Reklamsız Sözcü

Jose Sosa görüşme masasına

İstanbul'daki terör olaylarını gerekçe göstererek takımdan ayrılmak istediğini dile getiren Jose Sosa, başkan Fikret Orman'dan görüşme talep etti.
16:1114 Temmuz 2016
0
Jose Sosa görüşme masasına

Beşiktaş’taki geleceği belirsiz olan Jose Sosa, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’la görüşmek için talepte bulundu. İstanbul’daki terör olayları sebebiyle takımdan ayrılmak istediğini ileten Sosa’yı Fikret Orman dünkü basın toplantısına sert sözlerle eleştirmişti.

Jose Sosa, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’dan randevu talep etti. Ailesinin İstanbul’a dönmek istememesi ve Milan’dan gelen teklif nedeniyle siyah beyazlı takımdan ayrılmak isteyen Sosa, Orman ile görüşerek durumunu netleştirmeye çalışacak.

Beşiktaş’ta Jose Sosa belirsizliği sürüyor. Sezon öncesi takımdan ayrılmak isteyen ve antrenmanlara çıkmayan Arjantinlifutbolcu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbul’daki terör olayları nedeniyle ailesinin tedirginlik yaşadığınısöylemişti. Başkan Fikret Orman da Gökhan Gönül’ün imza töreni sonrası düzenlediği basın toplantısında Sosa’nın 2 yıl dahamukavelesi olduğunu vurgulamış ve 31 yaşındaki oyuncunun takımda kalacağını ifade etmişti.

Yapılan bu açıklamaların ardından Sosa, Fikret Orman ile görüşme talebinde bulundu. Menajeri aracılığıyla yönetime habergönderen Arjantinli, sadece kendisi ve Fikret Orman’ın yer alacağı toplantının ardından durumun netliğe kavuşabileciğinidüşünüyor. Ancak Orman görüşmeye sıcak bakmıyor. Sosa ile ilgili kararını futbolcunun menajerlerine de aktaran Orman,Arjantinli oyuncuyla görüşmesinin kararında bir değişikliğe neden olmayacağını ifade etti.

Yeni sezon hazırlıkları için takımla birlikte antrenmanlara çıkmayan Sosa, menajerleriyle durum değerlendirmesi yapmayadevam ediyor. Başkan Orman’ın kendisine randevu vermemesi halinde bu konunun nasıl sonuçlanacağı ise bilinmiyor. İkitaraf da uzlaşmaya yanaşmaz ise Beşiktaş, çalışmalara katılmayan Sosa için para cezasının yanı sıra ve kadro dışı bırakmaseçeneğini de devreye sokabilir.

Arjantinli’nin takımdan ayrılmasının tek yolu ise kendisine 8 milyon Euro ve üstünde gelecek bir teklifle olabilir. Son olarakMilan, teklifini 5 milyon Euro’ya kadar çıkarmasına rağmen yönetim transfere onay vermedi. İtalyan ekibinin daha yüksek birteklif yapması beklenmezken, Çin veya Katar’dan gelecek yüksek bir rakamlı bir teklif, Sosa’nın ayrılışını sağlayabilir.

NTV Spor