Reklamsız Sözcü

Mahkemenin serbest bırakma kararına tepki yağdı

Trabzonspor - Fenerbahçe maçında hakeme saldıran holiganın mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması tepki çekti.
16:1125 Nisan 2016
0
Mahkemenin serbest bırakma kararına tepki yağdı

Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın son dakikalarında sahaya girerek hakem Volkan Bayarslan’a saldıran holigan, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkeme kararı, sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı.

 

İşte karara tepki gösteren Twitter kullanıcılarının yorumlarından bazıları:

@Zuzu_GsÇocuğun savunması cumhurbaşkanına küfür ettiğini duydum dayanamayıp saldırdım mış serbest kalması normal

@ahmetselimkulFutbol teröristi serbest bırakılmış. Daha kötüsü ne biliyor musunuz? Bir kişi çıkıp ona ‘yanlış yaptın’ demeyecek. Sırtı sıvazlanacak.

‏@fevri_sosyologdünkü maçta hakeme saldıran futbol teröristini serbest bırakmışlar. ulan bi kere de şaşırtın bizi ya!

‏@Gece_FBGenç Taraftar mı? :))BİZ ONA FUTBOL TERÖRİSTİ DİYORUZ.

@YachtMuratAlkışlarla karşılandı. Mahkeme serbest bıraktı. Bugün anladıkki şiddeti siz @TFF_Org @Trabzonspor destekliyorsunuz!

‏@SezginGelmezŞimdi O.M yerine adını ve soy adını yazsam ceza alırım. Ama hakeme saldıran bu şahıs mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest.

@UntilthegraveFbBu ülkede olmayan suçtan yatanlarda var. Sahaya inip hakem döverek serbest kalanlarda var. Karar sizin!

‏@CaglayanOzturkDün akşam hakeme saldıran kişi serbest bırakılmış. Hatta hakeme, ceza bile gelebilir olabilir yani bence mantıklı.

@cocuklukaskimmHakeme saldıran kişi serbest bırakılmış neye şaşırıyorsunuz anlamıyorum sanki ülkede bütün kanunlar uygulanıyor bi o adama ceza verilmedi

@cihangir4421Hakeme saldıran çapsızı serbest bırakmışlar sırada ne var mahallede davullu zurnalı Türk bayraklı karşılama resim çekme vakti

@GlrBurhanHakemi dövdü.Serbest bırakıldı.Yeni bir kahraman.Heykelini de dikerler.Vah ülkem vah!

@sirzofriendBundan sonra trabzon’a maça giden hakemler, futbolcular dikkat etsin, dayak yerlerse saldırgan serbest kalacak onlar da dayak yedikleriyle

@SerdarrYilmazFBHakeme saldıran O.M serbest bırakıldı, 1 seneden fazladır takımımızı kurşunlayanlar yakalanmadı. Konuşmak için ne bekliyorsunuz

@kemalaktolunO 17 yaşında diye hakeme saldıran futbol teröristini nasıl serbest bırakıyorsun devlet! Erdal Eren’de 17 yaşındaydı…

@mtbsince1907Maça bıçakla gitmenin suç olmadığı,maçı yöneten hakemi döven adamların kahraman ilan edilip serbest kaldığı bu ülkede nefes almak bile şans.

@hamittekinHakeme saldıran O.M. serbest bırakıldı, Akşam ya haber kanallarında yada spor programlarında çıkması muhtemel şahıs olacaktır.

@HT1907_ Hakeme saldıran taraftar serbest bırakıldı.Devlet olmadigi icin adalet beklemeyin.

@AliKcbs1Terörist olarak yargılanması gereken futbol teröristi serbest bırakılıyor demekki hakemi orda bıçaklasa kimsenin umurunda değilmiş.

@WaterpassengerBu tarz insanlar ceza almazsa, yarın maç oynanırken adam bile öldürür.Bu kadar basit olmamalı serbest bırakmak.Pişmanım de gitsin

Son güncelleme: 16:13 | 25.04.2016