Reklamsız Sözcü
90+4DK
Volkan Bayarslan maçtaki son düdüğünü çaldı ve Akhisarspor, Karabük deplasmanında 3 puanı 3 golle alarak puanını 27'ye yükseltti.
90+3DK
Karabükspor'un çok adamla Akhisarspor kalesinde geldiği bir başka gol arayışında ceza alanı içinde araya savunma girdi ve topu uzaklaştırdı.
90+2DK
AUT! Ergin Keleş'ten aldığı pası rakip ceza alanı yayı dışında düzelten Leandrinho'nun sol ayağı ile rakip kaleye göndermek istediği şutu isabetsiz oldu ve yandan auta çıktı.
90+1DK
DIŞARI VURDU! İshak Doğan'ın sol kanattan ön direğe gönderdiği ortasına Leandrinho müsait pozisyonda kafa vuruşu yaptı ancak yakın mesafeli bu şutu aynı kanattan auta çıktı.
90+1DK
Mücadelenin sonuna en az 3 dakikalık uzatma süresi eklendi.
90DK
Bilal Kısa'nın rakip ceza alanı dışında savunma arasına göndermek istediği pasını Kravchenko kesti.
89DK
Sağ kanattan Ibanez'in ortasında kafalardan seken topu Ergin indirdi ancak son anda Lukac kalesinden çıkarak rakibinin önünde topu kontrol etti.
88DK
Milan Lukac'ın hatasında Ergin Keleş araya girip topu rakibinden kurtarmak istedi ancak ayağından açtığı topu Akhisar savunması uzaklaştırdı.
87DK
Mücadelede artık son dakikalara girdik. İki takım oyuncuları da artık bitiş düdüğünü bekliyor...
86DK
Akhisarspor'un Karabükspor kalesine gönderdiği 3 isabetli şut gol ile sonuçlandı.
85DK
Karşılaşmanın geride kalan bölümünde iki takım da topa %50 ile sahip oldu. Karabükspor'un Akhisarspor kalesine gönderdiği 11 şutta 2 kez isabet buldu. Akhisarspor'un ise 5 şutundan 3'ü isabetli oldu. 
84DK
Ergin Keleş'in savunma arkasına gönderdiği pasta Ibanez karşı karşıya kaldı ancak yardımcı hakem pozisyonu ofsayt olarak değerlendirdi.
83DK
Leandrinho, bu sezon Süper Lig'de süre aldığı 7 maçta 2 gole katkı sağladı (1 gol, 1 asist).
82DK
Leandrinho
Kardemir Karabükspor
Osman Celik
Kardemir Karabükspor
Karabükspor'da son oyuncu değişikliği de yapıldı ve Osman Çelik yerini Leandrinho'ya bıraktı.
81DK
Abdoul Sissoko, rakibi Osman Çelik'e arkadan yaptığı faul ve kestiği atak sonrasında sarı kart ile cezalandırıldı.
79DK
Geoffrey Mujangi Bia
Akhisarspor
Daniel Larsson
Akhisarspor
Akhisarspor'da son oyuncu değişikliği de yapıldı ve Daniel Larsson yerini Geoffrey Bia'ya bıraktı.
78DK
Akihsarspor, bu sezon deplasmanda 3. defa rakip kaleye en az 3 gol gönderdi (Trabzonspor, Gençlerbirliği).
77DK
Akihsarspor'da oyuna giren Bilal Kısa, bu sezon Süper Lig'de süre aldığı 5 maçta da skor katkısı sağlayamadı.
76DK
Olafur Skulason, rakibi Abdoul Sissoko'ya yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırıldı.
74DK
GOL! Akihsarspor'da penaltı vuruşu için topun gerisine Soner Aydoğdu geldi ve keleci ile meşin yuvarlağı farklı köşelere göndererek farkı 3'e çıkardı.
74DK
Ferhat Görgülü, rakibi Seleznyov'a faulü sonrasında sarı kart ile cezalandırıldı.
73DK
Bilal Kisa
Akhisarspor
Eray Ataseven
Akhisarspor
Akhisarspor'da penaltı atışı öncesinde ikinci oyuncu değişikliği yapıldı ve Eray Ataseven yerini Bilal Kısa'ya bıraktı.
73DK
PENALTI! Muğdat Çelik'in savunma arkasında buluştuğu topu sağındaki arkadaşı Seleznyov'a çıkardı ve Ferhat Görgülü'nün Seleznyov'a hareketini hakem penaltı olarak değerlendirdi.
72DK
Karşılaşmanın geride kalan bölümünde Karabükspor, %54 ile topa sahip oldu ve Akhisarspor kalesine gönderdiği 9 şutta 2 kez isabet buldu. Akhisarspor'un ise 4 şutundan yine 2'si isabetli oldu.
71DK
Akhisarspor ceza alanı yayı üzerinden Murat Akın'ın savunma arkasına sarkan arkadaşı Osman Çeilk'e gönderdiği ara pasının şiddeti fazla oldu ve meşin yuvarlak Lukac'ta kaldı.
70DK
Karabükspor'un rakip yarı sahanın sağında kazandığı serbest vuruşu İshak Doğan kullandı ve ceza alanına gönderdiği ortasını Akhisarspor savunması uzaklaştırdı.
69DK
Soner Aydoğdu, rakibi Osman Çelik'e arkadan yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırıldı.
67DK
Karabükspor'da Leandrinho, yedek kulübesinde sarı kart gören isim oldu.
66DK
İMKANSIZI BAŞARDI! Sol kanattan Ibanez'in ortasına altı pas içinde boş pozisyonda Murat Akın'ın dokunuşu ters kanattan auta çıktı.
64DK
Ergin Keleş, rakibi Abdoul Sissoko'ya yaptığı faul sonrasında maçtaki ilk sarı kartı gören isim oldu.
63DK
Murat Akın, bu sezon Süper Lig'de çıktığı dört maçta skor katkısı sağlayamamıştı.
62DK
Murat Akin
Kardemir Karabükspor
Hervé Kage
Kardemir Karabükspor
Karabükspor'da ikinci oyuncu değişikliği de sakatlıktan dolayı yapıldı ve Herve Kage yerini Murat Akın'a bıraktı.
62DK
Karabükspor savunmasındaki hata sonrasında Seleznyov'un ceza alanı dışından savunma arkasına bıraktığı topa savunma ayak koydu ve Muğdat'ın gol vuruşuna izin vermedi.
61DK
Karabükspor'da Herve Kage'nin ilk yarıda da nükseden sakatlığı devam ediyor. Karabükspor'da Murat Akın oyuna girmek için son hazırlıklarını yapıyor.
60DK
LUKAC İZİN VERMEDİ! İshak Doğan'ın sol çaprazda göğsü ile önüne alıp kaleye dar açıdan gönderdiği şutunda Milan Lukac hata yapmadı ve topu kontrol etti.
59DK
Muğdat Çelik, bu sezon Süper Lig'deki 14. maçında ilk golünü kaydetti.
58DK
KARDEMİR KARABÜKSPOR
0
:
2
AKHİSARSPOR
Mugdat Celik
AKHİSARSPOR
Asist: Daniel Larsson
GOL! Sol taç çizgisinde topu kontrol eden Muğdat Çelik, rakip ceza alanı yayına kadar ilerledi ve şutunda direk dibinden topu ağlara gönderdi.
58DK
Asist Daniel Larsson
57DK
Karşılaşmanın geride kalan bölümünde Karabükspor, %52 ile topa sahip oldu ve Akhisarspor kalesine gönderdiği 7 şutta 1 kez isabet buldu. Akhisarspor'un ise 2 şutundan 1'i isabetli oldu.
56DK
Muğdat Çelik, rakip ceza alanı yayı dışında pasını solundaki Seleznyov'a aktardı ancak Seleznyov'un pozisyonu ofsayt.
54DK
Caner Osmanpaşa'nın kendi sahasından kullandığı duran topta meşin yuvarlak doğrudan kaleci Çağlar Şahin Akbaba'da kaldı.
53DK
Olafur Skulason, bu sezon Süper Lig'de 12. maçına çıktı ve geride kalan maçlarda skor katkısı sağlayamamıştı. Öte yandan Karabükspor, Süper Lig'in 2018 yılında en az gol atan takımı (1).
52DK
AUT! Karabükspor'un sağ kanattan kazandığı serbest vuruşu İshak Doğan kullandı ve ceza alanına gönderdiği etkili ortasına Olafur Skulason'un kafa vuruşu az farkla auta çıktı.
51DK
SON ANDA! Karabükspor'un sol kanattan geliştirdiği atakta Ibanez'in altı pasa gönderdiği sert ortasına Ergin Keleş'ten önce son anda Lukac yattı ve topu uzaklaştırdı.
50DK
Çağlar Şahin Akbaba, bu sezon Süper Lig'de 6 maça çıktı ve bunlarda 1 kez kalesini gole kapatabildi. Oyuncu sezona %64 kurtarış yüzdesi ile devam ediyor.
49DK
ÇAĞLAR'DA KALDI! Sol kanattan ceza alanına giren Yevhen Seleznyov'un dar açıdan sol ayağı ile kaleye gönderdiği şutta kaleci Çağlar Şahin Akbaba, hata yapmadı.
48DK
Akhisarspor'un sağ kanattan ceza alanına gönderdiği ortasını Kravchenko uzaklaştırdı ve devamında Ömer Bayram'ın sol kanatta ilerleyişini Stahl sona erdirdi.
47DK
İkinci yarıya iki ekipte ilk yarıyı bitirdikleri 11'ler ile başladılar. Hem Karabükspor'un hem de Akhisarspor'un geride kalan bölümde birer oyuncu değişikliği yaptığını hatırlatalım.
46DK
İkinci yarının ilk düdüğü çldı ve son 45 dakikaya konuk Akhisarspor başladı.
45+4DK
Karabükspor'un ilk yarının son saniyelerindeki denemeleri sonuç vermedi ve Volkan Bayarslan ilk yarıyı bitiren düdüğünü çaldı.
45+3DK
Herve Kage, kazanılan serbest vuruşu ceza alanına ortalayarak değerlendirdi ve bu ortayı Akhisarspor savunması uzaklaştırdı.
45+2DK
Osman Çelik, rakip ceza alanı yayı dışında Muğdat'ın faulü ile yerde kaldı ve Karabükspor için duran top şansı doğdu.
45+2DK
Herve Kage'nin soldan ceza alanına pasına Ibanez yine dokunamadı ve bu defa Mustafa Yumlu araya girerek topu uzaklaştırdı.
45+1DK
İlk yarının sonuna en az 3 dakikalık uzatma süresi eklendi.
45DK
Skulason'un sağ kanattan ceza alanına gönderdiği yüksek topta Ibanez top kontrolünü sağlayamadı ve top doğrudan Lukac'a gitti.
44DK
Golün ardından oyun kontrolü yine Akhisarspor'a geçti. Karabükspor, kendi sahasından çıkmakta zorlanıyor.
43DK
Eray'ın pasında sağ kanattan Lopes rakip ceza alanına girdi ancak kademeye giren Ferhat müdahalesi ile topu uzaklaştırdı.
43DK
Akhisarspor'un Karabükspor kalesini bulan ilk isabetli şutu gol oldu.
42DK
Mustafa Yumlu, bu sezon Süper Lig'de çıktığı 19. maçında 3. golünü kaydetti.
41DK
KARDEMİR KARABÜKSPOR
0
:
1
AKHİSARSPOR
Mustafa Yumlu
AKHİSARSPOR
Asist: Soner Aydogdu
GOL! Soner Aydoğdu'nun sağ kanattan kullandığı köşe vuruşuna Mustafa Yumlu'nun ön direkteki kafa vuruşu ağlarla buluştu.
41DK
Asist Soner Aydoğdu
40DK
Karşılaşmanın geride kalan bölümünde Karabükspor, %53 ile topa sahip oldu ve Akhisarspor kalesine gönderdiği 5 şutta 1 kez isabet buldu. Akhisarspor'un ise tek şutu isabetsiz oldu.
39DK
Saha içindeki tedavisi sonrasında İshak Doğan ayağa kalktı ve maça devam edebilecek. Mücadele kaldığı yerden yeniden başladı.
38DK
İshak Doğan, rakibi ile girdiği ikili mücadele sonrasında yine yerde kaldı ve tedavisi için oyun alanına sağlık görevlileri davet edildi.
37DK
Lopes'in uzun pasında sağdan ceza alanına giren Eray'ı Ferhat vücudu ile engellemek isterken Eray rakibine faul yaptı ve atak sonuçsuz kaldı.
36DK
SON ANDA! Akhisarspor'un etkili atağında sağdan Larsson'un altı pas dışına çıkardığı sert pası rakiplerinden önce Ferhat Görgülü uzaklaştırdı.
35DK
Ergin Keleş, bu sezon Süper Lig'de çıktığı 6 maçta skor katkısı sağlayamadı.
34DK
Ergin Keles
Kardemir Karabükspor
Marius Alexe
Kardemir Karabükspor
Karabükspor'da da zorunlu bir oyuncu değişikliği yapıldı ve Marius Alexe yerini Ergin Keleş'e bıraktı.
33DK
Bu defa Karabükspor'da İshak Doğan ve Marius Alexe sakatlık yaşadı. Özellikle Alexe, maça devam edemeyecek gibi duruyor.
32DK
Akhisarspor'un sol kanattan kazandığı serbest vuruşu Soner Aydoğdu kullandı ve ön direğe gönderdiği ortasını Skulason kafa vuruşu ile çıkardı.
31DK
Daniel Larsson'un şutu, konuk Akhisarspor'un maçtaki ilk şutu oldu.
30DK
AUT! Daniel Larsson, sol kanatta buluştuğu topu rakip ceza alanı yayına kadar sürdü ve kaleye gönderdiği sert şutu direği yalayarak auta çıktı.
29DK
Karabükspor'un baskılı oyunu bu dakikalarda sona erdi ve Akhisarspor'da çok adamla Karabükspor kalesine gelmeye başladı.
28DK
Karşılaşmanın geride kalan bölümünde Karabükspor, %53 ile topa sahip oldu ve Akhisarspor kalesine gönderdiği 5 şutta 1 kez isabet buldu. Akhisarspor'un ise henüz şutu bulunmuyor.
27DK
Adam Stahl'ın sağ kanattan ceza alanı altı pas dışına gönderdiği ortasını Herve Kage'den önce kaleci Milan Lukac çıktı ve kontrol etti.
26DK
Akhisarspor savunması arkasına atılan topa Ibanez hareketlendi ancak Lopes bu denemeyi kafa vuruşu ile kalecisine kazandırdı.
25DK
Muğdat Çelik, bu sezon Süper Lig'de 13 maça çıkmış ve 1 asistlik bir performans sergilemişti.
24DK
Mugdat Celik
Akhisarspor
Olcan Adin
Akhisarspor
Akihsarspor'da zorunlu bir oyuncu değişikliği yapıldı ve Olcan Adın yerini Muğdat Çelik'e bıraktı.
24DK
Maç öncesi de sakatlıkları olan ve maçta bu sakatlıkları nükseden Olcan Adın, maça devam edemeyecek. Oyuna Muğdat Çelik girecek.
23DK
Milan Lukac, bu sezon Süper Lig'de 21 maça çıktı ve kalesini 5 maçta gole kapattı. Lukac, sezona %63 kurtarış yüzdesi ile devam ediyor.
22DK
LUKAC ÇIKARDI! Osman Çelik kendi sahasında kazandığı topla rakip ceza alanı yayı üzerine kadar ilerledi ve sert şutunu kaleci Milan Lukac çıkardı.
21DK
Olcan Adın, maça devam ediyor ve kendini deneyecek.
20DK
Akhisarspor'da Olcan Adın bir sakatlık yaşadı ve mücadele bu sefer Olcan'ın tedavisi için durdu. Bu arada Akhisarspor yedek kulübesinde Muğdat Çelik hazırlanıyor.
19DK
SON ANDA! Akhisarspor hızlı atağında Eray Ataseven sağ çaprazda kaleyi gördü ancak savunmanın yatarak müdahalesi sonrasında şutu kaleci Çağlar Şahin Akbaba'da kaldı.
19DK
Eray Ataseven, tedavisi sonrasında maça devam edebilecek.
18DK
Karşılaşmanın geride kalan bölümünde Karabükspor, %56 ile topa sahip oldu ve Akhisarspor kalesine gönderdiği 4 şutta da isabet bulamadı. Akhisarspor'un ise henüz şutu bulunmuyor.
17DK
Eray Ataseven, rakibi Skulason ile girdiği hava topu mücadelesinde burnuna bir darbe aldı ve saha içine sağlık görevlileri davet edildi.
16DK
Sağ kanattan kazanılan köşe vuruşunda doğrudan kaleye giden topu ön direkte çizgi üzerinden Miguel Lopes çıkardı ve pozisyonun devamında Skulason rakibine faul yaptı.
15DK
Sağ kanattan Stahl'ın indirdiği topu ceza alanı sağ çaprazında düzeltip kaleye gönderen Alexe'nin bu şutu savunmaya çarpıp kornere çıktı.
14DK
BARAJDAN DÖNDÜ! Hakan Aslantaş'ın dokunduğu topa sağ çaprazdan İshak Doğan sol ayağı ile sert vurdu ancak bu şut barajdan döndü.
13DK
GERİ PAS! Osman Çelik'in ara pasında Stahl savunma arkasında topla buluşmak istedi ve araya giren Ömer Bayram topu kalecisine gönderdi. Lukac topu elle tutunca hakem en direkt vuruşu işaret etti.
13DK
Seleznyov, tedaviye ihtiyaç duymadı ve ayağa kalkarak maça devam edebilecek.
12DK
Yevhen Seleznyov, rakip ceza alanına girerken rakibi ile girdiği ikili mücadele sonrasında yerde kaldı ve oyuncunun tedavisi için mücadeleye ara verildi.
11DK
Akhisarspor'da duran topu Olcan Adın kullandı ve ön direğe gönderdiği sert ortasını Skulason kafa vuruşu ile uzaklaştırdı.
10DK
Daniel Larsson, sol kanatta Hakan Aslantaş'ın faulü ile yerde kaldı ve etkili bir noktadan Akhisarspor duran top kullanacak.
9DK
24 puanla haftaya 12. giren Akhisarspor ise son dış saha maçında Kasımpaşa'ya kaybetmiş; geçtiğimiz hafta ise sahasında Bursaspor'u mağlup ederek 12 maçlık galibiyet hasretine son vermişti.
8DK
Haftaya 12 puanla puan durumunda son sırada giren Karabükspor, son iç saha maçında Alanyaspor'u mağlup etmiş ve geçtiğimiz hafta deplasmanda Beşiktaş'a farklı kaybetmişti.
7DK
Mücadeleye ev sahibi Karabükspor daha etkili başladı. Akhisarspor ise henüz istediği oyunu sahaya yansıtabilmiş değil.
6DK
AUT! Sol kanattan ceza alanına gönderilen etkili ortaya ön direkte Marius Alexe'nin kafa vuruşu yakın direk dibinden auta çıktı.
5DK
Herve Kage, topsuz alanda kısa süreli bir sakatlık yaşadı ve tedaviye ihtiyaç duymadan ayağa kalkarak maça devam etmeyi deniyor.
4DK
Maçtaki ilk tehlikeli pozisyonu Karabükspor buldu. Lukac'ın kısa düşen vuruşu sonrasında Herve Kage'nin ceza alanı içinde Caner'den sıyrıldıktan sonra sol çaprazdan şutu savunmaya çarptı ve kaleci Lukac'ta kaldı.
3DK
Akhisarspor'daysa sakat herhangi bir oyuncu bulunmazken, cezalı olan Serginho karşılaşmada oynayamayacak. Olcan Adın ve Miguel Lopes ise kart ceza sınırında bulunuyor.
2DK
Karabükspor'da Kerim Zengin ve Cem Özdemir sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecek. Osman Çelik ise sarı kart ceza sınırında bulunuyor.
1DK
Karabük'te ilk düdük çaldı ve karşılaşmaya ev sahibi Karabükspor başladı.
İki takım oyuncuları da saha içine geldiler ve maç öncesi seremonisi sonrasında mücadele başlayacak.
@OptaCan: Olcan Adın, Akhisarspor'un ligde attığı son altı golün dördüne katkıda bulundu (iki gol ve iki asist).
@OptaCan: Karabükspor bu sezon ligde en fazla pas hatası yapan iki takımdan biri (2091; Göztepe ile eşit).
@OptaCan: Bu sezon Süper Lig'de gole çevirme oranı en düşük takım Karabükspor (%8); Akhisarspor ise en yüksek yedinci ekip ().
@OptaCan: Bu sezon Süper Lig'de rakiplerinin kendi ağlarını havalandırmasıyla ikiden fazla gol atan takım yok; Karabükspor ve Akhisarspor bu beş takımdan ikisi (Fenerbahçe, Bursaspor ve Osmanlıspor ile beraber).
@OptaCan: Akhisarspor ligde deplasmanda yedi maçtır galibiyete hasret (2B 5M).
@OptaCan: Akhisarspor geçtiğimiz hafta aldığı Bursaspor galibiyeti ile 12 maçlık kazanamama serisine son verdi (5B 7M).
@OptaCan: Karabükspor, 2018 senesinde Süper Lig'de en az gol atan takım (1).
@OptaCan: Karabükspor bu sezon ligde kazandığı 12 puanın 10'unu evinde oynadığı maçlarda topladı.
@OptaCan: Ligdeki son 13 maçında bir galibiyet alan ve sadece dört gol atabilen Karabükspor (11M 1B), bu maçların sadece birinde gol yemedi.
@OptaCan: İki takım arasında Karabükspor ev sahipliğinde oynanan ilk iki Süper Lig maçını Akhisarspor kazanırken, son ikisinden ev sahibi takım galip ayrıldı.
@OptaCan: İki takım Süper Lig'de dokuz kez karşı karşıya geldi. Bu maçlardan hiçbiri berabere bitmezken, galibiyetlerde Karabükspor'un 5-4'lük üstünlüğü bulunuyor.
Akhisarspor'daysa sakat herhangi bir oyuncu bulunmazken, cezalı olan Serginho karşılaşmada oynayamayacak. Olcan Adın ve Miguel Lopes ise kart ceza sınırında bulunuyor.
Karabükspor'da Kerim Zengin ve Cem Özdemir sakatlıkları nedeniyle forma giyemeyecek. Osman Çelik ise sarı kart ceza sınırında bulunuyor.
Karşılaşmanın orta hakemliğini Volkan Bayarslan yapacak. Bayarslan, bu sezon Süper Lig'de ilk kez bir maçta düdük çalacak.
Akhisarspor XI: Lukac, Lopes, Caner, Mustafa, Ömer, Sisoko, Soner, Eray, Larsson, Olcan, Seleznyov.
Karabükspor XI: Çağlar, İshak, Ferhat, Kravchenko, Hakan Aslantaş, Osman Çelik, Skulason, Herve Kage, Stahl, Ibanez, Alexe.
Mücadelenin başlaması için artık dakikalar kaldı ve iki takımın da ilk 11'leri açıklandı.
Süper Lig'in 22. haftasında Karabükspor, sahasında Akhisarspor'u konuk ediyor. Karşılaşmanın canlı anlatımı ile sizlerleyiz.
Powered By