Reklamsız Sözcü
90+4DK
Son düdük geldi! Başakşehir, Osmanlıspor'u Epureanu'nun golüyle 1-0 mağlup etti ve haftayı hem üç puanla hem de lider olarak kapattı.
90+3DK
Başakşehir ani atağa çıkmak isterken Emre Belözoğlu yerde kaldı ve takımına serbest vuruş kazandırdı.
90+2DK
Oyunun son bölümünde Emmanuel Adebayor, Maxsö'ye orta alanda yaptığı faul sonrası sarı kart gördü.
90+1DK
Karşılaşmanın sonuna 4 dakikalık kayıp süre eklendi.
90DK
Osmanlıspor'da serbest vuruşu Musa kullandı, kaleye gönderdiği top az farkla üstten auta çıktı.
89DK
Osmanlıspor atağında Emre Belözoğlu yaptığı faul sonrası sarı kart gördü. Osmanlıspor, kaleyi cepheden gören bir noktadan serbest vuruş kullanıyor.
88DK
Kontra atağa çıkmak isteyen Başakşehirli Napoleoni'ye faul yapan Adrien Regattin sarı kart gördü.
87DK
MÜKEMMEL KURTARIŞ! Osmanlıspor gole çok yaklaştı. Ceza sahası içinde Doukara, pasını daha müsait durumdaki Umar'a verdi, Umar'ın penaltı noktası üzerinden yaptığı etkili vuruşta kaleci Volkan Babacan topu ayaklarıyla çıkardı ve net bir gol fırsatını önledi.
86DK
Stefano Napoleoni
Istanbul Basaksehir
Irfan Kahveci
Istanbul Basaksehir
Başakşehir'de son değişiklik gerçekleşti. Genç oyuncu İrfan Can Kahveci, yerini Stefano Napoleoni'ye bıraktı.
85DK
Osmanlıspor yan toplarla etkili gelmeye çalışıyor. Anıl'ın sol kanattan yaptığı ortada Umar yükseldi ancak Clichy onun pozisyonunu bozdu ve yükselen top kaleci Volkan'da kaldı.
84DK
Osmanlıspor'da sağ kanattaki Regattin sol ayağıyla ortayı içeri gönderdi, Epureanu kafayla karşıladı.
83DK
Visca, oyun içinde topu elle kesti ve Osmanlıspor serbest vuruş kazandı. Osmanlısporlu oyuncular Visca için sarı kart bekledi ancak hakem kartına başvurmadı.
81DK
Osmanlıspor'da oyuna sonradan giren Payam Sadeghian, Hakan Özmert'e arkadan faul yaptı ve sarı kart gördü.
80DK
Başakşehir'in kullandığı köşe vuruşunda Visca'nın ortasında Epureanu'nun kafa vuruşu etkili gitmedi ve kalecide kaldı.
79DK
Adrien Regattin
Osmanlispor
Özer Hurmaci
Osmanlispor
Osmanlıspor'daki son değişiklikte Özer Hurmacı oyundan alınırken Adrien Regattin maça dahil oluyor.
78DK
Hakan Özmert
Istanbul Basaksehir
Márcio Mossoró
Istanbul Basaksehir
Souleymane Doukara
Osmanlispor
Sokol Cikalleshi
Osmanlispor
Osmanlıspor tüm kozlarını oynuyor. Bugün yeterince etkili olamayan Sokol Cikalleshi, yerini Souleymane Doukara'ya devretti.
78DK
Başakşehir'de Mossoro, yerini Hakan Özmert'e bıraktı.
78DK
Başakşehir ikinci gole yaklaştı. Adebayor'un ceza sahası içindeki pasında Mossoro, Visca'yı gördü ancak kaleye gönderilen şutu Hakan Arıkan kurtardı.
77DK
Serdar Gürler'in ceza sahası içine havalandırdığı topta Aminu hareketlendi ancak yetişemedi ve kaleci Volkan topu kontrol etti.
76DK
Karşılaşmada normal süreyle son 15 dakikalık periyoda girdik. Dakikalar Osmanlıspor'un aleyhine işliyor.
74DK
Emre Belözoğlu'nun pasında sağ çaprazda topla buluşan Visca, ceza sahası içinde dar açıdan şutunu çekti ancak kaleci Hakan Arıkan topu kontrol etti.
72DK
Payam Sadeghian
Osmanlispor
Tugay Kacar
Osmanlispor
Osmanlıspor'da Tugay Kaçar, yerini İranlı hücum oyuncusu Payam Sadeghian'a bıraktı.
71DK
Emre
Istanbul Basaksehir
Mahmut Tekdemir
Istanbul Basaksehir
Karşılaşmadaki ilk değişiklik Başakşehir'den geldi. Biraz önce sakatlık geçiren Mahmut Tekdemir, yerini Emre Belözoğlu'na teslim etti.
71DK
Osmanlıspor'un kullandığı köşe vuruşunda Serdar Gürler'in ortasına Numan kafayı vurdu ancak kaleci Volkan topu kolayca kontrol etti.
70DK
KAÇTI! Osmanlıspor gole çok yaklaştı. Sol kanatta Musa'nın içeri gönderdiği etkili ortada savunmanın ters vuruşunda top az farkla yandan auta gitti ve Osmanlıspor köşe vuruşu kazandı.
69DK
İki takım da birazdan ilk oyuncu değişikliklerini yapacak.
69DK
Osmanlıspor'da Vrsajevic sağ kanattan ortayı yaptı, Mahmut Tekdemir savunmada karşıladı ve tehlikeyi önledi.
67DK
Mahmut Tekdemir boynundan bir sakatlık geçirdi ve sağlık görevlileri onun için oyun alanına geldi.
66DK
Başakşehir yine etkili geldi. Sağ kanattan Visca'nın içeri gönderdiği pasta Adebayor bekletmeden vurdu ancak kaleci Hakan Arıkan'ın üzerine gitti.
64DK
KAÇTI! Başakşehir'in sol kanattan kullandığı serbest vuruşta İrfan Can'ın ortasında Mahmut kafayı vurdu ancak top az farkla yandan auta çıktı.
63DK
Mossoro sol kanatta topla buluştu ve rakiplerini geçerek topu sağına çekti, içeri gönderdiği pasta Adebayor'dan önce Numan topa müdahale etti.
62DK
Kerim Frei kendisine gelen topu sağına çekti ve ceza sahasına ara pası göndermek istedi ancak savunma ayak koydu.
60DK
Başakşehir atağında Caiçara'nın sağdan içeri gönderdiği orta Epureanu'yu aştı ve savunma uzaklaştırdı.
58DK
KAÇTI! Osmanlıspor beraberlik golüne yaklaştı. Ceza sahası içinde sağ çaprazda bulunan Serdar, kendisine havadan gönderilen topu yere düşmeden kaleye gönderdi ancak sert giden top uzak kale direğinin dibinden dışarı çıktı.
57DK
GOL! Başakşehir aradığı golü buldu. Sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda içeri gönderilen topu Mossoro sağ ayağıyla çevirdi, arka direkteki Epureanu kendisine gelen topa net bir vuruş yaptı ve topu filelerle buluşturdu. Başakşehir 1-0 öne geçiyor.
55DK
Karşılaşmada ilk sarı kart Osmanlıspor'dan Sokol Cikalleshi'ye çıktı. Cikalleshi, Mahmut'a yaptığı sert faulün ardından kartla cezalandırıldı.
55DK
Başakşehir, Osmanlıspor savunmasını geçemiyor. Mahmut'un ceza sahası dışından gelen şutu savunmadan döndü, ardından İrfan Can topu tamamladı ancak yine savunma topun geçmesine izin vermedi.
54DK
Kerim Frei, Musa'nın müdahalesiyle yerde kaldı ve takımına serbest vuruş kazandırdı. Başakşehir atağa kalkıyor.
53DK
Başakşehir hücumunda ceza sahası içindeki topa Osmanlıspor savunmasından Maxsö müdahale etti ve top kornere çıktı. Köşe vuruşunda ceza sahası içine yönelen topu Mahmut kafayla indirdi ancak kaleci Hakan Arıkan topu kontrol etti.
52DK
Visca ile Caiçara'nın sağ kanattaki mücadelesinde Osmanlıspor savunması alanı kapatsa da Caiçara orta şansını buldu, yerden pasını içeri gönderdi ancak savunma topa ayak koydu.
51DK
Osmanlıspor'un atağında Cikalleshi ceza sahası dışında yerden seken topa vuruşunu yaptı ancak top üstten çok farklı bir şekilde auta çıktı.
49DK
Mahmut Tekdemir ile Umar Aminu ikili mücadelede sakatlık geçirdi. Tedaviler oyun alanında yapılıyor.
48DK
Başakşehir'de Epureanu uzak mesafeden ceza sahasına havadan uzun bir top gönderdi ancak Adebayor'dan önce Maxsö yükseldi ve kafayla topu uzaklaştırdı.
46DK
İkinci yarının başında her iki takımda da herhangi bir oyuncu değişikliği yok.
46DK
İkinci yarıda ilk düdük çaldı ve Başakşehir maça başladı.
45DK
İlk yarının sonuna kayıp süre eklenmedi ve ilk 45 dakika sona erdi. Takımlar soyunma odasına 0-0'lık eşitlikle gidiyor.
44DK
Başakşehir bu kez sol kanattan geldi. Kerim Frei topu sağına çekip ortayı yaptı ama Osmanlıspor savunmasının deneyimli ismi Numan topa kafayla müdahale etti.
43DK
Osmanlıspor sol kanattan Serdar ile etkili geldi. Serdar hem Attamah hem de İrfan'ın arasından ortayı yaptı ancak savunmada Epureanu topa müdahale etti.
42DK
Başakşehir'in sağ beki Caiçara sağ çizgide buluştuğu topu bekletmeden içeri ortaladı ancak savunmadaki Numan topu uzaklaştırdı.
41DK
Başakşehir sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Visca'nın ortasında ceza sahasında seken top bir anlık karambol oluşturdu ancak sonrasında savunma uzaklaştırdı
39DK
Başakşehir'de uzak mesafeden kullanılan serbest vuruşta Visca'nın gönderdiği topu Tugay karşıladı.
37DK
Osmanlıspor atağında Serdar sol kanattan çizgiye kadar indi ancak savunmaya kadar gelen Adebayor, Serdar'a orta şansını vermedi ve top auta çıktı.
35DK
Oyunun bu bölümlerinde Başakşehir daha sık gol fırsatları bulmaya başladı. Osmanlıspor savunması zorlu dakikalar geçiriyor.
34DK
Başakşehir atağında Visca'nın indirdiği topa Mossoro vurdu ancak top üstten auta çıktı.
32DK
Osmanlıspor'da Özer Hurmacı'nın sol kanattan gönderdiği ortada Umar Aminu topa yetişemedi ve pozisyon sona erdi.
30DK
Başakşehir atağında çizgiye gönderilen pasta Caiçara hareketlendi, hızlı giden topu çizgide yakalayıp ortayı yaptı ancak Adebayor topa yükselemedi. Devam eden pozisyonda ceza sahası dışına seken topa Clichy vuruşunu yaptı ama top üstten auta gitti.
29DK
Osmanlıspor Serdar Gürler ile hızlı hücuma çıktı. Sol kanattan ilerleyen Serdar'a Caiçara ayak koydu ve pozisyonu engelledi.
28DK
Osmanlıspor'da Özer'in içeri gönderdiği top savunmadan sekti, dönen topa Musa ceza sahası dışından vuruşunu yaptı ancak top etkili gitmedi.
27DK
Osmanlıspor'un savunmacısı Numan Çürüksu, Epureanu ile çarpıştı ve sakatlık geçirdi ancak oyuna devam edebilecek.
26DK
Başakşehir sağ kanattan serbest vuruş kazandı. Visca'nın içeri gönderdiği etkili ortada Adebayor yükselemedi, yaşanan anlık karambolde savunma topu uzaklaştırdı.
24DK
@OptaCan: Osmanlıspor'un bu sezon ligde attığı 19 golün 10'unda Serdar Gürler'in katkısı bulunuyor (beş gol ve beş asist).
22DK
Osmanlıspor'dan sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda kaleci Volkan'a faul yapıldı ve hakem düdüğünü çaldı.
20DK
Osmanlıspor şu ana kadar kendi yarı alanına çekilerek yalnızca kontra ataklarla rakibinin üzerine gitmeye çalışıyor.
20DK
TEHLİKELİ AN! Başakşehir gole yaklaştı. Topla buluşan Adebayor sağ çaprazdan vurmak yerine pasını sağındaki Visca'ya çevirdi. Visca'nın içeri gönderdiği pasta savunmaya çarpan topu kaleci Hakan Arıkan kontrol etti.
19DK
Başakşehir bu dakikalarda topa tamamen hakim oldu ve rakip savunmada boşluk aramaya başladı.
18DK
Caiçara'nın sağ kanatta yerden gönderdiği pasta Adebayor, bekletmeden şutunu çekti. Ceza yayından gönderilen şutta kaleci Hakan Arıkan zorlanmadan topu kontrol etti.
17DK
Osmanlıspor'da savunmanın arkasına atılan pasta Serdar yalnız kaldı ve arkadaşlarını bekledi ancak Başakşehir savunması yerleşti. Son olarak Caiçara'ya çarpan top taca çıktı.
15DK
Clichy'nin sol kanattan yaptığı orta savunmaya çarpıp Adebayor'un önüne geldi ancak golcü oyuncu istediği dokunuşu yapamadı ve top auta çıktı.
14DK
Musa'nın klas pasında Vrsajevic sağ kanatta bomboş kaldı ve içeri derinlemesine girdi ancak son dokunuşunda top önce savunmaya, sonra kendisine çarptı ve auta gitti.
12DK
Kerim Frei sol çaprazdan hızlı adımlarla topla birlikte içeri girdi, Visca'ya duvar pası yapmak istedi ancak Maxsö araya girdi ve tehlike sona erdi.
10DK
Karşılaşmada ilk 10 dakikalık bölüm geride kalırken mücadele şimdilik düşük tempoyla geçiyor.
10DK
Başakşehir'de Visca'nın sağ kanattan penaltı noktasına gönderdiği ortada Mossoro'nun etkisiz kafa vuruşu yandan auta çıktı.
9DK
Osmanlıspor atağında ceza sahası çevresinde önce Aminu Umar, sonra da Cikalleshi'nin üst üste vurduğu iki şut da savunmadan döndü.
7DK
Başakşehir'de Mahmut'un uzun pasında sağ çizgide Mossoro topu indirip Visca'ya verdi, içerdeki Adebayor'a yapılan ortada savunma topu kafayla uzaklaştırdı.
5DK
Başakşehir savunmasının bir anlık hatasında Aminu Umar topla buluştu ve tehlike fırsatı yakaladı ancak topun kontrolünü sağlayamadı.
4DK
Başakşehir'de Adebayor, rakip yarı alanın ortalarında takımına serbest vuruş kazandırdı. Başakşehir paslaşarak rakip savunmanın boşluğunu arıyor.
3DK
Başakşehir atağında Mossoro'nun Visca'ya gönderdiği pasta top, Boşnak oyuncudan daha hızlı gitti ve top auta çıktı.
2DK
Osmanlıspor'da Vrsajevic sağ çizgide ilerledi, rakibini geçip orta yapmak istedi ancak savunma ayak koydu.
1DK
İlk düdük çaldı ve karşılaşma başladı.
BAŞAKŞEHİR: Volkan, Caiçara, Attamah, Epureanu, Clichy, İrfan Can, Mahmut, Visca, Mossoro, Kerim Frei, Adebayor
OSMANLISPOR: Hakan, Vrsajevic, Numan, Maxsö, Anıl, Tugay, Musa, Özer, Serdar, Aminu Umar, Cikalleshi
İki takımın da ilk 11'i belli oldu.
@OptaCan: Başakşehir ligde yedi maçtır yenilmiyor (5G 2B); bu maçların altısında birer gol yediler (toplam 6 gol).
@OptaCan: Başakşehir, Süper Lig'de evinde Osmanlıspor'u hiç yenemedi (2009/10 hariç – 1B 3M).
@OptaCan: İki takım Süper Lig'de sekiz kez karşı karşıya geldi (2009/10 hariç). Bu maçlarda Başakşehir'in 5-3 üstünlüğü bulunuyor (2B)
Süper Lig'in 14. haftasında Başakşehir, kritik maçta Osmanlıspor'u konuk ediyor. Başakşehir kazanması durumunda haftayı lider tamamlayacak. Mücadelenin canlı anlatımıyla karşınızdayız.
Powered By