SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Elazığspor, şehit polis Fethi Sekin’in mezarını ziyaret etti

Elazığspor, şehit polis Fethi Sekin’in mezarını ziyaret etti

Elazığspor Kulübü, İzmir Adliyesi'ne PKK'lıların yaptığı saldırı sıralarında 1 teröristi öldürerek büyük bir facianın önüne geçerken şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in mezarı ziyaret ederek dua etti.

İzmir Adliyesi’ne 5 Ocak günü PKK’lı teröristlerin bombalı araç ve silahlı saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin’i Elazığ’ın Baskil İlçesi Doğancık Köyü’nde bulunan mezarını, Elazığspor kulüp yöneticileri, teknik heyeti ve futbolcular ziyaret etti. Şehit Sekin’in mezarı başında okunan duaların ardından Elazığspor takım kaptanı Onur Güney, şehidin adını ömür boyu yaşatacaklarını ifade etti. Güney, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kahramanı aziz şehrin şehidi Fethi Sekin ağabeymizi bu gün takım olarak ziyarete geldik. Ruhu şad olsun. Söylenecek kelime yok, ona Rabbim rahmet etsin demekten başka elimizden gelen bir şey yok. Bu saatten sonra onun ismini de bu şerefli gururunu da ömür boyu unutmayacağız, yaşatacağız. Ailesine çocuklarına yakınlarına Allah’tan sabır diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun, Allah ondan razı olsun onun gibi yiğitler olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti yıkılmayacak, her zaman ayakta kalacak, bu bayrak Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde her zaman dalgalanacak” diye konuştu. Elazığspor kaptanı Güney, Salı günü Ziraat Türkiye Kupası grup maçında oynayacak Elazığspor-Galatasaray maçının gelirlerinin şehidin ailesine verilmesi konusuna da değinerek, “Elazığspor her zaman kendisine yakışanı yapıyor, Biz burada ufacık bir şey yapıyoruz, ama sahiplenmek önemlidir. Ülke olarak bir olduğumuzu diri olduğumuzu gösteriyoruz burada. Kulübümüzde bununla alakalı çok onurlu şerefli bir davranışta bulundu. Ben yıllardır Elazığspor forması giydiğim için de onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Elazığspor bundan sonra da Fethi Sekin ağabeymizin ailesine sahip çıkacağına tüm kalbimle inanıyorum”diye konuştu.

06 Ocak 2017 Galatasaray kahraman polisin oğlu için harekete geçti Galatasaray Spor Kulübü, İzmir'de şehit düşen kahraman polis memuru Fethi Sekin'in oğlu için başlatılan kampanya sonrası harekete geçti. İlgili Haberi Oku

“BİRLİK VE BERABERLİK ANLAMINDA BİR BÜTÜN OLMAMIZ LAZIM”

Elazığspor Teknik Direktörü Bayram Bektaş ise, ülke üzeride oynanan oyunları herkesin bildiğini belirterek, “Biz birlik ve beraberlik anlamında bir bütün olmamız lazım. Böyle olaylar dışlamamızı lazım, biz birlik beraberlik içerisinde olursak daha güçlü bir ülke oluruz. Zaten güçlüyüz. Ama, maalesef bazı dış güçlerin her ilde bu terör eylemleri ile huzurumuzu bozmaya çalıştıklarını biliyoruz. Buna meydan vermemek lazım. Biz de her zaman şehitlerin yanında olduğumuzu göstermek adına okunan duaların hem Fethi Sekin şehidimizin hem de tüm şehitlerimizin ruhlarına ulaşmasını diliyorum” dedi.

“GALATASARAY MAÇININ GELİRLERİNİ ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE BAĞIŞLAYACAĞIZ”

Elazığspor Kulüp Başkanı Sedat Karataş da, sahalarında Galatasaray ile oynayacakların maçın gelirinin şehidin ailesine bağışlayacaklarını yineleyerek, “Takımımız kamptaydı. Dün itibariyle Elazığ’a döndüler. Şanlıurfa maçı öncesi şehidimizin kabrini ziyaret edip dua okumak istediler. Ben futbolcularımızla gurur duyuyorum. Saha içersinde de saha dışında da böyle vatan millet sevdalısı futbolculara sahip olduğumuz için gurur duyuyorum. Rabbim şehidimize rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin. Biz daha öncede açıklamıştık, Galatasaray maçının gelirlerini şehidimizin ailesine bağışlayacağımızı söylemiştik. İnşallah Elazığ halkı stadı doldurur ve şehidimizin ailesine güzel bir katkı sağlar” diye konuştu.