SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Erdoğan Arıpınar olayları yorumladı

Erdoğan Arıpınar olayları yorumladı

Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşma hakkında konuşan Erdoğan Arıpınar, "Anti fair play ödülümüz yok. Olsa çok dağıtacağız gibi görünüyor" dedi.

Uluslararası Fair Play Konseyi Üyesi ve Avrupa Fair Play Birliği İkinci Başkanı Erdoğan Arıpınar, Spor Toto Süper Lig’de dün Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta yaşanan olaylara üzüldüğünü söyledi.

Görevlerinin, hakeden insanlara fair play ödülü vermek olduğunu vurgulayan Erdoğan Arıpınar, “Düzenlediğimiz Fair Play Kervanı’nın hedefi, gelecekte bu damlardan çıkıp milletin üzerine zıplayanlara eğer bir şeyler anlatabilirse gelecekten ümitli olacağız.” diyerek, şunları söyledi:

“Yaşananları tasvip etmemiz imkansız, hatta bunlara bakmak bile istemiyoruz. Ama siz de biliyorsunuz bizim görevimiz fair play ödülü vermek. Anti fair play ödülümüz yok. Olsa çok dağıtacağız gibi görünüyor. Siz medya mensupları, biz TMOK üyeleri olarak bunları elimizden geldiğince topluma bunları anlatacağız. İnşallah bir gün bu olaylar biter. Tabii biz bunları normal de görmüyoruz. Bu hareketleri yapan insanların bence psikolojik eğitime de tabii tutulmaları lazım.”