Reklamsız Sözcü
Hakem Halis Özkahya'nın son düdüğü geliyor ve maç sona eriyor. 
90+4DK
GOL! Emre Belözoğlu sol çizgide topu çıkmadan yakalayıp ceza sahasına çeviriyor. Başakşehir'in yeni transferi İrfan Can Kahveci topu çok şık bir vuruşla Harun Tekin'in solundan kaleye gönderiyor ve takımını 1-0 öne geçiriyor. 
90+4DK
GOL! Emre Belözoğlu sol çizgide topu çıkmadan yakalayıp ceza sahasına çeviriyor. Başakşehir'in yeni transferi İrfan Can Kahveci topu çok şık bir vuruşla Harun Tekin'in solundan kaleye gönderiyor ve takımını 1-0 öne geçiriyor. 
90+1DK
Başakşehir bu dakikalarda Bursaspor kalesine yükleniyor. Tüm takım olarak yeşil beyazlıların yarı sahasındalar...
90DK
Maçın sonuna en az 4 dakika ekleniyor.
89DK
Caicara'nın ortasında top bir anda Bursaspor ceza sahasında karambol yaratıyor ama Merter topu uzaklaştıran isim oluyor.
88DK
Batalla kullandığı serbest vuruşta topu kalenin üzerinden farklı bir şekilde auta gönderiyor. 
87DK
Cristóbal Jorquera
Bursaspor
Samil Cinaz
Bursaspor
Şamil Cinaz oyundan çıkıyor. Jorquera onun yerine oyuna dahil oluyor.
87DK
Bogdan Stancu'nun pasında Batalla kaleye sert bir plase gönderdi ama top defansa çarpıp tekrar Batalla'ya geldi. Topla ceza sahasına kat etmek isteyen Batalla, Başakşehirli oyuncular tarafından yere düşürülüyor ve takımına serbest vuruş kazandırıyor. Bursaspor, tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kullanacak. 
85DK
Deniz Yılmaz topla birlikte sol kanattan ceza sahasına girmeye çalışırken Mahmut ile Emre'nin presi sonucunda topu kaybediyor. 
84DK
Emre Belözoğlu'nun sol kanattan yaptığı ortayı Yalçın Ayhan ceza sahası içindeki arkadaşı Mustafa Pektemek'e topu iyi çeviriyor. Pektemek de gelişine topa kafasıyla vuruyor ama top son olarak kaleci Harun'da kalıyor. 
82DK
Caicara'nın ortasında Mustafa Pektemek topa iyi yükselip Harun'un üstüne doğru topu nişanlıyor. 
80DK
Irfan Kahveci
Istanbul Basaksehir
Márcio Mossoró
Istanbul Basaksehir
Bogdan Stancu
Bursaspor
Yonathan Del Valle
Bursaspor
Bursaspor'da Del Valle oyundan çıkıyor. Yerine oyuna yeni transfer Bogdan Stancu giriyor.
80DK
Başakşehir'de Mossoro oyundan çıkıyor yerine İrfan Can Kahveci oyuna dahil oluyor.
76DK
Maçta yine temponun düştüğü anlara denk geldik. İki takımda da maçın sonuna doğru iki takım da yorgunluk seviyesi arttı. 
74DK
Mossoro'nun pasında Caicara arka direkteki Doka'ya topu iyi kesti. Doka ilk hamlede topa vuramadı ve dengesini kaybetti. Tekrar topu düzelten Doka'nın vuruşu kalenin üzerinden auta çıktı. 
73DK
Emre Belözoğlu'nun ortasında Mustafa Pektemek topu içeri çeviriyor. Harun topa sahip olacakken defans ile bir anlaşmazlık yaşıyor ve top kornere çıkıyor. 
72DK
Mustafa Pektemek
Istanbul Basaksehir
Mehmet Batdal
Istanbul Basaksehir
Mehmet Batdal oyundan çıkıyor. Yerine giren isim Mustafa Pektemek.
72DK
Şamil Cinaz yaptığı sert müdahale sonrasında Başakşehir, Doka ile birlikte tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kazanıyor. Emre Belözoğlu topun başına geçen isim.
70DK
Edin Visca kontraatakta topu Bursaspor kalesine hızlı taşıdı ve ortasını açtı ama top Mehmet Batdal'a gelmeden önce Harun'da kaldı. 
69DK
Yalçın Ayhan, Del Valle'ye yaptığı hareket sonucunda sarı kart görüyor. 
65DK
Bursaspor'da günün başarılı ismi İsmail Konuk sarı kart gören isim oluyor. 
64DK
Emre Belözoğlu köşe vuruşunda topu doğrudan kaleye kesti ama Harun Tekin kalesinde dikkatli ve topu kontrol ediyor. 
61DK
Doka Madureira
Istanbul Basaksehir
Cengiz Ünder
Istanbul Basaksehir
Cengiz Ünder oyundan çıkıyor. Doka oyuna dahil olan isim...
61DK
EV SAHİBİ GOLE YAKLAŞTI! Emre Belözoğlu, köşe vuruşunda ceza sahasına kestiği ortaya Bursaspor defansı daha çabuk davranıp iyi yükseldi ama açılan topa Epureanu altıpas içinde dokundu ama Jovic son anda çizgiden topu çıkardı. 
60DK
Cengiz Ünder'in ortasında Mehmet Batdal topa hareketlenmeden önce İsmail araya giriyor ve çok büyük bir tehlikeli önlüyor. 
58DK
Del Valla çalımlarla sol kanadı yine efekti kullanıyor ama Caicara son anda müdahale edip oyuncunun tehlike geliştirmesini engelliyor. 
56DK
Batalla pasında sol kanattaki Del Valle'yi gördü. Del Valle ceza sahasına sol taraftan girdi ve şutunu çekti ama top İsmail'den geri döndü. 
53DK
İkili mücadelede Şamil Cinaz yerde kalıyor. Şamil Cinaz yerden kalkamadı hakem oyunu durduruyor. 
52DK
Emre Belözoğlu ceza sahasına topla birlikte kattı ve yerde kaldı. Başakşehirli oyuncuların penaltı beklentisine hakem cevap vermiyor. 
50DK
Emre Belözoğlu sağ kanattan köşe vuruşunu kullandı. Mehmet Batdal topa iyi yükseldi ama Harun Tekin topa iyi yükselip tehlikeyi önlüyor.
47DK
Visca sağ kanattan topla içeri giriyor ve ortasını açıyor ama top Harun'da kalıyor.
46DK
Maçın ikinci yarısı hakemin düdüğüyle birlikte başlıyor. 
Maçın ilk yarısı 0-0 beraberlikle sonuçlanıyor. 
45+1DK
Maçın ilk yarısının sonuna en az 1 dakika uzatma eklendi. 
45+1DK
Başakşehir oyunu ilk yarının son dakikalarında sağ kanada yıktı. Caicara taç atışıyla maçı başlatıyor. 
43DK
Maçta bu dakikalarda tempo iyice düştü...
42DK
Caicara'nın ortası defanstan ceza sahası yayına doğru Jovic tarafından uzaklaştırıldı ama Mossoro orada topla buluşup kaleye sert bir plase geldi ama top auta çıktı. 
41DK
Bursasporlu taraftarlara ayrılan tüm biletler tükendi ve yeşil beyazlı taraftarlar takımlarını İstanbul'da yalnız bırakmıyor. 
39DK
İsmail Konuk'un pasında sağ kanattan bindiren Jovic topla buluşup tek topla Deniz Yılmaz'a pasını attı. Deniz'de pasında Batalla'yı buldu. Arjantinli yıldız sol kanattan bindiren Del Valle'ye pasını attı. Del Valle bekletmeden şutunu kaleye gönderiyor ama top Harun'dan dönüyor. Seken topa ceza sahası yayında gelişine vuran isim Kubilay Kanatsızkuş oluyor ama top auta çıkıyor.
36DK
Edin Visca sağ kanattan hızlı bir biçimde çizgiye inip ortasını çevirdi ama Harun Tekin kalesinde dikkatli ve topu kontrol ediyor. 
34DK
Emre Belözoğlu'nun pasında Mehmet Batdal karşı karşıya kaldı ama hakem ofsayt bayrağını kaldırdı. 
31DK
Maçta tempo ilk düdükten beri hiç düşmedi... İki takım da rakip kalede gol arıyor. 
30DK
Deniz Yılmaz çalımlarla Başakşehir ceza sahasına girip sol kanattan bindiren Jovic'e döndü. Jovic ortasında Deniz Yılmaz'a tekrar dönmek istedi ama Yalçın topu uzaklaştırdı. 
28DK
Emre Belözoğlu ile Başakşehir yine atağa çıktı ve tecrübeli oyuncu Visca'ya doğru topu gönderdi. Visca gelişine doğru topa sert bir vuruş yaptı ama Harun topu rahat bir biçimde kontrol etti.
25DK
Bursaspor'da Şamil Cinaz sarı kart gören oyuncu oldu. 
24DK
Emre Belözoğlu sağ kanattan kullandığı serbest vuruşu ceza sahasına kesti ve topa iyi yükselen Mahmut Tekdemir, Harun'a doğru topu kafasıyla gönderdi ama Harun parmaklarının ucuyla topu kurtardı.
22DK
Edin Visca sol kanattan kullandığı kornerde ceza sahasına doğru topu tehlikeli bir biçimde kesti ama Şamil son anda topu uzaklaştırdı.
19DK
Eren Albayrak sol kanattan yine çizgiye inip ortasını açtı ama defansta İsmail Konuk yine yükselip topu ceza sahasının dışına gönderiyor.
16DK
Del Valle yine aynı şekilde kanattan içeri girip dar açıdan kaleye şutunu gönderdi ama top Volkan Babacan'da kaldı. 
15DK
Cengiz Ünder sağ kanatta buluştuğu topla ceza sahasına doğru kat etti ve ortasını açtı ama top yine Bursaspor defansından geri döndü. 
14DK
Mossoro'nun ceza sahasına açtığı ortaya Mehmet Batdal yükseldi ama ondan önce davranan Bursaspor defansı topu uzaklaştırdı. 
13DK
Del Valle sol kanattan ceza sahsaına girip şutunu çekti ama top kalenin sol ağlarına takıldı ve auta çıktı. 
12DK
Merter Yüce, Mossoro'yu yere indirdi. Halis Özkahya faülü Başakşehir lehine veriyor.
11DK
Caicara'nın ortasında Mehmet Batdal topu kontrol etmek için öne hamle yaptı ve geriye sektirdi. Topla buluşan Visca yarım vole şeklinde şutunu çekti ama top auta çıktı.
8DK
Başakşehir bu dakikalarda Bursaspor kalesine iyiden iyiye yüklenmeye başladı. 
5DK
Eren Albayrak sol kanattan bir anda hareketlenip ceza sahasına ortasını gönderdi ama top Harun'da kaldı. 
4DK
Edin Visca'nın pasında Emre Belözoğlu tek topla defansın arkasına kaçan Mehmet Batdal'a döndü ama Harun kalesini terketti ve topu kazandı. 
3DK
Başakşehir'in top kaybında Merter araya girdi. Tek topla Batalla'ya oynadı ve Arjantinli futbolcu ortadan bindiren Deniz'e döndü. Deniz Yılmaz topu düzeltip kaleye doğru şutunu çekti ama top defanstan geri döndü. 
2DK
Deplasman olmasına rağmen Bursasporlu taraftarların maçın başlama düdüğüyle birlikte yoğun bir desteği başladı.
1DK
Maç başladı!  
Bursaspor'un 11'i: Harun, İsmail, Behich, Ertuğrul, Jovic, Şamil, Merter, Batalla, Kubilay, del Valle, Deniz Yılmaz
Başakşehir'in 11'i: Volkan, Yalçın, Epureanu, Eren, Caicara, Emre, Visca, Mossoro, Cengiz, Mahmut, Mehmet Batdal
Harun Tekin bu sezon Süper Lig'de en fazla kurtarış yapan kaleci (68). Ancak Başakşehir bu sezon ligde Fenerbahçe'nin ardından (%22.4) gole çevirme oranı en yüksek ikinci takım konumunda (%21.7).
Bursaspor Süper Lig'deki son üç deplasman maçını kaybetti. Timsahlar, Mart-Nisan 2015'ten bu yana ligde arka arkaya dört deplasman yenilgisi almadı.
Başakşehir, Süper Lig'de evinde oynadığı son 14 maçta yenilmedi (10G 4B) ve bu alanda tarihlerinin en iyi serisini yaşıyor. Başakşehir bu 14 maçta toplam 34 gol atıp, kalesinde 12 gol gördü.
Başakşehir, iç sahada Bursaspor ile Süper Lig'de oynadığı dokuz maçın beşinde rakibine gol atamadı, ancak dördünde de gol yemedi.
İki takım Süper Lig'de 19 kez karşı karşıya geldi. Bu maçlarda Bursaspor'un 7-6'lık üstünlüğü bulunuyor (6B).
Merhabalar! Süper Lig'in 19. haftasında Başakşehir ile Bursaspor karşılaşıyor. 
Powered By