SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Banvit çeyrek finalde

Banvit çeyrek finalde

FIBA Şampiyonlar Ligi Son 16 turu 2'nci karşılaşmasında evinde Alman takımı Ewe Baskets Oldernurg takımıyla karşılaşan Banvit, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmadan 70-61 galip ayrılarak adını çeyrek finale yazdırdı.

İlk periyoda Ewe Baskets Oldernurg etkili başladı ve ilk 5 dakikayı konuk ekip 9-10 önde bitirdi. Giderek hızlanan ilk periyotun son dakikalarında Banvit Vidmar ve Theodore ile skor üretti. Ewe Baskets, Paulding ve Massenat ile başarılı oldu. İlk periyodu Alman ekibinin 14-20 üstünlüğüyle bitti.

İkinci periyoda Banvit, kenardan gelen Furkan’la başladı. Furkan önce turnike, ardından hızlı hücum sonunda smaç basketi konuk ekibe mola aldırdı:18-20. Mola sonrası Banvit Tolga’yı da kenardan alınca daha etkili olmaya başladı. Furkan skoru bitime 7.46 dakika kala 20-20 eşitledi. Ve Tolga ilk basketiyle takımını 22-20 öne geçirdi. Theodore’nin turnike basketinden sonra konuk ekip Massenat ile bitime 3.05 dakika kala sayı bulabildi:29-24 Banvit devrenin bitimine 30 saniye kala Theodore, Furkan ile 10 sayılık farka ulaştı: 34-24 Devre Chris Kramer’in faul atışından sonra Theodore’nin asistini değerlendiren Vidmar saniyedeki smaç basketiyle ilk yarının skorunu belirledi: 36-26

Üçüncü periyoda Alman ekibi Paulding’in dış atışıyla başladı:36-29 Vidmar ‘ın faul atışlarını kaçırmasının ardından Qvale ve Schwethelm ile art arda başarılı olunca skor bir anda 2 sayıya indi:36-34 Ribaundlarda da başarılı olan Banvit Furkan ile başarılı oldu. Üçüncü periyodu seyircinin de büyük desteğiyle Theodore ve Qvale’nin basketlerinden sonra Banvit 53-41 önde bitirdi.

Final periyoda da seyircinin müthiş desteğiyle başlayan Banvit savunmasıyla başarılı olurken Theodore’nin dış atışı Alman ekibine erken mola aldırdı:56-41 Konuk ekip Paulding ile skor bulurken Banvit hücumlarını giderek arttırmaya başladı. Bitime 7.03 dakika kala Paulding’in basketi (58-47) Banvit’e mola aldırdı. Mola sonrası Banvit, Vidmarla skor üretirken Theodore’nin üçlüğü salonu coşturmaya yetti:63-47 Zevkli ve heyecanlı geçen karşılaşmanın son 4 dakikasında başarılı ve üstün oyununu sürdüren Banvit özellikle Korkmaz ve Theodore’ye diğer oyuncular da uyum sağlayınca önemli karşılaşmadan 70-61 galip gelerek ayrıldı. Maç sonu seyirciler ve oyuncular şov yaparak galibiyeti kutladı.