SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Balıkesir’de fatura futbolculara kesildi

Balıkesir’de fatura futbolculara kesildi

Balıkesirspor'da başkan Feyyaz Çiftçi, Karşıyaka maçından sonra yaşanan olay hakkında konuştu.

PTT 1. Lig’de Adana Demirspor’dan sonra Karşıyaka’ya da yenilen Balıkesirspor play off hattından biraz daha uzaklaşırken teknik direktör Reha Erginer’e yönelik eleştiriler ve futbolcular arasında yaşanan olaylar yönetimin sert tepkisine yol açtı.

Taraftarların Zeefuik’i 2 haftadır yedek soyunduran Reha Erginer’i istifaya davet etmesini, maçtan sonra da Tadic’e saha içinde yumruk atan Kerim’in kırmızı kart görmesini değerlendiren Başkan Feyyaz Çiftçi, “Sorunun hocamızla hiçbir ilgisi yok. Ama futbolcuların yaptığı kabul edilemez. Ya adam gibi mücadele edecekler ya da bu formayı bir daha giyemeyecekler” dedi. Teknik heyetin tercihlerine saygı duyulması gerektiğinin altını çizen Başkan Çiftçi, şöyle konuştu:

“Hocamız formsuz olan Zeefuik’in yerine Berat’ı kullanmak istedi. Kesinlikle gündemimizde teknik direktörü göndermek gibi bir konu yok. Asıl sorun, futbolcuların bu formanın ve armanın hakkını verip vermemesi. Maç kaybedilebilir, play off kaçabilir ama neredeyse düşmüş bir rakip önünde oynanan bu futbol kabul edilemez. Kerim’in kendi takım arkadaşına yumruk atıp kırmızı kart görmesi asla kabul edilemez. Böyle disiplinsizlik olmaz. Bu konuyu yönetim kurulu olarak görüşeceğiz ve gerekeni yapacağız.”

YEREL BASINDAN SALVO

Yerel basın, beklenmedik Karşıyaka yenilgisi sonrası ilginç başlıklar attı. Haberci, “Bizi rezil ettiniz”, Ekspres “Allah sabır versin”, Marmara Bölge “Düşenin dostu Bal-Kes”, Yeni Söz “Acil ruh aranıyor”, Politika “Ne play off ne 3 puan. Hedef ligde kalmak” başlığını kullandı