Reklamsız Sözcü
Ve Fırat Aydınus son düdüğü çalıyor. Üç puanı Antalyaspor'un aldığını ilan ediyor.
90+5DK
Antalyaspor maçın son düdüğünün çalmasını bekliyor. Topa sahipler, pas yapıyorlar. Kayserispor'un baskısı etkili olamıyor.
90+3DK
Gol attıktan sonra formasını çıkaran El Kabir sarı kart görüyor.
90+2DK
ANTALYASPOR
2
:
0
KAYSERİSPOR
ANTALYASPOR
GOL! Antalyaspor sonuç alamadığı hücumun ardından orta sahada yeniden kaptı topu. Bu kez ceza sahasına çabuk geldi Eto'o'yla. Sol taraftaki Eto'o önce geriye döndü, sonra sağ tarafta top bekleyen El Kabir'e verdi topu. El Kabir önce düzeltti sonra da sağ çaprazdan uzak köşeye, çapraz bir şutla harika bir gol attı, skoru 2-1 yaptı.
90+2DK
GOL! Antalyaspor sonuç alamadığı hücumun ardından orta sahada yeniden kaptı topu. Bu kez ceza sahasına çabuk geldi Eto'o'yla. Sol taraftaki Eto'o önce geriye döndü, sonra sağ tarafta top bekleyen El Kabir'e verdi topu. El Kabir önce düzeltti sonra da sağ çaprazdan uzak köşeye, çapraz bir şutla harika bir gol attı, skoru 2-1 yaptı.
90+2DK
Antalyaspor son anlarda yeniden oyunu rakip sahaya yıkmayı deniyor ama rakip ceza sahasına yaklaşamıyor.
90+1DK
Fırat Aydınus dört dakikalık uzatmayı işaret ediyor normal süreye.
90+1DK
O şuttan seken topu Lawal aldı, takımını hızlı atağa çıkaracakken arkadan gelen faulle durduruldu.
90DK
Sarı Kart Sandro Ranieri Guimarães Cordeiro
90DK
Antalyaspor üst üste rakip hücumların ardından El Kabir'in yaptığı baskıyla yine sağ taraftan atağı başlattı, sol tarafa döndü top. Mbilla kanatta aldığı topla ceza sahasının köşesine yaklaştı, çok uzaktan denedi ama etkisiz.
90DK
Köşe vuruşunda faulü işaret ediyor Fırat Aydınus. 
89DK
Akın akın geliyor Kayserispor. Serbest vuruştan dönen topu Lawal hemen kaptı, ortadan atağı başlattı. Ceza yayının hemen önünde Welliton'u buldu, o da sağa çekti kaleye vurdu. Savunmadan seken top kornere gitti.
89DK
Ceza sahasının sol ön tarafından serbest vuruşu Güray'la kullandı Antalya ama ortası kısa oyuncunun. Savunma uzaklaştırdı.
88DK
Antalyaspor'un sağ taraftaki denemelerini kolay savuşturuyor Kayserispor bu dakikalarda. Kaptıkları topla nakış gibi paslarla geriden rakip ceza sahası önüne kadar geldiler. Ama orada faulle durduruyor Antalya savunması.
86DK
İNANILMAZ FIRSAT KAÇTI! Kayserispor, Antalyaspor hücumundan sonra dönen topu sağ tarafta kullandı. Samba Sow orta sahadan içeri koşu yaparak alan açtı, Levent'in pasıyla arka tarafta ceza sahasında bomboş bekleyen Welliton'u buldu, o da adeta zor olanı yapıp kalecinin üzerine vurdu.
84DK
Sağ taraftan taçı kullandı Kayserispor ama direkt topu kaybetti. Antalyaspor hücumu sağdan başlayıp sola döndü. Mbilla soldan ortayı yaptı, El Kabir arkada sektirdi ama sonuç yok.
83DK
Antalyaspor
Antalyaspor
Sarı kartı bulunan Danilo oyundan çıkıyor, Yekta oyuna giriyor Antalyaspor'da.
82DK
Danilo'nun yaptığı faul sonrası kullanılan serbest vuruşa arka direkte Mabiala kafayı vurdu, top az farkla üstten dışarı gitti.
80DK
Danilo gol pozisyonu sonrası hızlı hücuma çıkan Kayseri'yi kasti bir faulle durdurunca sarı kart görüyor.
79DK
Ev sahibi dakikalar geçtikçe sağlı sollu yüklenmeye dveam ediyor. Yapılan faul sonrası paslaşarak kullandılar atışı. Harika bir ara pasıyla Eto'o savunmayı önde yakalayıp ceza sahasına sızdı, karşı karşıya topu kalecinin üzerine vurdu.
77DK
KENDİ KALESİNE ATIYORDU! Bu kez sağdan Salih Dursun'la geldi Antalyaspor. Oyunu yarı sahaya yıkan kırmızı-beyazlılarda savunmacı ortayı erken yaptı, Haydar çıkmışken Douglao kafa vuruşuyla araya girdi top boş kaleye yöneldi ama üstten kornere gitti
75DK
Kayserispor şimdi sağdan kaptığı topu karşı sahaya getirmeyi başardı. Soldan sağa zikzak çizen top ceza sahasının sağ ön tarafında top bekleyen Varela'yı buldu. İki rakibinden sıyrılmaya çalışırken düştü Portekizli, penaltı bekledi ama hakem devam ediyor.
74DK
Maçın mücadele düzeyi çok yüksek. Kayserispor'un soldan başlatmak istediği atağa Eto'o orta saha çizgisinde presle engel oldu. Varela'dan kaptığı topu, El Kabir'e verdi. Sağ sıfır çizgisine yakın bir yerde, ceza sahasında geri aldı ama ikinci rakibini geçemedi, yerde kaldı, seyirci penaltı istedi ama Aydınus oralı değil.
73DK
Diego vurdu barajdan sekti, hemen sol tarafta ceza sahası önünde top bekleyen Sakıb'ı buldu top ama hamlede geç kaldı Antalyasporlu, savunma araya girdi.
73DK
Topun başında Diego da var.
72DK
Şimdi ayağa kalktı El Kabir. Oyuna devam edecek. Ona faul yapılan noktadan ceza yayının iki üç adım sağ tarafından Antalyaspor, Eto'o'yla serbest vuruş kullanacak. 
71DK
El Kabir şu anda yerde yatıyor. Tedavisine devam ediliyor.
71DK
Antalyaspor'da bütün toplar sağ tarafa El Kabir'e gidiyor. Bu kez topla içeri girdi El Kabir çalım atıp ilk çalımı başarılıydı ama arkadan gelen Douglao çok kontrolüz girdi, rakibinin yüzüne kalçasıyla çarptı.
70DK
Bir önceki pozisyonların adeta birer ikzi yaşandı. Önce El Kabir sağdan ortaladı, sonra Levent soldan ikisinde de sonuç yok.
69DK
Oyunun temposu iyice arttı bu anlarda. Muharrem hemen oyunu başlattı, Kayserispor orta sahayı büyük bir hızla geçip Welliton'u buldu yine ceza yayında. Sağda Levent savunmadan sıyrıldı, içeri çevirdi ama çok uzun.
69DK
Arka tarafa doğru kullanılan kornerden sonuç çıkmadı. Ama oyunu kuramayan Kayseri daha topla çıkarken topu kaptırdı. El Kabir ceza sahasına girdi ama içeri kestiği toptan sonuç çıkmadı.
68DK
Sonrasında faulü kullanan Antalyaspor oyunu tüm ilk yarı olduğu gibi sağ tarafa yıktı, El Kabir çizgiye gitti, orayı denedi, Güray topu kornere attı.
67DK
İki taraf da üst üste hzlı hücumlar deniyor bu anlarda. Antalyaspor, El Kabir'le sağ tarafı zorladı ama boşluk bulamadı. Onun topunu kapan Kayserispor orta bölgeden Varela'yla hızlı çıkmak istedi ama savunma izin vermedi. Karşılıklı top kayıpları Sandro'nun topu kapması sonrası gelen faulle durdu.
64DK
Antalya faul sonrası hücumuna devam etti. Bu kez sağdan çizgiyle indi, ortayı da yaptı ama top sola açıldı. Tekrar ortaladı Sakıb, ondan da sonuç çıkmadı. Dönen topu soldan tekrar içeri, kale alanına doldurdular, top savunma oyuncusundan sekti, Eto'o ve tüm stat el işareti yapıyor ama hakem oralı değil.
63DK
Orta sahanın solunda topu kaptı Antalyaspor, bir sağda, bir solda boşluk aradı. Bulamayınca yarı sahaya yerleşip hazırlık pası yapıyorlardı ama sağ tarafta Salih'e Samba Sow çok sert bir faul yaptı.
62DK
Kayserispor ikinci yarıda Antalyaspor savunmasının ortasından çok daha rahat geliyor. Yine dengesini bozdular tandemin ceza yayında bu kez Welliton'la ama şut şansı bulamadılar.
61DK
Kayserispor'da Levent sarı kart görüyor.
61DK
Antalyaspor şimdi topun yeniden sahibi. Ceza sahası çevresinde sol tarafta üst üste paslar yaptılar, bir türlü ceza sahasına giremeyince oyuna sonradan giren Sandro kaleyi uzaktan denedi. Kalecinin üstüne.
60DK
Neredeyse son iki dakikadır top çevirmelerinin ardından Güray'ı çizgiye indirdiler Rotman'ın güzel pasıyla, onun ortası kısa kaldı.
60DK
Kayserispor beraberlik golünün ardından baskıyı iyice artırdı. 
54DK
Antalyaspor
Antalyaspor
Zeki oyundan çıkıyor, Sandro oyuna giriyor.
52DK
Kayserispor
Kayserispor
Gol vuruşu anında sakatlanan Mendes oyundan çıkıyor, Samba Sow oyuna giriyor.
49DK
GOL! Isaac Mendes mükemmel bir vuruşla ceza yayının sol tarafında iki kişiyi geçip uzak köşeyi gördü ve skoru 1-1'e getirdi.
49DK
Asist Raheem Adewole Lawal
49DK
Kayserispor hakemin ofsayt kararıyla topu geri aldı.
48DK
Varela'yla aynı kanattan cevap vermek istedi Kayserispor ama yarı sahada kırmızı-beyazlı savunmaya çarptı yıldız oyuncu. Sonrasında aynı kanatta El Kabir önce topla zorladı, sonra pres yaptı. Maçın ikinci yarısı şimdiye dek sağ kanatta oynanıyor.
47DK
İkinci yarıya tıpkı ilk yarıda olduğu gibi El Kabir'i sağ çizgide kullanarak girdi Antalyaspor. Ancak ortası Douglao'ya takıldı
46DK
Sarı kartı bulunan Umut Bulut oyundan çıkıyor, Welliton oyuna giriyor.
46DK
Deniz Türüç çıkıyor, Mendes oyuna giriyor Kayserispor'da.
46DK
İkinci yarıya başlıyor Kayserispor, Fırat Aydınus'un düdüğüyle.
Fırat Aydınus olaylı geçen ve neredeyse 10 dakika uzayan mücadelenin ilk yarısını bitiriyor.
Kayserispor iki oyuncu değişikliğiyle ikinci yarıya başlayacak.
45+9DK
Kayserispor Lawal'in başlattığı atakla yeniden geldi sol taraftan. Güray ortaladı ama ön direkte savunma topu karşıladı.
45+8DK
Kayserispor sol taraftan Varela'yla geldi. Antalyaspor savunması durdurdu atağı. El Kabir'le karşı taraftan yüklendi kırmızı-beyazlılar ama Kayserispor savunması iyi döndü, durdurdu ani atağı.
45+4DK
Rotman sarı kartı görüyor Kayserispor'da.
45+4DK
Maç inanılmaz geirldi. Rortman da da sert bir hareketle Rotman rakibini sert bir hareketle indirdi sağ kanatta. Sonrasında frikikten yapılan ortadan sonuç yok.
45+2DK
Güray, Fırat Aydınus'un verdiği karara itiraz olarak topu tribünlere vurduğu için sarı kart gördü.
41DK
Umut Bulut, Charles'le yaşadığı gerginlik yüzünden sarı kart gördü.
40DK
Charles, Umut'la yaşadığı gerginlik sebebyile ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü.
40DK
Fırat Aydınus karışıklıkla ilgili dördüncü hakem ve yardımcı hakemiyle konuşuyor. Oyun durdu.
39DK
Kırmızı kart kararı sonrası saha karıştı. Kaysersisporlu oyuncular çok gergin.
38DK
Charles rakiple yaşadığı gerginlik yüzünden bir sarı kart gördü.
38DK
Yaptığı faul sonrası tribünlere sert bir top gönderen Erkan Kaş kırmızı kart gördü.
38DK
Yaptığı faul sonrası tribünlere sert bir top gönderen Erkan Kaş kırmızı kart gördü.
33DK
Antalyaspor yine önde presle topu kaptı. Sağ taraftan içeri doğru ceza yayı önünde bomboş bekleyen Eto'o'ya pası çıkardı. Onun sert şutu Douglao'nun tam suratına geldi. Savunma oyuncusu yere yığıldı.
31DK
Antalyaspor gol sonrasında da önde baskı yapıyor. Bu kez Zeki kaptı sağ kanatta, çizgiden gelen Celustka'ya doğru açtı, o arka tarafa ortaladı, bomboş pozisyonda Mbilla topa çok kötü vurdu. Çok net bir pozisyondu. Top farklı dışarı gitti.
29DK
ANTALYASPOR
1
:
0
KAYSERİSPOR
ANTALYASPOR
GOL! El Kabir taç atışı sonrası sağ tarafta ceza sahası önünde topu kaptı, çizgiye indi, ön direğe koşu yapan Eto'o'ya yerden çıkardı, o da rahatlıkla tek vuruşu yapıp topu ağlarla buluşturdu.
28DK
Chico'nun sakatlığı Antalya'nın temposunu düşürdü. Bu sürede Kayserispor topun hakimi oldu, sağ tarafta Varela'yı çizgiye indirmek istediler ama uzun pas isabetsiz.
26DK
Antalyaspor
Antalyaspor
Chico oyundan çıkıyor Diego oyuna giriyor Antalyaspor'da.
26DK
Chico sakatlanıyor Antalyaspor'da. Oyun bir süre durdu sakatlığı sebebiyle. Yerine Diego dahil oluyor.
20DK
Antalyaspor orta sahada Lawal'in baskısını yeniden kırıyor. Sağ taraftan Eto'o'yla geliyorlar.
20DK
Lawal'le orta sahada topu baskıyla kapıp kontraya çıktı Kayseri, ara pasını savunma kesmese Umut Bulut kaleciyle karşı karşıya kalacaktı.
17DK
Kayserispor son iki dakikada maç boyunca ilk kez karşı sahayı kanatlardan zorladı. Sonuç alamadı. Antalyaspor sağ kanattan El Kabir'i kaçırdı karşı tarafta, savunma araya girip topu kornere attı.
15DK
Kornerden sonra da kontrol Antalyaspor'daydı ama bir türlü son pası doğru atamıyor kırmızı-beyazlılar.
14DK
Antalyaspor bir kez daha geriden oyun kurarak organize geldi. Chico'nun pasıyla Celutska sağdan ileri çıkmıştı, ceza sahasının yanından ortayı yaptı, ön direkte Charles topu ıskaladı, savunma topu kornere attı.
13DK
Orta sahada çok kolay top kapıp çok kolay rakip yarı sahaya gidiyor Antalyaspor. Bu kez de Eto'o'yu orta yuvarlakta topla buluşturdular. O da ceza sahasına yaklaşırken sol tatafa bir ara pas denedi ama savunma arada.
12DK
Üst üste top kayıpları geldi iki takımdan da. Danilo sol tarafta Eto'o'nun da yardımıyla kapıp hücumu başlatmak istedi ama faul geliyor kendisine. Oyun yine duruyor. Sonrasında da uzun bir topla ceza sahasına gitmek isteyen Antalyaspor'un denemesi isabetsiz.
11DK
Sol tarafta Varela'yı topla buluşturmaya çalıştı Kayserispor ama onun çalım denemesi başarısız. Top taça gidiyor ve rakibe geri dönüyor Kayseri için.
10DK
Şimdi oyunu biraz daha soğutuyor Kayserispor. Güray rakip yarı alanda girdiği hava topu mücadelesinde faulü aldı. Serbest vuruş konuk ekibin.
9DK
Kayserispor'un uzaklaştırdığı topu da aldı Antalyaspor. Yeniden paslarla sağ tarafa açtı oyunu, orada Zeki ortayı yaptı, ön direkte Eto'o'nun kafasını sıyıran topu kaleci Muharrem çıktı aldı.
8DK
Uzun süre yarı sahada bir yana bir ileriye oynayarak oyunu eline aldı Antalyaspor. El Kabir'in ceza sahasına ara pası isabetsiz oldu. Savunma uzaklaştırdı.
8DK
Bu anlarda geride oyun kuran Antalya'ya ileride basıyor Kayserispor, iki kere hataya yaklaştırdılar rakibi ama kırmızı-beyazlılar önce topu uzaklaştırdı. Sonra dad doğru pasları yapıp oyunu kurdu. 
7DK
Serbest vuruşu pasla kullanıp çizgiye indi Antalya ama ilk ortadan da sonra arkaya açılan topta solda Sakıb'ın baskıyla topu alıp orta çabasından da sonuç çıkmadı.
6DK
Top bir türlü ceza sahasına yaklaşmayınca Eto'o orta sahaya gelip top aldı. Sağ tarafta topu verdi, aldı. İkinci çalımı ararken maçın ilk faulünü yaptırdı.
5DK
Kayserispor ilk kez yarı sahaya yerleşmişti. Celutska uzaklaştırdı topu, Antalyaspor adeta sarı kırmızılıları kendi sahasına geri itti. Topu da kaptılar orta sahada. Şimdi pasla oyun kurmaya çalışıyorlar.
4DK
Kayserispor sağ kanadındaki tehlikeyi uzaklaştırdıktan sonra iki atak denedi sağ ve sol tarafta. İkisinde de topu karşı sahaya getiren paslar isabetsiz. Birisi sert, diğeri uzun kaldı.
3DK
Sağ kanatta taçla kaptırdığı topu El Kabir'le geri aldı Antalya ama sonrasındaki pas isabetsiz olunca ceza sahasına sağdan girme şnası kaçtı.
3DK
Maça Antalyaspor topa sahip olarak başladı. Kayserispor yarı sahasında bekleyip topu kaparak hızlı çıkmaya çalışan taraf konumunda.
2DK
Savunmanın arkasına sarkan El Kabir'e bir pas denemesi, kaleci Muhammer çıktı aldı.
2DK
Maçın ilk hücumunu yapan Antalyaspor önce sağdan gelmeye çalıştı, Salih'in hatalı pası sonrası orta sahada yeniden topu kaptılar. Kayserispor savunmasında boşluk arıyorlar.
1DK
Fırat Aydınus ilk düdüğü çalıyor, Antalyaspor başlıyor.
İki takım da galibiyet için son konuşmaları yaptı. Santra için sahaya yayıldı. Eto'o takım arkadaşlarına oldukça bir konuşma yaptı öncesinde.
İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından iki takım sahaya yayılacak ve Fırat Aydınus'un ilk düdüğüyle maç başlayacak.
Eto'o ligde oynadığı son sekiz maçta altı gole katkı yaptı (dört gol ve iki asist). Antalyaspor bu sezon Eto'o'nun gole katkı yaptığı 11 maçın sadece birini kaybetti (8G 3B).
15 Ekim 2016 - 18 Aralık 2016 arasında Süper Lig'de dokuz maç üst üste gol atamayan Welliton sonrasında oynadığı yedi lig maçında beş gol attı.
Deniz Türüç ligde forma giydiği son altı maçta yedi gole katkıda bulundu (üç gol ve dört asist).
Kayserispor XI: Muammer, Douglas, Levent, Rotman, Mabiala, Erkan Kaş, Güray Vural, Lawal, Varela, Deniz Türüç, Umut Bulut
Antalyaspor XI: Ferhat, Sakıb, Celustka, Chico, Salih Dursun, Zeki, Charles, El Kabir, Danilo, Mbilla, Eto'o
İki takım maçın hakemi Aydınus eşliğinde sahaya gelmeden evvel iki takımın 11'lerini hatırlayalım.
Antalya'daki maçın hakemi Fırat Aydınus, yardımcıları ise Serkan Ok ve Yusuf Bozdoğan olacak.
Antalyaspor bu sezon Süper Lig'de en fazla uzaklaştırma yapan takım (657); Kayserispor ise bu alanda sekizinci sırada (552).
Bu sezon Sergen Yalçın takımın başına geçmeden önce maç başına 0,6 puan kazanan Kayserispor Sergen Yalçın takımın başına geçtikten sonraki 12 maçta ise ortalama 1,8 puan kazandı.
Ligin ilk sekiz haftasında beş kez yenilen (3B) Antalyaspor dokuzuncu haftadan bu yana 17 lig maçında sadece üç kez yenildi (11G 3B).
Antalyaspor Süper Lig'de evinde Kayserispor'a hiç yenilmedi (6G 2B) ancak son iki maçı da kazanamadı. Antalyaspor'un Süper Lig'de evinde hiç yenilmediği takımlar arasında en çok Kayserispor ile karşılaştı (8).
İki takımın sezonun ilk yarısında karşı karşıya geldiği maçı kazanan Kayserispor o maçtan önce Antalyaspor'u Süper Lig'de en son Ağustos 2012'de yenmişti (3B 2M).
Maçın başlamasına kısa bir süre kala, OptaCan'ın maç için hazırladığı bazı kilit bilgilere bakalım.
Kayserispor XI: Muammer, Douglas, Levent, Rotman, Mabiala, Erkan Kaş, Güray Vural, Lawal, Varela, Deniz Türüç, Umut Bulut
Antalyaspor XI: Ferhat, Sakıb, Celustka, Chico, Salih Dursun, Zeki, Charles, El Kabir, Danilo, Mbilla, Eto'o
İki takımın ilk 11'leri açıklandı...
Merhaba sevgili futbol severler! Süper Lig'in 26. haftasında alt ve orta sıraları yakından ilgilendiren Antalyaspor - Kayserispor mücadelesinin canlı anlatımıyla beraber olacağız.
Powered By