Reklamsız Sözcü
Bir Canlı Anlatım'ın daha sonuna geldik. Bundan sonraki Canlı Anlatım'larda tekrar görüşmek dileğiyle. Hoşçakalın...
Maçta son düdük geldi ve gol olmadan 90 dakika 0-0 tamamlandı. İki takım puanları paylaşıyor. 
90+4DK
Selçuk Şahin'in şutu barajdan geri döndü. Dönen top Serdar Gürler'in önünde kaldı. Serdar Gürler'in şutu farklı bir şekilde auta çıktı.
90+3DK
Mustafa Yumlu
Trabzonspor
Luis Ibáñez
Trabzonspor
Oyuncu Değişikliği Luis Ezequiel Ibáñez Mustafa Yumlu
90+3DK
Vedat Muriqi'ye arkadan sert bir müdahale yapan Onazi sarı kart gören isim oldu. 
90+3DK
Vedat Muriqi uzun bir süre topu sürdü ve Trabzonspor'un ceza sahasının yayına kadar geldi. Ceza sahasına girmek üzereyken Onazi'nin müdahalesiyle yerde kaldı. Gençlerbirliği kaleyi tam karşıdan gören bir noktadan serbest vuruş kullanacak. 
90+2DK
Serdar Gürler'in ortasında Vedat Muriqi topa iyi yükseldi fakat kafa vuruşu kalenin üstünden auta çıktı. 
90+2DK
Gençlerbirliği kendi sağ kanadından ceza sahasına yakın bir noktadan serbest vuruş kullanacak. Topun başında Serdar Gürler var.
90+1DK
Maçın sonuna en az 4 dakika eklendi. 
90+1DK
EV SAHİBİ GOLE YAKLAŞTI! Kornerden seken top Ahmet Çalık'ın önünde kaldı. Topu kaleye gönderen Ahmet, Onur Kıvrak'ı geçemedi. 
90+1DK
Ahmet Oğuz şık çalımlarla ceza sahasına girdi. Oyuncuyu karşılayan Onazi, Ahmet ile ikili mücadeleye girdi ve topu kornere gönderdi. 
89DK
Vedat Muriqi
Gençlerbirligi
Cosmin Matei
Gençlerbirligi
46. dakikada oyuna giren Cosmin Matei 89. dakikada oyundan çıkıyor ve yerine Muriqi oyuna dahil oluyor.
87DK
Yusuf Erdoğan, topa tehlikeli bir şekilde ayağını kaldırdı. Ahmet Çalık, topa kafasını sokmasıyla birlikte müdahale sonrasında yerde kaldı. Bu hareket sebebiyle Yusuf, sarı kart gören isim oldu.
85DK
Luis Ibanez, kaleyi tam karşıdan gören bir noktadan sert bir şut çekti ama top kalenin sağ tarafından farklı bir şekilde auta çıktı. 
83DK
Zeki Yavru'nun müdahalesinde Khalili yerde kaldı ve Zeki bu pozisyonun ardından sarı kart gören isim oldu.
83DK
EV SAHİBİ GOLE YAKLAŞTI! N'Doye'un pasında Onazi karşı karşıya kaldı ama Ahmet Oğuz bu pozisyonda kendini siper etti ve topu kalecisine kazandırdı. 
82DK
Trabzonspor maçı bu dakikalarda tek kaleye çevirdi ama Gençlerbirliği kalecisi Hopf'tan geçit yok. 
81DK
Yusuf Erdoğan bu dakikalarda Gençlerbirliği sağ kanadını çok iyi kullanıyor. Yine ceza sahasına girdi ama defans oyuncuları tarafından engellendi. Gençlerbirliği taç atışıyla mücadeleyi devam ettirecek. 
80DK
Muhammed Demir'in pasında N'Doye ceza sahası dışından sert bir şut gönderdi ama kaleci Hopf iki hamlede topu kontrol etti. 
79DK
Maç şu anda durdu. Ahmet Çalık, sağlık görevlilerin yardımıyla saha kenarına geliyor ama durumu iyi gözüküyor. 
77DK
Topla ceza sahası yayından içeri girmek isteyen Bero yerde kaldı ama hakem Fırat Aydınus oyunu yine devam ettirdi. Pozisyonun ardından Ahmet Çalık sakatlandı ve oyuncunun tedavisi için sağlık görevlileri bölgeye intikal ediyor. 
77DK
Yusuf Erdoğan, Palitevich'den çok iyi sıyrıldı ve ceza sahasına sol kanattan girdi. Ortayı içeri çevirdi ama Ahmet Çalık yine son anda doğru yerde müdahaleyi yapan isim oldu ve topu uzaklaştırdı. Bu pozisyonun ardından ceza sahasındaki arkadaşları Yusuf'a tepki gösterdi. 
76DK
Onazi'nin ortasında N'Doye bir kez daha yerde kalıyor ama hakemin kararı penaltı yerine devam oluyor. Gençlerbirliği aut atışıyla maça başlayacak. 
75DK
Yusuf Erdoğan yine sol çizgiden ceza sahasına doğru hareketlendi. Açtığı sert ortayı Ahmet Çalık güçlükle uzaklaştırdı. 
74DK
Trabzonspor'da sarı kart gören isim Güray Vural oluyor. 
74DK
Trabzonspor'da Aytaç Kara oyundan çıkan isim oluyor. Yerine giren oyuncu ise Muhammet Demir oluyor.
74DK
Ahmet Oğuz sağ çizgiden Trabzonspor ceza sahasına girdi. Ceza sahasında topa hareketlenen Rantie'yi görmedi ve kaleye doğru topu gönderdi. Top, Onur Kıvrak'ın ellerinde kaldı ve tehlike büyümeden bitti. 
73DK
Yusuf Erdoğan'ın ortasına N'Doye hareketlendi ama Ahmet Çalık son anda araya girip topu uzaklaştıran isim oldu. 
73DK
Maçta yine temponun düştüğü anlara geldik... Gençlerbirliği 10 kişiyle savunmasında şu anda.. İleride sadece Serdar ve Rantie kaldı. Kontraataklarla maçın kilidini açmaya çalışıyorlar.
72DK
Luis Ibanez yaptığı hareket sonrasında hakem Fırat Aydınus tarafından sarı kartla cezalandırıldı. 
70DK
Onazi'nin ortasına N'Doye çok iyi yükseldi ve şık bir kafa vuruşu yaptı ama auta çıkan top öncesinde hakem tarafından ofsayt olarak değerlendirildi. 
68DK
EV SAHİBİ GOLE YAKLAŞTI! Serdar Gürler'in ortasında Durica topa ters bir müdahale yaptı. Kaleye hareketlenen top direkten dışarı çıktı. 
68DK
Trabzonspor bu dakikalarda birden fazla adamla karşı kalede gol arıyor fakat bu atakların geri dönüşü Gençlerbirliği'ne kontraatak olarak geri dönüyor. Orta sahalar iyiden iyiye maçtan düştü. 
66DK
Serdar Gürler ve Durica, Gençlerbirliği'nin sağ kanadında ikili mücadeleye girdi ve Durica'nın yaptığı hareket faul olarak değerlendirildi. Serdar Gürler, faulün aleyhine verildiğini zannedip hakeme itiraz etti ve ardından durumu farkedip Fırat Aydınus'tan özür diledi. 
64DK
Muhammet Demir
Trabzonspor
Aytac Kara
Trabzonspor
Oyuncu Değişikliği Aytac Kara Muhammet Demir
64DK
Ibanez'in ortasında Güray Vural kalenin sol direğinin bir kaç metre yanından kafa vuruşu yaptı ama Hopf topu iki hamlede kontrol etti ve atak büyümeden önlenmiş oldu. 
64DK
Luis Ibanez'in ortasına Uğur Demirok yükseldi ama Ahmet Çalık'a yaptığı müdahale hakem tarafından faul olarak değerlendirildi. 
63DK
EV SAHİBİ GOLE YAKLAŞTI! Güray Vural'ın ceza sahası yayının ordan çektiği şuta önce Hopf sonra da kale direği engel oldu ve top kornere çıktı. Trabzonspor korner atışıyla maçı başlatacak. Topun başında Ibanez var. 
61DK
Maçta bu dakikalarda tempo biraz düştü... İki takımın da orta sahası yoruldu ve top kayıpları arttı. 
59DK
Durica'nın uzaktan çektiği sert şuta, Gençlerbirliği stoperi Ahmet müdahale etti. Yükselen topa Hopf ve N'Doye yükseldi ama top kalecinin ellerinde kaldı. 
58DK
EV SAHİBİ GOLE YAKLAŞTI! Aydın, sol kanattan ceza sahasına şık çalımlarla girdi ve ortayı açtı. Rantie topa doğru hamle yaptı ama Onur Kıvrak, oyuncunun vuruş yapmasına izin vermedi ve topu uzaklaştırdı. 
57DK
Serdar Gürler, Rantie ile duvar pası yaptı. Ceza sahasına doğru hareketlenen Serdar Gürler karşı karşıya kaldı ama topu ayağından aştı ve savunma topa yetişti. Gençlerbirliği taç atışı ile maça başlayacak. 
55DK
Topu sürükleyen Ibanez, Gençlerbirliği ceza sahasına doğru sol taraftan sert bir orta kesti ama defans topu tehlikeye dönüşmeden uzaklaştırıyor. 
55DK
İlk yarıda kırmızı kart gördükten sonra kendi sahasına hapsolan Gençlerbirliği, ikinci yarıda yaptığı değişikliklerle oyunda etkili olmaya çalışıyor. 
53DK
Güray Vural'ın ortası sol kanada doğru açıldı ama Yusuf Erdoğan topu kontrol edemedi ve top auta çıktı. 
53DK
Ahmet Çalık'ın müdahalesi sonucunda N'Doye ceza sahası içinde yerde kaldı ama hakem Fırat Aydınus oyunu devam ettirdi. Trabzonspor maçta baskıyı arttırmaya çalışıyor. 
51DK
Khalili, serbest vuruşu ceza sahasına doğru çok yüksek bir şekilde gönderdi ve tehlike olmadan top sahayı terketti. Onur Kıvrak, aut atışıyla maçı başlatacak. 
50DK
Gençlerbirliği sol kanattan Rantie ile atak geliştirirken, Zeki Yavru buna izin vermedi ve Gençlerbirliği lehine hakem serbest vuruş verdi. 
49DK
Aytaç Kara'nın uzun pasında Luis Ibanez, topu sol çizgide tutamıyor. Gençlerbirliği taç atışıyla maçı başlatıyor. Bu dakikalarda Ersun Yanal, oyuncularından önde baskı yapmalarını istiyor. 
47DK
Gençlerbirliği-Trabzonspor maçını izleyen seyirci sayısı 3.020 olarak açıklanıyor. 
46DK
İrfan Can kenara gelen oyuncu. Yerine dahil olan isim Cosmin Matei oldu. 
45DK
İkinci yarı hakemin düdüğüyle başladı..
İlk yarının bitiminin hemen ardından hakeme itirazlarını sürdüren Aytaç Kara sarı kart gören isim oldu. 
45+2DK
Sarı Kart Aytac Kara
45+1DK
Hakem Fırat Aydınus düdüğü çaldı ve maçın ilk yarısı sona erdi.
45+1DK
Maçın ilk yarısına en az 1 dakika uzatma ekleniyor. 
44DK
Güray'ın sert şutu defanstan döndü ve Yusuf Erdoğan'ın önünde kaldı. Yusuf topu düzeltip kaleye şut olarak gönderdi ama top Hopf'un ellerinde kaldı. 
44DK
Khalili'nin uzun gönderdiği topa Rantie hareketlendi ama Durica son anda topu uzaklaştırıp tehlikeyi daha da büyümeden önlemiş oldu. 
43DK
Yusuf Erdoğan şık çalımlarla ceza sahasına kadar girdi. Ceza sahasının dışına doğru Bero'ya topu çıkardı. Orada oluşan karambolde bu atak sonuçsuz kaldı ve tehlike büyümeden bitti. 
40DK
Frikikte topun başına geçen Ibanez ceza sahasının dışına doğru sol ayağıyla ortayı kesti. Topa yükselen Güray, ceza sahasına doğru kafayla topu gönderdi. N'Doye ve Hopf'un yükseldiği topa Hopf müdahale etti ve yerde kaldı. Gençlerbirliği bir faul daha kazandı. 
39DK
Ahmet Oğuz'un müdahalesinde Yusuf Erdoğan yerde kaldı. Hakem Fırat Aydınus faul atışını verdi. Trabzonspor ceza sahasının sol tarafından tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kullanacak. 
39DK
Selçuk Şahin'in top kaybında araya Bero girdi. Topu düzelten Bero kaleye çok sert bir şut gönderdi ama Gençlerbirliği kalecisi Hopf topu son anda kornere çeldi. 
37DK
Ahmet Oğuz sağ çizgiden topla hızlı bir biçimde karşı yarı sahaya geçmeye çalışırken Yusuf Erdoğan tarafından durduruldu. Gençlerbirliği kullandığı serbest vuruşla oyunu tekrar başlattı. Gençlerbirliği bu dakikalarda Trabzonspor yarı sahasında gol bulmaya çalışıyor. 
35DK
Yusuf Erdoğan, sol kanattan açtığı ortada Güray Vural'ı buldu. Topa sert bir kafa vuran Güray'ın bu topu Gençlerbirliği defansından döndü. 
35DK
Tokelo Rantie, sağ çizgiden Trabzonspor ceza sahsına girdi ve orta açtı. Topu son anda Aytaç Kara uzaklaştırdı ve top kornere çıktı. 
33DK
Luis Ibanez'in ortasında Ahmet Oğuz'a çarpan top kornere çıktı. Luis Ibanez'in kullandığı korner vuruşunda seken top Yusuf'un önünde kaldı. Uzaklardan kaleyi yoklayan top Uğur Demirok'a çarptı ve taça çıktı. Gençlerbirliği, Aydın ile taç atışını kullandı ve maçı tekrar başlattı. 
33DK
Durica'nın hatalı pasında geriden hareketlenen Serdar Gürler topla hızlı bir biçimde Trabzonspor yarı sahasına geçti ama Uğur Demirok atağı son anda kesti.
32DK
Tokelo Rantie
Gençlerbirligi
Kamal Issah
Gençlerbirligi
Gençlerbirliği'nde Issah oyundan çıkıyor. Yerine giren oyuncu Tokelo Rantie oluyor.
32DK
Trabzonspor bu dakikalarda baskıyı iyiden iyiye arttırdı...
31DK
KONUK EKİP GOLE YAKLAŞTI! Ibanez'in ortasında kalenin hemen dibinde Güray Vural kafayla topu ağlara göndermek istedi ama top az farkla kalenin hemen üstünden auta çıktı.
31DK
Tedavisi yapılan Zeki Yavru oyuna geri dönüyor. Oyuncunun herhangi bir problemi gözükmüyor. 
30DK
Kırmızı kart gören Gençlerbirliği'nde Ümit Özat, yeni formasyonu oyuncularla paylaştı. Şu anda Aydın Karabulut, sol beke doğru geçti. 
30DK
Sakatlanan Zeki Yavru kenara geldi ve oyuncunun tedavisine devam ediliyor. 
28DK
KIRMIZI KART! Uğur Çiftçi'nin sert müdahalesinde Zeki Yavru yerde kaldı. Hakem Fırat Aydınus, Uğur'u direkt kırmızı kartla oyundan attı. 
27DK
Hava topu mücadelesinde Zeki Yavru, Uğur Çiftçi'nin müdahalesi ile yerde kaldı. Hakem Fırat Aydınus, Trabzonspor lehine orta saha çizgisine yakın bir noktadan serbest vuruş verdi. 
26DK
Maçın 25 dakikalık bölümü geride kaldı. Trabzonspor %52 topla oynama, Gençlerbirliği ise %48 topla oynama ile maça devam ediyor. 
24DK
Palitevich, Onur Kıvrak'ın degajını engelledi ve sarı kart gören isim oldu.
23DK
Khalili'nin kullandığı köşe vuruşunda Ahmet Çalık topa yükselen isim oldu ama Trabzonspor defansından seken top Gençlerbirliği'ne bir korner daha kazandırdı. 
22DK
İrfan Can'ın açtığı ortada ön direğe koşan Selçuk Şahin topla buluşamadı. Seken top yine İrfan'ın önünde kaldı. İrfan kısa pasla Selçuk Şahin'i buldu. Selçuk'un pasında Uğur Çiftçi topla buluştu ve sert bir şekilde topu kaleye gönderdi ama top Onur Kıvrak'ta kaldı. 
21DK
İrfan Can'ın sol kanatta Uğur Demirok'a yaptığı baskı sonucunda ev sahibi ekip korner kazandı. 
21DK
Durica ile hava topu mücadelesinde Serdar Gürler yerde kaldı. Gençlerbirliği oyuncuları başta Serdar Gürler olmak üzere pozisyona itiraz etti fakat hakem oyunu devam ettirdi. 
19DK
Palitevich, N'Doye'u formasından çekti ve yere düşürdü. Trabzonspor, orta sahanın merkezine yakın bir noktadan serbest vuruş kullandı. Aytaç'ın uzun pasına Zeki hareketlendi ama top auta çıktı. 
18DK
Güray'ın açtığı orta N'Doye'a doğru gitti ama yan hakem ofsayt bayrağını kaldırdı. 
18DK
Trabzonspor ceza sahasının sol tarafından tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kazandı. Topun gerisinde Güray Vural var.
17DK
Ahmet Oğuz, Güray'a yaptığı sert müdahale sonucunda sarı kart gördü. 
16DK
N'Doye'nin ara pasına hareketlenen Güray Vural ceza sahası içinde topla buluşmadan önce Selçuk Şahin vücudunu koydu ve Güray yerde kaldı. Trabzonsporlu oyuncular hakem Fırat Aydınus'tan penaltı bekledi ama hakem oyunu devam ettirdi. 
14DK
Aydın Karabulut, sol kanatta aldığı topla çizgiye kadar indi ve ceza sahasına bir orta gönderdi. Trabzonspor defansı gelen bu topu uzaklaştırdı. Seken top Gençlerbirliği'nin forvet oyuncusu Serdar Gürler'in önünde kaldı. Topu düzelten Serdar kaleye sert bir şut gönderdi ama top kalenin sağından auta çıktı. 
12DK
Bu dakikalarda Trabzonspor, Gençlerbirliği yarı sahasında yaptığı kısa paslaşmalarla atak bulmaya çalışıyor. 
10DK
Yusuf Erdoğan'a yapılan müdahale sonucunda hakem düdüğü çaldı. Trabzonspor kendi yarı sahasından kullandığı serbest vuruşla maçı başlatacak.
10DK
Maçın ilk 10 dakikası geride kaldı. Tempo zaman zaman yükseliyor fakat henüz iki takımın da net bir pozisyonu yok. 
7DK
Trabzonspor'un ceza sahası dışında oluşan karambolde Selçuk Şahin topu önüne almaya çalıştı ama Durica topu uzaklaştırdı.
6DK
Geride kalan 5 dakikada iki takımın da net bir pozisyonu olmadı. 
1DK
Elimizde olmayan teknik bir arıza sebebiyle maçın anlatımına 5 dakika geç başlıyoruz. Hepinizden özür dileriz.
Trabzonspor'un 11'i: Onur, Zeki, Uğur, Durica, İbanez, Onazi, Bero, Güray, Aytaç, Yusuf Erdoğan, N'Doye
Gençlerbirliği'nin 11'i: Hopf, Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Palitevich, Uğur, Khalili, Selçuk, Issah, Aydın, İrfan Can, Serdar
Trabzonspor Süper Lig'de üç maçtır galibiyete hasret (1B 2M). En son Nisan 2016'da dört maçlık bir galibiyetsizlik serisine yakalanmışlardı (1B 3M).
Öncesinde oynadığı beş maçta galibiyet alamayan Gençlerbirliği (2B 3M), Ümit Özat yönetiminde çıktığı ilk maçta bu seriyi sona erdirdi.
İki takım arasında Süper Lig'de Gençlerbirliği ev sahipliğinde oynanan son yedi maçın altısında karşılıklı goller oldu (toplam 24 gol, maç başına ortalama 3,4 gol).
Gençlerbirliği, Trabzonspor ile evinde oynadığı son beş maçta bir kez yenildi (2G 2B).
İki takım Süper Lig'de 64 kez karşı karşıya geldi. Bu maçlarda 37'ye 12'lik Trabzonspor üstünlüğü bulunuyor (15B).
Powered By