Reklamsız Sözcü
Halil Umut Meler düdüğünü çalıyor, Antalyaspor'un galibiyetini ilan ediyor.
90+3DK
BERABERLİK KAÇTI! Bursaspor son bir şans için yüklendi. Erdem uzun bir pasla bu maç sürekli olduğu gibi sağda topla buluştu. İçeri ortaladı. Kubilay ön direkte bomboş kafayı dışarı vurdu, beraberliği kaçırdı
90+2DK
Oyunun son anları artık. Antalyaspr üç puanı korumak için süreye oynuyor.
90+1DK
Erdem geldi, vurdu, top kaleci Ferhat'ın kucağında kaldı.
90+1DK
Hakem maçı üç dakika uzattı.
90DK
Son bir nefesle bir yükleniyor yeşil-beyazlılar beraberlik için. Ceza yayının hemen önünde Batalla düşürülünce kalenin karşısından tehlikeli bir serbest vuruş kazandılar.
88DK
Bursaspor rakip yarı alanda yeniden kendini gösterdi bu anlarda. Bir serbest vuruş kazandı sağ taraftan. Ama Batalla'nın ortası direkt kaleci Ferhat'a gitti.
87DK
Bursaspor
Bursaspor
Bursaspor'da Emre Taşdemir oyundan çıkıyor, Jorquera oyundan çıkıyor.
85DK
Antalyaspor topun kontrolünü yeniden aldı.Pas yapıp oyunu soğutuyor. Bir anda Emre Güral, Eto'o'yu savunmanın arkasına kaçırmak için bir ara pas çıkardı. Ama çok hızlı.
83DK
Orta sahada yarı başında kaybettiği üstünlüğü de geri aldı ev sahibi. Bursaspor topu alsa da savunmadan ikinci bölgeye çıkmakta zorlanıyor.
82DK
Kırmızı-beyazlıların golü gafil avladı adeta konuk ekibi. Antalyaspor golden sonra da rakip kaleyi zorlayan taraf. Bursaspor rakibini durdurmak için uğraşıyor.
80DK
ANTALYASPOR
2
:
0
BURSASPOR
ANTALYASPOR
GOL! Harika bir gol Eto'o'dan. Antalyaspor savunmada kazandığı topla hızlı çıktı savunmadan. Kamerunlu rakip yarı sahanın başında aldığı pasla sağ tarafa ara pasla dönmek istedi. Onur'dan dönen top yeniden önüne düştü, sağ ayağıyla uzak köşeye mükemmel vurdu tecrübeli golcü. Antalyaspor'u yeniden öne geçirdi.
79DK
Uzun topu dışarı attı Bursaspor savunması, Antalyaspor korneri çıkardı. Arka tarafa ortalanan topu içeri doğru sektirdiler ama yeşil-beyazlılar geçit vermiyor.
77DK
Antalyaspor
Antalyaspor
Antalyaspor'da Charles çıkıyor, Emre Güral oyuna giriyor.
77DK
Maçta son 15 dakikaya girildi. İki taraf da geri adım atmıyor, ilk yarının aksine oyun ortada. Antalyaspor rakip yarı sahada boşluk arıyor, pas yapıyor.
74DK
Topsuz alanda rakibine sert bir müdahalede bulunan Sandro'ya sarı kart çıkıyor.
73DK
ÇİZGİDEN ÇIKARDI! Antalyaspor yüklenirken bir anda az adamla yakalandı kalesi önünde. Batalla çok güzel bir ara topla kale önünde Kubilay'la kaleciyi baş başa bıraktı. Kaleciden kurtuldu ama açısı daraldı genç oyuncunun, vuruşunu aşırtma yaptı kaleye. Sakıb çizgide golü durdurdu!
72DK
Kırmızı-beyazlılar bu kez de sağdan yüklendi. Celustka'nın yerden, sert topunu içerde kontrol etti Deniz Kadah arkadan gelen arkadaşının önüne bıraktı ama savunma kornere atıyor. Kornerden de sonuç çıkmıyor.
71DK
Özellikle sol taraftan tekrar ve tekrar ve tekrar zorluyor ama Bursaspor tekrar tekrar uzaklaştırdı.
70DK
Antalyaspor
Antalyaspor
Antalyaspor'da Danilo oyundan çıkıyor, Yekta oyuna giriyor.
70DK
Antalyaspor'un baskısı sürüyor. Ama ortalar yine ve yeniden sonuç getirmedi. Bursaspor'un direnci dakikalar geçtikçe artıyor.
68DK
Üst üste iki korner kullandı ev sahibi iki taraftan ama arka tarafa yapılan ortalar sonuç getirmedi.
68DK
Antalyaspor sol taraftan oyuna yeni giren Serdar Özkan'la zorladı çizgiyi. Faul bekledi tribünler ama hakem korneri işaret ediyor. 
67DK
Şimdi Antalyaspor'un uzaklaştırdığı top bir anda geri dönüp karşı karşıya bir pozisyon için ara pas oldu ama kaleci Ferhat tam zamanında çıkıp alıyor.
67DK
Konuk ekip rakip sahada ama yüzlerini rakip kaleye dönmekte bile zorlandılar.
66DK
Bursaspor kendi yarı alanında kazandığı serbest vuruşu uzun kullandı kalecisi Harun'la. Kubilay ve Sakıb'ın mücadelesinden Bursaspor'a taç atışı çıktı. Yeşil-beyazlılar rakip yarı alanda.
64DK
Kırmızı beyazlılar yine sağdan geldi, bu kez Danilo çizgiye inip içeri dönmek istedi. En azından korneri kazandırdı. Ama sonrasında Diego'nun kafa vuruşu dışarı gidiyor.
63DK
Antalyaspor
Antalyaspor
Antalyaspor'da Ramon Motta oyundan çıkıyor, Serdar Özkan oyuna giriyor.
63DK
HAKEM HAYIR DİYOR! Antalyaspor yine ani çıktı. Sağ taraftan gelen ara pasıyla Eto'o bir anda savunmanın arkasına sızıp kaleciyle baş başa kaldı. Harun zamanında çıkıp topu uzaklaştırdı. Tecrübeli golcü ceza sahasında topa eliyle dokunduğunu iddia etti ama hakem oralı değil.
61DK
Kırmızı-beyazlı ev sahibi bu kez de geriden uzun bir pasla ceza sahasının sol dış ucunda Eto'o'yu topla buluşturdu ama Kamerunlu golcü geçemedi Şamil'i. Geçse, kaleciyle karşı karşıya kalabilirdi.
60DK
Antalyaspor geriden kurdu oyunu bir kez daha. Eto'o ceza sahası önünde yüzünü rakip kaleye döndü, Sakıb soldan topsuz koşu attı rakip kaleye. Ama ofsaytta yakalanıyor pas atıldığı anda.
58DK
ŞANS ANI! Bursaspor sol taraftan çok hızlı çıktı. Ortayla arka taraftaki Batalla'yı buldu top. Yıldız oyuncu topu yerden yay üstündeki Jorquera'ya gönderdi. Çok sert vurdu o da ama top önce direğe çarptı, sonra da çizgi üzerinde kaleci Ferhat'tan döndü.
57DK
Bursaspor'da Tomas Sivok sarı kartı görüyor.
55DK
Antalyaspor yeniden dengelemeye çalışıyor oyunu. Rakip yarı alandalar yine. Önce Sandro kaleyi uzaktan denedi, bir takım arkadaşına çarptı, sonrasında sol tarafa sekti top. Orada Sakıb ortayı yaptı ama çok uzun, yüksek ve isabetsiz.
53DK
Bursaspor'un bu kez de merkezden yüklenip ara pasının savunmada kaldığı bir hücumdan sonra Antalyaspor hızlı çıktı ama hızlı döndü Bursaspor ters ayakta yakalanmadı.
52DK
Bursaspor golden sonra güven kazandı adeta. Geride pas yaparak çok iyi geldiler rakip ceza sahasına. Erdem yine sağdan ortaladı, bu kez aldığı ara pasıyla. Ancak kafa vuruşu etkili değil, yandan dışarı gidiyor.
50DK
Bursaspor ikinci yarıya daha sert, daha istekli başladı. Şimdi de bir hava topu mücadelesinde Danilo rakibine çarpıp yerde kaldı.
49DK
Oyuna sonradan giren Furkan Soyalp sarı kartı görüyor.
47DK
GOL! İkinci yarı golle başlıyor. Bursaspor ikinci yarının ilk hücumunda Erdem'le sağdan çizgiye indi, ceza sahasında yerden içeri çevirdi. Sinan Bakış kale alanı önünde gelişine vurup ağları buldu.
46DK
Ve hakem düdüğünü çalıyor, Bursaspor ikinci yarıya başlıyor.
45DK
Bursaspor
Bursaspor
Sakatlanan Stancu ikinci yarı başlarken oyundan çıkıyor, Furkan oyuna giriyor.
Ve hakem ilk yarının son düdüğünü çalıyor, ilk 45 dakikanın sonucunu ev sahibi lehine ilan ediyor.
45+3DK
Bursaspor baskı kurmaya çalışıyor Antalyaspor ama kırmızı beyazlılar ceza sahası önünde kaptığı topla etkili olmasa da hızlı çıkarak baskıyı kırıyor.
45+1DK
Bursaspor önce hızlı çıkmak istedi savunmada kaptığı topla, sonra rakip yarı alanda organize olmaya çalıştı ama ikisinde de başarısız oldular.
45DK
Eto'o bu kez de orta sahada önüne düşen bir topla hızlı çıkardı takımını atağa. Ama savunma hızlı döndü konuk ekipte ve hızlı hücuma izin vermedi.
44DK
YİNE DANILO, YİNE HARUN! Eto'o'nun orta sahadan başlattığı atak, Kamerunlu ceza sahasına kadar alıp vererek geldiği topu sola çevirmesiyle yön değiştirdi. Sakıb arkaya ortaladı, Danilo kale önünde bomboş topu kontrol etti ama topu Harun'un üzerine vurup bir gol fırsatını daha harcadı.
42DK
Bursaspor sahada yok adeta son 20 dakikadır. Antalyaspor oyunun hareketlenmesinin ardından topa hükmetmeye devam ediyor.
41DK
Bursaspor
Bursaspor
Bursaspor'da Ertuğrul Ersoy sakatlığı nedeniyle oyundan çıktı, Faty oyuna girdi.
41DK
Değişiklik hazırlığı var yeşil-beyazlılarda. Oyun şimdi yeniden hareketlenecek. Eruğrul oyuna devam edemeyecek.
40DK
Bursaspor'da bir oyuncu daha yerde kaldı şimdi sakatlık sebebiyle. Oyun tekrar durdu.
39DK
Nefis bir hücum geldi Antalyaspor'dan. Sağdan sola, soldan sağa paslarla en son Eto'o'yu buldu top. Ceza sahası önünde Danilo'ya teslim edip kale önüne sokuldu Kamerunlu golcü. Ama takım arkadaşı pas yerine dar alanda şut için kaleye döndü. Savunmaya takıldı. Eto'o'ya tekrar dönse, sezonun gollerinden biri olabilirdi.
38DK
Antalyaspor bu anlarda hem skorda hem oyunda hem de topla oynamada üstün. Sahanın patronu adeta kırmızı-beyazlılar.
36DK
HARUN, YİNE HARUN! Çok etkisiz kullanıldı serbest vuruş ama Antalyaspor'un hücumu ters kanattan sürüyor. Soldan içeri sert kesilen topa ceza sahası içinde sert vuruş geldi. Harun sektirdi topu ama ikinci pozisyonda da gole izin vermedi.
34DK
Antalyaspor golden sonra dabaskısını soldansürdürüyor. Motta  ortaladı, elle kestiğini işaret ediyor hakem Erdem'in ama ceza sahasının hemen dışında diyerek frikiği işaret ediyor.
32DK
ANTALYASPOR
1
:
0
BURSASPOR
ANTALYASPOR
GOL! Antalyaspor'un golcüsü yeniden sahnede: Diego'nun yaptığı kafa vuruşunu Eto'o kale önünde durdurup kontrol etti, ardından dönüp ağlara gönderdi.
31DK
Savunmanın müdahalesiyle gelen kornerde baskı arttı. Önce ceza sahasındaki karambolde penaltı bekledi ev sahibi, ardından yeniden kanada seken topu tekrar ortaladılar ama savunma yeniden kornere attı.
31DK
Bir kez daha sağdan geldi şimdi Antalyaspor. Charles'in pasıyla Danilo ceza sahasına girecekti ama savunma son anda araya girdi.
29DK
Ve maçın ilk sarı kartı hava topu mücadelesinde rakibine dirsek atan Charles'e çıkıyor.
27DK
İNANILMAZ BİR KARAMBOL! Antalyaspor sağkanattan Celustka'nın verkaçıyla bir anda çizgiye indi. Deniz Kadah dokundu, top önce Harun'a çarptı, sonra da boş kaleye girmesine savunma çizgide izin vermedi. Tribünler gol için ayağa kalkmaya hazırdı.
26DK
Antalyaspor bu kez de topu rakip yarı alanda kazanarak çıkma fırsatı yakaladı ama Danilo'nun ters tarafa uzun pası iki arkadaşının ortasına. Top kaybı.
24DK
Stancu'nun sakatlığı nedeniyle oyun durdu. Dizini tutuyordu Rumen oyuncu, şimdi oyuna dönmeye hazırlanıyor, maç da yeniden hareketlendi.
23DK
Antalyaspor geriden pas yaparak gelmek istedi. Sandro'nun Danilo'ya pası arkasında kalınca verkaç yarıda kaldı. Dönüşünde Bursaspor'un hızlı hücumu araya atılan top Sakıb'a takılınca yarım kaldı.
22DK
Antalyaspor bu anlarda maçın tek hakimi konumundaydı ama yine basit bir top kaybı.
20DK
Antalyaspor ilk kez çabuk organize oldu. Charles rakip yarı alana yüzü dönük kazandığı topu çok hızlı kullandı, soldan Deniz Kadah'ı ceza sahasına soktu. Ama o orta mı, şut mu derken çok dengesiz ve yüksek bir vuruşla topu dışarı gönderdi.
19DK
Bursaspor rakip yarı alana kalecisinin attığı bir uzun top sonrası yine faulü kazandı. Batalla'nın ortası kısa kaldı. Antalyaspor hızlı çıkmak istedi ama yeşil-beyazlı savunma kesiyor ara pasını.
18DK
Charles uzun bir pasla sağ taç çizgisine çevirmek istedi oyunun yönünü Antalyaspor'da ama Celustka yetişemiyor.
17DK
Oyun yeniden hareketleniyor şimdi. Antalyaspor soldan geldi, Sakıp içeri çevirdi savunma karşıladı. Seken top da Bursaspor da kaldı. Hızlı çıktı ama bir şey üretemedi yeşil-beyazlılar.
15DK
Şimdi Batalla sol dizini tutarak yere yattı. Onun sakatlığı nedeniyle durdu oyun.
15DK
Sakıb gerilerden gelerek Bursaspor savunmasından seken bir topu ortaladı ceza sahasına ama ne Deniz ne Eto'o kafayı vuramıyor bu güzel ortaya.
14DK
Antalyaspor orta sahada önce kaptığı, sonra kaptırdığı bir topu yeniden aldı. Danilo'yla hızlı çıkmak istediler ama izin vermiyor Bursaspor.
12DK
Antalyaspor ne kendisi organize olabiliyor ne de rakibi kendi yarı sahasına kabul ediyor. Bursaspor her orta saha çizgisini geçtiğinde kırmızılı oyunculara çarparak geri dönüyor adeta. Maça oldukça temaslı başladı Antalyaspor.
10DK
Antalyaspor topun yeniden sahibi bu anlarda. Sağ taraftan Ramon Motta'yı savunmanın arkasına kaçırmak istediler ama pas uzun kaldı. Bir türlü organize olamıyor ev sahibi.
8DK
Şimdi Antalyaspor'dan bir başka sert mücadele hava topunda. Erdem'in sakatlığıyla oyun bir süre durdu ama hakem faulü işaret etmedi.
7DK
Korneri ön direkte karşıladı ev sahibi ama top tekrar taça gidip Bursaspor'da kaldı.
7DK
Sağ taraftan üst üste üç farklı pozisyonda çizgiyi zorladı yeşil-beyazlılar, önce iki kere taç kullandılar, şimdi kornere dönüştü.
6DK
Bursaspor şimdi yeniden rakip yarı sahada topa sahip olarak organize oluyor.
5DK
Antalyaspor bir türlü uzaklaştıramadı topu sonrasında da ters tarafa sekip taç oldu.
4DK
Yarı sahada bir serbest vuruş kazandı yeşil-beyazlılar, içeriye ortalanan top kornere dönüştü.
4DK
Bursaspor için maç adeta faullerle başladı. Antalyaspor üst üste faullerle rakibinin hücumlarını kesiyor.
3DK
Maç Antalyaspor'un yarı sahaya yerleşip top yapmasıyla başladı adeta. Bursaspor kendi yarı sahasına daha ilk dakikadan itibaren çekildi.
2DK
Kırmızı-beyazlılar çizgiye indi ama bir şey üretemeden geri dönüyorlar şimdi savunmaya.
2DK
Maçın ilk atağı sağ kanatta ev sahibi Antalyaspor'dan.
1DK
Ve ilk düdük çalıyor. Maç başlıyor.
Bursaspor için sezonun kader 90 dakikalarından biri olacak. Kazanmaları halinde kümede kalmayı garantileyecekler.
İki takım maç öncesi son konuşmalarını yapıyor.
İki takım birazdan santra için sahaya çıkıyor.
Maçın başlamasına çok kısa bir süre kaldı. Antalyaspor ve Bursaspor yedekleri kulübede yerlerini aldılar.
Bursaspor, ligdeki son dört maçını kaybetti ve son üç maçında gol atamadı. Bursaspor en son Aralık 2011'de arka arkaya dört maçta gol atamamıştı; ki o serideki son rakibi de Antalyaspor'du (0-0). (@OptaCan) 
Bursaspor, Süper Lig'de oynadığı son 11 deplasman maçını kazanamadı (2B 9M). Bu, Bursaspor'un Mart 2002 ve Nisan 2004'teki 35 maçlık galibiyetsiz deplasman serisinden bu yana elde ettiği en uzun seri; ki o seri Bursa tarihinin en uzun galibiyetsiz deplasman serisiydi (8B 27M). (@OptaCan)
Antalyaspor evinde oynadığı son beş lig maçının sadece birini kazanabildi (1B 3M) ve bu maçların üçünde gol atamadı. Kırmızı beyazlılar bu seriden önceki altı iç saha maçını da kazanmışlardı. (@OptaCan)
Bursaspor bu maçta Antalyaspor'u yendiği taktirde Süper Lig'de kalmayı garantileyecek. (@OptaCan)
Bursaspor XI: Harun, Erdem, Ertuğrul, Tomas Sivok, Onur, Şamil, Jorquera, Batalla, Sinan, Stancu, Kubilay
Antalyaspor XI: Ferhat, Celutska, Salih, Angelo, Sakıb, Sandro, Charles, Deniz Kadah, Danilo, Ramon Motta, Etoo
Merhaba sevgili futbolseverler! Süper Lig'de Antalyaspor'la Bursaspor arasında ve küme düşme hattının kaderini belirleyecek 32. hafta mücadelesinin canlı anlatımıyla beraber olacağız.
Powered By