SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Süper Kupa’da sahaya ‘kelebek’ atan holigan tutuklandı

Süper Kupa’da sahaya ‘kelebek’ atan holigan tutuklandı

Atiker Konyaspor ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Kupa final maçında sahaya 'kelebek' olarak tabir edilen bıçak atan 20 yaşındaki Tunahan P. yürütülen soruşturma kapsamında tekrar gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Samsun'da 6 Ağustos Pazar günü oynanan ve Atiker Konyaspor ile Beşiktaş’ı bir araya getiren olaylı Süper Kupa maçında sahaya ‘kelebek’ diye tabir edilen bıçak attığı tespit edilen holigan Tunahan P., Samsun Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla 4 gün önce Konya'da gözaltına alınmıştı.

10 Ağustos 2017 Konyaspor o taraftarı artık istemiyor! Atiker Konyaspor Kulübü, yönetim kararıyla Beşiktaş maçında sahaya bıçak atan kişinin ömür boyu Konyaspor maçlarına alınmamasını istedi. İlgili Haberi Oku

İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Tunahan P., yürütülen soruşturma kapsamında tekrar gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi. Poliste suç kaydının bulunmadığı belirtilen Tunahan P.'nin, ‘Sporda Şiddetin Önlenmesi’ne dair kanun uyarınca tutuklandığı öğrenildi.

İHA

08 Ağustos 2017 Konyaspor: `Taraftarımız Nuriye ve Semih pankartıyla tahrik edildi` Atiker Konyaspor, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama ile Süper Kupa finalinde yaşanan olayları değerlendirdi. İlgili Haberi Oku