Reklamsız Sözcü
90+3DK
Mete Kalkavan Bursa'da son düdüğü çaldı ve kalecilerin devleştiği mücadele, golsüz sona erdi.
90+3DK
Hızlı gelişen Bursaspor atağında Dzon Delarge'ın pasında Barış ceza alanı içinde topu içeri göndermek istedi ancak son anda savunma topu taca gönderdi.
90+3DK
Bursaspor kalesine gelen 3 isabetli şutta, Göztepe kalesine de gelen 2 isabetli şutta kaleciler gole izin vermedi.
90+2DK
Sol kanattan ceza alanına yerden gönderilen ortayı ön direkte Stancu'dan önce kaleci Beto yatarak müdahalesi ile topu kornere çeldi.
90+1DK
Bursa'da mücadelenin sonuna en az 2 dakikalık uzatma süresi eklendi.
90DK
YİNE HARUN! Tayfur Bingöl'ün ara pasında Yoan Gouffran kaleci ile karşı karşıya kaldı ve müsait pozisyonda şutunu yine Harun Tekin kurtardı.
89DK
Ligin geride kalan haftalarında en fazla kurtarış yapan 5 kalecisinden 2'si bugün kalelerinde adeta devleşti ve geçen sürede gole izin vermediler.
88DK
Göztepe S.K.
Göztepe S.K.
Göztepe'de üçüncü ve son oyuncu değişikliği yapıldı ve Halil Akbunar yerini Tayfur Bingöl'e bıraktı.
87DK
BU DEFA BETO! Batalla'nın sağ çaprazdan Göztepe kalesine gönderdiği yerden sert şutta Beto gole izin vermedi.
86DK
Harun Tekin, bugün kalesine gelen 2 isabetli şutta da gole izin vermedi.
85DK
HARUN ÇIKARDI! Faty'nin hatalı geri pasında araya giren Yoan Gouffran'ın şutunu kaleci Harun Tekin çıkardı.
85DK
Mücadelenin normal süresinde artık son 5 dakikaya girdik. İki takımın da rakip kalelere gönderdiği 1'er isabetli şutu bulunuyor.
84DK
AUT! Sağ kanattan Bursaspor ceza alanına gönderilen ortayı Barış uzaklaştırmak istedi ancak sağ çaprazda Yoan Gouffran'ın kaleye gönderdiği sert şut uzak direği yalayarak auta çıktı.
83DK
Konuk Göztepe, geride kalan sürede %51 ile topa sahip oldu ve Bursaspor kalesine gönderdiği 8 şutta 1 kez isabet buldu. 
83DK
Mücalenin geride kalan dakikasında ev sahibi Bursaspor, %49 ile topa sahip oldu ve Göztepe kalesine gönderdiği 14 şutta 1 kez isabet buldu. 
82DK
33 yaşındaki tecrübeli oyuncu Sabri Sarıoğlu, bu sezon takımı ile 11 Süper Lig maçına çıktı ve 2 asistlik bir performans sergiledi.
81DK
Göztepe S.K.
Göztepe S.K.
Göztepe'de ikinci oyuncu değişikliği yapıldı ve Tanju Kayhan yerini Sabri Sarıoğlu'na bıraktı.
81DK
AUT! Halil Akbunar'ın sol kanattan kullandığı köşe vuruşuna ceza alanı içi altı pas dışında Kadu iyi yükseldi ve boş pozisyonda kafa vuruşu üstten auta çıktı.
80DK
Sinan Bakış'ın hatasında Andre Castro'nun sağ kanattan ceza alanına gönderdiği ortasını William Troost-Ekong, rakiplerinden önce kafa vuruşu ile kornere çeldi.
79DK
Göztepe'de Sabri Sarıoğlu az sonra oyuna girecek. Tecrübeli oyuncu maça girmek için son hazırlıklarını yapıyor.
78DK
Dzon Delarge, sağ kanatta çizgi üzerinde buluştuğu topla ceza alanına girmeden içeri çevirdi ancak bu orta Kadu tarafından altı pas dışında uzaklaştırıldı.
77DK
Frikik vuruşu için topun gerisine Cristobal Jorquera geldi ve direkt kaleye gönderdiği şutta Beto hata yapmadı ve üzerine gelen topu kontrol etti.
76DK
Jires Kembo-Ekoko, rakip ceza alanı dışı sol çaprazda Tanju'nun müdahalesi ile ceza alanına girerken yerde kaldı ve çizginin hemen dışından frikik kazandı.
75DK
Bursaspor savunmasından gönderilen uzun topu Batalla sağ kanattan bekletmeden kale önüne göndermek istedi ancak bu deneme kaleci Beto'nun ellerinde kaldı.
74DK
Bursaspor'da oyuna giren Dzon Delarge, bu sezon Süper Lig'de 10 maçta süre aldı ve 5 gole katkı sağladı (4 gol, 1 asist).
73DK
AUT! Sağ kanattan Yoan Gouffran'ın ortasına Halil'in altı pas dışından boş pozisyonda şutu üstten auta çıktı.
72DK
Bursaspor'da da ilk oyuncu değişikliği yapıldı ve bugün 1 şutu direkten dönen Emmanuel Badu yerini Dzon Delarge'a bıraktı.
71DK
Bursaspor'da ise az sonra Dzon Delarge oyuna girecek.
70DK
Göztepe'de oyuna giren Axel Ngando, bu sezon Süper Lig'de 5 maçta süre aldı ve takımına skor katkısı sağlayamamıştı.
69DK
Göztepe S.K.
Göztepe S.K.
Göztepe'de ilk oyuncu değişikliği yapıldı ve Rajko Rotman yerini Axel Ngando'ya bıraktı.
68DK
Maçtaki ilk oyuncu değişikliği az sonra yapılacak ve Göztepe'de oyuna Axel Ngando girecek.
67DK
Konuk Göztepe, geride kalan sürede %50 ile topa sahip oldu ve Bursaspor kalesine gönderdiği 5 şutta 1 kez isabet buldu. 
66DK
Mücalenin geride kalan dakikasında ev sahibi Bursaspor, %50 ile topa sahip oldu ve Göztepe kalesine gönderdiği 9 şutta da isabet bulamadı.  
65DK
Göztepe'nin sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunu ön direkte Sinan Bakış uzaklaştırdı ve ceza alanı dışından Andre Castro'nun sert şutu üstten auta çıktı.
64DK
Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda mücadeleyi 22876 biletli seyircinin takip ettiği anons edildi.
63DK
Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşu sonrasında Sinan Bakış'ın ceza alanı dışından sert şutu farklı şekilde auta çıktı.
62DK
Barış, sağ kanattan bindirmesini yaptı ve aldığı pası içeri çevirdi ancak savunma bu topu kornere çeldi.
61DK
STANCU DOKUNAMADI! Jires Kembo-Ekoko, sol kanattan ceza alanına girdi ve altı pas içine yerden çevirdiği ortasına ön direkte Stancu dokunamadı.
59DK
GOL İPTAL! Jires Kembo-Ekoko'nun harika pasında savunma arkasında Stancu topu ağlara gönderdi ancak Badu'nun bu pozisyonda rakibine yaptığı faul nedeni ile bu gol geçersiz sayıldı.
58DK
Andre Castro, Ertuğrul ile girdiği hava topu mücadelesinde yerden kalkamadı ve kısa süreliğine sakatlık yaşadı. Castro, maça devam ediyor.
57DK
Cristobal Jorquera'nın ceza alanı içinde savunma arkasına sarkan arkadaşı Badu'ya gönderdiği yüksek topu Badu istediği gibi değerlendiremedi ve kafasından seken top Beto'da kaldı.
56DK
Sağ kanattan Tanju'nun ceza alanına gönderdiği ortası savunmadan sekti ve Rotman bu topu penaltı noktası üzerinde kontrol etti. Rotman şut yerine çalım denedi ve bu pozisyonda yerde kaldı. Hakemin kararı ise devam oldu.
55DK
Sol kanatta topla buluşan Sinan Bakış'ın içeri girdikten sonra kaleyi görür görmez ceza alanı dışından sert şutu farklı şekilde auta çıktı.
54DK
Göztepe'nin Bursaspor kalesine geride kalan sürede gönderdiği 4 şutta 1 isabet çıktı ve o pozisyonda Harun Tekin gole izin vermedi.
53DK
Mücacelenin geride kalan süresinde Bursaspor'un Göztepe kalesine gönderdiği 7 şutta da isabet çıkmadı.
52DK
AUT! Organize gelişen Bursaspor atağında ceza alanı dışından Cristobal Jorquera'nın sert şutu direğin dibinden auta çıktı.
51DK
Bursaspor'un 30 yaşındaki golcüsü Bogdan Stancu, bu sezon Süper Lig'de 11 maça çıktı ve 5 gole doğrudan katkı yaptı (3 gol, 2 asist).
50DK
STANCU DOKUNAMADI! Sağ kanattan Barış'ın altı pas içine gönderdiği ortasına arka direkte Stancu istediği vuruşu yapamadı.
49DK
Rajko Rotman, Jires Kembo-Ekoko'ya yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırıldı.  
48DK
Batalla'nın pasında Badu ceza alanı içi sağ çaprazda topla buluştu ancak Kadu araya girerek topun auta çıkmasını sağladı.
47DK
İkinci yarıya iki teknik adam da maça başladıkları 11'ler ile başladılar. Maçta henüz oyuncu değişikliği yapılmadı.
46DK
Bursa'da ikinci yarının ilk düdüğü çaldı ve son 45 dakikaya ev sahibi Bursaspor başladı.
45+3DK
Mete Kalkavan, Bursa'da ilk yarıyı bitiren düdüğünü çaldı ve son dakikaları nefes kesen ilk 45 dakika golsüz sona erdi.
45+2DK
JAHOVİC DOKUNAMADI! Hızlı gelişen Göztepe atağında soldan ceza alanına gelen ortaya altı pas çizgisi üzerinde Adis Jahovic yattı ancak istediği dokunuşu yapamadı.
45+1DK
TOP DİREKTEN DÖNDÜ! Sağ kanattan Stancu'nun ortasını altı pas içinde Badu tamamladı ancak şutu üst direkten oyun alanına geri döndü.
45+1DK
Karşılaşmanın ilk yarısına en az 2 dakikalık uzatma süresi eklendi.
45DK
HARUN ÇIKARDI! Adis Jahovic, sağ çaprazdan ceza alanına girdi ve bir anda kaleci ile karşı karşıya kaldı ve dar açıdan şutunu Harun Tekin çıkardı.
44DK
İlk yarının normal süredeki son dakikasına girmek üzereyiz ve henüz iki takımdan da isabetli şut gelmedi.
43DK
Badu, girdiği ikili mücadele sonrasında kısa süreli sakatlık yaşadı ve sağlık görevlilerine ihtiyaç duymadan ayağa kalkarak maça devam ediyor.
42DK
Adama Traore'nin ceza alanı dışı sol çaprazdan direkt kaleye gönderdiği yerden sert şutu uzak direkt dibinden kaleci Harun'un kontrolünde auta çıktı.
41DK
İlk yarının normal süredeki son 5 dakikasına girdik ve henüz maçta isabetli şut yok. İki takım da kontrollü oynuyor ve karşılaşma daha çok orta alan mücadeleleri eşliğinde devam ediyor.
40DK
Batalla'nın sol kanattan kullandığı köşe vuruşunu ön direkte Andre Castro kafa vuruşu ile uzaklaştırdı.
39DK
Kadu, Sinan Bakış'ın şutu sonrasında sakatlık yaşadı ve kısa süreliğine yerde tedavi gördükten sonra ayağa kalktı ve maça devam edebilecek.
38DK
Konuk Göztepe, geride kalan sürede %54 ile topa sahip oldu ve Bursaspor kalesine gönderdiği 2 şutta da isabet bulamadı. 
37DK
Mücalenin geride kalan dakikasında ev sahibi Bursaspor, %46 ile topa sahip oldu ve Göztepe kalesine gönderdiği 4 şutta da isabet bulamadı. 
36DK
Ligin geride kalan haftalarında en fazla kurtarış yapan 5 kalecisinden 2'si bugün karşı karşıya. Ancak geride kalan dakikalarda iki kaleye de isabetli şut gelmedi.
35DK
Savunmasından çıkıp atağa destek veren Ertuğrul Ersoy, sağ kanatta Barış ile duvar pasına girdi ancak Barış'ın pası şiddetli olunca Ertuğrul topu oyun alanı içinde tutamadı.
34DK
Göztepe'de ise Schwechlen cezası Oscar Scarione Peybernes ve Hakan Çinemre de sakatlığı sebebi ile maç kadrosuna alınmayan isimler.
33DK
Bursaspor'da Titi cezası, Aziz Behich, Agu, Sercan Yıldırım, Yusuf Erdoğan, Emre Taşdemir, Serdar Kurtuluş, Onur Atasayar ve Bilal Kısa ise sakatlıkları sebebi ile maç kadrosuna alınmadılar. 
32DK
Selçuk Şahin'in sağ kanattan savunma arkasına sarkan arkadaşı Yoan Gouffran'a gönderdiği uzun topun şiddeti fazla oldu ve doğrudan auta çıktı.
31DK
HARUN UZAKLAŞTIRDI! Adis Jahovic'in savunma arkasına sarkması ile önüne atılan topu kalesinden çıkan Harun Tekin, ceza alanı dışında kafa müdahalesi ile taca gönderdi.
30DK
Bu sezon Süper Lig'de 11 maça çıkan Harun Tekin, 3 maçta kalesini gole kapattı. 28 yaşındaki oyuncu, sezona %70 kurtarış yüzdesi ile devam ediyor.
29DK
Adis Jahovic, rakibi Ertuğrul Ersoy'a yaptığı faul sonrasında sarı kart ile cezalandırıldı.
29DK
Bursaspor savunması arkasına koşu yapan Jahovic'in koşu yoluna atılan topu kalesinden çıka Harun Tekin rakibinden önce topu kontrol etti.
28DK
Göztepe'nin 35 yaşındaki tecrübeli kalecisi Beto, bu sezon Süper Lig'de 10 maça çıktı ve sadece 1 maçta kalesini gole kapatabildi. Oyuncu sezona %67 kurtarış yüzdesi ile devam ediyor.
27DK
Topun gerisine Batalla geldi ve ceza alanı altı pas içine gönderdiği yüksek topunu kaleci Beto rahatlıkla kontrol etti.
27DK
Sinan Bakış, sol kanatta rakibinin müdahalesi ile yerde kaldı ve Bursaspor için bir serbest vuruş şansı daha doğdu.
25DK
Bursaspor'un sol kanattan kullandığı serbest vuruş sonrasında ceza alanı dışında Badu'nun önünde bulduğu topa yerden şutu farklı şekilde auta çıktı.
24DK
Geride kalan sürede rakip kalelere gönderilen Bursaspor'un 2, Göztepe'nin ise 1 şutu isabetli olmadı.
23DK
Bursaspor'da kazanılan frikiği Seinan Bakış kullandı ve direkt kaleye göndermek istediği şutu farklı şekilde auta çıktı.
21DK
Jires Kembo-Ekoko, rakip ceza alanı dışı sol çaprazda faul ile durduruldu ve Bursaspor frikik kazandı.
20DK
DOKUNAMADI! Sol kanattan hızla savunma arkasına sarkan Halil Akbunar'ın altı pas içine gönderdiği pasa yatarak müdahalede bulunmak isteyen Yoan Gouffran'ın istediği gibi dokunamadığı top yandan auta çıktı.
19DK
Milos Kosanovic'in kullandığı serbest vuruşu ön direkte Selçuk Şahin'den önce Jires Kembo-Ekoko kafa vuruşu ile tehlikeyi savuşturdu.
18DK
Göztepe sol kanattan serbest vuruş kazandı ve konuk ekip için etkili olabilecek bir duran top şansı doğdu.
17DK
İlk 15 dakikada konuk Göztepe, %57 ile topa sahip oldu ve Bursaspor kalesine henüz şut girişiminde bulunamadı.
16DK
Mücalenin ilk 15 dakikasında ev sahibi Bursaspor, %43 ile topa sahip oldu ve Göztepe kalesine gönderdiği 1 şutta da isabet bulamadı.
15DK
Göztepe'de Adama Traore, rakibi Jires Kembo-Ekoko'ya yaptığı faul sebebi ile sarı kart ile cezalandırıldı.
14DK
Göztepe'de Sabri'nin yerine Tanju, stoperde sakat olan Peybernes'in yerine Kosanovic ilk 11'de görev yapıyor. 
13DK
Bursaspor'da Le Guen, üçlü savunma ile sahaya çıktı. Titi'nin yokluğunda Faty stoperde. Sol kanatta Behich'in yerine ofans oyuncusu Sinan Bakış görev yapıyor.
12DK
Sol kanatta topla buluşan Jires Kembo-Ekoko, iki rakibinin arasına girdi ve Tanju ceza alanı içinde yerinde müdahalesi ile topu kazandı.
11DK
Sağ kanattan yine Bursaspor'un Batalla ile kullandığı köşe vuruşuna arka direkte William Troost-Ekong'un etkisiz vuruşu auta çıktı.
10DK
Batalla'nın sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunu penaltı noktası civarında Kosanovic kafa vuruşu ile uzaklaştırdı.
10DK
Barış sağ kanattan yine Bursaspor atağına destek verdi ve çizgi üzerinde ortasını Selçuk Şahin kornere çeldi.
8DK
Sağ kanattan Barış Bursaspor atağına destek verdi ve çizgiye inmeden içeri çevirdiği ortasını ön direkte Kosanovic müdahalesi ile taca gönderdi.
8DK
Bursaspor maçın ilk dakikalarındaki Göztepe ataklarını kırdı ve son birkaç dakikadır Göztepe kalesine gitmeye başladı.
7DK
Batalla'nın sağ kanattan rakip ceza alanına gönderdiği yüksek topu arka direkte Tanj kafa vuruşu ile uzaklaştırdı.
6DK
Sağ kanattan gelişen Bursaspor atağında Jires Kembo-Ekoko'nun yerden ortasını ceza alanı çizgisi üzerinde Batalla'dan önce Selçuk Şahin araya girerek savuşturdu.
5DK
Bursaspor, geride kalan bölümü kendi yarı sahasında rakibi karşılayarak geçirdi ve Göztepe'nin özellikle kanatlardan gelen ataklarını savuşturmaya çalışıyor.
4DK
Mücadelenin ilk dakikalarında Göztepe, daha etkili ve oyun kontrolünü elinde tutan taraf konumunda.
3DK
Göztepe'de ise Schwechlen cezası Oscar Scarione Peybernes ve Hakan Çinemre de sakatlığı sebebi ile maç kadrosuna alınmayan isimler.
2DK
Bursaspor'da Titi cezası, Aziz Behich, Agu, Sercan Yıldırım, Yusuf Erdoğan, Emre Taşdemir, Serdar Kurtuluş, Onur Atasayar ve Bilal Kısa ise sakatlıkları sebebi ile maç kadrosuna alınmadılar.
1DK
Bursa'da ilk düdük çaldı ve karşılaşmaya konuk Göztepe başladı.
İki takım oyuncuları da hakem Mete Kalkavan eşliğinde sahaya çıktılar. Maç öncesi seremonisi sonrasında zorlu mücadele başlayacak.
@OptaCan: Bu sezon deplasmanda maç başına en fazla gol atan oyuncu Adis Jahovic (5 maçta 6 gol, 1.2 oran).
@OptaCan: Aziz Behich, ilk 11 haftada Maicon'un (4) ardından ligde en fazla gol atan iki savunma oyuncusundan biri (3; Necj Skubic'le birlikte).
@OptaCan: Süper Lig'de bu sezon en fazla kurtarış yapan beş kaleciden ikisi Harun Tekin (35) ve Beto (33).
@OptaCan: Şu ana kadar attığı 22 golün 11'ini duran toplardan bulan Göztepe, oran olarak bu alanda ligin en yüksek sayısına sahip (%50).
@OptaCan: 61 ile 75'inci dakikalar arasında ligin en fazla gol atan iki takımından biri olan Bursaspor (5; Alanyaspor'la birlikte); ayrıca aynı süreçte kalesinde en fazla gol gören ekip konumunda (5).
@OptaCan: Bursaspor, ayrıca ilk 11 haftada kornerden en çok gol atan takım konumunda (6).
@OptaCan: Ligin en az hava topu kazanan takımı olan Bursaspor (117), aynı zamanda kornerden en fazla gol yiyen iki ekipten biri (5; Antalyaspor'la birlikte).
@OptaCan: Evinde oynadığı beş maçın dördünü kazanan Bursaspor, tek yenilgisini 1-0 öne geçtiği Galatasaray karşılaşmasında aldı (1-2).
@OptaCan: Bu sezon ligdeki ilk yedi maçının dördünü kaybeden Bursaspor (3G), son dört karşılaşmada yenilgi yüzü görmedi (2G 2B).
@OptaCan: Göztepe, Bursaspor deplasmanında çıktığı 16 maçın 10'unda gol atamazken, son yedi karşılaşmanın sadece birinde fileleri havalandırabildi.
@OptaCan: Bursaspor, Göztepe'yi konuk ettiği 16 karşılaşmada rakibine sadece iki kez mağlup oldu (10G 4B).
@OptaCan: İki ekip ligde en son Mart 2003'te karşı karşıya gelirken, sahadan galip ayrılan taraf 1-0'lık skorla Bursaspor oldu.
@OptaCan: Bursaspor ile Göztepe, Süper Lig tarihinde 32 kez karşılaştı. Bu maçların 14'ünü Yeşil Timsahlar kazanırken, İzmir temsilcisinin 11 galibiyeti bulunuyor (7B).
Karşılaşmanın hakemliğini Mete Kalkavan yapacak. Kalkavan, bu sezon Süper Lig'deki yedinci maçında düdük çalacak.
Konuk Göztepe'nin ilk 11'i ise şöyle: Beto, Tanju, Kosanovic, Kado, Traore, Selçuk, Rotman, Castro, Halil, Gouffran, Jahovic.
Ev sahibi Bursaspor'un ilk 11'i: Harun, Ertuğrul, Ekong, Faty, Barış, Batalla, Badu, Jorquera, Sinan, Kembo, Stancu.
Mücadelenin başlaması için artık son yarım saate girdik ve iki takımın da ilk 11'leri belli oldu.
Süper Lig'in 12. haftasında Bursaspor, sahasında Göztepe'yi konuk ediyor. Karşılaşmanın canlı anlatımı ile sizlerleyiz.
Powered By