Reklamsız Sözcü
90+6DK
Son düdük geldi. Nefesleri kesen mücadelede Antalyaspor, evinde Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kalıyor.
90+6DK
KAÇTI! Karşılaşmanın son dakikasında Sakıb'ın sol kanattan ortasında arka direkte Maicon, gelişine şutunu çekti ancak top az farkla dışarı çıktı ve bu pozisyon maçın son pozisyonu oldu.
90+5DK
KAÇTI! Gençlerbirliği gole çok yaklaştı. Scekic'in pasında sol çaprazda topla buluşan Manu, açısını buldu ve yakın mesafeden şutunu çekti ancak kaleci Ferhat topu kurtardı.
90+4DK
Gençlerbirliği şimdi de sağ kanattan köşe vuruşu kazandı. Murat Duruer'in kullandığı kornerde kaleci Ferhat topu kontrol altına aldı.
90+2DK
Gençlerbirliği sol kanattan köşe vuruşu kazandı. Murat Duruer'in ortasında kafalardan seken topu Charles indirdi ve Sakıb topu kazanarak tehlikeyi önledi.
90+1DK
Gençlerbirliği atağında Ahmet İlhan kaleye sırtı dönük bir şekilde topla buluştu, döner dönmez vuruşunu yaptı ancak kaleci Ferhat topu kontrol etti.
90DK
Karşılaşmada maçın sonuna 5 dakikalık kayıp süre eklendi.
89DK
Gençlerbirliği'nde Diallo Guidileye, ceza sahasının dışında yaptığı sert faul sonrası sarı kart gördü.
88DK
Antalyaspor'da Deniz Kadah'ın penaltısında top ağlarla buluştu ve ev sahibi ekip son anlarda 1-1'lik eşitliği yakaladı!
88DK
PENALTI! Antalyaspor'da sağ kanattan içeri gönderilen topta hakem elle oynama tespit etti ve penaltı düdüğünü çaldı. Deniz Kadah topun başına geçiyor.
87DK
Oyundan çıkarken yavaş hareket eden Jailton, sarı kart gördü.
87DK
Vedat Muriqi
Gençlerbirligi
Jailton
Gençlerbirligi
Oyuncu Değişikliği Jailton Lourenço da Silva Vedat Muriqi
86DK
Antalyaspor'un baskısı arttı. Aydın'ın sağ kanattan gönderdiği pasta Politevich risk almadı ve topu dışarı gönderdi. Öte yandan biraz önce sakatlanan Jailton sakatlık geçirdi ve kendisini yeniden yere bıraktı.
84DK
Gençlerbirliği'nde Jailton, Charles'in müdahalesiyle yerde kaldı Yekta Kurtuluş orada Jailton'un yanına gitti ve bir anda tansiyon yükseldi. Yekta sarı kart gördü.
84DK
KAÇTI! Antalyaspor'da Deniz Kadah'ın ceza sahası içinde içeri çevirdiği pasta El Kabir vuruşunu yaptı ancak savunma topun geçmesine izin vermedi.
83DK
Gençlerbirliği yine hızlı çıktı. Ahmet İlhan orta alandan Manu'nun koşu yoluna topu gönderdi ancak Antalyasporlu Celustka araya girerek tehlikeyi önledi.
82DK
Antalyaspor bu dakikada kısa paslarla çok etkili geldi. Sağ kanattan ceza sahasına giren Maicon, orta şut karışımı bir vuruş yaptı ancak top doğrudan auta çıktı. 
81DK
Ani gelişen Gençlerbirliği atağında Diallo'nun savunma arkasına attığı uzun topta Ahmet İlhan hareketlendi ama kaleci Ferhat çıktı ve kafayla topu uzaklaştırdı.
80DK
İki takım da kanatlardan ortalarla sonuca gitmeyi istiyor. Antalyaspor'da Maicon sağ kanattan ortayı içeri gönderdi ama Scekic topu uzaklaştırdı.
79DK
Gençlerbirliği'nde Ahmet Oğuz rakip ceza sahasına ortasını yaptı ama savunmada Celustka tehlikeye izin vermedi ve topu kafayla uzaklaştırdı.
77DK
Ahmet Ilhan Özek
Gençlerbirligi
Zeki Yavru
Gençlerbirligi
Gençlerbirliği'nde Zeki Yavru, yerini Ahmet İlhan Özek'e bıraktı.
76DK
Antalyaspor'da Celustka'nın sağdan ortasında Deniz Kadah'ın vuruşu auta çıktı.
75DK
Oyunun son bölümlerine girilirken Gençlerbirliği 1-0'lık avantajı kullanarak mücadelenin temposunu düşürmeye başladı. Antalyaspor, rakibinin savunma kilidini açamıyor.
73DK
Aydin Karabulut
Antalyaspor
Nazim Sangaré
Antalyaspor
Antalyaspor'da Nazim Sangare, yerini Aydin Karabulut'a bıraktı.
72DK
Maicon'un ceza sahası içinde sağdan çevirdiği ortada El Kabir yükseldi ama sonuç alamadı. Devam eden pozisyonda El Kabir, ceza sahası içinde sol çaprazdan dönerek zor pozisyonda şutunu çekti ama kaleci Hopf topu kontrol etti.
70DK
Antalyaspor'da oyuna sonradan giren Emre Güral uzak mesafeden şutunu çekti, yerden etkili gitmeyen top auta çıktı.
68DK
Kamal Issah
Gençlerbirligi
Petar Skuletic
Gençlerbirligi
Gençlerbirliği'nde Petar Skuletic, yerini Kamal Issah'a devretti.
68DK
KRİTİK MÜDAHALE! Gençlerbirliği'nde Manu sol kanattan çizgiye indi, pasını içeri çevirdi ancak Skuletic'ten önce Sakıb topa ayak koydu ve kritik bir müdahaleyle gol şansını önledi.
67DK
Antalyaspor'da Sangare'nin sağ kanattan içeri gönderdiği topu savunmada Politevich karşıladı. Gençlerbirliği savunması bu dakikalarda kendi bölgesinde dikkatli oynuyor.
65DK
Antalyaspor'da Maicon rakip ceza sahası içinde sağdan ortayı yaptı ancak Ahmet Oğuz topu karşıladı, ardından kaleci Hopf topun kontrolünü sağladı.
63DK
Ahmet Oğuz, Deniz Kadah'a orta alanda sert bir faul yaptı ve sarı kartla cezalandırıldı.
62DK
Biraz önce Ahmet Oğuz'la ceza sahası içinde ikili mücadeleye giren El Kabir yerde kaldı ve şimdi sağlık görevlileri onun için sahaya geldi.
61DK
Antalyaspor'da Emre Güral'ın kullandığı serbest vuruşta top barajdan sekti. Devam eden atakta Celustka sol kanattan çizgiye indi, içeri girdi ama savunma ona ayak koydu.
60DK
Antalyaspor atağında Sangare ceza sahasının dışında, sağ çaprazda yerde kaldı ve takımına tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kazandırdı.
58DK
Emre Güral
Antalyaspor
William Vainqueur
Antalyaspor
Antalyaspor'da William Vainqueur, yerini Emre Güral'a bıraktı.
58DK
GOL! Sol kanattan gelişen Gençlerbirliği atağında Manu, Sangare'nin kontrolünü kaybetmesinden sonra topla birlikte içeri girdi, kale önünde pasını arka direkteki Jailton'a gönderdi ve onun vuruşunda top filelerle buluştu. Gençlerbirliği, Jailton'un attığı golle Antalyaspor deplasmanında 1-0 önde!
57DK
Gençlerbirliği'nde Ousmane N'Diaye, Deniz Kadah'a yaptığı sert faul sonrası sarı kart gördü ve Antalyaspor sol çaprazdan serbest vuruş kazandı.
56DK
Gençlerbirliği atağında Manu sol çaprazdan topu sağına çekip içeri gönderdi ancak Chico topu uzaklaştırdı.
55DK
Zeki'nin kullandığı serbest vuruşta barajdan seken topu Vainqueur uzaklaştırdı.
54DK
Gençlerbirliği atağında Skuletic, rakip ceza sahası dışında Celustka'nın müdahalesiyle yerde kaldı ve takımına kritik bir noktadan serbest vuruş kazandırdı. 
53DK
Sangare'nin pasında Yekta topla buluştu ve ortayı içeri gönderdi ancak Politevich'in kafa vuruşunda kontrollü bir şekilde kaleci Hopf topu aldı.
51DK
Antalyaspor'da Sangare'nin uzun gönderdiği topta Maicon sağ çizgide hareketlendi ancak topa yetişemedi ve Gençlerbirliği taç kazandı.
50DK
Orta alanda Zeki ile Vainqueur hava mücadelesinde çarpıştı ve iki oyuncu da yerde kaldı ancak ikisi de oyuna devam edebilecek.
49DK
Zeki'nin serbest vuruşta ceza sahasına gönderdiği ortada Scekic'in yükselttiği top Antalyaspor'da kaldı.
48DK
Diallo ile sağ kanattan gelişen atakta onun pasında Ahmet Oğuz'un gönderdiği ortayı savunmada Nazım Sangare karşıladı. Devam eden atakta Gençlerbirliği rakip yarı alanın ilk metrelerinden serbest vuruş kazandı.
47DK
Antalyaspor'da Celustka'nın sağ kanattan gönderdiği ortayı ceza sahası içinde Ahmet Oğuz kafayla karşıladı.
46DK
Karşılaşmada ikinci yarı Gençlerbirliği'nin santra vuruşuyla başladı.
45+2DK
Karşılaşmada ilk yarının son düdüğü geldi. Antalyaspor ile Gençlerbirliği soyunma odasına golsüz eşitlikle gidiyor.
45+1DK
Karşılaşmada ilk yarının sonuna 2 dakikalık kayıp süre eklendi.
45DK
Zeki'nin sağ kanattan kullandığı köşe vuruşunda Maicon'un yükselttiği topu sonrasında savunma tamamen uzaklaştırdı.
44DK
Gençlerbirliği'nde Jailton'un sol kanattan içeri gönderdiği ortayı Celustka kafayla kornere gönderdi.
43DK
Antalyaspor yine paslaşarak rakip yarı alanda atak geliştirdi. Sağ kanatta Vainqueur iki rakibini geçmek isterken topu kaybetti ve atak sona erdi.
42DK
Gençlerbirliği atağında Skuletic ile Jailton sağ kanatta ver kaç yaptı ancak sonrasında çizgiye hareketlenen topu Jailton yakalayamadı ve aut kararı çıktı.
41DK
Gençlerbirliği'nin savunma oyuncusu Ahmet Oğuz kendisini yere bıraktı ve sağlık görevlileri oyun alanına geldi.
40DK
Antalyaspor'da Yekta'nın sol kanattan kullandığı köşe vuruşunda önce Charles sonra da El Kabir topun kontrolünü sağlayamadı ve kaleci Hopf topu kontrol etti.
39DK
El Kabir sol kanatta rakibini geçmek isterken çizgide Ahmet Oğuz'un müdahalesiyle top kornere gitti.
38DK
Antalyaspor etkili geldi. Maicon sağ kanattan ortayı gönderdi, arka taraftaki El Kabir topu kontrol etmek isterken Ahmet Oğuz kritik bir müdahaleyle tehlikeyi önledi.
36DK
Antalyaspor'un sağ beki Nazım Sangare sağ kanattan hareketlendi, rakibini de geçip ortayı yaptı ancak hakem, Nazım'ın çalımlarken rakibine faul yaptığını işaret ederek oyunu durdurdu.
35DK
Gençlerbirliği'nde aynı noktadan korneri bu kez Murat Duruer kullandı. Onun ortasından sonra hakem, Diallo'nun faul yaptığını işaret etti ve Antalyaspor lehine serbest vuruş düdüğü çaldı.
35DK
Zeki'nin sağ kanattan yerden kullandığı köşe vuruşunda Politevich'in vuruşunda savunmaya çarpan top tekrar kornere gitti.
34DK
Antalyaspor rakip yarı alanda paslaşırken top kaybı yaşadı. Sağ kanattan hareketlenen Jailton ortayı içeri gönderdi ancak Skuletic'ten önce Celustka son anda araya girdi ve topu kornere gönderdi.
33DK
Gençlerbirliği sağ kanatta uzak bir mesafeden serbest vuruş kazandı. Yekta'nın kullandığı serbest vuruşta Deniz'in kafa vuruşu kaleci Hopf'ta kaldı.
31DK
KAÇTI! Antalyaspor'un etkili ismi El Kabir sol çaprazdan içeri girdi, kaleyi ortaladı, Maicon pas beklerken zor pozisyonda şutunu çekti ancak top yandan auta çıktı.
30DK
Gençlerbirliği atağında Manu'nun ayağından seken topa ceza sahasında Jailton hareketlendi ancak Brezilyalı oyuncu kaleci Ferhat'ı geçmek isterken faul yaptı.
29DK
Antalyaspor yine rakip yarı alanda uzun süre paslaştı. Devamında sol kanattan El Kabir ortayı yaptı ancak top savunmadan geçmedi.
28DK
Antalyaspor'da Yekta'nın kullandığı serbest vuruşta içeri gönderilen ortayı N'Diaye kafayla karşıladı.
27DK
Rakip yarı alanda paslaşan Antalyaspor'da Charles, N'Diaye ve Diallo'nun arasında kaldı, yere düştü. Hakem faul düdüğünü çaldı. Antalyaspor uzak mesafeden serbest vuruş kullanacak.
25DK
Jailton'un pasında topla buluşan Skuletic, kaleye dönüp şutunu çekmek isterken yerde kaldı ve oyun devam etti, Gençlerbirliği atağı sona erdi.
24DK
Antalyaspor'da Sakıb'ın sol kanattan yaptığı ortayı Politevich kafayla karşıladı, dönen topa El Kabir zor pozisyonda vuruşunu yaptı ancak top auta çıktı.
22DK
Gençlerbirliği'nde ceza sahası içinde Manu'nun şutu filelere gitti ancak öncesinde Nazım Sangare'ye Diallo'nun faul yaptığı işaret edildi ve düdük çaldı.
21DK
Manu'nun sol kanattan başladığı ataktan sonra içeri çevrilen topta Jailton pasını Zekiye aktardı. Zeki'nin sert şutu savunmadaki Sakıb'tan döndü.
19DK
Gençlerbirliği'nde Jailton, El Kabir'in kendisine yaptığı sert faul sonrası yerde kaldı ve sağlık görevlileri onun için oyun alanına geldi.
18DK
Antalyaspor yine uzun süre orta alanda paslaştı ancak Scekic'in orta sahada kazandığı topta Jailton çizgide topla buluştu, içeri çevirdi fakat Gençlerbirliği formalı oyuncular topa dokunamadı.
16DK
Deniz Kadah'ın pasında topla buluşan Charles çok uzak mesafeden şutunu çekti ancak top auta çıktı.
15DK
Vainqueur sol çaprazdan içeri girmek isterken Scekic'i geçemedi. Sonrasında Gençlerbirliği Zeki ile çıkarken Deniz Kadah ona faul yaptı.
14DK
Yekta'nın gönderdiği uzun topta El Kabir sol çizgide topu kontrol etti ancak hakem Alper Ulusoy, El Kabir'in elle oynadığını işaret ederek Gençlerbirliği lehine serbest vuruş kararı verdi.
12DK
Gençlerbirliği'nin kullandığı serbest vuruşta Zeki, doğrudan kaleyi yokladı ancak top çok farklı bir şekilde auta çıktı.
11DK
Gençlerbirliği atağında Manu, Charles'in müdahalesiyle yerde kaldı ve Ankara ekibi, orta mesafeli bir bölgeden frikik kazandı. Öte yandan aynı pozisyonda faulü yapan Charles bir sakatlık geçirdi ve sağlık görevlileri oyun alanına geldi.
10DK
Antalyaspor rakip yarı alanda uzun süre paslaştı ve savunmada açık aradı ancak Vainqueur topu savunmaya kaptırdı ve Antalyaspor atağı bitti.
9DK
El Kabir ile Skuletic'in hava topu mücadelesinde hakem Gençlerbirliği lehine faul düdüğünü çaldı. Öte yandan Gençlerbirliği'nde Diallo ayakkabısını değiştirmek için kenara geldi.
8DK
Gençlerbirliği etkili geldi. Sol kanattan hızla topu taşıyan Manu, sağdaki Jailton'a pasını gönderdi. İlk pozisyonda açısını kaybeden Jailton sonrasında şutunu çekti ancak top, Yekta'dan geri döndü.
6DK
Paslaşarak rakip yarı alanda etkili olan Antalyaspor'da Charles sağ kanattan yerden ortasını gönderdi ancak Deniz Kadah'tan önce N'Diaye topa ayak koydu ve uzaklaştırdı.
5DK
Gençlerbirliği'nde ceza sahası içine gönderilen topta Manu hareketlendi ancak orada Celustka araya girip tehlikeyi önledi.
4DK
Karşılaşmanın ilk dakikalarında iki takım da topu ayağında tutmakta zorlanıyor. Tempo düşük başladı.
3DK
Antalyaspor orta alanda paslaşırken Vainqueur, Zeki'nin müdahalesiyle orta sahada yerde kaldı ve takımına serbest vuruş kazandırdı.
2DK
Karşılaşmanın ilk atağında Antalyasporlu Sakıb, ileri uzun bir top gönderdi ancak Deniz Kadah topla buluşamadı ve kaleci Hopf kontrolü sağladı.
1DK
Zorlu mücadelede ilk düdük çaldı ve maç başladı.
Teknik Direktör Leonardo ile yolları ayıran Antalyaspor, bugünkü maça alt yapı direktörü David Badia yönetiminde çıkıyor.
ANTALYASPOR: Ferhat, Sangare, Sakıb, Celustka, Charles, Yekta, Vainqueur, Chico, Maicon, El Kabir, Deniz Kadah
GENÇLERBİRLİĞİ: Hopf, Ahmet Oğuz, Politevich, N'Diaye, Zeki, Scekic, Murat Duruer, Diallo, Manu, Skuletic, Jailton
İki takımın da ilk 11'i belli oldu.
@OptaCan: Bu sezon Süper Lig'de rakip ceza sahasında topla en az buluşan takım Gençlerbirliği (maç başına 13.6); Antalyaspor ise en fazla buluşan beşinci takım (maç başına 20.1).
@OptaCan: İki takım arasında Süper Lig'de oynanan son beş maçta Antalyaspor bir kez yenildi (3G 1B).
@OptaCan: İki takım Süper Lig'de 40 kez karşı karşıya geldi. Bu maçlarda 16-13'lük Antalyaspor üstünlüğü bulunuyor (11B).
Mutlu günler. Süper Lig'in 15. haftasında Antalyaspor, Gençlerbirliği'ni konuk ediyor. Mücadelenin canlı anlatımıyla karşınızdayız.
Powered By