Reklamsız Sözcü

Galatasaray’dan Riekerink kararı

Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink göreve geldiğinde Galatasaray 3 haftadır kazanamıyordu, özlem 7 maça çıktı. Tablo bu olunca yönetimin fikri de değişti. Sarı Kırmızılılar, kupayı kazansa da yeni sezon için farklı bir teknik adamla çalışacak ve Jan Olde Riekerink altyapıya geri dönecek.
09:1918 Nisan 2016
0
Galatasaray’dan Riekerink kararı

Süper Lig’de 7 maçtır kazanamayan Galatasaray'ın yaşadığı sıkıntıya Jan Olde Riekerink de çare olamazken sarı-kırmızılılarda Hollandalı teknik adam defteri açılmadan kapandı. Hamza Hamzaoğlu ve Mustafa Denizli ile yollar ayrıldıktan sonra takımı idareten Orhan Atik'e teslim eden yönetim hem Bülent Ünder hem de Bülent Korkmaz olumsuz yanıt verince ligi Riekerink ile bitirme kararı aldı.

Ancak hem 4-3 kaybedilen Eskişehir maçı hem de son 4-2'lik yenilgiyle dönülen Antalya deplasmanında gerek sahaya çıkardığı takım gerek oyuncu değişiklikleri gerekse Fenerbahçe maçı dışında takımın ortaya koyduğu futbol yönetimi tatmin etmediği gibi karamsarlığa sürükledi. Fanatik’in haberine göre; Bu nedenle Jan Olde Riekerink ihtimali hiç düşünülmesine dahi gerek kalmadan masadan kalktı. Hollandalı teknik adam sezon sonuna kadar takımın başındaki görevinde kalacak. Sonra ise altyapıya dönecek.

Etiketler
galatasaray