
88DK
Fenerbahçe'yi hücumda yakalayan Başakşehir hızlı çıktı. Sağ taraftan ceza sahasında çizgiye indi top ama içeri çevrilen pası Skrtel son anda çıkardı. Dönen top Volkan'ın kalesine şut olarak döndü, sektirdi topu milli kaleci ama Başakşehirli oyuncu tamamlayamadı, yine Volkan'a takıldı.
86DK
Ters taraftan devam eden hücumda Visça sağ taraftan tekrar ortaladı. Yine savunmaya takıldı. İsmail kazanılan topla hızlı çıkardı Fenerbahçe'yi ama hücumu kuracak pası isabetsiz olunca bir anlamı kalmadı. 
85DK
Başakşehir galibiyet için yükleniyor. Sağdan sola birden fazla kez dolaşan topu Eren ortaladı soldan. Ama taça gitti top.
84DK
YAN AĞLARDA! Fenerbahçe korner sonrasında kazandığı topla orta sahada faulü kazandı. Mehmet Topal serbest vuruşu yüksek bir ara pasla Sow'u bularak kullandı. Sow savunmanın arkasına ceza sahasına sızdı ama kontrolü kötü olunca kale karşısında kalmadı. Yakın mesafede ağ taraftan vuruşu yan ağlara çarparak auta gitti.
83DK
SON ANDA JOSEF! Başakşehir ikinci yarı ilk kez organize ve tehlikeli geldi. Visca üst üste paslardan sonra ceza sahasının sağ çizgisinden topu yerden içeri çevirdi, kale önünde top bekleyen Mehmet'i bulacak pası Josef son anda kornere attı. Kornerden sonuç çıkmadı.
81DK
SON ANDA FARUK! Lens'in korneri direkt kaleyi buldu, Faruk çeldi topu.
80DK
Sonrasında ceza sahası önüne döndü Fenerbahçe. Mehmet Topal sağ tarafta uzaktan vurdu, uzak köşeden dışarı gitti. Hakem korneri işaret etti.
80DK
Şener'le geliyor sağdan Fenerbahçe kazandığı top sonrasında. Ama yapılan ortalar bir türlü ceza sahasına gitmiyor. 
80DK
Mossoro sarı kart görüyor faulüden sonra.
79DK
Sarı Kart José Márcio da Costa
79DK
Mossoro rta sahada topu baskıyla kapıp hızlı çıkmak isteyen Mehmet Topal'a arkadan faul yapıyor.
79DK
Ancak sarı-lacivertliler iyi kullanamıyor topu hücumda. Soldan başlatmak istedikleri hücum savunmaya takılıyor.
78DK
Başakşehir önce serbest vuruşu kullandı, sonra kornere dönüştü o top. Sonrasında ters taraftan Eren'le çizgiye indirmek istediler seken topu ama Fenerbahçe savunması sağlam.
77DK
Sarı Kart İsmail Köybaşı
77DK
Bir sarı kart da İsmail KöybaşI'na çıktı faulünden sonra
77DK
Bir türlü sahibini bulamayan top Başakşehir'de kaldı. Şimdi Visca'yı sağ ileri bölgede topla buluşturdular, taç çizgisinde topu uzun atıp geçmek istedi Boşnak oyuncu, İsmail'e takıldı.
76DK
Fenerbahçe daha çok topu oyunda tutuyor bu bölümde. Sol taraftan Mehmet Topal'ın pasıyla ceza sahasına girdiler ama Başakşehir savunması hata yapmıyor. Topu geri kazanıp uzun topla çıkmak istediller. Pas isabetsiz.
75DK
Istanbul Basaksehir
Istanbul Basaksehir
Oyuncu Değişikliği Mustafa Pektemek Mehmet Batdal
75DK
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Mustafa Pektemek oyundan çıktı, Mehmet Batdal yerine girdi Başakşehir'de.
75DK
Fenerbahçe sol taraftan gelmeye çalışıyor ama Başakşehir savunması çok kalabalık o tarafta. Salih bir türlü boşluk bulamadı.
74DK
Oyuncu Değişikliği Robin van Persie Moussa Sow
74DK
Oyuncu Değişikliği Ozan Tufan Salih Uçan
74DK
Ozan Tufan'ın yerine Salih Uçan oyuna giriyor Fenerbahçe'de.
74DK
Robin Van Persie oyundan çıkıyor, Moussa Sow oyuna giriyor.
72DK
Başakşehir ilk yarı olduğu gibi kanatlara indirdiği topla gelmek istiyor rakip kaleye ama boşluk bulamıyor bir türlü. Fenerbahçe kenarları ikinci yarıda iyi kapatıyor.
71DK
Yine Caicara'yla çizgiye yaklaştı Başakşehir. Bu kez de Visca sıfıra indi ortası arka taraftaki Mossoro'ya geldi ceza sahasında. Tekrar içeri kesmek istedi Brezilyalı ama ortası isabetsiz.
70DK
Başakşehir alışık olduğumuz bir kanat kombinasyonuyla sağ tarafta alan açtı. Caicara, Visca'yı kullanarak ileri çıktı. Onun pasıyla Emre buluştu topla ama topsuz çıkan Brezilyalı'nın önüne attığı pas çok uzun.
69DK
Sarı Kart Martin Škrtel
69DK
Skrtel rakibine yaptığı sert müdahale sonrası sarı kart  görüyor.
69DK
Mossoro'nun girişinin ardından Başakşehir yeniden topun kontrolünü aldı. Hazırlık pasları yapan rakibine baskı sırasında Skrtel'den sert faulle durdu hücum.
68DK
Istanbul Basaksehir
Istanbul Basaksehir
Oyuncu Değişikliği Eren Albayrak José Márcio da Costa
68DK
Adebayor oyundan çıkıyor, Mossoro oyuna giriyor Başakşehir'de.
66DK
Sarı Kart Jeremain Lens
66DK
Fenerbahçe sol taraftan çabuk paslarla geldi, İsmail ortaladı top arka tarafa sekti. Lens ceza sahasının arka tarafında topu tekrar içeri çevirdi ama tehlike yaratamadı. Faruk'un ellerinde kaldı top.
65DK
Lens topsuz alanda Eren'e yaptığı faul sonrası sarı kart görüyor.
65DK
Başakşehir sağ ve sol taraftan üst üste iki atak denedi. Önce Caicara'nın ortası sonuç getirmedi, sonra da Eren'in topsuz koşusuna gelen pas çok hızlı kaldı.
63DK
Sarı Kart Emre Belözoğlu
63DK
Emre Belözoğlu sarı kart görüyor.
62DK
Sarı Kart Emmanuel Adebayor
62DK
Emmanuel Adebayor sarı kart görüyor.
62DK
Başakşehir santra sonrası soldan Cengiz'le çok hızlı geldi. Ceza sahasına çabuk çevirdi genç oyuncu, arka tarafta bomboş bekleyen Adebayor'dan önce Sktrel uzaklaştırdı topu son anda.
61DK
ISTANBUL BASAKSEHİR
2
:
2
FENERBAHÇE
FENERBAHÇE
Gol Robin van Persie
60DK
GOL! Fenerbahçe kazandığı topla yerleşmeye çalışıyor rakip yarı alana. Ozan'ın kazandığı faul sonrası nihayet serbest vuruşu çabuk kullanarak boşluk buldu Aatif'la. O sağa çevirdi oyunu. Şener ortayı yaptı, Van Persie kafayı vurdu penaltı noktası üzerinde, ağları buldu, beraberliği getirdi.
59DK
Karşılıklı uzun toplarla iki taraf da topu kaybetti üst üste. Sonrasında Başakşehir sağ tarafta çoğalıp kaptı topu.  Ama yine kaybetti. 
58DK
Fenerbahçe hücumu Caicara'nın uzaklaştırdığı top sonrası devam etti. Ozan sağ taraftan çizgiye kadar sürükledi topu ama savunmadan kurtulamayınca aut atışından fazlası çıkmadı.
57DK
Sol tarafa geçen Lens savunmada kazanılan topla hızlı çıkmak istedi, teke tek yakaladı Caicara'yı ama geçemedi.
56DK
Sağ taraftan Caicara'yla geldiler yine. Brezilyalı önce iki hazırlık pası yaptı. Sonra ortaladı, sonuç çıkmadı. Seken topu ters tarafta Emre taşıdı, Ozan faul yaptı tecrübeli isme.
56DK
Başakşehir'in baskısı sürüyor rakip yarı sahada. Turuncu-mavililer tüm maç olduğu gibi pas yapıyor, boşluk arıyor rakip savunmada.
54DK
Sağ tarafta üst üste uzun toplardan bir türlü sonuç çıkmadı. Başakşehir nihayet topu ileri götürüp bir orta yapmayı başardı ama top Volkan'ın ellerinde kaldı.
53DK
Sarı Kart Cengiz Ünder
53DK
Cengiz Ünder sarı kart görüyor.
52DK
Aatif'la ceza sahasına yaklaştı Fenerbahçe ama içeri pas isabetsiz. Sonrasında sağdan hızlı çıktı Başakşehir. İçeriye çabuk bir orta ama arka direkte kontrol edemiyor Cengiz. Sonrasında da kaybettiği topla hızlı çıkmık isteyen Lens'e faul yapıyor.
51DK
Fenerbahçe sağ taraftan zorlamaya devam ediyor rakibi. Şener yine çizgiye inmek istedi, taç kazandırdı. Sonrasında hücumun yönünü değiştirdi Fenerbahçe. Hala bir taraftan boşluk bulup ilerlemeye çalışıyor.
50DK
Lens - Şener ikilisi sağ tarafta üst üste paslarla çizgiye indi. Ortasını yaptı Fenerbahçe'nin sağ beki, hakem önce korneri, sonra autu işaret etti.
49DK
Adebayor tedavisi sonrası döndü oyuna. Fenerbahçe topun sahibi ama maç boyu olduğu gibi topu ileri götürmekte zorlanıyor.
48DK
Üst üste top kayıpları yaşanıyor bu anlarda. Üst üste isabetsiz pasların ardından Adebayor ikili mücadele sonrası yerde kaldı. Omzunu tutuyor.
48DK
O korneri de savunma uzaklaştırıyor. Sonuç çıkmıyor. Başakşehir sonrasında önce geriye, sonra dikine pas yaptı ama topu kaybetti. Fenerbahçe de sonrasında geriden pasla çıkmak istedi ama başarısız.
47DK
Serbest vuruş köşe vuruşuna dönüşüyor.
47DK
İkinci yarıya Başakşehir baskısıyla başladık. Ev sahibi önce sol taraftan zorladı Fenerbahçe kalesini, şimdi de sağ taraftan serbest vuruşu kazandı.
45DK
Hakem düdüğü çalıyor, Başakşehir'de ikinci yarı başlıyor.
40DK
Mustafa Pektemek sarı kart görüyor.
Ve Mete Kalkavan ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor. 
45+3DK
Başakşehir bir kez daha geride çabuk pas yaptı, soldan Eren'le çıktı bu kez. Cengiz korner direğinin orada aldı topu ama Neustadter'den kurtulamadı. Sarı lacivertli savunmacı topu kazandırdı.
45+3DK
Lens tehlikeli bölgeden atışı kullandı. Topireğin hemen yanından dışarı gitti.
45+2DK
Fenerbahçe ev sahibinin hücumunun ardından hızlı çıktı. Ozan Tufan'la rakip yarı alanı önüne geldi. Ceza yayının beş 10 metre gerisinde faul geldi ona.
45+1DK
Sonrasında soldan çıkmak istedi Başakşehir faule takıldı. Sonrasında da yapılan orta Volkan'ın ellerinde kaldı.
45+1DK
Bu sırada Lens oyunun yönünü ters tarafa çevirmişti, soldan sağa doğru ama Başakşehir savunması hızlı döndü orada. Boşluk vermedi rakibine.
45+1DK
Hakem üç dakika uzatıyor ilk yarıyı.
45DK
Fenerbahçe büyük bir aranın ardından topun sahibi ama yarı sahasından çıkamıyor, baskı yiyor.
44DK
Emre arka direğe ortaladı, kale sahasına doğru ama kimse hareketlenemiyor. Top dışarı çıkıyor.
44DK
Sağ taraftan süren hücum faulü getirdi Ozan'dan. Emre kullanıyor şimdi atışı. 
43DK
Başakşehir ilk yarının genelinde olduğu gibi topun sahibi. Baskıyı pasla geçtiler, sağdan çizgiye indiler Visça'yla. Onun ortası Skrtel'den döndü. Hücum sürüyor.
42DK
Faruk kornerde bir kez daha çıktı, dokunamayıp hata yaptı bir kez daha ama bu sırada rakipten bir darbe aldı. Hakem faulü işaret ediyor.
41DK
Fenerbahçe, Başakşehir'in baskısının ardından hızlı bir hücumla sol taraftan geldi. Aatif indirdiği uzun pasla gelen topu indirip İsmail'in önüne bıraktı topu, onun ortası korneri getirdi.
40DK
Sarı Kart Mustafa Pektemek
40DK
ÇİZGİDEN ÇIKTI! Başakşehir kornerden bir kez daha gole yaklaştı. Epureanu gelen ortada kafayı vurdu, son anda çıkardı topu Volkan. Savunma uzaklaştırdı.
38DK
YANDAN DIŞARI! Başakşehir yine sağ taraftan geldi. Visca, Mustafa Pektemek'ten aldığı pasla ceza sahasına yaklaştı. Çok güzel bir çalımla daldı içeri, sert bir şekilde içeri gönderdi topu, savunma kornere attı.
37DK
Sonrasında sağ taraftan devam eden ataktan sonuç çıkmadı Başakşehir için. Ancak ev sahibi hala topun sahibi.
36DK
Emre düdükten sonra topa vurmasının ardından hakemle bir tartışma yaşadı. Sol taraftan ortaladı serbest vuruşu, sonuçsuz kaldı. Ancak top yeniden onu buldu, yine ortaladı. Yine dönen top sol kanadın gerisinde bekleyen Eren'i buldu, o da bir daha ortaladı çizgiye gelip. Bu kez yerden gelen topu Skrtel uzaklaştırdı.
35DK
Duran oyun yeniden hareketlendi. Sol taraftan gelmek istedi Başakşehir. Bir türlü kalabalık savunmadan çıkaramadı topu, bu sırada Mete Kalkavan faulü işaret ediyor aynı kanattan. İkili mücadele sırasında Cengiz yerde kalmıştı.
34DK
Oyuncu Değişikliği Mahmut Tekdemir Samuel Holmén
34DK
Sedyeyle sahadan ayrılıyor Mahmut. Başakşehir zorunlu bir oyuncu değişikliği yapacak.
32DK
Mahmut'un sakatlığı nedeniyle oyun durmuş durumda şu an. Van Persie'nin kolu sert bir şekilde Başakşehirli oyuncunun yüzüne geldi ortadaki top için mücadele sırasında.
31DK
MUSTAFA FIRSATI HARCADI! Orta sahaya seken topu çok iyi bir pasla Fenerbahçe savunmasının arkasına bıraktı Başakşehir orta sahası. Mustafa Pektemek bomboş buluştu topla ceza sahasında. Volkan'la karşı karşıya ve tek başına olmasına rağmen kaleden uzaklaşarak vurdu topa. Uygun pozisyonda farklı dışarı attı topu.
29DK
Fenerbahçe savunmasıyla kazandığı bir başka topla çabuk yerleşti yarı alana. Sonra boşluk bulmak için sağdan sola, soldan sağa pas yaptı. Ancak oyunun yönünü değiştirmek isterken atılan bir uzun pası Aatif kontrol edemedi. Sonrasında da kaybetti topu Fenerbahçe.
28DK
Kaptığı topla hızlı hücuma çıktı Fenerbahçe ama Ozan Tufan ceza sahası önünde çabuk veremedi pası. Atak uzaktan şutla sonuçsuz kaldı.
27DK
Taç sonrasında Skrtel hava topu mücadelesinde Mustafa'ya faul yapıyor. Hakem faulü gecikmeli çaldı. Başakşehir'in sonrasındaki hücum hazırlığı Fenerbahçe savunmasına takıldı.
26DK
Fenerbahçe taçla kazandığı topla sol taraftan hücum ediyor şimdi. Ama Başakşehir savunması akıllı hamlelerle taçı ve topu tekrar kazandı.
25DK
Ortadan sonuç çıkmıyor. Sonrasında Başakşehir sağdan hızlı atağa çıkmak istedi, Visça'ya uzun bir pasla ama çok uzun.
24DK
Lens topun başında. Altı Fenerbahçeli ceza sahasında. 
24DK
Fenerbahçe şimdi yeniden rakip yarı alana yerleşti. Pas yapıyordu boşluk bulmak için ama Lens'in pası sonrası Mahmut'tan Ozan'a sert bir faul. Hakem serbest vuruşu işaret ediyor.
23DK
Fenerbahçe
Fenerbahçe
Oyuncu Değişikliği Simon Thorup Kjær Roman Petrovich Neustädter
23DK
Sakatlanan Mahmut oyundan çıkıyor, Holmen oyuna giriyor.
23DK
Simon Kjaer sakatlığı nedeniyle oyuna devam edemiyor. Danimarkalı oyuncu için değişiklik hazırlığı var. Neustadter oyuna giriyor, Kjaer oyundan çıkıyor.
22DK
Başakşehir akın akın geliyor bu anlarda. Adebayor orta sahadan aldığı topu sol tarafa doğru dribbling yaparak rakip kaleye götürmek istedi ama savunma taç çizgisine itti onu. Tehlikeye izin vermedi.
21DK
Başakşehir orta alanda iyi bir pas oyunuyla Caiçara'yı bomboş çizgiye indirdi. Ama ortası savunmadan döndü. Sonraki kornerden de ev sahibi için sonuç çıkmadı.
20DK
Lens sağ taraftan çıkardı Fenerbahçe'yi ama savunmaya takıldı. Sonrasında Başakşehir hücumu yine boşluk arıyor pasla.
18DK
Başakşehir kaptığı topla yine hücumunu sağ tarafa yıktı ama sonuç alamadı bu kez. Fenerbahçe, Van Persie'nin koşusuyla hızlı çıktı. Çabuk yerleşti rakip yarı alana. Ozan ceza yayının sağ tarafından, uzaktan denedi kaleyi üstten dışarı çıktı top.
17DK
Fenerbahçe şimdi hazırlık paslarıyla rakip yarı alana yerleşti. Başakşehir yarı saha çizgisinin ilerisine geçirmiyor. Baskıyla kaptılar topu orta yuvarlakta.
16DK
Eren sol taraftan çok rahat geldi Başakşehir'de. Topu ceza sahasına ortaladı, Volkan çıkıp topu kontrol etti, tehlikeyi önledi.
15DK
Başakşehir yeniden topun kontrolünü aldı. Üst üste paslarla soldan sağa getirdi topu ama bu kez orta yerine yay üzerinden bir pas aradı ancak savunmaya takıldı.
14DK
Çok tempolu geçiyor maç. Fenerbahçe bir kez daha sağdan etkili geldi, Lens'in ortasına arkada Aatif yetişemedi.
12DK
ISTANBUL BASAKSEHİR
2
:
1
FENERBAHÇE
FENERBAHÇE
GOL! Fenerbahçe hızlı bir yanıtla farkı bire indiriyor. Şener sağdan ortaladı, Faruk'un yumruğu kısa kaldı, seken topu Ozan Tufan ceza sahasında tamamlayıp skoru 2-1 yaptı.
11DK
ISTANBUL BASAKSEHİR
2
:
0
FENERBAHÇE
ISTANBUL BASAKSEHİR
GOL! Cengiz bir kere daha ağları bulup Başakşehir'i 2-0 öne geçiriyor. Sağdan çok hızlı geldi Başakşehir. Arka direğe sert ve yerden gelen topa çok şık dokundu Cengiz ve farkı ikiye çıkardı.
11DK
GOL! Cengiz bir kere daha ağları bulup Başakşehir'i 2-0 öne geçiriyor. Sağdan çok hızlı geldi Başakşehir. Arka direğe sert ve yerden gelen topa çok şık dokundu Cengiz ve farkı ikiye çıkardı.
10DK
ÇİZGİDEN ÇIKARDI! Fenerbahçe golden hemen sonra sağdan Şener'le geldi. Onun ortasında Faruk çıktı ama topa müdahele etmesine rağmen uzaklaştıramadı. Boşta kalan topu bir Fenerbahçeli kaleye vurdu, çizgide Caicara golü önledi
7DK
ISTANBUL BASAKSEHİR
1
:
0
FENERBAHÇE
ISTANBUL BASAKSEHİR
GOL! Adebayor, Fenerbahçe'nin hücumu sonrası hızla ceza sahasına girdi Adebayor uzun topun ardından seken topla. Onun ceza sahasından vuruşunu Volkan çıkardı, top sağ tarafta bekleyen Cengiz'i buldu, arka direğe harika bir plase yaptı Cengiz ve çok şık bir golle ağları buldu.
7DK
Fenerbahçe ilk kez orta sahada kaptığı bir topla üçüncü bölge gelmeyi başardı. Ama sonrasında gelen uzun pas savunmaya takıldı.
6DK
Fenerbahçe, Başakşehir'in baskısı sebebiyle oyun kurmakta zorlanıyor. Ev sahibi bir kez daha topun sahibi pas yaparak rakip alanda boşluk arıyor.
5DK
Ev sahibi kaptığı topla sağ taraftan Caicara'yı çizgiye kaçırdı. Onun ortasına Adebayor'dan önce savunma kafayı vurdu.
4DK
Başakşehir'in ilk hücumu sonrası Fenerbahçe hızlı çıkmak istedi, Başakşehir savunmasına takıldı.
4DK
YANDAN DIŞARIDA! Epuranu kornerden gelen topa arka direkte kafayı vurdu, top az farkla dışarı gitti.
3DK
Medipol Başakşehir ilk hücumunu sağ taraftan organize olarak yaptı. Cengiz tehlikeli alana topsuz girip pası aldı, çizgiden içeri çeviremeden topu kornere savunma attı.
2DK
Fenerbahçe santranın ardından uzun bir topla ilk atağı yapmak istedi ama başarılı olamadı.
1DK
Ve hakem ilk düdüğü çalıyor. Başakşehir'in santrasıyla maç başlıyor.
İstiklal Marşımız da okundu. İki takımın sahaya yayılmasının ardından ilk düdük çalacak ve maç başlayacak.
İlk düdük için iki takım da sahada. Rajtoral için bir dakikalık saygı duruşu, İstiklal Marşı öncesinde.
İki ayaklı mücadelenin ilk adımı için iki takım sahaya çıkmaya hazır.
Başakşehir XI: Faruk, Caicara, Attamah, Epureanu, Eren, Mahmut, Emre, Visca, Cengiz, Adebayor, Mustafa Pektemek
Fenerbahçe XI: Volkan, Şener, Skrtel, Kjaer, İsmail, Ozan, Mehmet, Josef, Lens, Aatif, Van Persie.
Heyecanlı eşleşme öncesi iki takımın ilk 11'leri belli oldu...
Merhaba sevgili futbol severler. Ziraat Türkiye Kupası'nda Başakşehir - Fenerbahçe yarı final mücadelesinin canlı anlatımıyla beraberiz.
Powered By