SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’ın hücum hattı yerle bir oldu

Galatasaray’ın hücum hattı yerle bir oldu

Üç şampiyonluk yaşadığı son 5 sezonda Galatasaray, Elmander, Baros, Burak, Drogba ve Pandev gibi yıldızlara forma verdi. Bu yıl ise kadroda asıl mevkisi santrfor olan isim yok.

Galatasaray taraftarı ısrarla santrfor istiyor. Kadro yapılanması da bunun haksız bir talep olmadığını gösteriyor. Galatasaray'ın hücum hattında, şu anda Lukas Podolski, Sinan Gümüş, Umut Bulut ve Berk İsmail Ünsal bulunuyor. Podolski ve Sinan'ın asıl mevkilerinin kanatlar olması, Berk İsmail'in tecrübesizliği ve Umut'un da kadro dışı bırakılmasıyla elde gerçek bir santrfor bulunmadığı görülüyor. Geçmiş yıllarda ise durum bundan çok farklıydı. Sarı-kırmızılılar, yıldız santrforlarıyla başarıdan başarıya koşuyordu.

İLGİLİ HABERNiasse adım adım Galatasaray`aNiasse adım adım Galatasaray`a

GİDENLERİN YERİ DOLDURULAMADI

Ligin 8'inci sırada tamamlandığı 2010-11 sezonundan sonra özellikle santrfor bölgesine büyük yatırım yapan Galatasaray, bunun mükafatını ise üst üste şampiyonluklarla yaşamıştı. Sırasıyla Johan Elmander, Burak Yılmaz, Didier Drogba, Umut Bulut ve Goran Pandev gibi isimli yıldızları hücum hattına koyan Cimbom, son 5 senede 3 kez mutlu sona ulaşmıştı. Ancak geçen sezon, özellikle Burak'ın satılması ve Umut'un formsuzluğuyla başlayan süreç halen sürüyor. Takıma acil, en az bir santrfor gerekiyor.