Reklamsız Sözcü
90+7DK
Hakem son düdüğü çaldı ve karşılaşma sona erdi.
90+6DK
Gaziantepspor mutlak fırsatı değerlendiremedi. Ghilas'ın yaptığı ortada bomboş pozisyonda topu kale yerine auta gönderen Thiam, takımını mutlak bir golden etti.
90+5DK
Ani gelişen Gaziantepspor atağında Muhammet'i arkadan çeken Latovlevici sarı kart gördü.
90+4DK
Yatabare kaçırdı! Hızlı gelişen Karabükspor atağında ceza sahasına giren Yatabare'nin sol ayağıyla çektiği sert şut, üstten auta gitti.
90+3DK
Karabükspor'da sarı kart gören oyuncu Dejan Lazarevic.
90+2DK
Duraklama dakikalarında nefesler tutuldu! Gaziantepspor tüm hatlarıyla yükleniyor, Karabükspor bulduğu boşlukları değerlendirmeye çalışıyor.
90DK
Karşılaşmanın sonuna 5 dakika eklendi.
90DK
Karabükspor etkili geldi. Ani gelişen atakta Yatabare'nin pasında ceza sahası içinde topla buluşan Lazarevic, zayıf bir şut çekince kaleci Victor zorlanmadan topu kontrol etti.
89DK
Karabükspor'da Barış Başdaş, hakeme itiraz ettiği gerekçesiyle sarı kart gördü.
88DK
Bu dakikalarda tribünler de takımlarından gol bekliyor. Gaziantepspor taraftarı, her atakta sahadaki oyuncularla birlikte heyecan yapıyor!
86DK
Kardemir Karabükspor
Kardemir Karabükspor
Karabükspor'da oyundan alınan Tanase'nin yerine Skulason girdi.
84DK
Kardemir Karabükspor
Kardemir Karabükspor
Karabükspor'da oyundan alınan Zec'in yerine Yatabare girdi.
83DK
Karabükspor bir gol daha kaçırdı. Ceza sahasına sol taraftan driplinglerle giren Tanase'nin sert şutu, direği yalayarak auta çıktı.
81DK
Karabükspor etkili geldi. Sağ kanattan Gaziantepspor savunmasının arkasında sarkan Lazarevic'in ortasında kaleci Victor son anda topu kontrol etti.
80DK
Gaziantepspor, oyuncu değişikliklerinin ardından İlhan'ı sola, Sefa'yı sağa, Muhammet'i en öne, Ghilas'ı da onun arkasına attı. Son dakikalarda ilginç şeyler olabilir!
78DK
Gaziantepspor
Gaziantepspor
Gaziantepspor'da oyundan alınan Fatau'nun yerine Sefa Yılmaz girdi.
77DK
Son 15 dakikaya girilirken Gaziantepspor bütün riskleri almaya başladı. Ev sahibinde tek hedef, kapılan her topu direkt rakip kaleye yollamak.
75DK
Kardemir Karabükspor
Kardemir Karabükspor
Karabükspor'da oyundan alınan Bliznichenko'nun yerine Dejan Lazarevic girdi.
74DK
Karabükspor'da sakatlık geçiren Seleznyov'un tedavisi nedeniyle oyun kısa süreliğine durdu.
73DK
Karabükspor gole yaklaştı. Ani gelişen atakta sol kanatta topla buluşan Tanase, ceza sahasına güzel bir orta yaptı. Altıpas civarında topun gelişine bir vuruş çıkaran Zec, kaleciyi geçemedi.
72DK
Karabükspor'da Poko, İlhan Parlak'a yaptığı sert hareket nedeniyle sarı kart gördü.
70DK
Son 20 dakikaya girilirken Gaziantepspor iyice risk almaya başladı. Ev sahibi ekip, savunmada tek kişi bırakıp bütün hatlarıyla rakip kaleye yükleniyor.
68DK
Karabükspor'da rakibine sert giren Seleznyov sarı kart gördü.
67DK
Gaziantepspor'da sarı kart gören oyuncu Mohammed Fatau.
66DK
Gaziantepspor gole yaklaştı. Sağ kanattan ceza sahasına yapılan ortada topu önünde bulan Marcinho, müsait pozisyonda topu kaleciye nişanlayınca takımını öne geçiremedi.
64DK
Hakemin kararına itiraz ederek topu yere vuran Ghilas, bu hareketi nedeniyle sarı kart gördü.
64DK
Penaltı tartışmaları! Sol taraftan ceza sahasına giren Seleznyov, kaleciyle karşı karşıya kalacakken kendini yere bıraktı ancak Elyasa'nın müdahalesini hakem nizami olarak değerlendirince oyun devam etti.
62DK
Ev sahibi ekip, artık orta sahayı iyice boşaltmış durumda. Sahada 4 forvetle yer alıyorlar ve hiç vakit kaybetmeden rakip kaleye gitmeyi hedefliyorlar.
60DK
Karşılaşmada 1 saat geride kalırken, ilk yarıya oranla daha heyecanlı ve tempolu bir ikinci yarı izliyoruz. Gaziantepspor risk alıyor, Karabükspor bunu fırsata çevirip kontrataklarla gol bulmaya çalışıyor.
58DK
Gaziantepspor yüklenmeye devam ediyor. Ceza sahasına gönderilen ara pasta Ghilas'tan önce davranan Ahmet, kalesinden çıkıp topu kontrol etti.
56DK
Hızlı gelişen Karabükspor atağında Tanase'yi düşüren Musa, hakemden sarı kart gördü.
56DK
İkinci yarının ilk 10 dakikasında müthiş bir tempo var. İki takım da karşı kalede net fırsatlar yakalıyor. 
54DK
Bu kez Karabükspor etkili geldi. Sol kanattan topu taşıyan Latovlevici, ceza sahası yayı üzerindeki Ceyhun'u gördü. Ceyhun'un sert şutu direği yalayarak auta çıktı.
53DK
Bülent Uygun'un devre arasında aldığı riskler meyvesini vermeye başladı. Ev sahibi ekip, ikinci yarıda şu ana kadar net fırsatlar buluyor.
52DK
Bir gol daha kaçtı! Barış'ın sağ kanattan güzel çalımlarla ceza sahasına girip yaptığı ortaya arka direkte Ghilas kötü bir vuruş yaptı ve topu üstten auta attı.
50DK
Bu kez Karabükspor gole yaklaştı. Konuk ekibin ani gelişen atağında ceza sahası içinde ters bir vuruş yapan Elyasa, topu az daha kendi ağlarına gönderiyordu ancak kaleci Victor son anda müthiş bir kurtarış yaptı.
49DK
Ev sahibi etkili geldi. Sağ kanatta topla buluşan Barış, içeri güzel bir orta yaptı. Arka direkte bomboş pozisyonda vuruş yapan Marcinho, topu auta atınca Gaziantepspor'u mutlak bir golden etti.
48DK
Ghilas ve İlhan'ın yanına üçüncü forvet olarak Muhammet'i koyan Gaziantepspor, 3 puan için tüm hatlarıyla rakip kaleye yükleniyor.
47DK
Takımının ilk yarıdaki oyunundan memnun olmayan Bülent Uygun, ikinci yarıya iki değişiklikle başladı.
46DK
İkinci yarının ilk düdüğü çaldı ve karşılaşma başladı.
Gaziantepspor'da Kangwa'nın yerine oyuna Muhammet Demir girdi.
Gaziantepspor'da Wallace Reis da Silva'nın yerine Elyasa Abdullah Süme oyuna girdi.
45+2DK
Özgür Yankaya, ilk yarının sona erdiğini işaret eden düdüğü çaldı.
45DK
Karşılaşmada ilk yarının sonuna 1 dakika ilave edildi.
44DK
Ahmet kurtardı! Maçın başından beri savunmanın önünü terk etmeyen Fatau, ilk kez katıldığı hücumda etkili bir şut çekti ancak kaleci Ahmet topu güçlükle uzaklaştırdı.
42DK
Poko kaleyi yokladı. Ani gelişen Karabükspor atağında Poko'nun uzaktan çektiği sert şut, kale direğinin üstünden auta çıktı.
40DK
Bu kez ev sahibi kaçırdı. Marcinho, şık bir pasla ceza sahasına giren Ghilas'ı topla buluşturmak istedi ancak kaleci Ahmet kalesinden çıkıp topu kontrol etti.
38DK
Karabükspor etkili geldi. Seri paslarla topu sol kanada taşıyan konuk ekipte Latovlevici yerden sert bir orta yaptı. Arka direkte topla buluşan Poko kötü bir vuruş yapınca konuk ekip mutlak bir gol fırsatını değerlendiremedi.
36DK
Ghilas bu bölümde Karabükspor savunmasını bir hayli zorluyor. İlk yarım saatte pek ortalıkta gözükmeyen golcü oyuncu, bu aralar hücumlarda başrol oynuyor.
34DK
Karşılaşmada yaklaşık son 10 dakikadır yüksek tempo var. İki takım da savunma güvenliğini ikinci plana atmış durumda ve rakip kalede gol arıyor.
32DK
Gol kaçırma sırası konuk ekipteydi! Etkili gelen Karabükspor'da Tanase'nin ceza sahasına gönderdiği topu Gaziantepspor savunması güçlükle uzaklaştırabildi.
31DK
Karabükspor'un baskısını atlatan Gaziantepspor, son bölümde rakip kalede etkili oluyor. Ghilas biraz daha dikkatli olsa skor tabelasında farklı rakamlar yazıyor olacaktı!
30DK
Ghilas yine kaçırdı! Marcinho'nun ara pasıyla savunma arkasına sarkan Cezayirli, kaleciyle karşı karşıya kaldı ancak sol ayağıyla çektiği şut üstten auta gitti.
29DK
Bu kez Gaziantepspor gole yaklaştı. Dany'nin yaptığı hata sonrası topla buluşan Ghilas, kaleciyle karşı karşıya kalmak üzereyken araya giren Dany, son anda yaptığı müdahaleyle rakibine şans tanımadı.
27DK
Karabükspor gole yaklaştı. Sol kanattan sıfıra inen Zec'in ceza sahasına yaptığı ortaya geç kalan Seleznyov vuramayınca konuk ekip mutlka bir golden oldu.
25DK
Gaziantepspor savunması bu bölümde hata yapmaya başladı. Ev sahibi ekibin sağ kanadı SOS veriyor. Karabükspor bu bölgeyi kullanırsa gol bulabiilr.
23DK
Karabükspor bu dakikalarda daha etkili. Konuk ekip, özellikle Tanase'nin geliştirdiği hücumlarla gol arıyor ancak şu ana kadar bunlardan sonuç alamadı.
21DK
İlk 20 dakikalık bölüm golsüz geçilirken, iki takım da ciddi gol pozisyonu üretemedi.
19DK
Ligde puan sıkıntısı olmayan Karabükspor, rakibine oranla şu ana kadar daha rahat bir görüntü sergiliyor. İki ekip arasında stresli olduğu göze çarpan taraf ev sahibi Gaziantepspor.
17DK
Gaziantepspor oyuna ortak olmaya başladı. Sağ bek Barış da hücuma katılınca orta sahadaki sayısal eksikliği kapatan ev sahibi, kanatlardan rakip kaleye gitmeye çalışıyor.
15DK
İlk çeyrek saat itibarıyla sahanın en iyisi Pedroso. Sol kanattan sürekli bindiren sol bek, Karabükspor savunmasına zor anlar yaşatıyor.
14DK
Ev sahibi Gaziantepspor, rakibin orta sahadaki hakimiyetini aşmayı henüz başaramadı. Santrfor olarak görev yapan Ghilas, şu ana kadar topla buluşamadı.
12DK
İki bölümde iki taraf da birbirini tartıyor. Orta sahasında daha yetenekli oyuncuları bulunan Karabükspor, şu ana kadar oyunun hakimi durumunda.
10DK
Karabükspor'da cezalı Papp'ın yerine sağ bekte stoper Barış görev yapıyor. Bu tercih, konuk ekibin hücum gücünü ciddi biçimde zayıflatmışa benziyor.
9DK
Maçta tempo yavaş yavaş yükselmeye başladı. Özellikle Gaziantepspor, sol kanattan Pedroso'yla etkili geleceğinin sinyallerini veriyor.
7DK
İlk bölümde iki ekip de uzun toplarla oynamayı tercih ediyor. Ev sahibinde Ghilas, konuk ekipte de Seleznyov şu ana kadar rakip savunmalara üstünlük sağlayamadı.
6DK
İlk etkili atak Karabükspor'dan geldi. Ermin Zec, sol kanattan gelişen hücumda istediği ortayı yapamayınca top kaleci Victor'da kaldı.
4DK
Topladığı 25 puanla 16. sırada bulunan ev sahibi, ligde kalma umutlarını ilerleyen haftalara taşımak için mutlak kazanmak zorunda.
2DK
Gaziantep halkı, bu zorlu mücadeleye fazla ilgi göstermemiş. Tribünlerde büyük boşluklar göze çarpıyor. 
1DK
Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Rajtoral için santra öncesi saygı duruşunda bulunuldu.
1DK
​Özgür Yankaya ilk düdüğünü çaldı ve karşılaşma başladı.
Karşılaşmayı Özgür Yankaya yönetecek.
Karabükspor, Süper Lig'de en son 7 Aralık 2014'te bir deplasman maçında gol yemedi (Rizespor'a karşı). Karabük, o tarihten bu yana oynadığı 24 deplasman maçında 63 gol yedi (maç başına 2.6 gol).
Bu sezon ligdeki tek deplasman galibiyetini yedinci haftada Adanaspor karşısında alan (2-1) Karabükspor (2B 10M), bu maçların sekizinde gol atamadı.
Karabükspor ligde dört maçtır galibiyete hasret (2B 2M) ve üç maçtır gol atamıyor. Karabük'ün bu sezon beş maçlık kazanamama serisi yok.
Süper Lig'de oynadığı son beş maçın üçünü kazanan Gaziantepspor öncesinde aynı sayıda galibiyete 21 maçta ulaşabilmişti (3G 4B 14M).
Gaziantepspor Süper Lig'de Kardemir Karabükspor ile evinde oynadığı sekiz maçta bir kez yenildi (4G 3B).
Bu maçta Süper Lig'in bu sezon iç sahada en az puan toplayan takımıyla (Gaziantepspor - 13, Rizespor ile birlikte), deplasmanda en az puan toplayan takımı karşılaşacak (Karabükspor - 5).
Karabükspor, Gaziantepspor ile ligde oynadığı 17 maçın dokuzunda rakibine gol atamazken, kalan sekiz maçta ise en az ikişer gol attı (17 gol).
İki takım Süper Lig'de 17 kez karşı karşıya geldi ve Gaziantepspor bu maçlarda üç kez yenildi (8G 6B); ancak sezonun ilk yarısında oynanan maçı Karabükspor kazandı (2-0).
KARABÜKSPOR: Ahmet, Gaman, Dany, Barış, Latovlevici, Ceyhun, Poko, Zec, Tanase, Bliznichenko, Seleznyov.
GAZİANTEPSPOR: Victor, Pedroso, Wallace, Barış, Musa, Thiam, Fatau, Marcinho, Kangwa, İlhan, Ghilas.
Karşılaşma öncesi iki takımın da 11'leri açıklandı.
İyi akşamlar sevgili futbolseverler. Süper Lig'in 29. haftasının açılış maçı olan Gaziantepspor - Karabükspor karşılaşmasının canlı anlatmıyla karşınızdayız.
Powered By