Reklamsız Sözcü
90+5DK
Hakem bu faul sonrasında serbest vuruşu kullandırmıyor ve maçın son düdüğünü çalıyor.
90+5DK
Quaresma ileriye bir uzun top gönderiyor. Artık son şanslar. Cenk Tosun hava topu mücadelesinde faul yapıyor.
90+4DK
Gençlerbirliği Landel'le Beşiktaş savunmasını önde yakaladı ama oyuncunun ara pası isabetsiz olunca sonuç çıkmadı.
90+3DK
Selçuk Şahin yaptığı kontrolsüz hareket sonrası sarı kartı görüyor.
90+2DK
Uzatma dakikalarında oyunun hakimi Gençlerbirliği ama kırmızı siyahlılar orta sahayı  geçemiyor. Şimdi Serdar sol kanatta topla buluştu, topla içeri doğru girdi. Ceza sahası önünden uzak köşeye plase ama top az farkla dışarda.
90+1DK
Sarı Kart Syarhey Palitsevich
90+1DK
Hakem dört dakika uzatma gösterdi.
90+1DK
Ön direğe ortalanan top Beck'ten sekiyor, sonrasında ters kanatta süren ikili mücadelede Tosic hücuma çıkacakken Palitseviç onu durduruyor.
90DK
Gençlerbirliği normal sürenin son dakikasında uzun bir taç atışı sonrası sektirdiği topla korneri kazanıyor.
89DK
Tokelo Rantie
Gençlerbirligi
Irfan Kahveci
Gençlerbirligi
İrfan Can çıkıyor, Rantie oyuna giriyor.
88DK
DİREK! Quaresma arka direğe ortaladı, Marcelo kafayla kale önüne çevirdi Cenk Tosun vurdu, top üst direkten döndü.
87DK
Andreas Beck
Besiktas
Gökhan Gönül
Besiktas
Gökhan Gönül oyundan çıkıyor, Andreas Beck giriyor.
87DK
Son iki dakikadır Beşiktaş pas yapıyor ancak bir türlü savunmada boşluk bulamıyor. İkinci yarı sol kanada geçen Talisca ceza sahasının 20 metre gerisinde faulü aldı.
85DK
FARKLI KAÇTI! Serdar Gürler bu kez sağ tarafta topla buluştu çizgiye inip ceza sahasına girdi. Topu penaltı noktasına çıkardı. Khalili hemen orada topla buluştu, gelişine vurdu ama çok farklı dışarıda top.
84DK
Gençlerbirliği ikinci yarı ilk kez Beşiktaş savunmasını önde yakaladı. Ama savunmanın arkasına sızmak için bekleyen Serdar Gürler'in tam ara pasıyla buluşacakken ayağı kaydı. Çok önemli bir pozisyon başlamadan bitti.
83DK
Ahmet Oğuz şimdi bir sakatlık geçiriyor. Oyun durdu.
81DK
Beşiktaş üst üste pozisyonlar bulmaya başladı. Bu kez de Aboubakar'ın ceza sahasına getirdiği topta sol çaprazdan topsuz ceza sahasına giren Cenk'e bıraktı. Cenk kontrol etti bu kez tereddütsüz vurdu ama yine savunma vuruşu kesti.
81DK
Aboubakar deminki vuruşu yaptığı noktada yeniden topla buluştu. Bu kez çalımlarla içeri girdi. Ancak vuruşu yapana kadar kırmızı-siyahlılar önünde duvar olup şutu önledi.
78DK
AZ FARKLA! Cenk sert kesti kaleye ama top direğin hemen yanından dışarı gidiyor.
78DK
Beşiktaş ceza sahası önünde Tolgay'la serbest vuruşu kazandı. Topun başında Cenk ve Quaresma var.
76DK
Abdul Khalili
Gençlerbirligi
Aydin Karabulut
Gençlerbirligi
Aydın Karabulut oyundan çıkıyor, Khalili giriyor.
75DK
KARŞI KARŞIYA KAÇTI! Cenk savunmanın arkasına Talisca'nın harika pasıyla sızdı. Savunma ofsayt diye durdu, düdük çalmadı. Cenk bomboş ceza sahasına girdi, kaleciyle karşı karşıya şut yerine soldan gelen Quaresma'ya pası tercih etti. Pas hızlı olunca Portekizli dokunamadı. Çok net bir pozisyon kaçıyor.
74DK
YİNE HOPF! Talisca savunmadan çıkan uzun topla buluştu. Hemen ceza yayı üzerinde top bekleyen Aboubakar'a pas verdi. Kamerunlu kaleye dönüp sağ köşeye sert vurdu, Hopf'tan döndü.
73DK
DİREK! Quaresma'nın ön direğe ortasında savunma kafayı vurdu arkaya seken top direkten döndü!
72DK
Beşiktaş'ın neredeyse bütün hücumları Quaresma'yla sonlanmaya başladı. Talisca sağdan sola uzun bir pasla Q7'yi topla buluşturdu. Portekizli korneri kazandırdı.
71DK
Quaresma yine sol taraftan, Hopf'un bir önceki topu çıkardığı noktaya bir vuruş yaptı. Bu kez vuruş pek etkili değil, Hopf kucağına aldı.
70DK
İrfan Can Kahveci hakeme itirazları yüzünden sarı kartı görüyor.
69DK
TAM KÖŞEDEN! İrfan Can kalecinin sağ tarafına tam köşeye sert vurdu, Fabri tam köşeden harika çıkardı.
67DK
Topa müdahale etmeye çalışırken ayağını tehlikeli kaldıran Gökhan Gönül sarı kart gördü.
67DK
Top bir yarı alandan ötekine çok hızlı dolaşıyor. İki taraf da önde basıyor. Gençlerbirliği uzun topu atıp Beşiktaş savunmasına baskıyı yaptı. Gökhan Gönül topa müdahale etmeye çalışırken ayağını tehlikeli kaldırınca, Gençlerbirliği hemen ceza yayının sağ tarafında serbest vuruşu kazandı. İrfan Can topun başında.
65DK
Landel, Selçuk Şahin'in savunmadan seken pasını sağ çizgide iyi takip etti. İkili mücadelede Tosic'e çarptırıp korneri kazandırdı. Kornerde arka direğe ortalanan topa Palitseviç kafayı vurdu ancak etkisiz, dışarıda.
64DK
YİNE HOPF! Beşiktaş adeta vites yükseltti. Savunmada kazanılan top sol taraftaki Quaresma'ya çok çabuk geldi. Portekizli sol çaprazda karşısındaki savunmacıdan kurtulup yakın köşeye çok sert vurdu, Hopf harika çıkardı.
63DK
Tolgay orta sahada kazanılan topla Beşiktaş'ı hızlı çıkardı hücuma. Sol tarafta savunmanın arasına sızan Aboubakar'a pası hızlı olunca Kamerunlu topa basıp ceza sahasında arkasına çıkardı. Talisca'nın vuruşu etkisiz.
62DK
Marcelo taç atışında ileri çıktı. Topu kontrol edemiyor savunmacı, top dışarıda.
61DK
Golden sonra ne Beşiktaş ne Gençlerbirliği hücumlarında istediği gibi organize olamıyor. Kırmızı siyahlılar özellikle savunmada çok sert. Beşiktaş'ta ilk yarıya göre çok daha baskılı. İki taraf da birbirine çok az alan bırakıyor.
59DK
Talisca ceza alanı önünde bir ara pasla Cenk Tosun'u kaçırmaya çalıştı ama savunma arada.
58DK
Kırmızı siyahlılar ilk atak girişimi ikinci yarıda. İrfan Can sol tarafa uzun bir pasla Uğur'u hareketlendirdi, hızlı topu çizgi üzerinde gelişine ortaladı ama savunma araya giriyor. Şimdi Beşiktaş hücumda.
57DK
Beşiktaş oldukça tempolu girdi ikinci yarıya. Özellikle kanatlardan rakip kaleyi zorlamaya çalışıyorlar. Gençlerbirliği henüz ikinci yarıda hücum yapamadı. 
54DK
SON ANDA! Siyah beyazlılar gol sonrasında yüklenmeye devam ediyor. Soldan Quaresma'yla başlayan atak faulle durdu. Sol taç çizgisinden serbest vuruşu kullandı Portekizli. Penaltı noktası üzerinden arka direğe vurdu kafayı Tosic, Hopf harika bir refleksle uzandı.
51DK
GOL! Rakip yarı alana yerleşen Beşiktaş ceza alanına kapattı rakibini. Soldan Quaresma'nın ortasında Talisca arka direkte vurdu, beraberliği getirdi.
51DK
Beşiktaş şimdi pas yapıyor, tüm hatlarıyla rakip alana yerleşti siyah-beyazlılar.
49DK
İkinci yarıda oyuna giren Aboubakar hücumla orta saha arasında istasyon olarak Beşiktaş'ı daha hızlı hücuma çıkarmaya çalışıyor. Beşiktaş daha çok uzun top atıyor. Bu toplardan birini indirmeye çalışan Quaresma'nın müdahalesi sonrası bir Gençlerli oyuncu yerde kaldı. Oyun bir süre durdu.
47DK
Beşiktaş ikinci yarıya daha enerjik, daha baskılı başladı. Daha çabuk top kazanıp daha hızlı oynamaya çalışıyorlar.
46DK
Olcay Şahan oyundan çıkıyor Vincent Aboubakar oyuna giriyor
46DK
İkinci yarı başlıyor.
45+1DK
Alper Ulusoy ilk yarıyı bitiriyor. 45 dakika Gençlerbirliğinin üstünlüğüyle sonuçlanıyor.
45DK
Beşiktaş kaptığı topla yine sağ taraftan gelmeye çalışıyor. Taç atışı sonrası Gökhan Gönül sağdan ortaladı. Top sekti. Tolgay'ın şutu savunmadan döndü. Oyunun temposu çok arttı bu anlarda.
45DK
Siyah beyazlılar hücumda bu kez rahat organize oldu. Çok pas yaptı ama hücum bölgesine geçemiyorlar. Gençlerbirliği yine topu kaptı. Soldan Aydın'ın pasıyla ceza yayı önünde başarısız bir verkaç.
43DK
Quaresma'nın köşe vuruşundan ortası direkt dışarı gidiyor. Çok yüksek ve isabetsiz bir top.
42DK
Pozisyon sonrası Beşiktaş, Gençlerbirliği savunmasını ilk kez gardı düşükken yakaladı. Olcay'ın soldan getirdiği topta Talisca penaltı noktasına hareketlenmekte geç kalınca topla son anda buluşamadı. Savunma uzaklaştırdı. Sağdan Quaresma dönen topu aldı, ortaladı. Korner. Sonrasında top yine Gençlerbirliği savunmasından sekti. Bu kez de ters taraftan bir köşe vuruşu.
41DK
Gençlerbirliği'nden bu kez de Fabri'ye üçlü sıkıştırma, İspanyol kaleci topu son anda uzaklaştırıyor.
40DK
Beşiktaş'ın bir hücumu daha orta alan çizgisi geçilmeden bitiyor.
39DK
Beşiktaş maç boyunca ilk kez tüm hatlarıyla rakip sahaya yerleşti. Pas yaparken Tolgay'a rakip yarı alanın ortasında bir faul. Quaresma'nın serbest vuruştan yaptığı orta savunmaya takılıyor.
38DK
Beşiktaş yediği gol sonrası Talisca'nın yarattığı pozisyon dışında ilk kez rakip yarı sahada. Quaresma sol taç çizgisinde faulü kazandı. Serbest vuruşta yaptığı orta çok kısa. Savunma ceza yayında uzaklaştırdı.
37DK
Gençlerbirliği yine soldan geliyor. Ahmet Çalık uzun bir pasla hücuma çıkan sol bek Uğur Çiftçi'yi topla buluşturdu. Ancak sol taraftan bir türlü etkili bir top gelmeyince, Beşiktaş savunması topu uzaklaştırdı.
35DK
Gençlerbirliği kullandığı ikinci korner sonrası top iki kere kaybetti, tekrar kazandı. Sağdan Landel'le hücum sürdü ama paslaştığı Serdar Gürler taç çizgisinde topu kontrol edemeyince sonuç taç oldu.
33DK
FABRİ ÇIKARDI! Gençlerbirliği golden sonra iyice güven kazandı. Solda Serdar'ın kaybettiği top sonrası Rhodolfo'ya önde baskı korneri getirdi. Ceza sahası dışına seken topu Landel hızlıca kontrol edip çok sert vurdu, Fabri harika çeldi. Bir koner daha.
32DK
DIŞARI!  Talisca sağ taç çizgisine kadar gelip top aldı. Olcay'la bir verkaçla ceza yayına yaklaştı. Vuruşu soldan dışarı gitti.
30DK
Yenilen gol sonrası Gençlerbirliği iyice yarı sahasına çekildi. Gençlerbirliği orta sahada paslarla çıkmaya çalışırken topu kaybetti ama hemen baskıyla geri kazanıp soldan bir atakla topu ceza sahasına gönderdi. Hakemin düdüğü çalıyor, faulü işaret ediyor.
29DK
Dusko Tosic yaptığı faul sonrası sarı kartı görüyor. Sırp oyuncu gelecek hafta cezalı.
27DK
GOL! Ceza sahası önüne atılan uzun topta Fabri ceza yayına çıkıp kalesini boşalttı ancak Rhodolfo'yla beraber olmalarına rağmen topu uzaklaştıramadılar. Serdar Gürler topu kontrol edip aşırtma bir vuruşla boş kaleye topu göndererek ağları havalandırdı.
25DK
Beşiktaş kalesinde pozisyon vermiyor ancak hücuma da hızlı çıkamıyor. İki taraf da top rakibindeyken yarı sahasını iyi kapatıyor. Beşiktaş şimdi sağdan Gökhan Gönül'le geldi. Quaresma'yı ceza sahasına bir uzun pasla kaçırmak isteyen Gökhan'ın pası isabetsiz.
23DK
Gençlerbirliği yine soldan yine Aydın Karabulut'la geldi. Topla ceza sahasına iyi yaklaşan oyuncu solda hücuma çıkan Uğur Çiftçi'yi çizgiye indirmek istedi pasıyla ama Uğur ofsaytta. Sonuç yok.
22DK
Şimdi sol beke geçen Tosic çizgiye indi. Ceza yayına doğru pasla çıkardı. Talisca ceza sahası ön çizgisinde topla buluştu. Şutu savunmaya takıldı.
22DK
Beşiktaş ilk kez sol taraftan organize bir şekilde gelebildi. Tolgay'ın ara pası hızlı kalınca, Olcay yetişemedi.
20DK
Gençlerbirliği hücuma ilk kez Beşiktaş'tan orta sahada top kaparak çıktı. Hızlı hücum fırsatı Aydın Karabulut'un uzun pasında Landel'in ofsayta takılmasıyla suya düştü.
18DK
İlk 18 dakika boyunca olanlar tekrarlanıyor. Gençlerbirliği'nin uzun topları isabetsiz. Beşiktaş'ın organize hücum çabaları etkisiz kalmaya devam ediyor.
16DK
Rhodolfo
Besiktas
Necip Uysal
Besiktas
Arka adalesinden sakatlanan Necip Uysal'ın yerine Rhodolfo oyuna girdi.
16DK
Beşiktaş Quaresma'yla orta sahadan çıkıp sağ taraftan ceza sahasına yaklaştı. Portekizli oyuncu paslarla gelen topu aldı ve faulü kazandı taç çizgisinin yakınında. Serbest vuruşun başında da o var. Cenk Tosun ön direkte ortaya yatarak kafa vurdu. Dışarı.
15DK
Gençlerbirliği korner sonrası dönen topu alıp soldan çabuk bir orta yaptı Serdar'la ama etkisiz, kaleci Fabri.
14DK
Bu arada arka adalesinden sakatlanan Necip Uysal oyuna devam edemeyecekmiş gibi gözüküyor. Beşiktaş 1 kişi eksik oynuyor. 
14DK
Gençlerbirliği sol taraftan Aydın'la ceza sahasına girmeyi başardı. Üst üste Beşiktaşlılardan kurtulan oyuncu pasını Muriqi'ye verdi ama golcü oyuncunun şutu savunmadan döndü.
13DK
Beşiktaş'ın hücum çabaları kalabalık Gençlerbirliği savunmasında kaybolmaya devam ediyor.
12DK
Beşiktaş serbest vuruş sonrası Talisca ve Quaresma'nın hızlı paslarıyla çabuk çıkma şansı yakaladı. Ancak Gökhan Gönül kontrol edemeyince hücum yarım kaldı.
11DK
Gençlerbirliği topu alır almaz yine Muriqi'ye bir uzun top gönderiyor. Arnavut oyuncu bu kez faulü alıyor. İrfan Can'ın içeri ortası direkt olarak Fabri'nin kucağına gidiyor.
10DK
Sonrasında da yine bir pasla hücum denemesi. Necip'in orta sahadan Cenk'i ceza sahasına kaçrımak attığı pas çok uzun.
9DK
Beşiktaş'ın karşılaşmanın ilk dakikalarında hücumda çok düzensiz gözüküyor. Gençlerbirliği, Muriqi'ye uzun toplarla hücuma çıkıyor. Şimdi hızlı hücum şansı yakaladı Beşiktaş. Olcay'a top hızlı geldi ama kontratak hemen bir faulle kesiliyor.
8DK
Şimdi Ahmet Oğuz'un sağdan sola uzun pasıyla Aydın, Gökhan Gönül'ün karşısında topla buluştu. İçeri ortaladı, taç. Kullanılan taç sonrası yapılmaya çalışılan ortalardan da sonuç yok. Kale vuruşu Beşiktaş'ın.
7DK
Muriqi şimdi de bir hava topunda Tosic'e yaptığı faulle topun Beşiktaş'a geçmesine sebep oluyor. Beşiktaş savunmadan çıkardığı pasla Tolgay'ı buldu ama siyah-beyazlı oyuncuya yapılan faul var. Hızlı kullanılan serbest vuruş sonrası hücumdan da sonuç çıkmıyor.
6DK
Pas yaparak çıkmayı başaramayan kırmızı-siyahlılar üst üste uzun toplar attı sağ tarafa doğru ama sonuç yok. Selçuk Şahin'in Muriqi'yi savunma arkasına kaçırma çabası kaleci Fabri'nin ellerinde kalan topla sonuçlandı.
5DK
Şimdi Gençlerbirliği pas yaparak deplasman ekibinin savunmasında boşluk bulmaya çalışıyor. Beşiktaş top rakibindeyken bütün hatlarıyla topun arkasında kalmaya çalışıyor.
4DK
Marcelo'nun uzun topuyla Cenk savunmanın arkasında ceza sahasının sol tarafında çizgiye indi. Penaltı noktasına koşu yapan Olcay'a doğru çevirdi. Savunma araya girdi ama kullanılan kornerden sonuç çıkmadı.
4DK
Gençlerbirliği maçtaki ilk atak denemesini Gökhan Gönül'ün kanadından Aydın Karabulut'la yapmaya çalıştı ama üst üste taçlar sonrasında top yeniden Beşiktaş'ta. Siyah beyazlılar pas yaparak çıkıyor.
2DK
Maçın ilk hücumu ve serbest vuruşu Beşiktaş'tan Landel'in kontrol ederken elle müdahale ettiği top sonrası Quaresma soldan arka direğe ortaladı ama top Marcelo'ya gelmeden direkt dışarı çıktı.
1DK
İlk düdük çaldı maça Beşiktaş başladı.
Beşiktaş ve Gençlerbirliği oyuncuları maç konuşmalarını da yaptı, sahaya yayıldı.
İstiklal Marşımız okundu. İki takım maç fotoğraflarını çektirdi, santra için sahaya yayılıyor. 
İki takım sahaya yayılmak için çimlere çıkıyor. İbrahim Üzülmez ve Şenol Güneş maçtan önce tokalaştı ve objektiflere poz veriyor.
İki takım tünelde yerlerini aldı. 
Bu maçta ilk kez Süper Lig'in kış topu kullanılacak.
Gençlerbirliği XI: Hopf, Ahmet Oğuz, Ahmet Çalık, Politevich, Uğur, Landel, Selçuk, Serdar, Aydın, İrfan Can, Vedat Muriqi
Beşiktaş XI: Fabri, Gökhan, Marcelo, Tosic, Adriano, Necip, Tolgay, Quaresma, Olcay, Talisca, Cenk.
Süper Lig'in dokuzuncu haftasının ilk maçında Gençlerbirliği, Ankara'da Beşiktaş'ı ağırlıyor. İlk 11'ler belli oldu...
Powered By