Reklamsız Sözcü
Serkan Çınar uzatmada oynatmadan maçı bitiriyor.
90DK
Akhisar Belediyespor artık maçın sonunu bekliyor. Geride pas yaparak süreye oynuyor. Bursasporlulardan da baskı gelmiyor.
89DK
Miguel Lopes takımını hücuma çıkarmak isterken çok oynadı topla. Bursaspor kapıp soldan başlattı atağı. Aziz Behich ceza sahasına girip içeri çevirmek istedi ama savunmaya takıldı, seken top dışarı çıkmadan önce kendisine çarptı. Atak sona erdi.
87DK
Sonrasında sağ tarafa atılan uzun bir topla çabuk çıktı Akhisar. Üst üste iki çalım attı Muğdat ama topu kullanmakta gecikince tehlike yaratma fırsatını kaçırdı.
86DK
Hala bir gol daha arayan Bursaspor bu kez Batalla'yla sağdan girdi ceza sahasına. Ama yıldız oyuncuya orta şansı vermiyor savunma.
84DK
Bursaspor yine Erdem'le ceza sahasına girmek istedi sağdan. Akhisarspor yine kaptı. Önce Ömer'den Onur'a, sonra Onur'dan Muğdat'a, sonra Muğdat'tan oyuna yeri giren Onur dikine paslarla rakip kaleye yaklaştı ev sahibi. Onur'un ceza sahasında dar açıdan sert vuruşunu Harun çıkardı.
83DK
Bursaspor
Bursaspor
Kubilay Kanatsızkuş oyundan çıkıyor, Onur Atasayar oyuna giriyor Bursaspor'da.
82DK
Akhisar Belediyespor
Akhisar Belediyespor
Sokol Cikalleshi oyundan çıkıyor, Onur Ayık oyuna giriyor Akhisar'da.
82DK
Bu kez önde basıp topu kapan Bursaspor. Ama Jorquera'nın sol tarafa havadan pasını savunma kesiyor, tehlikeyi önlüyor.
80DK
Bursaspor yediği bir golden sonra daha topa sahip olup baskı yapmak istedi. Ama Akhisar yine kapıp soldan uzun bir topla Muğdat'ı kaçırmak istedi, ofsayta takıldı.
77DK
AKHİSAR BELEDİYESPOR
5
:
0
BURSASPOR
AKHİSAR BELEDİYESPOR
GOL! Sol taraftan Muğdat ve Ömer'le organize oldu Akhisar Belediyespor kale önüne indi üst üste paslarla. Muğdat'ın pasıyla topla buluştu Olcan ceza yayında çok düzgün bir vuruşla yakın köşeden ağları buldu.
77DK
HARUN ÇIKARDI! Akhisar sağdan organize oldu. Oradan içeri döndü. Soner ortada buluştuğu topu güzel bir ara pasla ceza sahasındaki Muğdat'ın önüne bıraktı. Harun karşı karşıya pozisyonda gole izin vermedi.
76DK
Sonunda sağdan bir orta yaptı Bursaspor. Savunma karşıladı. Seken top konuk ekipten bir ismin eline çarptı. Top Akhisar'da.
75DK
Bursaspor son bir dakikadır rakip yarı alanda bir sağa bir sola pas yapıyor. Bir türlü top ileri gitmiyor.
74DK
Bursaspor farkı azaltmak için uğraşmaya devam ediyor. Soldan kazandılar bu kez serbest vuruşu ama Jorquera'nın orta denemesi savunmadan döndü. Pas yapmaya devam ediyorlar.
73DK
Sokol Cikalleshi kontrolsüz müdahalesi sonrası sarı kartı görüyor.
72DK
Bursaspor'un baskısını yine sağ tarafta topu kapıp Olcan'la hızlı çıkarak kırdı Akhisar.  Olcan'ın sağ kanattan getirdiği topu Chikalleshi istedi içeride ama kaybetti topu savunma baskısıyla. Sonra da faul yaptı.
72DK
Sağ taraftan Deniz Yılmaz'la çizgiye indi şimi de konuk ekip ama ortasını ön direkte Mustafa Yumlu kesiyor.
71DK
Akhisar Belediyespor
Akhisar Belediyespor
Aykut Çeviker oyuna giriyor, Özer oyundan çıkıyor Akhisar Belediyespor'da.
71DK
Bursaspor yaptığı baskı sonrası rakip yarı alanını ortasından serbest vuruş kullanıyor. Ancak sonuç yok.
70DK
Durağan geçen son iki dakika Bursaspor'un savunma arkasına attığı bir uzun topu Akhisar savunmasının sektirmesiyle hareketlendi. Ama baskıda hata yapmadı savunma. Topu uzaklaştırdı.
67DK
Bursaspor yine hazırlık pası yaparken kaptırdı. Chikalleshi'yle hızlı çıktı soldan Akhisar. Muğdat'la paslaştı golcü isim ama Bursaspor savunması hızlı hücumu hızlı dönerek kesti.
66DK
Özer Hurmacı sarı kart görüyor.
66DK
Akhisar sol taraftan Özer'le başlattı atağı. Muğdat devam ettirdi hücumu ama savunma kalabalık etrafında şut şansı vermedi.
64DK
Sağ taraftan hücumu sürüyor Akhisar'ın. Özer ortaladı ön direkte savunma müdahale etti. Arkaya seken topa Ömer sol tarafta ceza sahası önünde sert vurdu, dışarı gitti.
63DK
Akhisar önlediği hücum sonrası Miguel Lopes'le sağdan çok hızlı çıktı. Lopes getirip sağ Olcan'a bıraktı, çizgiye yöneldi. Olcan tekrar onun önüne bıraktı, ortası kornere gitti.
62DK
Akhisar Belediyespor
Akhisar Belediyespor
Vaz Te oyundan çıkıyor, Muğdat oyuna giriyor Akhisar'da.
62DK
Bursaspor'un temposu düşük ama baskısı sürüyor. Jorquera ortadan getirdiği topla sola daldı, içeri ortaladı ama savunma çıkardı.
60DK
Maçın temposu bu anlarda biraz düştü. Ancak Bursaspor yine sağdan geldi Erdem'le. Ortası kornere gitti. Kullanılan kornerden seken top ters tarafa açıldı, bir orta daha geldi. Hakem Bursaspor'dan elle oynamayı işaret ediyor.
58DK
Akhisar Belediyespor bir kez daha ani presle Bursaspor savunmasına hatayı yaptırdı. Olcan sağ tarafta topla buluştu, Chikalleshi'yi ara pasla ceza sahasına kaçırmak istedi ama biraz acele bir pas, ofsaytta takım arkadaşı.
57DK
Ömer Bayram, Batalla'yla havadaki mücadelesi sonrası yerden şimdi kalktı. Oyun devam ediyor.
56DK
Batalla'ya sağ tarafa döndü. Deniz ceza yayı önündeki Jorquera'ya döndü, onun savunma arkasına pasını savunma kesti. Bu arada ev sahibi ekipten biri yerde. Hakem oyunu durduruyor.
55DK
Bursaspor şimdi yeniden topu kaptı. Rakip sahaya yerleşiyor yeşil-beyazlılar. Son üç dört dakikadır maç yine orta bölgeye sıkışmıştı.
54DK
Bu anlarda roller değişti maçta. Oyunun kontrolünü almaya çalışıyor Akhisar Belediyespor. Bursaspor topu kapıp ani hücumlar peşinde. Ama hata yapmıyor iki taraf da.
52DK
Akhisar bu anlarda topa sahip olmaya başladı. Önce Olcan'ın sağdan sola oyunun yönünü değiştiren pası kısa kaldı. Sonra da savunmanın kucağında topla buluşan Chikalleshi'nin savunma arkasına pası geç kaldı.
50DK
Akhisar rakibinin hücumlarını savuşturduktan sonra orta sahada baskı yaptı Batalla'ya. Kapıp hızlı çıkarken faul düdüğü çalıyor. Hakemin kararı olmasa ters ayakta yakalayacaktı konuk ekibi Akhisar.
50DK
Bursaspor topa sahip olmaya ve baskıya devam ediyor. Merter ve Erdem'in üst üste paslarıyla sağdan gelmek istediler. Soner kesti. Sonra ortadan delmek istediler rakibi ama bu kez de savunmaya takıldılar.
49DK
Kale alanı önünde, ön direkte Kubilay vurdu ortaya kafayı, top az farkla dışarı gitti.
48DK
Bursaspor bir an önce farkı azaltmak istiyor. Şimdi de sağ taraftan serbest vuruş kazandı konuk ekip. Batalla topun başında.
46DK
Bursaspor'da Stancu oyuna giriyor, Sercan oyundan çıkıyor.
46DK
Gol pozisyonuyla başladı ikinci yarı. Bursaspor santrayı yapar yapmaz Jorquera'nın pasıyla ceza sahasına sızan Batalla'yla gole yaklaştı. Kaleci Lukac'a takıldı.
46DK
Hakemin düdüğü çalıyor, maçta ikinci yarı başlıyor.
Hakem ilk yarıda son düdüğü çalıyor. İlk 45 dakika Akhisar'ın 4-1'lik üstünlüğüyle sona eriyor.
45+1DK
Bu kez organize olmayı başardı Bursaspor. Orta bölgede önde kurdukları oyun, sol tarafta alan açtı. Behich sol sıfır çizgisine topsuz gitti, gelen ara pasla buluştu ama ortası kaleci Lukac'ın ellerinde kaldı.
45+1DK
Hakem en az iki dakika daha uzatıyor ilk yarıyı.
45DK
Olcan savunmadan pas yaparak çıkan Bursaspor savunmasını baskı yapıp rahatsız etti. Çabası alkış alıyor tribünlerden.
44DK
Bursaspor son 10 dakikadır savunmasını da sağlamlaştırmayı başardı. Hızlı hücumları çabuk kapanarak kesiyorlar. Ama kalesinin önüne çekilen Akhisar savunmasına karşı uzun toplar ve kanattan çıkmaya çalışmak dışında bir planları yok. Bir türlü etkili olamıyorlar.
42DK
Miguel Lopes'le sağdan geldi Akhisar. Sağ sıfır çizgisine kadar gelip ortaladı savunmacı ama top direkt dışarı gidiyor.
41DK
Ev sahibi ekip kazandığı toplarla iki kanattan hızlı çıkmayı sürdürüyor. Bu kez Olcan savunmaya takıldı. Sonrasında Bursa sağ taraftan gelmek istedi, yine Ömer Bayram'dan izin yok.
40DK
Oyun hareketlendikten sonra Bursaspor'un baskısı sürüyor. Yeşil-beyazlılar hakimi olduğu topla sağdan savunma arkasına sızmak istedi ama Mustafa Yumlu izin vermedi Erdem'in topla buluşmasına.
39DK
Bursaspor önde baskı yapıp gol bularak farkı azaltmak istiyor. Bu sırada Jorquera sert bir müdahale yaptı Akhisar'ın savunmacısı Mustafa Yumlu'ya. Oyun onun sakatlığı nedeniyle bir süre durdu.
38DK
Jorquera, Mustafa Yumlu'ya yaptığı sert müdahale sonrası sarı kart görüyor.
37DK
Çok ilginç bir maç oluyor. Şu ana kadar ofsaytla sayılmayan vuruş da dahil olmak üzere kaleyi bulan tüm şutlar ağlarla buluştu.
36DK
Bursaspor
Bursaspor
Bursaspor'da Joshua John oyundan çıkıyor, Deniz Yılmaz oyuna giriyor.
36DK
TOP AĞLARDA AMA OFSAYT! Bursaspor baskıyı bir anda artırdı son bir dakikada. John önce sağdan içeri girip vurdu, savunmaya takıldı. Sonrasında sağdan üst üste paslarla ceza sahasına yaklaşıp kale önünde savunmaya takıldı yeşil-beyazlılar. Sola seken topu Erdem aldığı gibi içeri ortaladı, Batalla sadece dokunup ağlarla buluşturdu. Ama hakem ofsayt bayrağını kaldırdı.
35DK
Yine hücumdayken bir hata Bursaspor'dan. Özer'le kapıp hızlı çıkacaktı Akhisar ama Olcan'a gitmesi gereken ilk pası Aziz Behich kesti. Araya girmese Olcan savunmanın arkasına sızacaktı tek pasla.
33DK
Akhisar bir kez daha hücumda yakaladığı Bursaspor'un kalesini sağdan bir kontratakla rahatsız etti. Olcan önüne aldığı pasla ilk çalımı attı, ikincisinde savunmaya takıldı. Sonrasında seken topa baskı yaptı Akigolar ama savunma hata yapmayıp kalecisine döndü kafayla.
32DK
Soldan Vaz Te'ye bir pasla geldi ceza sahasına ev sahibi. Sırtı dönük topu alan forvet geriye döndü. Chikalleshi ceza yayının solunda aldığı topla uzaktan şansını denedi, kalenin hemen yanından top dışarı gitti.
31DK
Bursaspor oldukça moralsiz görünüyor dördüncü golden sonra. Maçın görüntüsü tamamen değişti. Akhisar Belediyespor topun hakimi, Bursaspor rakibine baskı yapıp topu almaya çalışıyor.
28DK
AKHİSAR BELEDİYESPOR
4
:
0
BURSASPOR
AKHİSAR BELEDİYESPOR
GOL! Akhisar Belediyespor maçta belki de ilk kez uzun topla çıktı. Vaz Te kaleci Lukac'ın yaptığı vuruş savunma arkasına sekince takip etti, kaleciyle karşı karşıya yakın köşeye yerden vurdu, ağları buldu.
28DK
Konuk ekip de yine sağ taraftan değerlendirmek istedi kaptığı topu ama yine organize olamadı. Kaybetti topu.
28DK
Ev sahibi geriden oyun kurmak istedi ama Caner'in başlatmak istediği hücum pasının kesilmesiyle Bursaspor'un sol kanadında durdu.
26DK
Bursaspor yediği üçüncü gol sonrasında da sağ taraftan gelmek istedi. Ama savunmaya takıldı yeniden. Erdem'in sakatlığıyla duran oyun, Akhisar'ın taç atışıyla başladı şimdi
24DK
AKHİSAR BELEDİYESPOR
3
:
0
BURSASPOR
AKHİSAR BELEDİYESPOR
GOL! Akhisar Belediyespor savunmada Batalla'yla durduğu hücumun devamında Ömer Bayram'la soldan geldi. Savunmacı erken ortaladı kaleci Harun sert gelen ortayı eliyle arka tarafa uzaklaştırmak istedi. Özer önünde kalan topu penaltı noktasında topu bekleyen Chikalleshi'ye bıraktı. O da dönerek yaptığı vuruşla ağları buldu.
23DK
Bursaspor bir santradan sonra daha tempoyu artırmak istedi. Üst üste paslarla orta alandan ceza yayına yaklaştı. Ama Batalla'nın önünü savunma kapattı.
21DK
AKHİSAR BELEDİYESPOR
2
:
0
BURSASPOR
AKHİSAR BELEDİYESPOR
GOL! Akhisar Belediyespor üst üste ikinci kornerinde golü buluyor. Mustafa Yumlu ceza sahasında ön direkte önüne düşen topa dokundu, ağları buldu.
20DK
Miguel Lopes orta yuvarlağın hemen içinde kaptı topu. Hızlı çıkardı takımını. Özer kontrol edemeyince hızlı hücum kesildi. Bursaspor savunmasının uzaklaştırdığı top yine Lopes'in kanadından sağ taraftan orta olarak döndü. Kornere atıyor konuk ekip.
20DK
Bursa paslarla sağ tarafta organize olmak istedi. Ama sonuç alamadı.
19DK
Konuk ekibin baskısı sürüyor. Maç artık Akhisar Belediyespor'un yarı sahasında oynanıyor, Bursa pas yaparak rakip savunmada boşluk arıyor.
17DK
Bursaspor şimdi hücuma çıkmak isteyen rakibinden topu kapıp hazırlıksız yakaladı Akhisar'ı. Ama ilk pas hızlı gelmeyince hücumun hızı kesildi, John soldan içeri girmek isteyip kalabalık savunmaya takıldı. Çevirdiği top kaleci Lukac'ın ellerinde kaldı.
16DK
Gol sonrasında Bursaspor da santra sonrası sağ taraftan Kubilay'la ceza sahasına indi yine ama onun içeri çevirmek istediği topa savunma müdahale etti.
14DK
AKHİSAR BELEDİYESPOR
1
:
0
BURSASPOR
AKHİSAR BELEDİYESPOR
GOL! Akhisar yediği golün santrasından sonra sağ kanatta forveti Chikalleshi'yi topla buluşturdu. O içeri dönüp ceza sahasına çapraz bir ara pas bıraktı. Olcan kale önüne sızıp çaprazdan ağları buldu. Bursaspor'un üstünlüğü bir dakika bile sürmedi.
13DK
GOL! Jorquera, Bursaspor'un baskısını sonunda pozisyona dönüştürdü. Harika bir ara pasla ceza sahasına sızan Batalla'nın önüne bıraktı topu, yıldız oyuncu sağ çaprazdan şık bir vuruşla ağları buldu.
12DK
Bursaspor son üç dakikada rakip yarı alana yerleşmeyi başardı. Ancak hala rakip kale önünde üretemiyorlar.
9DK
Ev sahibi sol taraftan Ömer Bayram'la çıktı konuk ekibin hücumu sonrası ama onun Vaz Te'ye gönderdiği pasa önce savunma hamle yaptı.
8DK
Bursaspor önlediği atağın dönüşünde bu kez orta sahayı hızlı geçti. Ceza sahasındaki Kubilay'a kadar gitti top ama genç isim kontrol edemedi topu. Top dışarı çıkıyor.
8DK
Şimdi ortadan gelmeye çalıştı Akigo. Chikalleshi'ye gönderilen pası savunma kesti, ancak peşini bırakmadı Akhisarlı. Fakat savunma sakin.
6DK
Akhisar kenarları kullanarak rakip kaleye gitmeye çalışıyor. Ancak bir türlü organize olamadılar Bursaspor savunması karşısında. Konuk ekip de Akhisar'ın sağlam orta sahasını geçemiyor. Oyun ilk dakikalar itibariyle orta bölgeye sıkışmış durumda.
4DK
Lopes'le topu kapıp sağdan hızlı çıkmak istedi ev sahibi sonrasında. Ancak Lopes'in Vaz Te'ye pası isabetsiz.
3DK
Oyunun hareketlenmesinin ardından ilk hücum konuk ekipten geldi. Önce sağdan zorladı Bursaspor, sonra Jorquera'yla ortadan delmeye çalıştı rakibi ama sonuç yok.
2DK
Konuk ekip maça baskıyla başladı. Erdem baskı yaparken sakatlandı. Oyun hemen ilk dakikada durdu.
1DK
Ve hakem ilk düdüğü çalıyor. Akhisar'da maç ev sahibinin vuruşuyla başlıyor. 
2017'de Süper Lig'de en fazla asist yapan savunma oyuncusu Miguel Lopes (3; Caiçara ile eşit). (@OptaCan)
Bu sezon ligde en fazla kilit pas atan isim Batalla (67); en yakın rakiplerinden (Regattin ve Deniz Türüç) 11 tane daha fazla kilit pas attı. (@OptaCan)
Bu sezon Ligde en fazla kırmızı kart gören takım Bursaspor (7); Akhisar ise en az kırmızı kart gören yedi takımdan biri (2). (@OptaCan)
4 - Bursaspor'un ligde attığı son beş golün üçü ve sekiz golün dördü penaltılardan geldi. Nokta. (@OptaCan)
5 - Akhisar Belediyespor Süper Lig'de evinde oynadığı son altı maçta bir kez yenildi (4G 1B). Form. (@OptaCan)
Maçın ilk düdüğü öncesi @OptaCan'ın maç hakkında çıkardığı kilit istatistiklere bakalım.
Bursaspor XI: Harun, Erdem, İsmail, Şamil, Aziz, Merter, Jorquera, Sercan, Batalla, John, Kubilay.
Akhisar Belediyespor XI: Lukac, M. Lopes, M. Yumlu, Caner, Ömer, Custodio, Soner, Olcan, Özer, Vaz Te, Cikalleshi.
İki takımın 11'leri belli oldu...
Merhabalar sevgili futbolseverler, Süper Lig'in 28. haftasında oynanacak Akhisar Belediyespor - Bursaspor maçının canlı anlatımıyla beraber olacağız.
Powered By