Reklamsız Sözcü
Mete Kalkavan başkentte son düdüğü çalıyor, iki taraf birer puanla sahadan ayrılıyor.
90+5DK
Rusescu topu ceza yayından alıp sağ çizgiye taşıdı, ortayı yaptı, savunma çıkardı.
90+4DK
Son saniyelerde iki taraf da etkili olamadı. Osmanlıspor son bir atak için bastırıyor.
90+3DK
Kubilay Kanatsizkus
Bursaspor
Deniz Yilmaz
Bursaspor
Deniz Yılmaz oyundan çıkıyor, Kubilay oyuna giriyor Bursaspor'da.
90+2DK
Dört dakika uzattığını açıkladı Mete Kalkavan bu arada normal süreyi.
90+2DK
SON ANDA KARCEMARSKAS! Bursaspor, Batalla'yla arka direğe kullandı köşe vuruşunu. Kafayı vurdu İsmail, Karcemarskas arka direğin dibine sekerek inen topu son anda kornere çeldi.
90+1DK
BATALLA HARİKA VURDU, KARCEMARSKAS HARİKA ÇIKARDI! Bursaspor faulle kazandığı top sonrası sol tarafta iyi organize oldu. Ceza sahasının hemen dışında sol çaprazda içeri doğru düzeltti, harika vurdu kaleye. Karcemarskas çok iyi yer tuttu, kafasının üzerine gelen sert şutu iyi çıkardı.
89DK
Osmanlıspor atak yapmakla kalmıyor. Rakip sahada ikinci baskıyı da yapıp kazanıyor. Maher aldı böyle topu sola dönmek istedi ama isabetsiz pası. Osmanlı baskısı yine de devam etti Bursa'nın isabetsiz uzun topuyla. Ama yorgunluk belirtileri başladı, iki taraf da üst üste top kaybediyor.
89DK
Bursaspor'un orta sahası son anlarda görünmez gibi. Osmanlıspor bir kez daha hızlı geçip solda Aminu'yla çizgiye inmeye çalıştı. Ama savunmayı geçemiyor.
88DK
Behiç kendi yarı sahasında solda aldığı topu driplingle sağ tarafa korner direğinin oraya kadar taşıdı, zaman geçirmek istedi ama saklayamadı topu.
88DK
Bursaspor yediği gol sonrası skoru korumaya çalışıyor. Osmanlıspor şok bir gol için bir kere daha bastırıyor.
85DK
GOL! Arka direğe kullandı Pinto korneri. Numan arka direkte kafayı vurdu, Harun yakın mesafede sektirdi, ancak topu yeniden kale önüne çevirdi Prochazka. Aminu o topu sert bir vuruşla boş kaleye yolladı. Osmanlıspor nihayet 40 dakika süren baskısından sonuç almış oldu.
85DK
Ters kanatta kazanılan taçı baskıyla kaptı Osmanlıspor. Korneri kazandı.
84DK
Vrsajevic de karşı kalede sağ çizgide sıfıra indi şimdi, ancak ortası çok kötü.
83DK
Sercan yarı saha çizgisinde aldığı topu rakip ceza alanına kadar dribblingle taşıdı. İki savunmacıyı geçti, çizgiye kadar indi, rahat yapamadı ortayı kısa düştü top.
83DK
İki tarafta son üç dakikada yaptığı hücumlardan sonuç alamadı. Sonuç ya son pasta hüsran ya da savunmanın müdahalesiyle taç ya da top kaybı.
80DK
NEFİS ÇIKARDI HARUN! Osmanlıspor, Aminu'yla yarı alanından hızlı çıktı. Uzun atmak yerine ortada top bekleyen Maher'e döndü bu kez Aminu. Maher ceza yayı çevresinde sağa doğru açı aradı, buldu, çok iyi vurdu yakın köşeye. Harun harika çıkardı bu sert vuruşu.
78DK
Orta sahadaki bir ikili mücadele yüzünden tartışma çıktı orta alanda. Gerginlik yaşanmıyor ama Mete Kalkavan araya girdi hemen.
77DK
Del Valle oyun durduktan sonra pozisyonu devam ettirdiği için sarı kartı gördü.
76DK
Batalla'ya sarı kartı çıkarıyor Mete Kalkavan.
76DK
Bu kezde ön direkte Prochazka vurdu kafayı Osmanlıspor'da, arka direğe doğru sıyırdı topu Çek oyuncu. Ama dışarı gidiyor top.
75DK
Şimdi de sol taraftan zorluyorlar. Pinto attı çalımı, bu kez orta yapmayıp yaya indirdi yerden pasla. Maher kaleye göndermek istedi topu sert bir şutla. Ama savunma kesiyor.
75DK
Osmanlıspor için umutlar tükeniyor. Neredeyse tüm ikinci yarıyı rakip yarı sahada oynadı ev sahibi ama bir türlü organize bir şekilde rakip kaleyi yoklayamıyorlar.
73DK
HARUN MÜTHİŞ ÇIKARDI! Osmalıspor bu kez arka direkte Numan'la vurdu kafayı tam uzak köşeye sekerek giden topu ağlarla buluşacakken Harun son anda çıkardı.
72DK
Osmanlıspor bir de uzaktan yokladı rakip kaleyi. Savunma sektirdi, top kornere gitti. Ama yine gol yok.
70DK
Raul Rusescu
Osmanlispor
Pierre Webó
Osmanlispor
Webo oyundan çıktı Osmanlıspor'da, Rusescu oyuna girdi.
70DK
DENİZ BOMBOŞ FIRSATI KAÇIRDI! Bursaspor sağ taraftan geldi, Osmanlıspor arka tarafta Deniz Yılmaz'ı unuttu. İsabetli bir ortayla buldular Deniz'i ama kontrol ederken dengesini kaybetti. Sonrasında da baş başa kaldığı Karcemarskas'ı geçemedi
69DK
İki taraf da bir süredir rakip kalede etkili olamıyor. Top ikinci bölgede dolaşıyor ama ne sonuç var ne pozisyon.
66DK
Sercan Yildirim
Bursaspor
Mert Ornek
Bursaspor
Mert oyundan çıkıyor, Sercan oyuna giriyor Bursaspor'da.
66DK
YANDAN DIŞARI! Osmanlıspor rakip orta alanın ilk bölümünden bir serbest vuruş kullandı, top içeri ortalandı, Webo vurdu yandan dışarı.
65DK
Erdal Kiliçaslan
Osmanlispor
Adrien Regattin
Osmanlispor
Regattin oyundan çıktı, Erdal oyuna girdi Osmanlıspor.
65DK
Bursaspor, Osmanlı'nın bir başka isabetsiz orta denemesi sonrasında hızlı hücuma çıktı. Uzun bir aradan sonra ilk kez Batalla'yla kaleyi yokladı. Top yandan dışarı gidiyor, sonuç yok.
63DK
Osmanlıspor yine savunmadan hızlı çıkıp bir ortayla daha rakip kaleyi zorladı. Harun çıktı aldı.
61DK
Yonathan Del Valle
Bursaspor
Joshua John
Bursaspor
İkinci yarıda etkisiz kalan John oyundan çıkıyor Bursaspor, Del Valle oyuna giriyor.
61DK
Sonrasında sağlı sollu ortalar yine sonuç vermedi. Bursaspor'un bir başka kontra çabası da yine orta sahada rakip savunmaya takıldı.
60DK
Osmanlıspor akın akın geliyor kanatlardan. Sağ taraftan bir kere daha korneri aldılar Vrsajevic'le. Ama yine sonuç yok. 
60DK
Bursaspor, Batalla'yla başlattığı bir başka kontrayla yanıt vermek istemedi. Sağa atılan ara pas isabetsiz sonuç yok.
59DK
Bu duran topdan da sonuç alamadı Osmanlı. Savunmadan dönen topu bir başka uzun topla rakip kaleye taşımak istedi, yine olmadı.
58DK
Ters kanada açılan topu Pinto takip etti. Çizgide rakibini geçip orta yapmak istedi ama Bursaspor savunması geçit vermiyor. Pinto yine de köşe vuruşunu aldı.
57DK
Ev sahibi pozisyonun hemen ardından yeniden rakip kaleye yükleniyor. Sağ tarafta Vrsajevic ortayı yaptı, Onur'un top eline çarptı. Sonrasındaki serbest vuruştan yine sonuç yok.
57DK
Bu anlarda Osmanlıspor'un baskısını hızlı hücumlarla kırmaya çalışıyor. Batalla bunlardan birinde klasik vuruşlarından birini çıkardı, Numan Çürüksu kesmese top ağları dahi bulabilirdi.
54DK
Şimdi de Osmanlıspor baskıyı artırdı. Önce korner, sonra da seken topu alıp baskı yaparak geldi başkent ekibi. Ancak bir türlü savunmanın arkasına sızamadı, isabetsiz bir ara pasın ardından top uzaklaştı. Şimdi geride oyun kurarak atak tazeliyorlar.
53DK
Sonrasında hızlı hücuma çıktı Osmanlıspor. Ancak Merter takımının eksik yakalanmaması için hücumu faulle kesti.
52DK
Merter Yüce rakip hücumu bilerek kestiği için sarı kartı görüyor Bursaspor'da.
52DK
HAKEM DEVAM DİYOR! Bursaspor organize bir hücumla geldi rakip kaleye. Batalla topu taşıdı ortadan sağda top bekleyen Deniz'e bıraktı o çizgiye indi, içeri çekti ortaladı, John vurdu Osmanlıspor savunması kesti şutu. Elle müdahaleden penaltı bekledi yeşil-beyazlılar ama hakem oralı değil.
50DK
Şimdi topa sahip olarak hücum kurdu Bursaspor. Sol tarafta Joshua John önce çizgiye yöneldi, sonra içeri çekti, ortaladı, Deniz Yılmaz ön direkte topu aldı ama vuruşu çok etkisiz kaldı.
49DK
Maçın temposu çok arttı bu anlarda. Bursaspor rakibinin atağına sağdan kontrayla cevap verdi, orta isabetsiz, hücum sonuçsuz.
49DK
Osmanlıspor beraberlik golünü istiyor, beraberlik golü için geliyor. Bu kez de soldan çok hızlı bir verkaçla ceza sahasında çizgiye indi Regattin, yerden içeriye çevirdi. Savunma son anda kale alanında kesti topu.
47DK
WEBO HARCIYOR FIRSATI!  Ev sahibi hızlı başlıyor ikinci yarıya, Umar sağdan çok güzel getirdi topu, kale önünde farklı dışarı attı topu. Net bir pozisyon kaçıyor.
46DK
Osmanlıspor'da Luiz Carlos çıkıyor, Aminu Umar oyunda.
45DK
Mete Kalkavan santra düdüğünü çalıyor. İkinci yarıya ev sahibi Osmanlıspor başlıyor.
Hakem Mete Kalkavan ilk yarıyı bitiren düdüğü çalıyor.
45+2DK
İlk yarı biterken çok iyi geldi Osmanlıspor. Geriden başlayan atak sol çizgide Pinto'nun yay üstünde N'Diaye'ye attığı güzel pasla sonlandı. Onun şutu savunmadan sekip yumuşadı, Harun'un kucağında kaldı.
45+2DK
Yeşil-beyazlılardan topu çalmaya çalışırken orta alanda faul yaptı Batalla'ya Osmanlıspor.
45+1DK
Bursaspor da gol sonrasında oyunu soğutuyor topa sahip olarak. Hakem ilk yarıya iki dakika ekledi.
45DK
İlk yarının  sonu gelirken ev sahibi iyice oyundan düştü.
40DK
OSMANLİSPOR
0
:
1
BURSASPOR
Deniz Yilmaz
BURSASPOR
GOL! Deniz Yılmaz topu kalenin ortasına vurdu, ağlarla buluşturdu. Bu sezonki üçüncü golünü attı, takımını öne geçirdi.
39DK
Deniz Yılmaz topun başında Bursaspor'da.
38DK
Musa Çağıran ceza sahasında ayağını tehlikeli kaldırdığı için sarı kart görüyor.
38DK
PENALTI! Bursaspor sağ taraftan gelmişti duran toptan sonraki hücumda. İçeri ortalanan topu uzaklaştırmaya çalışan Musa ayağını Batalla'nın kafasına doğru tehlikeli kaldırdı. Mete Kalkavan beyaz noktayı gösterdi.
37DK
Kaleye gönderdi Pinto duran topu. Etkisiz.
36DK
Maher ters kanatta süren pozisyona baskı yaparak yeniden dahil oldu. Presi önce topu, sonra da faulü getirdi. Şimdi Osmanlıspor sağ taraftan serbest vuruş kullanacak. Ceza sahası kalabalık.
35DK
Sol tarafta üst üste paslarla ceza sahasına gitmek istedi Osmanlı. Maher dönemeyince sonuç çıkmadı. Sonrasında hızlı çıkmaya çalıştı Bursaspor, uzun top isabetsiz olunca o da sonuçsuz.
34DK
Bursaspor sonrasında rakip kaleye gitmeye çalıştı ama yine organize olamadılar rakip yarı sahada.
33DK
Korner atışından sonuç çıkmadı. Sonrasında yaşanan ikili mücadeleler, ortada kalan top Osmanlıspor'un sert faulüyle kesildi
33DK
Osmanlıspor belki de maçta ilk kez bir kontra hücumla çıktı. Musa orta sahada kaptığı topu tek pasla sol taraftan ceza sahasına sızan Webo'ya bıraktı ama savunma açısını kapattı oyuncunun. Ancak korner çıkarabildi.
31DK
Osmanlıspor uzun süre sonra ilk kez Bursaspor savunmasını dengesiz yakaladı. Regattin'in ceza alanı önünde aldığı topu bir türlü savunmanın arkasına atamadı Başkent ekibi. N'diaye sol tarafa Pinto'yu çizgiye kaçırmak istedi ara pasla. Pası uzun ve isabetsiz.
30DK
Bursa'nın baskısını Mete Kalkavan'ın düdüğü durdurdu. Behiç topu göğsüyle kontrol ederken sağ kolunu kullanınca düdük çaldı.
30DK
Kendi sahasında pas yapıyor yeşil-beyazlılar. Rakip sahada boşluk arıyor.
29DK
Oyunun bu anlarda ateşi yine düştü. Ancak Bursaspor baskıyı artırmasının ardından kontrolü yine elinde tutuyor.
27DK
Konuk ekip korner sonrasında üst üste ortalarla rakibini ilk kez baskı altına aldı. Ama Osmanlıspor savunması kalecisi ve savunmacıylarıyla hata yapmıyor. Gelen her orta bir kafa topuyla geri gönderildi.
26DK
Rakibinin önünü orta sahada kesti bu kez Bursaspor. Topu sol tarafa hızlı getirdi. John içeriye doğru girip sert vurdu, top kale önünde sekti ama Karcemarskas hata yapmadı. Korner.
26DK
Şimdi Osmanlıspor yeniden topa sahip olarak rakibini baskı altına almak için pas yapıyor. Ama yeşil-beyazlılar bu kez daha çabuk kazandı topu fakat uzun topla başlaması gereken hücum isabetsiz bir topla başlamadan bitti.
25DK
Bursaspor önceki beş dakikada Osmanlıspor'un baskısını biraz olsun kırmayı başardı. Ama hücumda hala bir şey üretemedi.
20DK
HARUN DUR DEDİ! Osmanlıspor Pinto'nun ortadan getirdiği topla Webo'yu ceza sahası önünde buldu. Golcü oyuncu çok güzel dönüp savunmanın arasından ceza sahasına sızan N'diaye'nin önüne bıraktı. Kaleciyle karşı karşıya sol çaprazdan filelere aşırmaya çalıştı topu oyuncu ama Harun çabuk çıkıp açıyı kapattı, sonra da topu kornere attı.
18DK
N'diaye'nin tedavisi tamamlandı. Hakem topu Bursaspor'a verdi. Serbest vuruşu sağ taraftan Behiç'i hücuma çıkarmak için kullandı yeşil-beyazlılar. O ortaladı, Batalla arka direkte topla buluşmadan önce savunma araya girdi.
16DK
Oyun iki tarafın karşılıklı top kayıplarıyla sürerken N'Diaye'yle Bursasporlu rakibi arasındaki ikili mücadele sebebiyle oyun durdu. Merter'in müdahalesi sonrası yerde kaldı Afrikalı oyuncu. Hakem oyunu durdurdu.
14DK
Osmanlıspor bu kez geride oyun kurarak, yine topu hızla kanada taşıyarak çıktı. Regattin harika bir pasla Vrsajevic'i savunmanın arkasına sarkıttı. Onun ceza sahasına yerden çevirdiği top bu kez de Harun'un kucağında kaldı.
12DK
Bursaspor maç boyunca ilk kez organize şekilde rakip kaleye yaklaştı. Deniz Yılmaz sol tarafa açılıp ceza sahası önündeki Faty'ye pasla döndü ama çok ağır takım arkadaşı. Bursaspor yine etkisiz kaldı, savunma araya çabuk girdi.
10DK
Bursaspor sol taraftan John'la ilk kontra hücumunu yapmaya çalışıyor ama sonuç gelmiyor. Yeşil beyazlılar maçın ilk 10 dakikasında yarı sahasına kıstırılmış durumda.
9DK
Osmanlıspor bu kez de ortadan Badou N'diaye'yle deldi rakip savunmayı. Kale önüne kadar geldi yıldız oyuncu ama son anda pozisyonunu kaleci ve savunma beraber bozdu.
8DK
Ev sahibi yine ortadan kanatlara doğru pas yaparak bu kez de soldan geldi. Savunmadan hücuma gelen Pinto ortaladı ama savunmadan seken top kaleci Harun'un avuçlarında kaldı.
6DK
Osmanlıspor kaptığı o toplardan biriyle sağ beki Vrsajevic'in ceza sahasına yaptığı boş koşuyu uzun bir pasla buldu. Onun içeri çevirdiği topu kale önünde savunma kornere attı. Köşe vuruşu sonuçsuz ama Osmanlı baskısı sürüyor.
6DK
Oyunun ilk anlarında Osmanlıspor baskıyla oyun kurmasına dahi izin vermiyor. Yeşil-beyazlılar genelde orta sahayı geçemeden topu kaptırıyor.
4DK
Osmanlıspor bir kez daha üst üste paslarla ceza sahasına yaklaşmaya çalıştı. Soldan sağa rakip sahayı yerden paslarla geçti ama sağ tarafta rakip savunmaya takılınca hücumu yarım kaldı.
3DK
Şimdi ceza sahasına atılan uzun bir topu Maher çok iyi kontrol etti. İlk savunmacıyı çok iyi geçti, kaleciyle karşı karşıya kaldı. Vuruşu savunmadan döndü.
2DK
Maçın ilk hücumuna Osmanlıspor rakip yarı sahada paslar yaparak başladı ama yeşil-beyazlı savunmayı aşamadı.
1DK
Hakem ilk düdüğünü çaldı. Maç başladı.
Osmanlıspor XI: Karcemarkas, Vrsajevic, Numan, Prochazka, Pinto, Musa, Luiz Carlos, Maher, Regattin, N'Diaye, Webo
Bursaspor XI: Harun, Mert, İsmail, Şamil, Aziz, Merter, Faty, Onur, John, Batalla, Deniz Yılmaz
Merhaba sevgili futbolseverler! Süper Lig'in 24. haftasının üçüncü mücadelesi Osmanlıspor - Bursaspor maçının canlı anlatımıyla beraberiz.
Powered By