Reklamsız Sözcü

İşte Hakan Şükür’ün yeni mesleği

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı olan Hakan Şükür, ABD'de Kuzey Amerika Üniversitesi'nde ders vermeye başlıyor.
09:2110 Kasım 2016
0
İşte Hakan Şükür’ün yeni mesleği

Türkiye’de hakkında yakalama kararı olan ve ABD’ye kaçan Hakan Şükür, bir üniversitede ders vermeye başlıyor. Ayrıca Şükür öğrencilere de futbol tekniklerini öğretecek.

Türkiye’de 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminden sorumlu Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yakınlığıyla bilinen North American University’nin (Kuzey Amerika Üniversitesi) hakkında yakalama kararı çıkarılan FETÖ mensubu eski milli futbolcu Sabah’ın haberine göre, Hakan Şükür’ü bir etkinlik için davet ettiği ortaya çıktı. FETÖ’nün avukatı Şükür’ün üniversitenin futbol takımına futbol teknikleri ve liderlik modelleme dersleri vereceği öğrenildi. Kaçak Şükür’ün daha önce California eyaletine yerleştiği iddia edilmişti. Ancak üniversite Texas eyaletinin Stafford kentinde bulunuyor.

TÜRKİYE’DE YAKALAMA KARARI VAR, BABASI CEZAEVİNDE

Hakkında yakalama kararı bulunan Hakan Şükür ailesiyle beraber ABD’ye kaçmıştı. FETÖ’ye finansal destek sağladıkları belirlenen ve Sakarya’da müteahhitlik yapan babası Selmet Şükür tutuklanıp, cezaevine konmuştu.

Son güncelleme: 17:39 | 10.11.2016