SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da dört aday

Galatasaray’da dört aday

Dursun Özbek yönetiminin, Favre dışında görüştüğü 4 teknik direktör adayının Lucescu, Schmidt, Sampaoli ve Bielsa olduğu ortaya çıktı. İki kez görüşülen Favre’de sorun çıkarsa, ilk tercih Luce olacak.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kupadaki Çaykur Rizespor maçından önce basın mensuplarına, yeni sezonda çalışmayı düşündükleri teknik direktör adayları için şifreler vermişti. Dört teknik adamla görüştüklerini açıklayan Özbek, sadece Lucien Favre'nin adını açıklamıştı.

 

Kalan diğer üç aday için halen bir takımın başında oldukları için ipucu vermekten kaçınmıştı. Başkanın ismini açıklamadığı aday hocaların başında Mircea Lucescu, Martin Schmidt, Jorge Sampaoli ve Marcelo Bielsa olduğu ortaya çıktı. Cimbom'da 2000-02 arasında görev yapan Mircea Lucescu ise en dikkat çeken çalıştırıcı.

 

15 MAYIS'TA GÖRÜŞELİM

Rumen çalıştırıcı, önceki gün açık açık gelecek ile ilgili planlarını anlattı. Takımı Shakhtar Donetsk'in, UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyonluk mücadelesi verdiğini vurgulayan Luce, sarı-kırmızılı yönetime “Şimdi değil, 15 Mayıs'tan sonra görüşelim” dedi. Bunun üzerine Dursun Özbek ve yönetimi ise bu hafta diğer adaylara teklif götürme kararı aldı.