Reklamsız Sözcü
Hakem son düdüğü çalıyor. Adanaspor aldığı bu beraberlikle Süper Lig'e döndüğü sezonun sonunda bir alt kümeye düşüyor.
90+4DK
YİNE OLMADI! Soldan bir kez daha ortaladı Trabzonspor. Bu kez Yusuf'la. Rodallega'nın penaltı noktası üzerinden vuruşu dışarı gidiyor, Trabzonspor son şansını da harcıyor.
90+3DK
Olcay sol tarafa geçtikten sonra bir kez daha uzun bir pasla çizgiye inip ortaladı topu, bu kez yerden kestiği top savunmadan dönüyor.
90+2DK
Maçın sonuna eklenen dört dakikanın ikincisi de soruyor. Trabzonspor'un sağlı sollu baskısı sürüyor. Ama hala ne net bir pozisyon ne de tehlike var.
90DK
Adanaspor
Adanaspor
Adanaspor'da Vinicius oyundan çıktı, Ahmet oyuna girdi.
90DK
Trabzonspor'un ise galibiyet için baskısı sürüyor. Sağlı sollu ortalar sonuç getirmiyor.
89DK
Bekir Yılmaz sarı kart görüyor.
89DK
Trabzonspor
Trabzonspor
Trabzonspor'da Mas oyundan çıkıyor, Yusuf Erdoğan oyuna giriyor.
89DK
Adanaspor maçın beraberlikle bitmesi halinde Süper Lig'den düşecek.
87DK
Trabzonspor kalesindeki pozisyon sonra çok hızlı çıktı.Sağda Olcay ara pasıyla Bero'yu ceza sahasına kaçırdı, Bero çizgiye indi ama içeri çıkaramadı topu. Kazanılan kornerden de sonuç gelmiyor.
87DK
Cem arkaya ortaladı bu korner gibi serbest vuruşu ama orada hiç kimse yok.
86DK
Rakip savunmayı soldan inatla zorlayan Adanaspor ceza sahasının hemen yan tarafından serbest vuruşu kazanıyor. Samican, Pereira'yı zorladı zorladı, faulü aldı.
85DK
İki taraf da kartlardan sonra ritmini bulamıyor. Adanaspor şimdi bir boşluk arıyor rakip savunmada ama bulamıyor.
84DK
Rakibinin 10 kişi kalması sonrasında Trabzonspor ataklarına devam ediyor.
82DK
Sarı Kart Okay Yokuşlu
82DK
Hemen sonrasında rakibini iterek düşüren Gueye neredeyse göz açıp kapatıncaya kadar ikinci sarı kartı görüp kırmızı kartla oyundan atılıyor.
81DK
Magaye Gueye, Trabzonspor'un serbest vuruş kullanmasını engellediği için sarı kart görüyor.
81DK
KIRMIZI KART! Magaye önce serbest vuruşu engelledi, sonra da serbest vuruşu kullanmak isteyen oyuncuyu itti. Üst üste iki sarı kartla kırmızı kartı görüp oyundan atıldı.
80DK
Bordo mavililer sağdan kazandığı serbest vuruşu Olcay'la kullandı. Topa yeniden sağ tarafa sekti, Olcay takip etti, ceza sahası önündeki Yusuf'a sektirmeyi başardı. Ama onun uzaktan vuruşu farklı dışarıda.
79DK
YİNE OLMADI! Trabzonspor bu kez de ceza sahasının önünde kaptı topu, Mas aldığı pasla ceza sahası içinden penaltı noktasına ortaladı, Bero bomboş vurdu kafayı ama dışarı atıyor. Bir net fırsat daha kaçıyor.
78DK
Oyun yeniden hareketlendi. Mas hemen ceza sahasına hareketlendi. Pas da geldi ama kontrol edemiyor.
77DK
Bu kez de Diago sakatlandı Adanaspor'da. Brezilyalı oyuncu ayağına aldığı darbe sonrası kalkamadı.
76DK
Oyunun sakatlık sonrası hareketlenmesinin ardından o klasik görüntü sürüyor. Trabzonspor topa hakim ama üretemiyor. Adanaspor kontra şansı buluyor ama organize olamıyor.
74DK
Magaye girdiği hava topu mücadelesi sonrası yerde kaldı. Durica'yla kafa kafaya çarpıştılar.
72DK
Trabzonspor rakibinin paslarını orta sahada baskıyla kesti. Sağ taraftan Olcay solda ceza sahasına sızan Castillo'nun önüne attı, savunma son anda dokunmasa kaleciyle karşı karşıya kalacaktı.
71DK
Şimdi de sağdan ev sahibi ani bir atakla çıktı. Cem içeri çevirdi yerden, sert attığı top kaleye paralel gitti, kimse dokunamadı.
70DK
YİNE SAVUNMA! Trabzonspor adeta ceza sahasına hapsetti Adana'yı. Üst üste paslar, ortalar, sonunda Olcay temiz bir orta yaptı, Bero penaltı noktasında vurdu kafayı, savunmadan sekmese top ağlarla buluşabilirdi.
68DK
Oyuna sonradan giren Bero soldan zorladı çizgiyi, ceza sahasının sol kenarından ortaya çevirdi topu, Adanaspor savunması rahat bir şekilde uzaklaştırıyor.
67DK
Adanaspor bu kez de sağdan zorlamaya çalışıyor rakip kaleyi. Önce taça attı Durica, sonra da kalabalık savunma baskıyla çözdü rakibi.
66DK
Adanaspor
Adanaspor
Adanaspor'da Koman oyundan çıkıyor, Bekir yerine oyunda.
66DK
Olcay bu kez de soldan ceza sahasına girdi, orta şut karışımı bir vuruş yaptı. Kaleci Karacic'te kaldı. 
63DK
Trabzonspor
Trabzonspor
Trabzonspor
Trabzonspor
N'Doye oyundan çıkıyor, Castillo oyuna giriyor Trabzonspor'da.
63DK
Onazi oyundan çıkıyor, Bero oyuna giriyor Trabzonspor'da.
62DK
Trabzonspor orta sahadan çıkamıyor bir türlü. Şimdi sağda Onazi çizgiye indi Pereira'nın pasıyla, içeri ortaladı ama sonuç yok.
60DK
Bir önceki pozisyonda Olcay'ın bacağı kafasına çarpan Karacic bir anda yere yığıldı. Baygın gözüküyordu ama şu an ayağa kalktı.
59DK
KAÇTI! Olcay, Okay'ın sağ önde basıp kaptığı toptan sonra attığı ara pasıyla bir anda bomboş rakip kalenin önüne sızdı. Sağ tarafta dar açıdan ön direğe yerden çevirdi. Ama orada Trabzonspor'dan kimse yok. Gol fırsatı kaçtı.
58DK
Trabzonspor sağdan çizgiye indi ceza sahasında içeri yerden çevrilen topu kontrol edemeyince yine bir gol fırsatı kaçıyor.
57DK
Adanaspor bir kez daha Trabzonspor savunmasını az adamla yakaladı. Koman'la başlayan atak ceza sahasının sağ köşesinde Magaye'yi buldu ama topla çok oyalanıyor ve fırsatı harcıyor.
55DK
Cem Özdemir orta sahada aldığı topla bir anda Trabzonspor kalesine döndü, vurdu, Onur iyi yer tutmuştu, sert şutu kolay kontrol etti.
54DK
Trabzonspor yine topu kapıp ceza alanı önüne geldi. Orada pas da yaptı ama çok hareketsiz her oyuncu, paslar bir türlü pozisyona dönüşmüyor.
53DK
Adanaspor bu anlarda Trabzon rüzgarını durdurdu. Savunmada aldıkları toplarla hızlı çıkmak istiyorlar ama paslar isabetsiz.
51DK
MAGAYE BU KEZ VURDU! Trabzonspor yine hücumdayken savunması ters ayakta yakalandı. Magaye rakip yarı alanın ortasında aldığı topla ceza sahasında kalenin karşısında, Onur'la karşı karşıya kaldı, vuruşu Onur'dan döndü.
50DK
Bordo-mavililer bir kez daha önde bastı, kaptı, Yusuf'un pasıyla çizgiye inen Pereira topu kaybetti. Sonrasında Adanaspor sol çizgiden Vinicius'la karşı kalede çizgiye indi, içeri çevirdi, Magaye vuramadı, net fırsat kaçtı.
49DK
Trabzonspor ikinci 45 dakikaya sahanın hakimi olarak başladı. Ama son toplarda ve paslarda istedikleri sonuçlar bir türlü gelmiyor.
46DK
İkinci yarı çok hızlı başladı Adana'da. Trabzonspor ilk atağı yaptı, önde basıp kaptığı topla. Olcay ve Yusuf'un paslaşması sonrası ceza sahasına sızan Mas vurdu, savunmadan seken top kalenin hemen yanından dışarı gitti.
45DK
Hakem düdüğünü çaldı, karşılaşmada ikinci yarı başladı.
Hakem düdüğü çaldı, ilk yarıyı bitirdi.
45+3DK
Üst üste uzun topları savunmalar karşılıyor. İki taraf da son anlarda organize hücumları bıraktı.
45+3DK
İlk yarının son anları gelirken Adanaspor'un baskısı sürüyor. Adanaspor geçit vermiyor. 
45+2DK
Yusuf sağdan süren hücumun yönünü değiştirdi, yayda attığı çalımdan sonra sol çizgiye doğru bıraktığı pasla. Mas'ın ortası arka tarafa ve çok uzun, direkt dışarı gidiyor.
45+1DK
İlk yarının sonuna üç dakika ilave edildi.
45DK
HAKEM "HAYIR" DEDİ! İlk yarının normal süresinde son dakikaya girildi. Sağ taraftan harika sızdı ceza sahasına Pereira, Okay nefis bir ara pasla onu gördü. İçeri çevirdi Portekizli, Rodallega tek vuruş yaptı, top savunmadan dönüyor. Rodallega penaltı için itiraz ediyor ama hakem oralı değil.
44DK
Konuk ekip bir kez daha ev sahibi hücumunun ardından hızlı çıktı. Ceza yayına bir anda geldi karşı kalede ama üst üste iki ara pasını da Ramos çok doğru hamlelerle kesiyor, tehlikeye izin vermiyor.
42DK
Bu kez Trabzonspor orta sahada kaptığı topla hızlı geldi. Ceza sahasının içinde sol çizgide uzun topu Rodallega'ya bıraktı. İçeri yaptığı ortadan sonuç çıkmıyor Kolombiyalı'nın ama kale sahasına giren bir isim olsa çok net bir pozisyon olabilirdi.
41DK
Trabzonspor serbest vuruşun ardından kolay kaptı topu baskıyla. Sonrasında sağ taraftan bir uzun topla Rodallega ya da N'Doye'u bulacak bir top atmak istedi ama çok uzun ve sonuçsuz.
40DK
Rakip hücumu kasti faulle kesen Mas sarı kartı görüyor.
40DK
Adanaspor geride pas yaparak çıkmaya çalışıyordu. Trabzon baskıyı artırmak için önde bastı, Foguinho sağ tarafta şık bir çalımla Mas'ı geçti. Faulle durduruldu. 
39DK
Serbest vuruş sonrası Cem Özdemir'le kontra şansı yakaladı Adanaspor. Ancak onun ters tarafa uzun pası çok yavaş. Savunma yetişip pozisyonu bozuyor.
38DK
Trabzonspor bu anlarda yine baskının düzeyini arttırdı. Yaptıkları baskıdan çıkmaya çalışan bir Adanalı oyuncu topu koluyla kontrol etti. Serbest vuruş şimdi Karadeniz ekibinin. Olcay ortaladı. Sonuçsuz.
37DK
Taç atışı sonrasında baskısı sürüyordu konuk ekibin. İçeri ortalanan topa ceza sahasının arka tarafında kafa vurmak isteyen Okay faul yapıyor ve top Adanaspor'a geçiyor.
36DK
Adanaspor golden sonra iyice morallendi. Pas yaparak çıktılar. Ama orta sahada takıldılar rakibe. Trabzonspor kazandığı o topu sağ tarafa hızlı çevirdi, Pereira taçı kazandırdı.
35DK
FIRSAT KAÇTI! Okay'ın orta sahada kaybettiği topu, Koman çok hızlı şekilde hücuma getirdi. Ceza sahası önünde ara pasla, kalenin sağ çaprazındaki Magaye'a bıraktı. Golcü oyuncu vurmak yerine pası düşündü, içeri çevirdiği topu savunma son anda bozdu, Onur sonrasında topu ayakla uzaklaştırdı.
34DK
Adanaspor ani bir atakla cevap veriyor. Koman sağdan geldi. İçeri gönderdiği sert topu Durica ceza sahasının köşesinde kesti.
33DK
Trabzonspor golün santrasının hemen sonrasında Pereira'yla çizgiye indi. Uzun pası alan bek, içeri ortaladı, arka tarafta N'Doye kafayı vurdu ama etkisiz. Kaleci Karacic'te kaldı.
31DK
GOL! Kazanılan korneri Tevfik ön direğe ortaladı, Renan Foguinho bomboş kafayı vurdu, arka direğe sıyırdığı topu çok şık bir şekilde ağlarla buluşturdu.
31DK
Sağdan kaptığı topla hızlı çıktı bir anda Adanaspor. Digao çizgiye indiği topu içeri ortaladı, ceza yayının üstünde Vinicius temiz alamadı topu, içeri çevirmek istedi, Onur kornere attı.
30DK
Bordo-mavililer şu an sahanın tek hakimi. İlk yarım saat biterken Trabzonspor oynuyor, Adanaspor izliyor.
28DK
YANDAN DIŞARIDA! Yusuf serbest vuruşu penaltı noktasına ortaladı, N'Doye'un kafası savunmadan sekti, önünde kaldı, onun vuramadığı topa, Rodallega hamle yapıp vurdu, top direğin hemen yanından reklam panolarına gitti. Net bir pozisyon kaçırdı Trabzonspor.
27DK
Bordo-mavililer bir kez daha geriden pasla çıkarak gelmek istedi. Bir kez daha savunmaya takıldı. Ama Yusuf'un ileride yaptığı baskı, önce topu sonra da rakipten gelen faulü getirdi. Serbest vuruş Trabzonspor'un.
25DK
Trabzonspor, Adanaspor'un beraberlik için  yapmak istediği tempoyu pasla kırdı. Sağ tarafta Pereira, Olcay paslaşmaları başlattı atağı ama ev sahibi savunma çizgiye inmelerine izin vermedi.
23DK
Ev sahibinin hücumu sağ taraftan sürerken Durica oyuna döndü. İçeri ortalanan topu Onur çıktı aldı.
23DK
Golün ardından Durica sakatlandı. Trabzonspor sahada 10 kişiyken Adanaspor beraberlik arıyor.
20DK
GOL! Yusuf Yazıcı çok estetik bir gole imza attı. Trabzonspor orta sahada kazandığı topla sağdan hızlı çıktı. Rodallega'nın pasıyla topla buluşan Olcay sola döndü. N'Doye sol çizgiden gelen Yusuf'a döndü. Yusuf sol kanatta buluştuğu topla orta yapmak istedi, yaptığı vuruş kaleye doğru yönelip ters köşeden ağlarla buluştu.
19DK
Ev sahibi Roni'nin sakatlığının ardından gelen Trabzonspor baskısını pasla kırıyor. Orta sahada topun sahibi bu anlarda Adanaspor ama rakip kaleye gitmekte zorlanıyorlar. Savunma geçit vermiyor.
18DK
Pozisyonda kazanılan kornerde kafa vuruşu Adanaspor'dan geldi ama farklı dışarıda.
17DK
YANDAN DIŞARIDA! Adanaspor sağ taraftan Digao'yla hızlı çıktı. Brezilyalı oyuncu ceza sahasına girdi, çaprazdan denedi kaleyi, savunmadan seken top direği yalayarak kornere gitti.
16DK
Roni'nin sakatlığı bir anlamda Trabzonspor'a yaramış gibi. Adanaspor tamamen kalesinin önünde bekliyor. Soldan ortaladı Yusuf ama kafayı vurdurmadılar Rodallega'ya.
15DK
Adanaspor
Adanaspor
Roni sakatlık nedeniyle oyundan çıkıyor. Adanaspor'da Cem Özdemir yerine sahada.
15DK
Trabzonspor'un oyunun uzun süre durmasının ardından yaptığı ilk atak Okay'ın ceza sahası önündeki fazla sert ara pasıyla bitiyor. Aut.
14DK
Roni sedyeyle sahayı terk etti. Oyun hareketleniyor.
13DK
Yerde kalan Roni sakatlığı nedeniyle değiştirilmek istedi. Adanaspor'un ilk değişikliği zorunlu olacak.
12DK
İki tarafın da son paslarda duralayan hücum denemeleri sonrasında oyun önce orta sahada kilitlendi, şimdi bir sakatlıkla durdu.
10DK
Trabzonspor, Adanaspor hücumu sonrası uzun bir pasla Rodallega'yı ceza sahasına kaçırmak istedi. Hızlı dönüyor ev sahibinin orta sahası ve pası kesiyor.
10DK
Adanaspor şimdi rakibine yine bir set hücumuyla karşılık vermek istiyor. Bir türlü boşluk bulamayınca Samican uzun bir pasla savunmanın arkasında Gueye'yi buldu. Golcü oyuncu sırtı dönük aldığı topu içeri çevirdi. Savunmaya takıldı.
9DK
Trabzonspor rakip ataklardan sonra bir kez daha kontrolü aldı. Set hücumuyla pas yaparak ceza sahasına girmek istedi. Olcay ceza yayında küçük bir dokunuşla Rodallega'yı ceza sahasına kaçırmak istedi, savunma arada.
8DK
Adanaspor, Koman'ın savunma arkasına sağ tarafa attığı güzel pasla Roni'yi çizgiye doğru kaçırdı. Ceza sahasında içeri çevirdi topu Brezilyalı oyuncu ama savunma ön direkte tehlikeyi önlüyor.
7DK
İlk dakikalarda Trabzonspor'un forveti Rodallega çok hareketli. Orta saha da üst üste uzun paslarla onu kaçırmaya çalışıyor. Ama bu kez de Karacic çıktı aldı topu.
6DK
Rodallega, Adanaspor hücumunun ardından başlayan hızlı hücumda güzel bir ara pasla ceza sahasına sızdı ama topu kontrol edemeyince pozisyon auttan başka bir sonuç getirmedi.
5DK
Adanaspor ilk kez sağdan organize olarak geldi. Didi, Koman ve Tevfik'in üst üste paslaşmaları ceza sahası önünde rakip savunmaya takıldı.
4DK
Trabzonspor topu tekrar kazanmasıyla beraber yeniden baskıya başlamıştı. Orta sahada rakibin uzaklaştırdığı topu koluyla kontrol eden Okay kazandığı pozisyonu anında kaybetti.
3DK
Konuk ekip baskıyla başladı maça. Ama ceza sahasına bir türlü sızamadı. Sonrasında gelen Adanaspor'un ilk hücumu hiçbir şey üretemiyor.
2DK
Trabzonspor maçın ilk atağını da yaptı santranın ardından. Rodallega, Durica'nın pasıyla topla buluştu, dönüp Olcay'a bıraktı, o tekrar ceza sahasında Kolombiyalı'yı bulmak istedi. Pası isabetsiz.
1DK
Ve ilk düdük çaldı. Trabzonspor mücadeleye başladı.
İki takım santra için sahaya çıktı. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından iki takım sahaya yayılacak ve hakemin düdüğüyle maç başlayacak.
Adanaspor'un ligde attığı son yedi golün beşi, maçların son yarım saatlik diliminde geldi. (OptaCan)
Trabzonspor ise üst üste 10 maç kaybetmediği serinin ardından (8G 2B), son dört maçının sadece birini kazanabildi (1B 2M). Bordo mavililer, o seri boyunca 10 maçta sadece üç gol yemişti, ancak son dört maçta kalesinde yedi gol gördü. (OptaCan)
Son lig maçını kazanan Adanaspor, onun öncesindeki 10 maçın dokuzunu kaybetmişti (1G). Adanaspor, bu sezon sadece bir kez iki maçlık galibiyet serisi yaşadı. (OptaCan)
Adanaspor, iç sahada oynadığı son beş maçın dördünü kaybetti (1G) ve bu maçlarda toplam 15 gol yedi. (OptaCan)
Süper Lig'de bu sezon evinde en az puan toplayan (14; Gaziantepspor'la birlikte) ve en fazla gol yiyen (28) takım Adanaspor. (OptaCan)
Süper Lig'deki 22. sezonunu yaşayan Adanaspor, daha önce hiç lige çıktığı sezonda düşmemişti. (OptaCan)
Adanaspor bu maçı kaybettiği takdirde Süper Lig'e veda edecek. Ancak Adanaspor, galibiyeti halinde dahi, Bursaspor'un bir, Kayserispor'un üç puan alması halinde küme düşecek. (OptaCan)
Adanaspor XI: Kararcic, Digao, Ramos, Didi, Samican, Tevfik, Foguinho, Roni, Koman, Vinicius, Magaye
Trabzonspor XI: Onur, Mas, Durica, Medjani, Pereira, Onazi, Okay, N'Doye, Olcay, Yusuf Yazıcı, Rodallega
İki takımın ilk 11'leri açıklandı...
Merhaba sevgili futbol severler! Süper Lig'in 31. haftasında oynanacak Adanaspor - Trabzonspor mücadelesinin canlı anlatımıyla beraber olacağız.
Powered By