Reklamsız Sözcü
90+4DK
İki taraf da maçın uzatmalarında etkili olamadı. Cüneyt Çakır uzatmaların da bitmesiyle maçın bitiş düdüğünü çaldı.
90+1DK
İptal olan gol pozisyonundan sonra iki taraf da karşı kalede etkili olabilmiş değil. Cüneyt Çakır maçı üç dakika uzattı.
88DK
HAKEM HAYIR DİYOR! Mahmut Tekdemir, Mossoro'nun pasıyla ceza sahasına girdi, kaleciyle karşı karşıya yumuşak bir dokunuşla ağları buldu ama Cüneyt Çakır vuruştan önce Oğuzhan'a faul yaptığını işaret edip golü iptal etti.
87DK
Istanbul Basaksehir
Istanbul Basaksehir
Oyuncu Değişikliği Mehmet Batdal Mustafa Pektemek
86DK
Siyah beyazlılar baskıyı her geçen dakika artırıyor ama bir türlü pozisyona giremiyor. Özellikle sağ taraftan üst üste ortalar, korner vuruşları geldi ama hiçbirinden ne net bir pozisyon çıktı ne de şut şansı.
85DK
Beşiktaş yine hücumda ama yine sonuç çıkmıyor. Tolgay ceza yayı üstünde yine boş kaldı. Ancak vurmakta gecikti, sonrasında Başakşehir topun içeri çevrilmesine izin vermedi.
83DK
Besiktas
Besiktas
Oyuncu Değişikliği Vincent Paté Aboubakar Olcay Şahan
83DK
Siyah beyazlılar yeniden baskıyı artırıyor. Önce kullanılan korner şimdiden dönen topları alıp rakip yarı alanda baskıyı artırıyor siyah-beyazlılar. Ancak konuk ekip savunmada boşluk bırakmıyor.
81DK
Besiktas
Besiktas
Adriano ikinci yarı oyuna devam edemiyor, Gökhan Gönül oyuna giriyor.
81DK
BOMBOŞ KAÇTI! Başakşehir Cengiz Ünder'in harika ara pasıyla Mossoro ceza sahasına sızdı, Fabri'yle baş başa, golle burun buruna kaldı, Fabri son anda topa müdahale etti, önünde kalan topa Visca vurdu ama boş kale yerine topu dışarı gönderdi.
80DK
FABRI! Beşiktaş'ın üst üste ataklarından sonra Başakşehir rahat geldi. Mossoro ceza yayının hemen üstünde bomboş kaldı, kaleye baktı, vurdu, sert şut Fabri'nin ellerinde kaldı.
79DK
Beşiktaş iki dakikadır rakip yarı sahada rahatlıkla pas yaptı. Sol tarafta Oğuzhan sonunda topu içeri doğru yükseltti, top kale önünde Aboubakar'ın hemen önünde sekti, Volkan ondan önce çıkıp topu almasa golcü oyuncu rahatlıkla ağları sarsabilirdi.
77DK
Beşiktaş yine sağ taraftan Quaresma'yla geldi, Beck sıfıra inip gelen pasa direkt orta yaptı. Savunmadan seken top kornere gitti. Kullanılan kornerde Marcelo'nun kafa vuruşu bu kez üst ağlarda kaldı.
76DK
70'nci dakika geçildiğinden beri iki takımın da organize olmayan hücumları süeüyor. Şimdi Başakşehir rakip sahaya yayılıp top çevirmeye başladı. Mossoro ceza sahası önünde topu aldı, şut şansı aradı, vurdu, savunmadan seken top kaleci Fabri'nin ellerinde.
74DK
Son iki dakikada oyunun temposu fazlasıyla düştü. İki tarafta organize hücum edemiyor. İsabetsiz uzun toplar ve paslar üst üste geliyor. Beşiktaş tribünleri tezahüratlarıyla takımı hareketlendirmeye çalışıyor.
72DK
Başakşehir bu yarı ilk kez sol taraftan geldi. Oyuna sonradan giren Eren Albayrak ortayı yaptı ama etkisiz, top kalecinin ellerinde.
71DK
Başakşehir topu kapıp hızlı çıkmaya çalıştı ama Mehmet'in Cengiz'e pası Beşiktaş savunmasına takıldı. Sonrasında Başakşehir hücuma devam etti ama sonuç çıkmıyor.
71DK
Beşiktaş sonrasındaki kornerle baskıyı artırıyor. 
70DK
İNANILMAZ ÇIKARDI! Quaresma cepheden harika vurdu, sol tarafından tam köşeye giden topa Volkan Babacan mükemmel uzandı.
69DK
Beşiktaş şimdi çok tehlikeli bir noktadan Cenk Tosun'la serbest vuruşu kazandı. Ceza yayının hemen arkasından Quaresma topa vuracak. Top kaleyi tam karşıdan görüyor.
68DK
Visca ortayı yaptı Epureanu arka tarafta kafayı vurdu ama hakem ofsaytı işaret ediyor.
67DK
Andreas Beck sarı kartı görüyor.
67DK
Bu dakikalarda oyunun temposu düşmüşken, Cengiz orta çizginin sağına geçti. Visca onun kanadında topsuz bir koşuyla savunmanın arkasına sızarken atılan pasa Beck'in faulü yüzünden hareketlenemedi. Başakşehir rakip yarı alanın ortasından serbest vuruşu kullanacak. Top kaleyi karşıdan görüyor ama mesafe uzak.
66DK
Adriano sarı kartı görüyor.
66DK
Beşiktaş sol tarafta Oğuzhan'la yine ceza sahasına girdi. Cenk'le üst üste paslaşmalar ama birisi uzun kalınca Başakşehir sağdan Cengiz'le hızlı çıktı. Adriano akıllı bir faulle genç oyuncuyu orta çizgide durduruyor.
64DK
Başakşehir şimdi ceza sahasının sağ tarafından uzun bir taç atışı kullandı. Sonrasında seken top Oğuzhan'ın önünde kaldı, hızlı bir şekilde hücuma çıkarmak istedi takımını ama Yalçın önüne çıkıyor. Topu takımına kazandırıyor.
63DK
Bu dakikalarda oyunun temposu iyice düştü. Beşiktaş soldan ya da sağdan oyunu genişleterek savunmayı açmaya çalışıyor. Konuk ekip fırsat vermiyor.
62DK
Oğuzhan'la soldan rakibi zorladı Beşiktaş. Yine korneri kazandı. Ama Quaresma'nın ortasına bu kez ön direkte savunma müdahale ediyor ve hızlı çıkmaya çalışıyor Başakşehir.
61DK
Beşiktaş ikinci yarıda topun ve oyunun tek hakimi yine topa hakimler, yine hazırlık paslarıyla boşluk arıyorlar.
59DK
Beşiktaş forvet ikilisiyle savunmanın ortasını zorladı. Aboubakar önce topu getirdi, sonra Cenk'ten geri aldı tekrar verip verkaç yapmak isterken attığı pasa Attamah elle müdahale edince Beşiktaş kaleyi cepheden gören bir noktadan serbest vuruşu kazandı. Q7 topun gerisinde.
57DK
Istanbul Basaksehir
Istanbul Basaksehir
Başakşehir'de Ferhat Öztorun oyundan çıkıyor, Eren Albayrak oyunda.
56DK
Arkaya seken topa bir orta saha geldi ama arka direğe gelen topa dokunabilen olmadı. Dışarıda.
55DK
Beşiktaş taç atışı sonrası dikine paslarla orta çizgide topu Cenk'le buluşturdu, genç oyuncu faulle durduruldu. Beşiktaş'In atağı sağda Quaresma'yla devam ediyor, Beck sıfıra indi, Quaresma'nın pasıyla ortayı yaptı ama Aboubakar arkasında kalan topa yatamayınca voleyi vuramadı.
54DK
Hızlı çıkmaya çalıştı konuk ekip ama şimdi Mossoro frene bastı, set hücumunda döndü. Ceza sahası önünde topu alan Visca savunmaya takıldı. Sonrasında oradan oraya dolaşan top en son Başakşehir'in ayağından taç olarak dışarı gitti.
54DK
Beşiktaş'ın skoru eşitlemesinden sonra Başakşehir bir anda rakip kaleye daha çok yaklaşmaya başladı. Kazanılan duran toptan sonuç çıkmadı. Beşiktaş dönen topta Beck'le çıkmaya çalışırken topu kaptırdı.
51DK
GOL! Tolgay'ın şutundan sonra savunmadan sekip kornere giden topta, Quaresma vuruşu kullandı. Marcelo ön direkte bomboş vurup skoru eşitledi.
50DK
SAVUNMADAN DÖNDÜ! Tolgay'ın etkisi bir kez daha hissediliyor. Quaresma bir kez daha sağdan geldi, bu kez içeri kat edip yaydan ceza sahasına yaklaşan Tolgay'ı topla buluşturdu. Genç oyuncu kaleyi gördü, vuruşu savunmadan döndü.
49DK
Tolgay maçta ilk kez etkisini hissettirdi, orta sahanın sağında alıp döndüğü bir topla pası atıp Quaresma'yı çizgiye doğru hareketlendirdi. Orta kaleci Volkan'da kaldı.
49DK
Siyah beyazlılar ikinci yarının başından beri topun sahibi. Abdullah Avcı oyuncularına rakip sahada baskı yapmalarını işaret ediyor.
47DK
Beşiktaş ikinci yarıya oldukça istekli başladı. Önce sağda Oğuzhan'la, sonra solda Quaresma ve Aboubakar savunmayı zorluyor. Henüz etkili olamadı siyah beyazlılar
46DK
İkinci yarı başlarken Gökhan İnler oyundan çıkıyor, Tolgay Arslan oyuna giriyor Beşiktaş'ta.
46DK
Cüneyt Çakır düdüğünü çalıyor, Vodafone Arena'da ikinci yarı başlıyor
45+2DK
Bu pozisyonun devamında Cüneyt Çakır ilk yarının bittiğini ilan ediyor.
45+2DK
Kornerde arka direğe açılan top, Volkan kalesinin dışında kaldı. Beşiktaşlılar içeri çeviremedi, Mahmut'a çarpan top uzaklaşıyor.
45+1DK
Beşiktaş uzatma anlarında önce sağdan, sonra soldan çizgiyi zorladı. Adriano inmeyi başardığı noktadan ortayı yaptı, Visca'nın kestiği top kornere gitti.
45+1DK
Hakem ilk yarıyı iki dakika uzattığını işaret etti.
45+1DK
Mossoro bu sırada hakemden izin alarak oyuna tekrar dahil oldu.
45DK
Beşiktaş şimdi rakip yarı alanın ortasından Quaresma'yla bir serbest vuruş kullanıyor, Portekizli'nin ortası kısa ama Beşiktaş'In baskısı sürüyor.
44DK
Sahada tedavi gören Mossoro şu an oyun alanı dışına sekerek geldi. Beşiktaş tribünlerinden oyunun yavaşlamasına tepki geldi.
44DK
Mossoro faul sonrası yerden kalkamadı. Oyuncu sağlık görevlilerini sahaya istedi. 
43DK
Bu anlarda ev sahibi orta sahada daha güçlü gözüküyor. Ancak Beşiktaş top çevirdiği sırada Atınç'ın ikili mücadele sırasında Mossoro'ya yaptığı faul, topu Başakşehir'e geri getirdi.
42DK
Beşiktaş kazandığı köşe vuruşu sonrası baskıyı artırıp üst üste iki korner kullandı, ikisinden de sonuç çıkmadı. Volkan'ın out atışıyla oyun devam ediyor.
41DK
Siyah beyazlılar Emre'nin çıktığı dakikadan sonra daha rahat rakip kaleye gelmeye başladı. Quaresma sağdan ceza sahasına girdi. Kaleye çok yakın bir yerde topu iki kere çekti ama savunma müdahale etti, korner.
40DK
Istanbul Basaksehir
Istanbul Basaksehir
Emre Belözoğlu oyundan çıkıyor Attamah oyuna giriyor.
40DK
Beşiktaş oyuncu değişikliğiyle temposu düşen rakibe sağdan rahat geldi ama Quaresma'nın ortasında sonuç yok.
39DK
Başakşehir'de Emre Belözoğlu sakatlığı sebebiyle oyundan çıkıyor.
39DK
Başakşehir öne geçtikten sonra duran topları oldukça ağır kullanıyor. Volkan Babacan'a ağır ıslıklar yükseldi out atışı sırasında.
38DK
Beşiktaş bu kritik pozisyondan hemen sonra soldan hızlı geldi ama orta çok hızlı olunca kale önünde bomboş kalan Aboubakar topa yetişemedi.
36DK
ISKALADI! Başakşehir yine sağdan çok etkili geldi. Visca'nın birinci ortasında, yerden gelen topa Mehmet Batdal ıskaladı. Diğer kanata seken topu Visca'ya geri gönderdi Cengiz, Boşnak oyuncunun sert vuruşu savunmadan döndü. İkinci gol fırsatını üst üste iki kere kaçırdı Başakşehir.
35DK
Beşiktaş oyunda dengeyi kurmayı bu dakikalarda başardı ama konuk ekibin savunmasını aşamıyor. Paslar ya uzun ya kısa ya da isabetsiz.
33DK
Beşiktaş bu kez Başakşehir'in hücum bitirmesine izin vermedi. Hızlı çıkmak istedi ama konuk ekip çabuk dönüyor. Sonrasında set hücumuna dönen atak, sağ taraftan Quaresma'nın ortası ve Cenk'in arka tarafta kafa vuruşuyla bitti ama vuruş etkisiz.
32DK
Beşiktaş korner pozisyonu sonrası yeniden topu sahibi. Yine organize bir şekilde pasla çıkmak istiyor. Oğuzhan yine ceza sahası önünde topla buluştu. Hemen önünden ceza sahasına sızan Aboubakar'a güzel bir ara pas ama biraz hızlı. Senegalli oyuncu kontrol edemedi.
31DK
Başakşehir yine kanattan çabuk geldi. Mehmet'in indirdiği top sağ çizgide Uğur Uçar'da kaldı. Ortası uzun ama Cengiz Ünder o topu, ardından da korneri aldı. Emre ön direğe doğru gönderdi, seken topa penaltı noktası üzerinde gelişine Mehmet Batdal vurdu, farklı dışarıda.
29DK
KİMSE YOK! Beşiktaş ilk kez bu kadar organize gelebildi. Oğuzhan, Aboubakar'a verdi ceza sahasının sağ çizgisinde tekrar alıp ortaya indi, penaltı noktasına doğru yerden sert bir top gönderdi. Cenk ön direkte topun üstünden atladı ama penaltı noktası üzerinde Beşiktaşlı yok. Önemli bir fırsat kaçtı.
29DK
Başakşehir sol tarafta Ferhat'ın getirdiği topla Ferhat-Mehmet-Cengiz'le üçgenler kurarak çizgiye inmeye çalıştı ama pas çok uzun. Top dışarıda.
28DK
Beşiktaş orta sahada savunmadan hücuma geçmeye çalışan Visca'dan topu kapan Atiba'yla sol çaprazdan kaleyi yokladı. Ama top farklı dışarıda.
27DK
Visca yine sağ taraftan topla ceza sahası önünde boşluğu buldu, uzaktan vuruşu Fabri'nin üstüne gitti. Sonuç yok.
25DK
Beşiktaş yine pas yaparak savunmada boşluk arıyor. Cenk Tosun şimdi sol kanada geçti. Onun içeride bekleyen Oğuzhan'a pası sonrası savunmanın müdahalesiyle siyah-beyazlılar korneri kazandı ama arka direğe yapılan orta sonrası, sonuç yok.
24DK
Başakşehir öne geçmesinin ardından da pas yapmaya devam ediyor. Ancak Beşiktaş, Yalçın'a yaptığı baskıyla topu kazandı. Şimdi organize geliyorlar. Oğuzhan soldan ceza sahasına topla girmeye çalıştı ama sonuç yok.
21DK
GOL! Süratle başlayan atakta Visca sağ taraftan çabuk geldi, erken bir orta yaptı. Sol taraftan rakip kaleye yaklaşan Cengiz Ünder uzak direğe gelişine harika bir plase vuruşla topu tam köşeden ağlara gönderdi.
21DK
Beşiktaş maç boyu ilk kez rakibi baskı altına aldığı bir pozisyondan sonuç çıkaramadı. Sağdan soldan iki ortayı Başakşehir savunması topu uzaklaştırıp hızla atağa çıktı.
20DK
Beşiktaş şimdi rakip yarı alanından kullandığı bir duran topla hücuma yerleşti. Pas yaparak Başakşehir savunmasında bir boşluk bulmaya çalışıyor.
18DK
Cengiz Ünder, Başakşehir'de maçın ilk sarı kartını görüyor.
17DK
FABRİ SON ANDA! Cengiz Ünder savunmada son adam konumundaki Beck'e bastı, topu kaptı. Fabri'yle baş başa kaldı ama topu kontrol edemeyince İspanyol kaleci son anda dışarı gönderdi. Cengiz yerde kaldı ama penaltı beklerken aldatmaya yönelik hareketten sarı kart gördü.
16DK
 Atiba paslaşılarak kullanılan korner sonrası gelen ortada ön direkte bomboş vurdu ancak top farklı dışarı gitti. Beşiktaş'ın bu maçtaki ilk etkili hücumu oldu bu.
15DK
Beşiktaş bu anlarda topa basıp rakibi baskı altına alarak topa tekrar sahip oldu. Sol tarafta Quaresma'ya kadar indi top ilk kez. Oğuzhan onun ara pasıyla çizgiye indi. Korner.
14DK
Başakşehir hız kesmiyor. Konuk ekip şu ana kadar topun tek hakimi. Şimdi de Volkan Babacan'ın uzun topu sonrası Mehmet Batdal indirdi, Mossoro'nun ara topu uzun kaldı.
13DK
Misafir kaçan net gol fırsatı sonrası kullandığı kornerin dönen topunda Emre'yle kaleyi yokladı. Fabri çıkardı. İkinci kornerden de savunmanın müdahalesiyle sonuç çıkmadı.
12DK
KAÇTI! Başakşehir savunmadan çıkan havadan bir ara pasıyla Mehmet Batdal'ı kaleciyle baş başa bıraktı. Vuruşu kaleciden döndü, dönen topu Cengiz boş kaleye yerine çizgide bekleyen Andreas Beck'e nişandı. Mutlak gol fırsatı kaçtı.
11DK
Başakşehir bu dakikalarda dönen toplar da dahil neredeyse her topu kazanıyor. Önce soldan Ferhat'ın ortası savunmadan döndü, sonra da sağdan Visca'nın ortasında Marcelo son anda aray girdi.
10DK
Beşiktaş savunmasında hazırlık pasları yapıyor ancak misafir takımın önde baskısı sebebiyle topu ikinci bölgeye geçirmekte bile zorlanıyor. Kaleci Fabri bile top ayağına geldiğinde tandem bölgesine rahat pas atamıyor. Ve Beşiktaş yine pas hatasıyla top kaybediyor.
9DK
Konuk ekip bu kez pas yaparak çıktı. Epureanu topla hücuma çıkıp hücumun yönünü sağ tarafa çevirdi. Visca'nın taç çizgisi hizasından ortası diğer taç çizgisinde atışa dönüştü.
8DK
Beşiktaş çift vuruş sonrası maç boyunca ilk kez baskı yaparak atağa çıktı ama Başakşehir hızlı paslarla kısa sürede savunmadan hücuma geçti. Sağ taraftan Visca'nın driplingi sonuç getirmedi.
7DK
Taç sonrası Başakşehir'in sol beki Ferhat pas beklerken ofsayatta kaldı. Beşiktaş çift vuruşla oyuna devam ediyor.
6DK
Kullanılan taçın ardından Mossoro sol çaprazdan uzaklardan vurdu, savunmadan seken top kornere gitti. Visca'nın korneri kısa kaldı, Beck'in müdahalesiyle sol taraftan taç atışına dönüştü.
5DK
Konuk ekibin baskısı bu sefer de sol tarafta sonuç verdi, Cengiz Ünder kapılan topla çizgiye inip ortayı yaptı Fabri kalesinden çıkıp topu dokunup arkaya doğru sektirdi. Ters kanatta Uğur'un ortası, savunmanın müdahalesiyle taca dönüştü.
4DK
Kaleci Fabri geriden oyun kurmaya çalışırken çok zor durumda kaldı, kaleci çizgisi önünde baskı yerken iki kere topla dönmek zorunda kaldı. Başakşehir maça önde baskıyla başladı.
3DK
Başakşehir önde baskıyla topu kaptı. Taç sonrası Mehmet Batdal'ın indirdiği topu Beşiktaş savunması kaptı. Oğuzhan'ın uzun bir pasla Quaresma'yı sağdan çizgiye indirme çabası savunmaya takıldı.
2DK
Maç Başakşehir'in ilk hücumuyla başladı, taç sonrası oyunun yönünü soldan sağa çevirmek isteyen turuncu-lacivertliler Emre'nin isabetsiz pası sonrası topu kaybeti. Şimdi Beşiktaş hazırlık paslarıyla ilk atağına çıkmayı bekliyor.
1DK
İki takım için santra için yerlerini aldı. Maçın orta hakemi son kontrollerini yaptı, Cüneyt Çakır ilk düdüğü çaldı maç başladı
İki takım 11'leri tünelden çıktı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından iki ekip sahaya yayılacak ve santra için son hazırlıklar da tamamlanacak.
Başakşehir: Volkan, Ferhat, Epureanu, Yalçın, Uğur, Emre Belözoğlu, Mossoro, Mahmut, Visca, Cengiz Ünder, Mehmet Batdal
Santra yapılmadan önce son olarak iki ekibin 11'lerini hatırlatalım...Beşiktaş: Fabri, Marcelo, Atınç Bek, Gökhan İnler, Atiba, Quaresma, Oğuzhan, Cenk Tosun, Aboubakar
Başakşehir’in ligde yediği yedi golün dördü duran toplardan geldi.
Mehmet Batdal, ligdeki son üç deplasman maçında da birer gol attı. Toplamda son altı lig maçında beş gol katkısı var (dört gol, bir asist).
Başakşehir’in ligde Beşiktaş’a attığı son beş golün ikisi Edin Visca’dan geldi.
Beşiktaş, Vodafone Arena’da oynadığı sekiz lig maçının yedisini kazandı (1B) ve bu maçlarda toplam 24 gol attı (ortalama üç).
Başakşehir, son 20 Süper Lig maçını kaybetmedi (14G 6B). Abdullah Avcı’nın talebeleri, deplasmanda da 13 maçtır yenilmiyor (7G 6B); bu maçların son altısını kazandı. Her ikisi de Süper Lig’de halen devam eden en uzun yenilmezlik serileri.
Başakşehir'in Beşiktaş'a karşı aldığı üç galibiyette de teknik direktör Abdullah Avcı'ydı. Avcı'nın 12 lig maçındaki Beşiktaş karnesi üç galibiyet, beş beraberlik ve dört mağlubiyet.
Beşiktaş'ın lig tarihinde birden fazla sezonda karşılaştığı takımlar arasındaki en düşük galibiyet oranı, Başakşehir maçlarında geldi (%25). Ayrıca Beşiktaş'ın Başakşehir maçlarından aldığı ortalama puan da (1,3) yine en az iki sezon karşılaştığı takımlar arasında yalnızca Galatasaray (1,2) ve Fenerbahçe (1,2) maçlarındaki ortalamasından daha yüksek.
İlk düdüğün çalmasına 10 dakika civarı bir süre kaldı. Heyecan başlamadan önce maçla ilgili @OPTACan'ın derlediği bazı bilgilere bakalım.
Başakşehir: Volkan, Ferhat, Epureanu, Yalçın, Uğur, Emre Belözoğlu, Mossoro, Mahmut, Visca, Cengiz Ünder, Mehmet Batdal
Beşiktaş: Fabri, Marcelo, Atınç Bek, Gökhan İnler, Atiba, Quaresma, Oğuzhan, Cenk Tosun, Aboubakar
Merhabalar! Spor Toto Süper Lig'in 12'nci haftasında Beşiktaş evinde Başakşehir'i ağırlıyor. 19.00'da başlayacak mücadelenin ilk 11'leri belli oldu.
Powered By