Reklamsız Sözcü
Ve son düdüğü çalıyor hakem. Kayserispor evinde üç farklı skorla, üç puanı alıyor.
90+2DK
Kayserispor bu hücumun hemen sonrasında beşe dört yakaladı Alanyaspor'u. Ama son pas kale önünde top bekleyen Umut Bulut'un arkasına düşünce gol şansı kaçtı.
90+2DK
YİNE DİREK! Junior Fernandes savunma arkasına kaçtı, güzel bir pasla onu buldu Alanyaspor orta sahası. Topla buluşur buluşmaz yakın köşeye sert vurdu yıldız oyuncu ama yine çataldan dönüyor vuruşu. Çok şanssız bugün.
90+1DK
Hakem üç dakika uzatıyor mücadeleyi.
90DK
Alanyaspor'un sonuçsuz bir atağından sonra Kayserispor yine kanattan hızla çıktı. Bir türlü kale önüne getiremediler topu, sonunda N'Guemo yay üzerinden denedi şansını ama savunmaya takıldı.
88DK
Üst üste iki kornerden sonuç çıkaramıyor Kayserispor ama baskıları devam ediyor.
87DK
Sol taraftan rahatlıkla geldiler. N'Guemo kalenin önünde, Erkan'ın pasıyla topu ayağında buldu. Şutunun önüne savunma siper oldu.
86DK
Sarı Kart Welliton Soares de Morais
86DK
Üçüncü gol sonrası Alanyaspor'un gardı düştü. Kayserispor topun sahibi rahat rahat pas yapıyor.
83DK
KAYSERİSPOR
3
:
0
ALANYASPOR
Welliton
KAYSERİSPOR
Asist: Landry N'Guémo
GOL! Kayserispor hızlı çıktı Alanyaspor atağı sonrası, rakibi dengesiz yakaladı. Ceza yayının sağında N'Guemo'dan pası alan Welliton ceza sahasına girdi, uzak köşeye sert vurup ağları gördü.
82DK
AZ FARKLA DIŞARIDA! Alanyaspor, Efecan'la şut şansı buluyor ceza yayından. Önünden iki kişi varken dönüp vurdu az farkla dışarı gitti top.
79DK
Kubilay Sonmez
Kayserispor
Samba Sow
Kayserispor
Kayserispor'da Samba Sow oyundan çıkıyor, Kubilay Sönmez oyuna giriyor.
78DK
PLASE DIŞARIYA! Alanyaspor, Kayserispor'un sağ kanatta kaybettiği topla çizgiye indi. Candeias'ın ortası ceza sahasının arkasındaki Plet'i buldu. İçeri çekip uzak köşeye plaseyi vurdu ama dışarı gidiyor.
77DK
ÇOK SERT VURDU! Sol taraftan Ryan Mendes'in başlattığı atak, ceza yayı üzerinde N'Guemo'nun vuruşuyla sonuçlandı. Sağ ayağıyla uzak köşeye sert bir vuruş çıkardı oyuncu ama top direği yalayarak dışarı gitti.
76DK
Kayserispor yeniden sağdan gelerek cevap veriyor konuk ekibe. Hakan ileri çıktı yine, bu kez çizgiye inemedi ama faul kazandırdı. Fakat arkadaşları kaybediyor o topu. 
75DK
Alanyaspor soldan geldi. Junior Fernandes'in Plet'e pasıyla başladı hücum. Plet soldan içeri girdi, ceza sahasına, sürükledi topu, sonra da penaltı noktası üzerindeki Candeias'a verdi pasını. Ancak onun şutu etkisiz, dışarı gidiyor yandan.
75DK
Alanyaspor kaptırdığı bir top sonrası savunmanın üstüne baskıyla topu kaptı. Sonrasında Candeias erken bir şutla kaleyi zorlamak istedi, kendi takım arkadaşından döndü.
74DK
Oyunun temposu düştü bu anlarda. İki tarafta ikinci bölgeyi geçip etkili olamıyor.
73DK
Erkan Kaş kolundan bir sakatlık yaşadı. Şu an kenarda sağ koluna sargı yapılıyor.
72DK
Glynor Plet
Alanyaspor
Emre Akbaba
Alanyaspor
Emre Akbaba oyundan çıkıyor, Plet oyuna giriyor Alanyaspor'da.
72DK
Kayserispor rakip hücum sonrası yine hızlı çıktı. Ryan Mendes sağ tarafta bomboş buluştuğu topu hızlı ve uzun kullandı. Pasını Welliton kontrol edebilse, yine kaleciyle baş başa kalacaktı.
71DK
Alanyaspor soldan hızlı atak başlatmaya çalıştı. N'Sakala savunmaya takıldı. Sonrasında sağ taraftan Cenk Ahmet ve N'Sakala'yla süren hücum top kaybıyla bitiyor.
70DK
Landry N'Guémo
Kayserispor
Lawal
Kayserispor
Kayserispor'da Lawal oyundan çıkıyor, N'Guemo oyuna giriyor.
70DK
Kayserispor yine sol taraftan başlattı atağı. Ama bu kez yerden paslarla sağ tarafa açtılar. İleri çıkan Hakan ceza sahasının sağ köşesinde buluştuğu topla direkt kaleyi denedi, yandan dışarı gitti.
69DK
Ryan Mendes
Kayserispor
Silvestre Varela
Kayserispor
Kayserispor'da Varela oyundan çıkıyor, Ryan Mendes oyuna giriyor.
68DK
Kayserispor sağ taraftan bir korner kazandı. Yapılan ortayı bir türlü uzaklaştıramadı Alanyaspor ama bir türlü de şut gelmedi. Sonunda seken topa bir kafa vuruşu geldi ama Haydar'da kaldı.
67DK
Alanyaspor sağ taraftan sol tarafa oyun yönünü değiştirmek isteyen uzun bir pas, fazla uzun olunca kaybetti topu 
67DK
Alanyaspor hala hücumda. 10 kişi olmalarına rağmen rakip yarı sahaya yerleştiler, pas yapıyorlar.
66DK
Alanyaspor, Kayserispor baskısını çabuk bir hücumla kırdı. Korneri de kazandı sağ taraftan. Ama duran toptan gelen orta sonuç getirmiyor.
65DK
AZ FARKLA! Savunmadan ileri çıkan Levent, Kayserispor için gole yaklaştı. Yaptığı kafa vuruşu üstten az farkla dışarı gitti.
64DK
Candeias rakip hücumunu kesmek için yaptığı faul sonrası sarı kart görüyor.
64DK
Candeias'ın yine çıkarken kaptırdığı bir top sonrasında Kayserispor sağ taraftan serbest vuruş kullandı. Yapılan orta kornere dönüştü.
62DK
KAYSERİSPOR
2
:
0
ALANYASPOR
Welliton
KAYSERİSPOR
Asist: Lawal
GOL! Alanyaspor'un çıkarkan kaptırdığı topu Lawal tek pasla savunmanın arkasına kaçan Welliton'un önüne bıraktı. Brezilyalı oyuncu karşı karşıya pozisyonda sakin kalıp uzak köşeye yerden gönderdiği topu ağlarla buluşturdu, farkı ikiye çıkardı.
62DK
Paslaşarak kullandılar. Varela aldığı topu ortaladı arka tarafa. Varela topla buluşup içeri hamle yaptı. Şutu etkisiz.
61DK
Cenk Ahmet Alkilic
Alanyaspor
Emre Nefiz
Alanyaspor
Alanyaspor'da Emre Nefiz oyundan çıkıyor, Cenk Ahmet oyuna giriyor.
61DK
Kayserispor korner kullanıyor şimdi. 
61DK
Bir kez daha sağ taraftan Hakan zorluyor çizgiyi Kayserispor'da ama ortası isabetsiz olunca çabası boşa gitti.
60DK
Kayserispor sol taraftan gelmeye devam ediyor. Erkan etkili ortaladı içeri, sert top ceza sahasına düşerek geldi, Haydar zamanında çıkıp ayağıyla uzaklaştırdı topu.
59DK
Alanyaspor savunması çıkarken kaptırıyor topu. Welliton ceza yayı üstünde arkadan gelen Varela'nın önüne bıraktı. Portekizli içeri çevirdi topu ama Alanyaspor son anda araya girdi. Umut Bulut golle burun buruna kalabilirdi.
58DK
Alanyaspor orta sahada iyi organize olup sağa indirdi topu. Gassama topu karşı taç çizgisine ortalayınca etkili olamadılar. Sonrasında dönen topla Efecan'ı ceza sahasına kaçırmak istediler. Ama Emre Akbaba'nın pası çok uzun.
57DK
Rakip hücumunu orta sahada faulle durduran Kayserisporlu Rotman sarı kart görüyor.
56DK
Alanyaspor bu pozisyonun hemen sonrasında kontratağa çıktı. N'Sakala'yla soldan çizgiye indi, içeri çevirdi savunmacı ceza sahasında ama etkili vuruş gelmiyor. Alanyaspor bir fırsatı daha harcıyor.
55DK
HAKEM "HAYIR" DEDİ! Kayserispor uzun bir topla gitti Alanyaspor ceza alanına. Yay üstünde Umut indirdi, Welliton takip ettiği topu geri çıkardı, Varela penaltı noktasına sokulup topu aldı ama savunmanın müdahalesiyle yerde kaldı. Penaltı bekliyor ev sahibi ama hakem vermiyor.
54DK
Maçın temposu iyice arttı bu anlarda. Alanyaspor, Gassama'yla sağdan çizgiye inmek istedi, savunma izin vermedi.
54DK
Welliton'a bir pas daha savunmanın arkasına sızması için ama yine ofsaytta.
53DK
Emre Akbaba yerden vurmak istedi, baraja takıldı. Fırsatı harcıyorlar.
52DK
Savunmanın arkasına seken uzun topu Junior Fernandes takip etti, zorladı Kayserispor tandemini. Faulü kazanıyor. Alanyaspor ceza yayının hemen sol tarafından, çok tehlikeli bir noktadan frikik kullanıyor.
52DK
Bu kez de sağdan Hakan'la çizgiye indi Kayserispor. Ortasında sonuç yok. Sonrasında Haydar çok hızlı başlattı oyunu.
51DK
Sonrasında orta sahada yeniden aldı topu ev sahibi. Bu kez soldan geldi. Kale ağzına kadar sürükledi topu ama Haydar zamanında çıkıp ayağıyla müdahale ederek tehlikeyi önledi.
51DK
Kayserispor bir kez daha uzun topla gitmek istedi Alanyaspor'u ceza sahasına. Welliton ofsaytta kalınca pasın da bir anlamı kalmadı.
50DK
KALECİNİN ÜSTÜNE! Umut Bulut maç boyu sürdürdüğü sağdan savunmasına arkasına koşularından birini yaptı, ceza sahasında önüne atılan topla buluşur buluşmaz vurdu ama Haydar'ın üstüne gidiyor top.
49DK
Sağ taraftan süren hücum serbest vuruşa dönüştü konuk ekip için. Emre Akbaba içeri ortaladı, sarı-kırmızılı savunma karşıladı.
48DK
Baskısı sürdü Kayserispor'un ama Alanyaspor topu karşılamayı başardı. Sonrasında Emre'nin sağa açtığı bir topla hücumu başlatmak istediler ama onlar da ev sahibi savunmaya takıldı.
47DK
Kayserispor sağ taraftan yüklenerek başladı ikinci yarıya. Ev sahibi yükleniyor sol taraftan.
45DK
Hakem düdüğü çalıyor, ikinci yarıya konuk ekip başlıyor.
Hakem ilk yarının son düdüğünü çalıyor, ilk yarı ev sahibinin 1-0'lık üstünlüğüyle sonuçlanıyor.
45+3DK
Kırmızı kart pozisyonunda kazanılan serbest vuruşu Varela kullandı sol çaprazdan. Farklı dışarı gitti şut.
45DK
Kaleciyle karşı karşıya kalabilecek rakibini faulle durduran Omeruo'ya hakem kırmızı kart gösteriyor. Alanyaspor 10 kişi.
45DK
Alanyapor çok ilginç bir fırsat buldu. Önce organize bir şekilde orta sahadan geldi konuk ekip. Emre Akbaba'nın sola doğru attığı pas aut çizgisinin üstünde kaldı. Kayserispor savunması topla çıkmak zorunda kalıp topu kaybetti. Emre'nin kaptıktan sonraki pası yerinde olsa Emre Nefiz'in golle buluşması işten bile değildi.
43DK
Kornerden etkili olamadı bu kez ev sahibi. Ama Alanyaspor köşe vuruşu sonrası hızlı çıkıp rakip ceza sahasına inmeyi başardı. Emre Nefiz önüne atılan pasa yetişemiyor, kaleci Haydar zamanında çıkıp açıyı kapatıyor.
42DK
Ceza sahasının hemen sağ tarafından kullanıyor duran topu Erkan Kaş. Yakın direğe doğru, direkt kaleye kullanıyor ama Erkan kornere gönderiyor.
41DK
Junior Fernandes  rakibine arkadan yaptığı faulden sonra sarı kartı görüyor.
40DK
İki taraf da üst üste top kaybediyor son iki dakikada. En sonunda Alanyaspor oyunun yönünü değiştirip orta sahadan organize olarak gelmeyi başardı. Ama faulle durduruldu. Sağ taraftan süren hücumda Erkan ceza sahasına girecekken Junior tarafından faulle durduruluyor.
39DK
Kayserispor'un kullandığı korneri savunma uzaklaştırdı. Top ters kanada açılınca ev sahibinin hücumu sürdü ama bir şey üretemiyorlar.
38DK
Kayserispor rakibinin ani atağı sonrası sağdan geliyor. Rotman'ın getirdiği top, son olarak kanada çekilen Umut'u buldu. Ortalamak istedi ama savunma kornere attı topu.
36DK
Konuk ekip, sağ kanattan bir anda baskıyla fırsatı yakaladı. Candeias iki kişinin arasından ceza sahasına topsuz giren Emre'nin önüne pası bıraktı. Yakın direğe sert bir vuruş çıkardı ama kalecinin üstüne gidiyor top.
35DK
Kayserispor bir kez daha savunma arkasına kaçan Umut'u bir ara pasla bulmak istedi ama savunma son anda müdahaleyle durdurdu.
34DK
Kayserispor sağda Lawal'la baskı yaptı Alanyaspor savunmasına ama sonuç çıkartamadı. Orta şansı vermiyor konuk ekibin savunmasına.
31DK
Bu kez de soldan N'Sakala'yla gelmek istedi Alanyaspor. Süratli oyuncu savunmaya takıldı. Hakem sonrasında elle müdahaleyi işaret edip topu Kayserispor'a verdi.
30DK
Kayserispor savunması üst üste hatalarla top kaybetti. Alanyaspor kaptığı topla sağ taraftan geldi ama Candeias'ın ortası isabetsiz, direkt dışarı gidiyor.
29DK
Kornerden seken top sonrasında Alanyasporlularda kaldı ama Omeruo'nun uzaktan yaptığı vuruş etkisiz ve sonuçsuz.
28DK
Alanyaspor'un baskısı sürüyor. Bir türlü net fırsat yaratamadı Akdeniz ekibi ama rakip kalede ortalarla etkili olmaya çalışıyorlar. Şimdi de bir korner kazandılar ama ortayı Muammer uzaklaştırdı.
27DK
Alanyaspor daha çok gözüküyor rakip ceza sahasında. Candeias ince bir pasla Emre Akbaba'yı ceza sahasına soktu. Ama onun içeri yeniden çevirdiği toptan sonuç çıkmadı.
26DK
Su molası sonrası Kayserispor orta sahada kaptığı bir topla Welliton'u savunma arkasına kaçırdı. Kaleden çıkan Haydar'ı da geçti Welliton ama vuruş açısı bulamadı, içeri çevirdiği topa da Alanyaspor savunması yetişti.
25DK
Su molası veriyor oyuncular.
24DK
Alanyaspor yediği gol sonrası daha çok rakip yarı sahada. Bir sağa bir sola dönüyor atakta. Kayserispor yarı sahasında bekliyor ve rakibe alan bırakmıyor.
22DK
DİREK! Alanyaspor pasla geldi sağ taraftan. Emre Akbaba çizgide bekleyen Junior'a döndü. Yıldız oyuncu içeri dönüp kaleye baktı ceza yayının hemen yanında çok güzel vurdu yakın 90'a, çataldan döndü! 
20DK
Kayserispor'da Erkan Kaş yaptığı faul sonrası sarı kartı görüyor.
19DK
KAYSERİSPOR
1
:
0
ALANYASPOR
Larrys Mabiala
KAYSERİSPOR
Asist: Silvestre Varela
GOL! Erkan ortaladı ön direğe, savunma uzaklaştırdı. Seken topa uzaktan gelişine Varela vurdu, Mabial ceza sahası içinde sektirdi ve ağları buldu.
19DK
GOL! Erkan ortaladı ön direğe, savunma uzaklaştırdı. Seken topa uzaktan gelişine Varela vurdu, Mabial ceza sahası içinde sektirdi ve ağları buldu.
18DK
Kayserispor bu kez pasla değil, Rotman'ın uzun topuyla çıktı hücuma. Umut takip etti o topu, N'Sakala kornere attı o yetişemeden.
16DK
Kayserispor yine baskı kurdu bu anlarda. Lawal sağ tarafta ceza sahası önünde aldığı topla ceza sahasına girmek istedi ama faulle durduruldu. Duran toptan Erkan kaleyi denedi, üstten dışarı vurdu.
14DK
Alanyaspor ilk tehlikesini yarattı maçtaki. Soldan hızlı geldiler N'Sakala'yla. Onun ortası arkadaki Candeias'ı buldu ama Portekizli oyuncu hazırlıksız yakalanan savunmanın yerleşmesine izin verince sonuç çıkmadı.
12DK
Alanyaspor maç boyunca ilk kez pas yaparak geldi rakip yarı sahaya. Ama hücumun sonunda savunmanın arkasına gitmesi istenen uzun pas dışarı gidiyor.
10DK
YANDAN DIŞARIDA! Kayserispor sağdan Lawal'le yaptığı baskıdan sonra bir korner kazandı. Köşe vuruşu arkaya ortalandı, kafa vuruşu geldi, kale önünde Welliton kaleciyi yanıltıp sektirmek istedi topu ama vuruşu kale yerine yandan dışarı gidiyor. Maçın ilk net gol fırsatı.
8DK
Alanyaspor şimdi savunmadan hızlı çıkıp uzun bir topla Junior Fernandes'i rakip savunmanın arkasına kaçırmak istedi. Ama savunma dikkatli.
7DK
Top bir o tarafa bir bu tarafa atılan uzun toplardan sonra, sağdan hücuma çıkan Erkan'ın önünde kaldı. Çizgiye inip ortaladı süratli oyuncu ama sonuçsuz.
6DK
Alanyaspor'da Isaac Sackey sarı kart görüyor.
5DK
Kayserispor bu kez de Lawal'le sağ tarafta baskı yapıp topu kaptı. Ceza sahasına gitmek istiyordu ama Sackey onu çekerek durdurdu.
5DK
Kayserispor önde baskıyla çaldı topu. Varela atağın yönünü sağa çevirdi, orada Erkan sıfıra inip arka direğe ortaladı ama top için havadaki mücadele sırasında hakem faulü işaret ediyor.
4DK
Bir kez organize olup pas yaparak geldi Kayserispor soldan ama çizgiye inmek için Levent'in önüne atılan pas çok uzun.
3DK
Alanyaspor'un ilk hücumu da kanattan sağ taraftan Candeias'la geldi. Onun ortasını savunma son anda karşıladı. Efecan gol vuruşu için girmişti içeri, fırsatı bekliyordu.
2DK
Maçta ilk tehlikeyi Kayserispor yaratmaya çalıştı. Uzun süre pas yapıp soldan ortayla topu ceza sahasına gönderme çabası savunmaya takıldı.
1DK
Hakem ilk düdüğü çalıyor ve maça Kayserispor başlıyor.
Santra öncesinde intihar ederek hayatını kaybeden Rajtoral için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımız okundu. İki takım şimdi sahaya yayılıyor.
Karşılaşma aynı zamanda ligin en çok gol yiyen iki ekibini karşı karşıya getiriyor. İki takım da bu maç öncesinde oynadığı 28 maçta kalesinde 51 gol gördü.
Kayserispor son dört maçta dört mağlubiyet almasının ardından bu maça yeni teknik direktörü Mesut Bakkal'la çıkıyor. Geçtiğimiz hafta gelişiyle önemli bir çıkış getiren Sergen Yalçın istifa etmişti.
Aytemiz Alanyaspor XI: Haydar, Gassama, Nsakala, Tzavelas, Omeruo, Sackey, E.Akbaba, E.Nefiz, Candeias, Efecan, J.Fernandes
Kayserispor XI: Muammer, Mabiala, Hakan, Levent, Erkan, Rotman, Sow, Varela, Lawal, Welliton, Umut
Düşme hattı için sonucu hayati önem taşıyacak mücadeleye iki takımın hangi 11'lerle çıkacağı belli oldu...
Merhaba sevgili futbolseverler! Süper Lig'de 29. haftanın ikinci karşılaşması, Kayserispor - Alanyaspor mücadelesinin canlı anlatımıyla beraber olacağız.
Powered By