Reklamsız Sözcü
Hakem Özgür Yankaya maçın son düdüğünü çalıyor ve 90 dakika sona eriyor...
90+1DK
Maçın sonuna en az 2 dakika ilave edildi. 
90DK
Roni yerden kalktı ve oyuna devam ediyor. 
90DK
Onur Kıvrak ile çarpışan Roni yerde kaldı. Brezilyalı oyuncu yerden kalkamadı ve oyun şu anda durdu. 
89DK
Roni'nin pasında Digao sağ kanattan içeri girmeye çalıştı fakat Trabzonspor defansı buna izin vermedi. 
89DK
Yusuf Erdoğan, sağ kanattan Castillo'ya doğru orta açtı. Castillo topu ayağından açmasına rağmen tam çizgi üstünde kontrol etti ve ortasını açtı ama top Adanasporlu oyuncularda kaldı. 
86DK
Adanaspor 4. golden sonra iyice oyundan düştü ve 10 kişi kalması sebebiyle kendi yarı sahasından bu dakikalarda çıkamamaya başladı. 
85DK
Castillo şık hareketlerle 3 Adanasporlu oyuncuyu oyundan düşürdü ve takımına korner kazandırdı. Trabzonspor sağ taraftan bir köşe vuruşu kullanacak. 
84DK
Adanaspor
Adanaspor
Adanaspor'da Renan oyundan çıkıyor. Tevfik oyuna giriyor. 
84DK
Trabzonspor
Trabzonspor
Zeki Yavru Trabzonspor'da oyundan çıkan isim... Zeki'nin yerine oyuna dahil olan isim ise Akakpo oluyor.
83DK
Adanaspor sağ kanattan Digao ile atak geliştirdi ama Akakpo araya girip topu taça gönderdi. 
81DK
Trabzonspor
Trabzonspor
Trabzonspor'da Jan Durica oyundan çıkan isim oluyor. Oyuna dahil olan isim Muhammed Demirci...
81DK
Trabzonspor kısa paslarla Adanaspor ceza sahası yayına kadar geldi. Okay Yokuşlu, ara pasında N'Doye'u bulmaya çalıştı ama top kaleci Hayrullah'ta kaldı. 
79DK
Okay'ın top kaybında Adanaspor Roni ile Trabzonspor yarı sahasına geçti fakat Trabzonspor önde yaptığı baskıyla rakibi kendi sahasına doğru tekrardan gönderdi. 
77DK
Trabzonspor bu dakikalarda maça hükmeden taraf konumunda. Kendi sahasında yaptığı paslarla süre eritiyor. 
74DK
TRABZONSPOR
4
:
1
ADANASPOR
TRABZONSPOR
GOL! Yusuf Erdoğan'ın pasında N'Doye topla buluşan isim oldu. N'Doye, Castillo ile verkaç yaptı. Ardından topa tekrar sahip olan Castillo pasını Mehmet Ekici'ye gönderdi. Ceza sahasına giren Mehmet Ekici, Yusuf Erdoğan'ın golüne benzer bir biçimde sağ taraftan ceza sahasına girdi ve şık bir vuruşla topu ağlara gönderdi.
73DK
Mehmet Ekici korneri kullanan isim oldu. Ceza alanına doğru topu sert kesen Mehmet'in ortasına kimse müdahale edemedi ve top Adanaspor'un sağ kanadına doğru açıldı. 
73DK
Yusuf Erdoğan sağ kanattan getirdiği topu ortaya çevirdi ama defansa çarpan top üst ağlarda kaldı ve Trabzonspor korner kazandı. 
72DK
Sarı Kart Vladimir Koman Jr.
72DK
Adanaspor
Adanaspor
Vladimir Koman oyundan çıktı. Yerine dahil olan isim Cem Özdemir oldu. 
70DK
TRABZONSPOR
3
:
1
ADANASPOR
TRABZONSPOR
GOL! Okay'ın pasında gerilerden gelen Yusuf topu kontrol edip ceza sahasının sağından içeri girdi... Kalecinin sağından topu şık bir vuruşla ağlara gönderen Yusuf Erdoğan takımını 3-1 öne geçirdi.
69DK
Zeki Yavru, Roni'nin üstünden topu aşırtmak isterken Brezilyalı oyuncunun elle müdahalesi sonucunda hakem serbest vuruşa hükmetti. 
68DK
Magaye Gueye'ye müdahalede bulunan Zeki Yavru sarı kart gördü ve bir sonraki maç için cezalı duruma düştü.
68DK
Castillo yine topu uzun süre sürdü ve sol kanattan ceza sahasına girmek üzereyken şutunu çekti ama top farklı bir biçimde auta çıktı. 
66DK
Hakeme fiili müdahalede bulunan Bekir Yılmaz sarı kart gördü. 
66DK
KONUK EKİP GOLE YAKLAŞTI! Digao'nun ortasında top ceza sahası yayına açıldı. Bekir topa gelişine vurdu ama top Onur'un sağından süzülerek ve defansa temas ederek kornere kadar çıktı. 
64DK
Trabzonspor, Castillo ile sağ kanattan kontraatağa çıktı. Defansın müdahalesi ile top ceza yayının ilerisine açıldı. Gerilerden gelen Durica topa sert bir biçimde müdahale edip topu N'Doye'a kazandırdı. Senegalli yıldız uzaklardan kaleyi yokladı ama top farklı bir şekilde auta çıktı. 
64DK
KONUK EKİP GOLE YAKLAŞTI! Renan, sol kanattan ceza sahasına girdi ve karşı karşıya kaldığı Onur'un sağından topu ağlara göndermek istedi ama top kornere çıktı. 
61DK
Onur Kıvrak, hava topunda Mustafa Yumlu ile çarpışıyor. Onur bir anlık yere çöktü ama şu anda bir sıkıntısı gözükmüyor ve maça devam edecek. 
59DK
Adanaspor
Adanaspor
Adanaspor'da sakatlık geçiren Mauricio Ramos oyundan çıkıyor. Yerine dahil olan isim Vieira...
59DK
Güray Vural sağ kanattan açtığı ortaya Mehmet Ekici yarım vole vurdu ama top kaleci Hayrullah'ın ellerinde kaldı. 
57DK
Adanaspor, kaleyi karşıdan gören ama uzak bir noktadan serbest vuruş kullanacak. Topun başında Coman var...
56DK
Castillo sol kanattan çok hızlı bir biçimde topu sürükledi ve çizgiye kadar indi... Kaleye şutunu gönderen Castillo'nun bu şutu etkisiz oldu ve tehlike büyümeden sona erdi. 
55DK
TRABZONSPOR
2
:
1
ADANASPOR
TRABZONSPOR
GOL! Penaltıda topun başına geçen Mehmet Ekici, kalenin sol alt köşesine doğru gönderdiği vuruşla takımını 2-1 öne geçirdi.
52DK
KIRMIZI KART ! Mehmet Ekici'nin ortasında oluşan karambolde Edgar Silva'nın Mustafa Yumlu'ya yaptığı müdahale sonucunda hakem penaltıya hükmetti ve Edgar Silva'ya kırmızı kart gösterdi.
49DK
Mehmet Ekici'nin kullandığı serbest vuruşta Durica kaleye top hızla giderken topa kafasıyla değdi ama Adanaspor defansı son anda topu uzaklaştırdı. 
48DK
Castillo, sol kanattan içeri deplase olmak isterken Digao'nun müdahalesi ile yerde kaldı. Trabzonspor serbest vuruş kullanacak.
48DK
Adanaspor dönen topta hızla kontraatağa çıktı. Roni'nin ara pasında Edgar topa hareketlenen isim oldu ama Onur Kıvrak daha önce davranıp kalesini terketti ve atağı büyümeden önleyen isim oldu. 
47DK
Castillo topla ceza sahasına doğru kat etti ve ortasını arka direğe gönderdi. Sağ kanada açılan topu Mehmet Ekici bir kez daha ortaya çevirdi ama top defansa çarpıp kornere çıktı. 
46DK
Trabzonspor
Trabzonspor
Trabzonspor'da Aytaç Kara oyundan çıkıyor yerine oyuna dahil olan isim Castillo oluyor. 
45DK
Maçın ikinci yarısı başladı...
Hakemin ilk yarıdaki son düdüğü geliyor ve karşılıklı gollerin atıldığı ilk devre sona eriyor. 
45+1DK
Onazi'nin pasında Okay Yokuşlu topa sahip olmak isterken yerde kalıyor ama hakem Özgür Yankaya tercihini maçı devam ettirmekten yana kullanıyor. 
45+1DK
Maçın ilk yarısına en az 1 dakika ekleniyor...
44DK
Yusuf Erdoğan sürüklediği topu sağ kanatta çizgiye kadar indirdi. Kaleciyi de çalımlayan Yusuf, düşerken ortasını açtı ama top Adanasporlu defans oyuncularına gitti. 
43DK
Magaye Gueye, kaleye çok sert bir şut gönderdi ama Onur Kıvrak güçlükle bu topu önledi.
42DK
Onazi'nin müdahalesinde ceza sahasına girmek isterken Digao yerde kaldı. Adanaspor, sağ kanattan ve çok tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kullanacak. 
40DK
TRABZONSPOR
1
:
1
ADANASPOR
ADANASPOR
GOL! Adanaspor, sağ kanattan Gueye ile serbest vuruş kullandı. Gueye, ceza sahasına sert bir orta kesti. Güray Vural ile Renan arasında kalan topa son anda kafayla dokunan isim Renan oldu ve maçtaki durumu 1-1'e getirdi. 
38DK
Durica'nın Bekir'e müdahalesinde hakem faüle hükmetti. Durica yaptığı bu hareketle birlikte sarı kart gördü ve bir sonraki hafta oynanacak Başakşehir mücadelesinde cezalı duruma düştü. 
37DK
Onazi'nin pasında N'Doye karşı karşıya kaldı. Topu düzeltmeye çalışan N'Doye'a son müdahale Didi'den geldi ve top kornere çıktı. Mehmet Ekici'nin kullandığı köşe vuruşunda defanstan seken top yine Mehmet'e geldi fakat hakem ofsayt bayrağını kaldırdı ve oyunu durdurdu. Mehmet Akyüz ile Adanaspor maça tekrardan başlıyor. 
35DK
TRABZONSPOR
1
:
0
ADANASPOR
TRABZONSPOR
GOL! Savunmadan gelen ikramı Yusuf Erdoğan orta sahada aldı ve hızla Adanaspor ceza sahasına doğru ilerledi. Karşı karşıya kalan Yusuf Erdoğan şık bir vuruşla kalecinin sağından topu ağlara gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi.
33DK
Mehmet Ekici'nin kullandığı köşe vuruşunda Okay Yokuşlu topa iyi yükseldi ama top kalenin üzerinden auta çıktı. 
32DK
Trabzonspor, Mehmet Ekici ile köşe vuruşunu kullandı. Yakın direğe doğru ortaladığı topu Adanaspor defansı uzaklaştırdı. Seken top yine Mehmet Ekici'nin önünde kaldı. Arka direkteki N'Doye'ye doğru orta açan Mehmet Ekici'nin bu ortası Adanasporlu oyunculara çarpıp kornere çıktı. 
31DK
N'Doye sol kanattaki Mehmet Ekici'ye döndü. Ceza sahasına hareketlenen Yusuf'un önüne topu bırakan Mehmet ceza sahasına doğru deplase oldu. Yusuf bekletmeden topu ceza sahasına gönderdi ama Renan Deniz topu taça gönderdi. 
30DK
Renan, orta sahada Mehmet Ekici'ye sert bir faul yaptı. Trabzonspor serbest vuruşla maçı başlatıyor. 
29DK
Trabzonspor, Zeki Yavru ile sağ kanattan geldi. Okay'a doğru topu gönderen Zeki'nin bu ortası Adanaspor defansı tarafından uzaklaştırıldı. 
27DK
Digao sol kanattan Trabzonspor ceza sahasına sert bir orta gönderdi ama Trabzonspor defansı topu kornere gönderdi. Koman'ın kullandığı korner atışını Durica uzaklaştırdı. Ceza sahası dışına açılan topu Mehmet Ekici kontrol etti ve Adanaspor kalesine geçmek isterken Renan tarafından durduruldu ve Trabzonspor serbest vuruş kazandı. 
26DK
Gueye'nin ortasında Durica topa yükselen isim oldu ve topu kornere gönderdi. Koman ile Adanaspor korner atışını kullandı. Yakın direkte topu karşılayan N'Doye topu ceza sahası dışına gönderdi ve atağı büyümeden sona erdirdi. 
25DK
Onur Kıvrak, aut atışından sonra bir sakatlık yaşadı. Trabzonspor'un kalecisinin şu anda tedavisi yapılıyor ve oyun durmuş durumda... 
23DK
Renan sol kanattan ceza sahasına hızlıca girdi ve topu Edgar Silva'ya çevirdi fakat Silva'nın vuruşu etkili olmadı ve top auta çıktı. 
23DK
Adanaspor defans hattını bu dakikalarda orta sahaya kadar getirdi. Trabzonspor tüm adamlarıyla kendi yarı sahasında Adanaspor'u karşılıyor. 
21DK
Onur'un topunu N'Doye, Onazi'ye doğru indirdi. Kontraatağa çıkan Trabzonspor'da Onazi sol kanattan bindiren Yusuf Erdoğan'a pasını gönderdi fakat Yusuf'un şutu kalenin solundan auta çıktı. 
19DK
Güray Vural süratli bir biçimde sol kanattan hücuma çıktı. Ortasını N'Doye'ye doğru yaptı fakat N'Doye topu kontrol edemedi ve seken top Onazi'nin önüde kaldı. Onazi topu düzeltip kaleye sert bir şut gönderdi fakat top defansa çarptı. Yükselen top tekrar Onazi'nin önüne düştü ve Nijeryalı oyuncu top yere inmeden bir şut daha gönderdi kaleye ve top az farkla kalenin hemen üzerinden auta çıktı. 
17DK
Yusuf Erdoğan sağ kanattan getirdiği topu ceza sahası yayına koşu yapan Mehmet Ekici'ye gönderdi. Mehmet kaleyi karşıdan gören bir noktadan sert bir şut gönderdi ama Adanaspor kalecisi Mert'i geçemedi. 
16DK
Maçın 15 dakikalık bölümü geride kaldı fakat henüz iki takımın da net bir pozisyonu bulunmuyor. 
14DK
Mehmet Ekici'nin kaleyi karşıdan gören ama uzak bir noktadan gönderdiği plasesi, kalenin farklı bir biçimde üstünden auta gitti. 
14DK
Trabzonspor kaleyi karşıdan gören bir noktadan Mehmet Ekici ile serbest vuruş kullanacak. 
12DK
Gueye orta sahada yaptığı baskı sonucunda takımına topu kazandırdı. Digao ile Roni duvar paslarıyla Trabzonspor kalesine gitmeye çalışırken Onazi araya girdi ve atağı sonlandırdı. 
10DK
Aytaç Kara orta sahada Gueye ile girdiği ikili mücadele sonrasında rakibine faul yaptı. Adanaspor, orta sahanın kendi sahasına bakan yarısından serbest vuruş kullanacak. 
9DK
Güray Vural çalımlarla ilerledi ve N'Doye'un bulunduğu yere yani ceza sahasına doğru ortasını gönderdi ama Adanaspor defansı topu tehlike büyümeden uzaklaştırdı. 
6DK
Yusuf Erdoğan sol kanattan hızlı bir biçimde getirdiği topu ceza sahası içinde Dame N'Doye ile buluşturdu. Senegalli isim şık bir çalımla Renan'ı geçti ve kaleye şutunu gönderdi ama defansa çarpan top kornere çıktı. Mehmet Ekici bu korneri ceza sahasına doğru gönderdi ama Mert Akyüz topu yükseldi ve aldı. 
5DK
Mehmet Ekici'nin kullandığı kornerde Gueye topa yükseldi ve topu kalesinden uzaklaştırdı. 
5DK
Okay, sol kanattan atağa katılan Zeki Yavru'nun önüne şık bir pas attı. Zeki bekletmeden ortayı içeri kesti ama Adanaspor defansı topu kornere attı. 
4DK
Bu bölümde iki takımda da karşılıklı top kayıpları var. Top bir o kaleye bir bu kaleye gidiyor ama tehlikeler büyümeden defanslar tarafından engelleniyor. 
4DK
Güray ile Mehmet Ekici duvar pası yaptı fakat orta sahada Renan'ın müdahalesi ile Mehmet Ekici yerde kaldı ve Trabzonspor serbest vuruş kazandı. 
2DK
Maçın ilk atağı Adanaspor'dan Gueye ile geldi ve Brezilyalı oyuncu rakibin sol kanadından ceza sahasına girmeye çalışırken Güray Vural tarafından engellendi. 
1DK
Hakem Özgür Yankaya'nın ilk düdüğü geliyor ve Maç başlıyor!
Adanaspor'un 11'i: Hayrullah, Digao, Ramos, Didi, Diniz, Foguinho, Bekir, Magaye, Koman, Roni, Edgar
Trabzonspor'un 11'i: Onur, Zeki, Mustafa Yumlu, Durica, Güray, Aytaç, Okay, Onazi, Mehmet Ekici, Yusuf Erdoğan, N'Doye.
Son lig maçında Kayserispor'u yenen Trabzonspor, bu sezon üst üste iki maç kazanamadı. Bordo mavililer, 2016 yılında sadece Mart-Nisan aylarında üst üste iki lig galibiyeti alabildi.
Trabzonspor, iç sahada Adanaspor'la oynadığı 18 maçın sadece birini kaybetti (13G 4B).
Adanaspor, Trabzonspor'la oynadığı 36 maçın 19'unda gol atamadı, 13'ünde de birer gol atabildi.
Trabzonspor, Süper Lig'de Adanaspor'la yaptığı 36 maçın 23'ünü kazandı (8B 5M).
Bu maç, Trabzonspor'un Süper Lig tarihinde Cuma günü oynayacağı 99. maç olacak (51G 26B 21M).
Merhaba! Spor Toto Süper Lig'in 14.haftasının açılış maçında Trabzonspor'un konuğu Adanaspor olacak. Bu maçın Canlı Anlatımı'nda sizlerle olacağız. 
Powered By