Reklamsız Sözcü
Ve hakem son düdüğü çalıyor, Fenerbahçe sezonu galibiyetle ve üçüncü sırada bitiriyor.
90+2DK
Serbay Can
Adanaspor
Ahmet Dereli
Adanaspor
Adanaspor'da Ahmet Dereli oyundan çıkıyor, Serbay Can oyuna giriyor.
90+1DK
ADANASPOR
1
:
3
FENERBAHÇE
Emmanuel Emenike
FENERBAHÇE
Asist: Mehmet Topal
GOL!  Emenike geriden aldığı pası sırtı dönük kontrol etti, döndü, vurdu, savunmanın da ayağına çarpan top 90'dan ağlarla buluştu,fark ikiye çıktı
90+1DK
Asist Mehmet Topal
90+1DK
Hakem maçın sonuna iki dakika daha ekledi. 
90DK
Fenerbahçe pas yapan taraf, Adanaspor ise kalesinin önünde bekliyor.
90DK
İki takım da adeta maçın sonucuna razı şu anda. Adeta iki taraf da birbirini izliyor.
89DK
Fenerbahçe maçın son anlarında kelimenin tam anlamıyla oyunu soğutuyor. Üst üste paslar, Adanaspor'dan baskı gelmeyince oyun tam anlamıyla kilitlenmiş durumda.
86DK
Fenerbahçe hücumununu kasti faulle kesen Mauricio Ramos sarı kart görüyor.
86DK
Maçın son anlarında yeniden dengeledi oyunu ev sahibi ama ilk beş dakikanın ardından hep olduğu gibi rakip kaleye yakın bölgede etkisizler.
84DK
Adanaspor şimdi yaklaşık 10 dakikalık bir aranın ardından rakip yarı alanda serbest vuruş kazandı. Yapılan ortaya kafa vuruşu geldi ama farklı dışarıda.
83DK
Fenerbahçe neredeyse bütün maç olduğu gibi atağını Aatif'la başlattı. Üst üste paslardan sonra Emenike ceza sahası önünde topla buluştu, önünü üç kişi kapatmasına rağmen kaleye vurdu, savunmadan sekip kalecinin kucağına gitti.
81DK
Firat Kaplan
Adanaspor
Vinícius
Adanaspor
Adanaspor'da Vinicius oyundan çıkıyor, Yusuf Fırat oyuna giriyor.
80DK
Adanaspor iyice oyundan düşmüş durumda. Fenerbahçe hücumda bir şey üretemese de topun sahibi aramaya devam ediyor ama ev sahibinin savunma hattı dikkatli, geçit vermiyor.
78DK
Sarı-lacivertliler sol taraftan üst üste geliyor. Bu kez de Aatif'ın pasıyla İsmail uzaktan denedi şansını ama kalecinin üstüne.
77DK
Fenerbahçe oyuncu değişikiklerinni ardından yeniden etkili oluyor. Aatif iyi bir verkaçla sol taraftan kale önüne kadar gitti ama vuruşu kaleci İrfan'a takıldı. Farkı ikiye çıkarabilirdi Faslı oyuncu.
75DK
Fenerbahçe oyuncu değişiklikleri nedeniyle duran oyun hareketlendikten sonra sağdan hızlı çıktı ama hücum kötü bir ortayla bitince sonuç çıkmadı.
74DK
Reynaldo Silva
Adanaspor
Cem Özdemir
Adanaspor
Emmanuel Emenike
Fenerbahçe
Moussa Sow
Fenerbahçe
Adanaspor'da Cem oyundan çıktı, Reynaldo oyuna girdi.
74DK
Moussa Sow oyundan çıkıyor, Emenike oyuna giriyor.
72DK
Fenerbahçe yaklaşık 10 dakikalık bir aranın ardından kanatları kullanarak rakip kaleye geldi. Önce sağdan Aatif, sonra soldan İsmail üst üste ortalar yaptı ama hepsinde savunma dikkatli, hepsini uzaklaştırdı.
70DK
Adanaspor ceza alanı önünde bir verkaçla organize oldu. Ceza sahasına gidebilecek bir pas elle kesilince hakem kalenin tam karşısından ceza yayının birkaç adım gerisinde serbest vuruşu işaret etti. Ama vuruştan sonuç yok.
68DK
Fenerbahçe uzun süre sonra ilk kez ceza yayına ve rakip kaleye yaklaştı ama sonuç çıkmadı. Savunma araya girdi.
67DK
Son iki dakikadır iki takım da hiçbir anlamda organize olamıyor. Adeta birbirini izliyor iki takım.
64DK
Ozan Tufan
Fenerbahçe
Jeremain Lens
Fenerbahçe
Jeremain Lens oyundan çıkıyor, Ozan Tufan oyuna giriyor.
64DK
Kornerin sonrasında da sağ taç çizgisinde faulü kazanıyor sarı-lacivertliler. Alper Potuk topun başında.
63DK
Fenerbahçe son iki dakikadır topun sahibi ama meşin yuvarlağı çevirmek dışında bir şey yapmadılar. Sonunda savunma arkasına atılan topu savunma kornere attı.
61DK
Adanaspor bu anlarda yeniden baskıyı artırdı bu anlarda. Önce ani bir hücumla korneri kazandılar, sonrasında sağlı sollu toplarla ablukayı başlattılar ama sonuç çıkmadı.
59DK
Kullanılan korneri savunma karşıladı. Ters kanattan bir orta daha geldi, onu da İrfan Can yeniden kornere attı. Fenerbahçe'nin baskısı artıyor.
58DK
Volkan çok kolay harcadı iyi bir fırsatı. Josef'in pasıyla soldan savunma arkasına, ceza sahasına çok iyi sızdı ama kaleye değil çizgiye yöneldi, ortası da savunmadan sekip kornere gitti.
57DK
Sarı lacivertliler ilk 45 dakikada olduğu gibi sağda organize olmak istedi. Ama Aatif'la Lens ve Hasan Ali'nin paslaşmaları kademeli savunmaya takıldı.
55DK
Fenerbahçe bu anlarda ilk yarıda Adanaspor'un başlattığı o panik havasını atlattı. İlk yarıdaki gibi yarı sahasında bekliyor, rakibinin oyun kurmasına engel oluyor. Maçın temposu iyice düştü. 
53DK
Hasan Ali, Lens'in pasıyla Adanaspor savunmasının arkasına sızdı. Sonra ortaya döndü Sow'a. Onun uzaktan vuruşu savunmadan sekti, kaleci İrfan'ın kucağında kaldı.
52DK
Kornerden de sonuç çıkaramadı Adanaspor ama bu yarıda Fenerbahçe'nin dengesini bozmayı başarmış gözüküyorlar.
51DK
Adanaspor bu yarıda geride bekleyip hızlı çıkarak Fenerbahçe kalesine inmek istiyor. Önce uzaktan yokladılar kaleyi, sonra da sağdan bir ortayla zorladılar. İlkinde Volkan'da kaldı, ikincisinde Kjaer topu kornere attı. 
50DK
SAVUNMA SON ANDA! Lens adeta savunmacıları sırtında taşıyarak ceza sahasına kadar girdi. İçeri çevirdiği topa Volkan Şen vuracakken savunma kale önünde, son anda araya girdi.
49DK
Adanaspor yarının ilk etkili hücumunu yaptı. Cem Özdemir orta sahadan aldığı topla iki Fenerbahçeliyi geçti, uzaktan yokladı kaleyi ama dışarı vurdu.
47DK
İkinci yarı ilk yarıdan oldukça farklı bir görüntüyle başladı. Adanaspor yarı sahasına çekildi, Fenerbahçe yerleşti hücum ediyor ama Lens çizgiye indirdiği topu penaltı noktasındaki savunmacılar uzaklaştırdı.
45DK
Hakem düdüğü çalıyor, Adana'da ikinci yarı başlıyor.
Ve hakem ilk yarıyı bitiriyor hakem Adana'da. 
45+2DK
Ardından kapılan topla uzaktan yokladı İrfan'ın kalesini Fenerbahçe ama etkisiz.
45+2DK
İlk yarının uzatma anlarında bir beraberlik golü istiyor Adanaspor ama Fenerbahçe kademeli baskısıyla çıkarmadı rakibini.
45+1DK
Ardından Adanaspor savunmasında aldığı topla sağdan geldi, arkaya doğru ortalamak istediler ama top kaleye yöneldi, Volkan için adeta bir ısınma topu gibi kucağında kaldı.
45DK
Fenerbahçe rakibin pozisyonundan sonra bir sağdan, bir ortadan üst üste zorladı ceza sahasını ama verkaçlar, üçgenler bir türlü üst üste isabetli paslar getirmedi. Sarı-lacivertliler pozisyon bulamadan topu kaybeti.
42DK
VOLKAN GEÇİT VERMİYOR! Samican bu kez ceza sahası önünde aldığı topla hiç oyalanmadı, bir anda çıkardı şutu ama Volkan uzak köşede yakaladı topu. Milli kaleci çok iyi yer tutmuştu.
41DK
Fenerbahçe o ataktan sonra yine çabuk kullandı topu. Bu maçın ilk yarısına damga vuran Aatif'la sağdan gelmek istedi ama bu kez son pas gelmiyor.
41DK
Adanaspor yine üst üste paslar yaptı, yine rakip kaleye yaklaştı ama yine ceza sahası önünde rakip savunmaya takıldı.
40DK
Fenerbahçe artık klasikleşmiş bir biçimde sağdan hızlı bir hücumla yüklendi rakip kaleye. Bu kez savunma uzaklaştırdı gelen topu. Adanaspor hızlı çıkmak istedi bu topla ama faule takıldı.
39DK
Aatif, Fenerbahçe'nin bu kez ceza alanı çevresinde çoğalarak yaptığı hücumda ortayı yaptı sağdan ama top direkt İrfan'ın kucağına gidiyor.
37DK
İrfan'ın tedavisinin tamamlanmasıyla yeniden başladı oyun. Adanaspor'un pas yaparak kurmaya çalıştığı bir hücum daha Fenerbahçe savunmasına takıldı.
36DK
Şimdi Adanaspor'un kalecisi İrfan Can oyunun ortasında kendini yere bıraktı. Kalesinin önünde tedavi görüyor. Ceza sahası dışına çıktığı topta bacağına aldığı darbe yüzünden yerde genç oyuncu.
35DK
Aatif belki de sezonun en etkili maçını oynuyor, sağdan bir kere daha getirdi topu, bir orta daha yaptı ama üstten dışarı gitti.
34DK
Fenerbahçe yine ceza sahasına yaklaştırmadı rakibini ama bu kez Aatif'la sağdan hücum kuramadı. O top dönüp kendi yarı alanlarında atak oldu. İçeri ortalanıp seken topu Ahmet Dereli aldı döndü vurdu ama savunma yine ve yine geçit vermedi.
33DK
Adanaspor bir kez daha pas yaparak Fenerbahçe savunmasında boşluk arıyor ama bulmakta zorlanıyorlar.
32DK
Adanaspor, Fenerbahçe'yi kendi silahıyla, hızlı hücumla vurmak istedi ama ara pas geçmedi. Sonrasında yine Volkan'a atılan uzun topu İrfan Can ceza sahası dışına çıkıp uzaklaştırdı. Hata yapsa bir gol daha işten bile değildi.
31DK
BİR HIZLI HÜCUM DAHA! Fenerbahçe sağdan yine yıldırım gibi ceza sahasına indi, Aatif kenardan içeri doğru yerden pasla döndü, Volkan ortadaki topa kaleciyle beraber ve baş başa gitti ama İrfan Can ondan önce hamle yapıp aldı topu.
30DK
Şimdi savunmadan atılan bir uzun topla Volkan Şen savunmanın arkasına sızdı. Fenerbahçeli topu kapamadı ama baskıyla savunmayı hataya zorladı. Ama vuruş fırsatı bulamadan, kaleci çıkıp seken topu aldı.
29DK
Fenerbahçe oyun üstünlüğünü sürdürüyor. Adanaspor topun sahibi ama ne istediği gibi hücum yapabiliyor ne de oyun kurabiliyor.
26DK
İNANILMAZ BİR POZİSYON KAÇTI! Volkan Şen, Fenerbahçe'nin savunmada kapıp hızlı çıktığı topla çalımlarla ceza sahasına girdi, solda bomboş durumdaki Lens'e attı. Lens kaleciden sıyrıldı, herkesten sıyrıldı, topu boş kaleye atamadı! Kendisi bile inanamıyor kaçırdığı pozisyona.
25DK
Gol sonrasında iki takımın karşılıklı atakları sürüyor. Fenerbahçe'nin soldan yaptığı bir orta kaleye yöneldi, İrfan Can hata yapmadı. Sonrasında Adanaspor rakip kaleye gitmenin bir yolunu arıyor ama Fenerbahçe savunması çok serlşti.
22DK
ADANASPOR
1
:
2
FENERBAHÇE
Aatif Chahechouhe
FENERBAHÇE
Asist: Jeremain Lens
GOL! Fenerbahçe rakibinin hücumunun ardından rakip yarı alanda organize oldu. Sol tarafta ceza sahası önünde üç pas yaptı Alper, Aatif ve Lens üçlüsü. Aatif uzaktan vurdu savunmadan sekti ve kaleciyi yanıltan top ağları buldu
22DK
Ev sahibi nihayet soldan bir pasla sızmayı başardı ceza sahasına, içeri gelen ortayı kale önünde savunma uzaklaştırdı. Dönen topu da Adanaspor aldı ama sonrasında gelen ortaya yapılan kafa vuruşu Volkan'da kaldı.
21DK
Fenerbahçe'nin pozisyonundan sonra topun sahibi Adanaspor ama oyunun temposu ilk 15 dakikaya kıyasla çok daha düşük. Ev sahibi topa sahip olmasına rağmen tempoyu yükseltemiyor.
19DK
Fenerbahçe oyuncu değişikliğinden hemen sonra sağdan organize oldu. Lens sağdan ortaladı, Josef kale önüne goldeki gibi sızdı, bomboş vurdu kafayı ama dışarı. Çok net bir fırsat kaçtı.
18DK
Volkan Sen
Fenerbahçe
Yigithan Guveli
Fenerbahçe
Sakatlanan Yiğithan oyundan çıktı, Volkan Şen oyuna girdi.
17DK
Adanaspor topun sahibi. Fenerbahçe yarı sahasında karşılıyor rakibini, topun arkasına geçiyor ve neredeyse son 10 dakikadır hep olduğu gibi ceza sahası önünde topu kapıyor.
16DK
Kısa bir tedavinin ardından ayağa kalktı Fenerbahçeli oyuncu, hakemin atışıyla oyun başladı.
15DK
Şimdi Yiğithan'ın sakatlığıyla durdu oyun. 
14DK
Fenerbahçe bu kez sol kanattan organize oldu ama ceza sahasına tam yaklaşılırken gelen pas hatasıyla tehlikeli atak fırsatı kaçıyor.
13DK
Fenerbahçe şok baskı yapıyor rakibine savunmadan top çıkarırken. Adanaspor şu ana kadar ilk kez oyun kurarken zorlandı.
12DK
Ev sahibi bu anlarda orta sahada üstünlüğü elinde tutuyor, üst üste paslar yapıyor ama rakip kale önünde Fenerbahçe savunmasına çarparak geri dönüyor.
11DK
Maç akıl almaz bir tempoyla sürüyor. Şimdi de Adanaspor sağ kanattan üstünlüğü almak için yüklendi ama Fenerbahçe savunmasına takıldı.
9DK
ADANASPOR
1
:
1
FENERBAHÇE
Souza
FENERBAHÇE
Asist: Aatif Chahechouhe
GOL! Fenerbahçe uzun bir topla oyunu kurdu. Sow indirdi, Alper seken topu Aatif'a bıraktı. O da ara pasla ceza sahasına giren Josef'i buldu. Josef karşı karşıya pozisyonda ağları bulup skoru eşitledi.
9DK
İRFAN ÇIKARDI, HAKEM DURDURDU! Fenerbahçe yediği gol sonrası hemen yüklenmeye başladı rakip kaleye. Bir kez daha geriden kurduğu oyunla sağdan Lens'i kaçırdı. İçeriye yerden bıraktı Hollandalı, onun pasına kale önünde Sow vurdu. İrfan çıkardı ama daha önce ofsayt düdüğü çaldı.
6DK
GOL! Koman vurdu ve Volkan'la topu farklı köşelere gönderdi.
5DK
VE PENALTI! Adanaspor sağdan yaptığı bir başka ani hücumla Fenerbahçe ceza sahasına sızdı. Emre Uruç ceza sahasının sağında Aatif tarafından düşürüldü. Hakem penaltı noktasını gösterdi.
5DK
Maç çok çok tempolu başladı. Adanaspor ortadan Fenerbahçe savunmasını bir kere daha deldi ama ara pası uzun, kalecide kaldı. Sonrasında Alper soldan gelip ortayı yaptı ama çok uzun ve isabetsiz. Orta sahalar yok gibi.
4DK
Sarı-lacivertliler bu kez de sağdan geldi. Geriden kurulan oyunla Lens çizgiye indi, rahat bir şekilde ortayı yaptı ama kaleci İrfan Can'ın üstüne.
3DK
Fenerbahçe rakibinden yediği şok yumruğun ardından karşılık vermeye çalıştı. Hücum soldan sağa yönlendi uzun bir pasla ama sonuç gelmedi.
2DK
HAKEM GOLÜ İPTAL ETTİ! Adanaspor maçın ilk hücumunda Ahmet Dereli'yi güzel bir pasla ceza sahasına kaçırdı. O topu ağlara gönderdi ama hakem ofsayt bayrağını gösteriyor, golü iptal ediyor.
1DK
Fenerbahçe baskıyla başladı maça. Adanaspor rakibini yarı sahasında kabul ediyor ilk anlarda.
1DK
Yaşar Kemal Uğurlu ilk düdüğü çaldı, Adanaspor maça başladı.
Adana'da santrayı ev sahibi yapacak. 
Maç öncesinde Suriye sınırında şehit düşen askerlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımızın ardından iki takım santra için sahaya yayılıyor.
Süper Lig'in üçüncülük yarışında hayati önem taşıyacak mücadelenin başlamasına dakikalar kaldı.
Adanaspor: İrfan Can, Emre, Mauricio Ramos, Viera, Viera, Sami Can, Renan Foguinho, Tevfik, Koman, Cem, Ahmet, Vinicius
Fenerbahçe: Volkan, İsmail, Yiğithan, Kjaer, Hasan Ali, Mehmet Topal, Aatıf, Josef, Alper, Lens, Sow
İki takımın ilk 11'leri açıklandı...
Merhaba sevgili futbol severler! Süper Lig'in 34. ve son haftasında 2016/17 sezonunun üçüncüsünü belirleyecek Adanaspor - Fenerbahçe maçının canlı anlatımıyla beraberiz.
Powered By