Reklamsız Sözcü
Ve hakem maçın son düdüğünü çalıyor. Maçın sonucunu ilan ediyor, Alanyaspor Kasımpaşa'yı 3-1 mağlup ediyor.
90+5DK
O ileri seken topu Alanyaspor takip etti. Love kendi yarı sahasında müthiş bir çalımla topu rakibinin üstünden aşırıp sağ ayağıyla ters tarafa top yere inmeden çok uzun bir pasla Candeias'ı buldu ama onun rakipten sıyrılıp attığı şut isabetsiz.
90+4DK
Orta sahada oyuncular yoruldukça üst üste top kayıpları ve fauller artıyor. Kasımpaşa o keşmekeşten topu çıkarıp sağ taraftaki Tunay'a bıraktı. O önce arkaya ortaladı, top sekti, dönen topla kaleyi denedii, yine savunmadan döndü.
90+3DK
Orta sahalar çok düştü bu anlarda. Alanyaspor'da Emre Nefiz kaptığı bir topla sol taraftan sıfıra doğru koşan N'Sakala'nın önüne uzun bir pas bıraktı, o da buluşur buluşmaz topu ceza sahasının arka tarafına çevirdi ama çok hızlı ve yüksek top. Candeias yetişemedi.
90+2DK
Hakem beş dakikalık uzatma işaret etti. Alanyaspor uzatmalara hızlı bir atakla başladı. Efecan inatla ceza sahasına getirdiği topla sağ çaprazdan kaleyi denedi ama açısı çok kötüydü, top farklı bir şekilde dışarı gitti.
90+1DK
BOMBOŞ AMA KALECİNİN ÜSTÜNE!  Kasımpaşa orta sahada kaptığı topu müthiş hızlı çevirip sol taraftan ceza sahasına yaklaşan Castro'nun önüne bıraktı, o da bekletmeden penaltı noktasına doğru çok güzel bir orta yaptı, geriden gelen Tunay bomboş vurdu kafayı, kalecinin tam üstüne vurmasa topu ağlarla buluşturması çok kolay olabilirdi.
90DK
Taha Yalçıner acı dolu bir yüz ifadesiyle takımını eksik bırakmamak için sahaya döndü.
89DK
Koita, Emre Nefiz'e yaptığı arkadan sert müdahalenin ardından sarı kartı görüyor.
89DK
Emre Nefiz nefes aldırıyor takımına. Önce o net gol pozisyonundan sonra takımını rakip yarı sahadan çıkardı Emre. Sonra da karşı yarı sahada topla buluşan Candeias'a yardıma gidip önce pası aldı, topu sakladı, sonra da Koita'ya faulü yaptırdı.
88DK
ÇİZGİDEN ÇEVİRDİ SAVUNMA! Kasımpaşa eksik rakibini sağ taraftan vurdu, Veigneau sağ çizgiden getirdi topu ceza sahasındaki Koita'ya bıraktı. Ceza sahasında dar alanda harika geçti rakibini Koita, çizgiden içeri, kale önüne çevirdi, vuruş da geldi, top boş ağlara gidecekken savunma araya girip golü önledi.
87DK
Oyun şimdi yeniden hareketlendi.
87DK
Sağ el bileği sarılı durumda Taha'nın. Kenara geliyor.
86DK
Koita'nın arkadan yaptığı sert müdahaleyle yere dengesiz düşen Taha'nın tedavisi için oyun şu an durdu.
85DK
Devamında Kasımpaşa boşta kalan topu alıp hızlı çıkmaya çalıştı ama uzun top isabetsiz olunca boşta kalan topa Koita ve Alanyasporlu rakibi aynı anda gitti, arkada kalan Fransız oyuncu faulü yapınca top yine ev sahibinde kaldı.
85DK
Sağ taraftan Emre Nefiz, Efecan, Candeias üçgeniyle savunmadan hücuma çok güzel çıkardı Alanyaspor. Portekizli oyuncu çok hızlı geldi karşı çizgiye ama rakibinden sıyrılamadı. Yardım da gelmeyince korner direğinden süreyi eritip içeri yerden çevirmeye çalıştı. Sonuç çıkmadı.
83DK
Yine sol kanat, yine Alanyaspor. Rakibinin hızlı geldiği kanat hücumlarından sonra ters tarafta çok iyi oyun kuruyor turuncu yeşilliler, bu kez Emre Akbaba zorladı çizgiyi. İçeri harika bir orta yaptı ama Love'un kafa vuruşu bomboş olmasına rağmen etkisiz kaldı.
82DK
Devam eden pozisyonda yine topu kazandı Kasımpaşa. Bu kez sağdan gelmeye çalıştı Tunay'la. Ama çizgide rakibinden sıyrılamıyor etkili oyuncu, faul beklentisinden de sonuç yok.
82DK
Tam tersi Kasımpaşa savunmasını Emre Nefiz'in uzun pasıyla önde ve hazırlıksız yakalayacaktı Alanyaspor ama savunma ve kaleci iyi kapattı o boş alanı ve pasın tehlikesini azalttı.
81DK
Kasımpaşa üçüncü golü de yüklendikten sonra tüm hatlarıyla yükleniyor ama açamıyor Alanyaspor savunmasını.
80DK
Taha Yalciner
Alanyaspor
Junior Fernandes
Alanyaspor
Alanyaspor'da Junior Fernandes oyundan çıkıyor, Taha Yalçıner oyuna giriyor.
79DK
ALANYASPOR
3
:
0
KASİMPASA S.K.
Georgios Tzavellas
ALANYASPOR
Asist: Emre Nefiz
GOL! Kullanılan korneri kafayla uzaklaştırdı savunma, ceza sahasının önünde Emre Nefiz kafayla geri doldurdu arka direğe doğru, Tzavellas o topu takip edip kalecinin altından küçük bir dokunuşla topu boş ağlarla buluşturdu, farkı yeniden ikiye çıkardı.
79DK
GOL! Kullanılan korneri kafayla uzaklaştırdı savunma, ceza sahasının önünde Emre Nefiz kafayla geri doldurdu arka direğe doğru, Tzavellas o topu takip edip kalecinin altından küçük bir dokunuşla topu boş ağlarla buluşturdu, farkı yeniden ikiye çıkardı.
79DK
Alanyaspor rakip yarı sahada önce faulü kazandı. Sonra da sağ kanatta paslaşarak kullandığı duran topu Candeias'la çizgiye inip kornere dönüştürdü.
76DK
Cristian Guanca
Kasimpasa S.K.
Loret Sadiku
Kasimpasa S.K.
Sadiku oyundan çıkıyor Guanca oyuna giriyor Kasımpaşa'da.
76DK
ÜSTTEN DIŞARI! Kasımpaşa üst üste Alanya hücumlarını ani bir kontratakla kesti. Koita'nın orta sahadan ok gibi çıkarak yay üzerine getirdiği top, ceza sahasının içine atılan pası savunma kesince ceza sahasının sağ ucundaki Popov'un önüne kesti. O da sert vurdu ama şutu üstten dışarı gitti.
75DK
Ters tarafa açılan topla, önce taç kullandı Alanya sonra bir ikili oyun Efecan'la Candeias arasında ama sonrasında gelen orta etkisiz.
74DK
Sol taraftan N'Sakala'yla rakibi zorlamaya devam ediyor Alanyaspor. Rakibin hücumunu çok uzun bir pas denemesiyle kestiler, ardından da baskıyla topu sol kanatta yine kapıp geldiler. N'Sakala'nın iki çalımı ve ortası korneri getirdi ama köşe vuruşundan sonuç çıkmadı.
74DK
Kasımpaşa üst üste bulduğu şanslardan sonra bir kez daha sağdan zorladı ceza sahasını, Adem Büyük'ün ortası çok uzun ve isabetsiz.
72DK
Sonrasında topu takibe devam etti Haydar ayakla müdahale zorunda kaldığı için Andre Castro'ya kaleyi görme izni vermedi savunma ve Haydar, vurabilse kale bomboştu.
71DK
 BU KEZ DE HAYDAR! Kasımpaşa savunmasının karşı yarı alana rastgele uzaklaştırdığı topu Adem Büyük kovaladı, savunmadan önce aldı, ceza sahasına yaydan sızan Tunay'ın önüne doğru bir ara pası bıraktı, kaleci Haydar kalesinden çıktı, topa ondan önce dokundu, pozisyonu bozdu.
69DK
VEIGNEAU GOLÜ AYAKLARIYLA ÇIKARDI! Emre Nefiz'in oyuna girişiyle orta saha üstünlüğünü alan Alanyaspor sol taraftaki verkaçlarla N'Sakala'nın önüne sıfıra doğru giden harika bir pas bıraktı, o da çok iyi çevirdi içeri, penaltının noktası hizasında, hemen arka tarafında Junior Fernandes topu gol yapmak için dokundu, Veigneau yatarak yaptığı müdahaleyle farkın tekrar ikiye çıkmasını önledi.
67DK
SON ANDA YİNE RAMAZAN! Alanyaspor, Love'la orta sahada kazandığı topu sol tarafta Candeias, Fernandes ikilisinin paslaşmaları sonucu sıfıra yaklaştırmayı başardı, Portekizli arka tarafa doğru ortaladı, Ramazan çok tehlikeli ve yüksek gelen ortayı kaleden çıkıp çeldi ama parmaklarının ucuyla dokunduğu topu kaçırsa Love arkasında kurt gibi topu boş ağlara göndermek için bekliyordu.
65DK
Bu anlarda maçın temposu yine yükseliyor. Sağ taraftan Popov'la geliyor Kasımpaşa kalesindeki tehlike sonrası ama ortası etkili değil savunmacının.
64DK
SON ANDA RAMAZAN! N'Sakala oyuna girdikten sonra sol kanada hareket getirdi Alanyaspor'da. Onun getirdiği topta aynı kanatta Emre Akbaba ortadan dönen topu tekrar çevirdi sıfıra inip, Junior Fernandes kalecinin ayaklarının dibine vurdu kafayla. Ramazan önce çeldi, sonra da kale çizgisine süzülen topu uzanıp tuttu.
62DK
Kasımpaşa hücumlara devam ediyor. Uzun bir pasla topu sağ kanattaki Andre Castro'yla buluşturmak istediler ama ikili mücadelede faulle durduruldu, sağ çizgiden serbest vuruşu getirdi pozisyon. Oradan yapılan orta etkisiz.
61DK
Topu vermeyen rakibine müdahalede bulunan Kasımpaşalı Andre Castro sarı kart görüyor.
61DK
Alanyaspor'dan Emre Nefiz sarı kart görüyor.
61DK
Oyuna yeni giren Emre Nefiz bilerek vermemeye çalıştı topu, hala da bırakmıyor.
61DK
Saha yine orta sahadaki bir faul pozisyonu sonrası karıştı. Hakem topu Kasımpaşa'ya verdi, ev sahibi oyunculardan biri vermedi.
60DK
Emre Nefiz
Alanyaspor
Isaac Sackey
Alanyaspor
Fabrice N'Sakala
Alanyaspor
Lamine Gassama
Alanyaspor
Gassama çıkıyor, N'Sakala oyuna giriyor Alanyaspor'da.
60DK
Sackey oyundan çıkıyor, Emre Nefiz oyuna giriyor Alanyaspor'da.
60DK
Oyun üstünlüğünü kaybeden Alanyaspor'da teknik direktör Saffet Susiç oyuna değişikliklerle müdahale ediyor.
58DK
Ancak bu kez Veigneau'nün taç atışından sonra topu iyi kullanamadı Andre Castro sol tarafta, topun kontrolünü savunmanın rahatsız etmesiyle kaybetti, direkt dışarı attı.
58DK
Orta sahayı Pavelka'nın oyuna girmesiyle ele geçirdi konuk ekip. Top bırakmıyorlar turuncu-yeşillilere. Kasımpaşa yine sol taraftan atakta.
57DK
Kasımpaşa ikinci yarı çok iyi kullanıyor sol kanadı. Orta sahada Castro'nun döndüğü topla Adem'i buldular bu kez o kanatta. Ters ayakla içeri topla girmeye çalışırken arkadan faulle durduruldu. Arka tarafa ortalanan frikik sırasında yardımcı hakem ofsayt bayrağını kaldırdı.
56DK
Kasımpaşa faulü alamayan Alanyaspor'a savunmadan çıkarken topu kaptırınca istediği fırsata yaklaştı Alanyaspor, Efecan sağ tarafta aldığı topla hemen sol taraftan ceza sahasına yaklaşan Emre'ye döndü. O da 18'e girmeden kaleyi denedi ama etkisiz.
56DK
Sonrasındaki pozisyonda Alanyaspor hızlı çıkmaya çalıştı. Efecan savunmanın müdahalesine takıldı, faul bekledi ama hakem oralı değil.
55DK
Kasımpaşa baskıyı iyice artırıyor. Bu kez de sağdan Popov'u çok iyi buluşturdular ceza sahasının köşesinde, o içeri yerden çevirdi, ön direkteki Koita'yı buldu ama Fransız oyuncunun vuruşu goldekinin aksine bu kez çok etkisiz.
53DK
GOL! Harika bir gol Kasımpaşa'dan. Sol taraftan ikinci yarı başından beri çok organize geliyordu konuk ekip. Adem, çizgiden ileri çıkan Veigneau'yu buldu. O ceza sahasına giren Koita'yı penaltı noktasından çok güzel bir pasla buldu. Kontrol etti ve çok sert vurdu yakın köşeye golcü oyuncu skoru 2-1'e getirdi, farkı bire indirdi.
52DK
Ramazan hızlı başlattı oyunu. Tunay soldan ceza sahasına girdi, ters ayağıyla içeri doğru dönüp kaleyi görmeye, uzak köşeye bir plase vurmaya çalıştı, savunma önünü kapattı.
51DK
Orta sahada Efecan'ın koruduğu topla dengeyi kurup sonra da hücuma çıkan Alanyaspor, Emre'nin sol taraftan ileri çıkan Berkan'ın önüne bıraktığı topla orta şansı buldu. Kornere gönderdi savunma topu kesip ama köşe vuruşundan sonuç çıkmadı, Ramazan direkt çıkıp aldı.
50DK
Koita dönen topu kazanan takımını bir kez daha rakip kaleye yaklaştırdı sol tarafta, Veigneau'ya döndü. O çizgiye biraz daha yaklaşıp soldan ortaladı, top direkt dışarı gidiyor.
49DK
Kasımpaşa orta sahada baskıyla kaptı topu. Hızlı çıktı ortadan. Andre Castro sağa, Popov'a döndü. Onun ortasında sonuç çıkmadı. Dönen topu da alıp sağdan geldi bu kez konuk ekip, yine içeri çevirdi ama kalecide kaldı sonuç çıkmadı.
48DK
Ev sahibi ama oyunda direksiyonu ele geçirdi. Rakip sahaya yerleşti, bir yandan boşluk arıyor, dieğr yandan sağdan sola pas yapıyor.
47DK
Alanyaspor tıpkı ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da savunmada kaptığı topu hızla sol tarafa getirerek önce Fernandes'in içeri pasıyla, sonra dönen topta Emre'nin ortasıyla tehlike yaratmaya çalıştı. Başaramadı.
47DK
İkinci yarıya hızlı girmeye çalıştı konuk Kasımpaşa, Veigneau'yla soldan gelmeye çalıştılar ama sonuç çıkmardı.
46DK
Kasımpaşa'da Abdullah oyundan çıkıyor, Pavelka oyuna giriyor.
46DK
Kasımpaşa'da Turgut oyundan çıkıyor, Koita oyuna giriyor.
45DK
Hüseyin Göçek düdüğü çalıyor, ikinci yarıya konuk Kasımpaşa başlıyor.
Hüseyin Göçek ilk yarının son düdüğünü çaldı. İlk 45 dakikayı bitirdi.
45+4DK
Sağ taraftan Emre kaleye doğru sert ve kavisli kullandı serbest vuruşu ama kaleci Ramazan hata yapmıyor.
45+3DK
Alanyaspor sonrasında hızlı başlattı oyunu. Bütün ilk yarı olduğu gibi orta sahadan sağ tarafa doğru çok çabuk getirdi. Candeias çizgiye inmek istedi boşluk bulamayınca sırtı dönük harika bir pasla içerideki Efecan'a döndü, o yeniden ceza sahasına dönmek isterken faulle durduruldu.
45+3DK
Adem Büyük'ün rakip yarı alanın orta sahasında kazandırdığı serbest vuruşu paslaşarak kullandı Kasımpaşa. Popov'un ortası uzun kaldı, direkt kaleciye gitti.
45+2DK
Önce Berkan çizgiden, sonra da Efecan ceza sahası içine girerek topu içeri çevirdi ama biri havadan, diğeri yerden gelen toplardan sonuç çıkmadı.
45+1DK
Hakemin dört dakika olarak işaret ettiği uzatmalara Alanyaspor sol taraftan üst üste ortalarla başladı.
44DK
Emre Akbaba savunmanın çıkarken kaybettiği topu, geride presle tekrar aldı. Bu sırada Abdullah Durak'a sert bir müdahalede bulundu ama hakem düdük çalmayıp Emre de fark etmeyince oyun devam etti. Sonrasında Kasımpaşalı oyuncuların işaretiyle oyunu durdurdu Alanyaspor.
43DK
Alanyaspor topu uzaklaştırdan sonra ortadaki mücadeleden yine faul çıkardı. Şimdi yine topun sahibi oldular ama geride oyun kurarken presi geçemediler. 
42DK
Kasımpaşa sağ taraftan geldi organize şekilde. Popov, Castro'yla güzel bir verkaç yaptı, sağ iç taraftan ceza sahasına yaklaştı, ceza sahası önünde ortaladı. Savunma uzaklaştırdı. Dönen topu sol kanatta Adem aldı, bir ara pasla Turgut'u gördü, Turgut ceza sahasında küçük bir dokunuşla kale önüne çıkarmak istedi ama savunma araya girdi.
41DK
Üçüncü gole çok yaklaştı Alanyaspor. Rakibin üst üste hücumları sonrası yine uzun bir pasla Candeias'ın önüne doğru çok iyi bir top geldi. Portekizli topu takip etti, arada kalan topa savunmacılardan önce dokundu sert bir şekilde kaleye doğru çevirdi, Veysel uzak direkte son anda uzaklaştırdı topu.
40DK
Kasımpaşa yenilen gol sonrası farkı hemen bire indirmek için yükleniyor. Önce kaleyi karşıdan gören bir noktada faul kazandılar. Tunay'ın vuruşu barajdan döndü. Sonra dönen topu takip edip ara pasla Adem'i ceza sahasına kaçırmaya çalıştılar, ofsayt bayrağı kalktı.
37DK
ALANYASPOR
2
:
0
KASİMPASA S.K.
Vágner Love
ALANYASPOR
Asist: Daniel Candeias
GOL! Sol kanatta kullanılan taç atışı sonrası topu çevirerek soldaki Candeias'la buluşturdu topu Alanyaspor. Candeias erken aldığı çabuk pası, çabuk çevirdi içeri doğru, Vagner Love ön tarafta bomboş dokundu, topu ikinci kez ağlarla buluşturdu, farkı ikiye çıkardı.
37DK
Alanyaspor benzer bir uzun pasla kendi sol kanadındaki Junior Fernandes'i buldu. Ama Şilili oyuncu sıyrılamadı Popov'dan. Alanyaspor hücumu taçla devam edecek.
35DK
Kasımpaşa sarı kartlar sonrası kazandığı serbest vuruşu çok uzun bir pasla çok etkili kullandı. Tunay Torun tek pasla sağ çizgide sıfırda buluştuğu topu, kale alanına sızan Andre Castro'ya ortaladı. Onun kafa vuruşu dışarı gidiyor ama çok net bir pozisyondu. Faul bekliyor oyuncu.
34DK
Alanyaspor'da Gassama sarı kart görüyor.
34DK
Alanyaspor'da Haydar Yılmaz sarı kart görüyor.
34DK
Kasımpaşa'dan Ramazan Köse sarı kart görüyor.
34DK
Alanyaspor'dan Isaac Sackey sarı kart görüyor.
34DK
Ramazan Köse gördüğü sarı kart sonrası çok sinirlendi, hakemin üstüne yürümeye çalışıyor.
33DK
Kasımpaşa'dan Abdullah Durak sarı kart görüyor.
33DK
Tam beş oyuncuya sarı kart çıkardı Hüseyin Göçek o karmaşanın ardından.
33DK
Bir anda tansiyon çok yükseldi maçta. Hüseyin Göçek şimdi sorumlu olarak gördüğü oyuncuları yanına çağırıyor.
32DK
Sahada tansiyon yükseldi şu an, kaleciler dahil bütün oyuncular aynı bölgede. Karmaşayı ayırmaya çalışanlarla birbirine dalaşanlar karışmış vazieyette.
31DK
Taç atışıyla oyun yeniden devam ediyor. Ancak sonrasında da bir faul işaret ediyor hakem konuk ekip lehine.
31DK
Veigneau yüzüne aldığı darbe sonrası kendini yere bıraktı. Bir açılma var oyunucunun elmacık kemiğinde oyun onun tedavisi için durdu.
29DK
Turuncu yeşilliler üst üste atışların ardından geriden oyun kurup topu sol kanattaki Berkan'ın uzun pasıyla sağdaki Candeias'a aktarmayı başardı. Ama yardımcı Portekizli topa yetişemedi diyor, taçı işaret ediyor.
29DK
Uzun bir vuruşla kullanıyor Alanyaspor serbest vuruşu. O top için hava mücadelesinde de Love'a faul geliyor. Alanyaspor yeniden topu kazanıp karşı yarı sahaya taşımayı başardı.
28DK
Köşe vuruşunda yapılan orta arka tarafa doğru ama hakem Kasımpaşalı bir oyuncunun faul yaptığını işaret ediyor.
27DK
Kasımpaşa sağdan kazandığı taç atışıyla hücuma başladı bu kez. Önce top sol tarafa döndü, Veigneau bir türlü bir şey yaratamadı. Ama topu kaybetmeyip yeniden sağa döndürdü atağın yönünü. Popov ortaladı, Kasımpaşa korneri kazanıp baskıyı artırdı.
26DK
Adem Büyük kanat değiştirdi bu anlarda. Sağ kanatta kaptığı topla içeriden ceza sahasına sokulan Andre Castro'yu bulmak istedi ama savunma peşini bırakmıyor. Sonuçsuz.
26DK
İki taraf da üst üste top kaybediyor bu anlarda orta sahada. Alanyaspor bu kayıplardan birinde oyunun yönünü değiştirip sol taraftaki Berkan'ı bulmayı başardı, onun ortası çok yüksek ve direkt kaleci Haydar'a.
25DK
Sonrasında hızlı çıkmak istedi ev sahibi, Love aldığı çabuk topla stoper ikilisini karşısına aldı ama sıyrılamadı.
24DK
Kasımpaşa bir geriden oyun kurma çabasında daha sola yönlendirmeye çalıştığı hücumda Alanya'nın beki Gassama'ya takıldı.
23DK
Dönen topları da alıyor Kasımpaşa, baskıyı artırıyor ama bir türlü istediği gibi organize olamıyor. Veysel uzakta ayağında bulduğu topu şut olarak kaleye gönderdi ama farklı dışarıda top.
22DK
Bu kez topu sol taraftarki Adem Büyük'le çabuk buluşturdular, o da ters ayakla içeri dönüp ortayı yaptı ama savunma ön tarafta karşılıyor.
22DK
Ev sahibi bu anlarda yeniden sahasına çekildi. Kasımpaşa maç başında olduğu gibi topun hakimiyetini aldı ama yine ceza sahasına girmekte zorlanıoyrlar.
20DK
Tzavellas, Andre Castro'ya hava topunda yaptığı sert faulün ardından sarı kart görüyor.
20DK
Alanya kaptığı topla hızlı çıkmaya çalışırken Kasımpaşa uzaklaştırarak buna izin vermedi. Bu sırada yaşanan hava topu mücadelesinde sert bir faul geliyor, Andre Castro yerde.
19DK
Alanyaspor topu sakatlık sebebiyle dışarı bırakan rakibine centilmence geri bıraktı. Kasımpaşa geriden oyun kurarak hücum etmeye çalışıyor. Ama önce sağa yönlendirmeye çalıştıkları sonra da sırtı dönük oyunla kurmayı denedikleri oyunlar işe yaramadı.
19DK
Buradaki ikili mücadele sırasında Junior Fernandes rakiple yaşadığı çarpışma sonucu yerde kaldı. Oyun bir süre durdu. Şimdi yeniden başlıyor.
18DK
İkinci kornerden sonra ceza yayı çevresinde iyi baskı yapıp topu kapan Alanyaspor, Junior Fernandes'in yaptığı verkaçla ceza sahasına girmek istedi ama savunmaya takıldı.
17DK
Berkan da bir orta daha yaptı korner kazandırdı. Ama Alanya'nın soldan kullandığı iki kornerden de sonuç çıkmadı.
17DK
Maç müthiş tempo kazandı. Alanyaspor rakibinin soldan yarattığı tehlikelere sağdan Candeias'ı bularak cevap verdi. Ceza sahasında sırtı dönük aldığı topu kanada giderek koruyan oyuncu içeri dönüp ortaladı, dönen top yine onu buldu bir kere daha ortaladı. Bu kez de ters tarafa açıldı top.
16DK
Ramazan kornerde ortalanan topu çıkıp rahatlıkla aldı ve tek degajla solda savunmanın arkasına sarkmaya çalışan Turgut'a pas atarak hem hücumu başlattı hem oyunu kurdu. Ama Turgut'u Gassama bırakmayınca bu güzel degaj pas tehlike yaratamadı.
15DK
Alanyaspor kalesindeki tehlikelere rağmen tempolu oyunu sürdürüyor. Orta sahadan yine hızlı kurulan oyun güzel bir pasla sol taraftan çıkan savunmacı Berkan'a döndü, onun ortası kısa kalınca Veysel Sarı sekerek gelen topu kornere gönderdi.
15DK
Kasımpaşa o isabetsiz topun ardından harika bir diagonal uzun pasla sağ beki Popov'u ceza sahasına, rakip savunmanın arkasına kaçırdı. Bomboş kalan Popov'u ceza sahasında savunma yakalamasa büyük bir tehlike işten bile değildi.
14DK
Maç bu anlarda çok tempo kazandı. Alanyaspor ters kanattan bir kez daha gelerek rakibine tehlike yaratmak istedi ama oyunun yönünü değiştiren top isabetsiz olunca sonuç gelmedi.
13DK
Kasımpaşa devamında gelen pozisyonda orta sahada topu kazandı. Sağ taraftan Popov'la hızlı gelmeye çalıştı ama içeri atılan top isabetsiz olunca sonuç gelmedi.
12DK
Alanyaspor golden sonra tam anlamıyla oyun üstünlüğünü aldı. Savunmadan Sackey'in çok güzel bir pasla çıkardığı pas, oyunu çok güzel kurdu. Berkan soldan getirdi, Efecan'a döndü içeri ama onun verkaçla ceza sahasına girme çabası başarısız.
11DK
Ev sahibi bu kez de sol taraftan yükleniyor. Top çevirirken savunmadan gelen faul kanatta bir serbest vuruşu kazandırdı. Ama savunma arkasına pasla kullanmak istedikleri duran top, ofsayt bayrağına takıldı.
10DK
Alanyaspor golden sonra güvenle geliyor. Hemen ardından gelen pozisyonda bir kez daha kaleyi zorladılar. Yine sağ taraftan korneri kazandılar. Emre bu kez direkt arka direğe, yüksek ortaladı. Orada topla buluşan Love topu geri içeri havadan çevirdi ama Haydar çıkıp topu aldı.
8DK
ALANYASPOR
1
:
0
KASİMPASA S.K.
Vágner Love
ALANYASPOR
Asist: Junior Fernandes
GOL! Emre dönüp yine kendisine gelen topu yeniden içeri çevirdi, savunmanın uzaklaştırdığı top kornere gitti. Sağ kanattan topu yine Emre ortaladı köşe atışında, Omeruo ön taraftan arka direğe sektirdi, orada bomboş bekleyen Vagner Love kalenin dibinde uçan kafayla topu içeri itip takımını öne geçirdi.
8DK
Serbest vuruşu da Emre kullandı ama ortası kısa kaldı, dönen top yine ona geldi.
7DK
Ev sahibi ilk kez bir hızlı hücum aradı. Emre Akbaba savunmadan çabuk çıkarılan topla sol taraftan ceza yayına doğru yaklaşmak isterken Adem Büyük arkadan yaptığı bir faulle onu durdururyor.
6DK
Kasımpaşa sağdan sola paslarla yine iyi organize oldu ama yine ceza sahasına giremedi. Andre Castro sağ kanattan hücumun yönünü sola çevirdi, orada savunmacı Titi de hücum bölgesine geldi, uzaktan vurdu ama tehlike yok, farklı dışarıda.
6DK
Alanyaspor bu pozisyonun hemen ardından maçtaki ilk hücumunu sağdan Candeias'ın dribbling'iyle yapıyor. Ama ortası etkisiz Portekizli oyuncunun.
5DK
Kasımpaşa üst üste paslarla sağdan ceza sahasına yaklaştı. Popov topu ceza sahasına koşu atan Tunay'ın önüne bıraktı. Turgut o pası kontrol etmeye çalıştı ama sert geldiği için tutamadı, organize bir tehlike fırsatı anlaşmazlık yüzünden kaçtı.
4DK
Konuk ekip üst üste hücumlarla başladı maça bu kez de sağdan Popov'la bir orta. Ama etkisiz, direkt kaleci Haydar'a.
3DK
Kasımpaşa maçın ilk anlarında topun sahibi. Yine Viegneau'nün içeri doldurduğu topa Alanyaspor savunması kafayı vurdu, kornere gönderdi. Tunay'ın korneri bu kez ceza sahasına ulaştı ama kale alanı önünde Haydar kontrol etti.
2DK
Maçın ilk pozisyonunda Kasımpaşa sağdan gelip korneri Veigneau'yle kazandı, Tunay köşe vuruşunu kullanırken dengesini kaybedince top direkt dışarı gitti.
1DK
Hüseyin Göçek ilk düdüğü çaldı, Alanya'da mücadele başladı.
Takımlar santra için sahaya yayılıyor. Maça Alanyaspor başlayacak.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de bu maç için Alanya'da tribünde, karşılaşmayı canlı takip ediyor.
İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından takımlar santra için yerini alacak ve Göçek'in ilk düdüğüyle mücadele başlayacak.
Alanyaspor XI: Haydar, Omeruo, Gassama, Berkan, Tzavellas, Sackey, Candeias, Junior Fernandes, Efecan, Emre Akbaba, Vagner Love  Kasımpaşa XI: Ramazan, Sadiku, Veigneau, Titi, Popov, Abdullah, Castro, Veysel Sarı, Tunay Torun, Turgut Doğan Şahin, Adem Büyük  
İki takım Hüseyin Göçek eşliğinde santra için sahaya çıkarken ilk 11'leri yeniden hatırlayalım...
Adem Büyük forma giydiği son beş lig maçında altı gole katkıda bulundu (dört gol ve iki asist). (@OptaCan)
Vagner Love, Alanyaspor'un ligin ikinci yarısında iç sahada oynadığı beş maçın tamamında gol attı (beş gol, iki asist). (@OptaCan)
Safet Susic takımın başına geçmeden önceki 19 Süper Lig maçında ortalama 2,1 gol yiyen Alanyaspor (3 gole kapama), Susic takımın başına geçtiğinden bu yana altı maçta ortalama 1,1 gol yedi (2 gole kapama). (@OptaCan)
Maçı orta hakem Hüseyin Göçek yönetecek. Mustafa Eyisoy ve Erdem Bayık çizgideki yardımcıları olacak.
Bu sezon Süper Lig'de ceza sahası dışından Kasımpaşa'dan (1 – Bursaspor ile eşit) daha az gol atmış bir takım bulunmuyor. Alanya ise ceza sahası dışından attığı altı gol ile bu alanda ikinci sırada. (@OptaCan)
Süper Lig'de bu sezon iç sahada sadece üç takım Alanyaspor'dan (26, Kasımpaşa ile birlikte) daha fazla gol atabildi: Beşiktaş (29), Başakşehir ve Galatasaray (28). Ancak Alanya bu sezon evinde ligin en fazla gol yiyen takımı (25). (@OptaCan)
Kasımpaşa, Süper Lig'e yeni yükselen takımlara karşı oynadığı son beş maçın sadece birini kazanabildi (2B 2M - biri Adanaspor'a karşı hükmen yenilgi). Kasımpaşa'nın bu süreçteki tek galibiyeti Alanyaspor'a karşıydı. (@OptaCan)
Kasımpaşa'nın bu sezon Süper Lig'de deplasmanda attığı 10 golün yedisi, maçların ikinci yarılarında geldi. (@OptaCan)
Ancak Kasımpaşa bu sezon ligde deplasmanda oynadığı 12 maçın sadece üçünü kazanabildi (2B 7M) ve bu maçların beşinde gol atamadı (10). (@OptaCan)
Kasımpaşa Süper Lig'de altı maçtır yenilmiyor ve Trabzonspor'un ardından (9), ligde hala devam eden en uzun ikinci seriye sahipler. (@OptaCan)
Süper Lig'in orta sıralarını ve küme düşme bölgesine etki edecek kritik mücadele öncesinde OPTA'nın karşılaşmayla ilgili hazırladığı bazı kilit bilgilere bakalım.
Kasımpaşa XI: Ramazan, Sadiku, Veigneau, Titi, Popov, Abdullah, Castro, Veysel Sarı, Tunay Torun, Turgut Doğan Şahin, Adem Büyük
Alanyaspor XI: Haydar, Omeruo, Gassama, Berkan, Tzavellas, Sackey, Candeias, Junior Fernandes, Efecan, Emre Akbaba, Vagner Love
İki takımın ilk 11'leri belli oldu.
Merhaba sevgii futbol severler! Süper Lig'in 26. haftasında Alanyaspor, Kasımpaşa'yı ağırlıyor. Ligin gol yollarında etkinliğiyle dikkat çeken iki ekibinin mücadelesinin canlı anlatımında beraber olacağız.
Powered By