Reklamsız Sözcü

UEFA’nın yeni başkanı Aleksander Ceferin

Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin, 55 ülke federasyonundan 42'sinin desteğini alarak UEFA'nın yeni başkanı seçildi.
13:0514 Eylül 2016
0
UEFA’nın yeni başkanı Aleksander Ceferin

Yunanistan’ın başkenti Atina’daki Grand Resort Lagonissi Hotel’de yapılan 12. Olağanüstü UEFA Kongresi’nde UEFA üyesi 55 ülke federasyonundan 42’sinin oyunu alan Slovenya Futbol Federasyonu Başkanı Aleksander Ceferin, UEFA’nın yeni başkanı oldu. Ceferin’in rakibi Hollanda Futbol Federasyonu Başkanı Michael VanPraag ise 13 oyda kaldı.

UEFA’nın yeni başkanı Aleksander Ceferin, kendisine inanan ve destekleyen herkese teşekkür ederken, “Bana süper destek veren herkese çok teşekkür ederim. Ben, ailem ve ülkem Slovenya adına çok önemli bir durum bu. Hepimizi çok onurlandırdınız. Çok teşekkürler” şeklinde konuştu.

Türkiye adına oy kullanma işlemini TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı yaparken, başkan seçilmesinin ardından Ceferin’i ilk kutlayan isim de Yardımcı oldu. Öte yandan UEFA’nın FIFA Konseyi’ndeki kadın üye kontenjanına, tek aday olan İtalya’dan Evelina Christillin seçildi.

Son güncelleme: 13:06 | 14.09.2016