SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Federasyon yandaş doldu, ‘YÜZÜCÜLER BOĞULDU!’

Federasyon yandaş doldu, ‘YÜZÜCÜLER BOĞULDU!’

TYF’nin imam-hatipli başkanı Erkan Yalçın, yönetimini siyasi görüşlere göre belirledi; Dünya Su Sporları Şampiyonası’na giden 6 sporcumuz elemeleri geçemeden Türkiye’ye döndü

Türkiye Yüzme Federasyonu'nun (TYF) nisan ayındaki seçimli olağanüstü genel kurulunda 204 delegeden 108'inin oyunu alan Erkan Yalçın, başkanlığa seçildi. İmam-hatipli olan Yalçın, federasyon yönetimine AKP'lileri almayı tercih etti. AKP eski milletvekili adayı Salih Başparmak ve AKP Çankaya İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Güven, başkan yardımcılıklarına getirildi.

Siyaset spora iyice bulaşınca, skandallar birbirini kovaladı. Örneğin, hakemlik belgesi olmayan kişiler resmi müsabakalarda hakemlik yaptı. Yöneticiydi, antrenör oldu! BIR kulüp yöneticisi, uluslararası müsabakalarda antrenör ve masör olarak görevlendirildi. Seçmelerde barajı geçen iki sporcu milli takıma alınmadı, barajı geçemeyen iki sporcu kadroya dahil edildi. Çocukların harcırahlarına el koyduğu için ailelerle davalık olan kişiler, antrenör yapıldı.

25 Temmuz 2017 Türkiye Softbol Milli Takımı `Kündeye` mi geldi? Türkiye'de adı pek duyulmamış bir spor olan softbol, anavatanı ABD olan beyzbolun biraz daha yumuşatılmış hali olarak adlandırılıyor. Tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonası'na katılan Türkiye Softbol Milli Takımı ise ilginç bir tartışma ile gündemde... Tartışmanın ana konusunu ise kötü bir şampiyona geçiren Türkiye Softbol Milli Takımı'na alınan üç güreşçi... İlgili Haberi Oku

11szt16a

Yönetimdekilere yakın kişilere ve ‘yandaş' spor kulüplerinin antrenörlerine federasyon kasasından maaş bağlandı. Tüm bu skandalların ardından Budapeşte'de düzenlenen Dünya Su Sporları Şampiyonası'na giden 6 sporcumuz elemeleri geçemedi, yarı final bile yüzemeden Türkiye'ye döndü.