Reklamsız Sözcü

Manisaspor’da şampiyonluk primi 50 bin lira

Manisaspor başkanı Abdullah Mergen, şampiyonluk primini 50 bin TL olarak açıklandı.
14:195 Nisan 2016
0
Manisaspor’da şampiyonluk primi 50 bin lira

Spor Toto 2. Ligi Kırmızı Grup lideri Manisaspor’un takipçileriyle arasındaki 10 puanlık fark 2 puana indiği için Ankaragücü maçında taraftarların protestolarına hedef olan Başkan Abdullah Mergen, futbolcularına 50’şer bin TL şampiyonluk primi verileceğini açıkladı.

Düzenlediği basın toplantısında şampiyonluk halinde teknik direktör Taner Taşkın’a da 150 bin TL ödül verileceğini dile getiren Başkan Mergen, söyle devam etti:

“Parasızlık yüzünden futbolcu peşinatlarının yarısını ödeyebildik. Maş başı alacaklarını veremedik. Buna rağmen futbolcuların şampiyonluk arzuları ve dik duruşları sayesinde son 4 haftaya 2 puan farkla lider girdik. Bu takımın son haftalarda gerekli puanları toplayıp şampiyon olacağına inanıyorum.”

Taraftarların istifa protestolarını “provokasyon” olarak değerlendiren Başkan Mergen, “Bu olayların hepsi birbiriyle ilişkili. Kimlerin taraftarı bağırtarak manüple ettiğini çok iyi biliyorum. Taraftarın refleksi olabilir. Ama lider bir takımın ne yönetimine, ne teknik heyetine yapılan protesto hoş değil” dedi. Haziran ayındaki kongrede görevini bırakma gibi bir düşüncesinin olmadığını sözlerine ekleyen Başkan Mergen, şöyle konuştu:

“Kulübün ayda 150 bin TL gideri var. Bunun içinde futbolcu maaşları yok. Aylardan beri çalışanların maaşı ödenmiyor. Geçmişten gelen sıkıntılar olmasaydı, 2 yıldır buraya sağladığımız rakamsal katkılar bu kulübü 5 yıl götürürdü. Biz buraya hizmet etmeye geldik. Bu işin havasını atmıyoruz.”

“ERGÜN’ÜN TARZINI VETO ETTİM”

Ankaragücü maçından önce Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün gönderdiği 100 bin TL primi kabul etmeyip, “Ya başkan tesislere gelip kendisi açıklasın ya da telefonla bağlansın” diyen Manisaspor Başkanı Mergen, bu konuya da açıklık getirdi. “Ben tarzı ve üslubu veto ettim” diyen Başkan Mergen, bu konuda şunları söyledi:

“Benim de tesislerde olduğum bir zamanda Cengiz Ergün teknik direktörümüzü arayarak, (Futbolcuları toplayın, 4 arkadaş gelecek, prim açıklayacak) şeklinde bir talepte bulunmuş. Teknik direktörümüz de konuyu bana iletince, ben de Cengiz Ergün’ün gelip konuşma yapmasını söyledim. Zaten kendisi onursal başkan ilan ettiğimiz bir isim. Eğer gelemezse telefonla bildirebileceğini veya takım kaptanının bir kaç oyuncuyu alarak yanına gidebileceğini bildirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız da, (Benim gönderdiğim arkadaşlar beni temsil eder) şeklinde bir tepki göstermiş. Benim yerimde kim olsa aynısını yapar. Sayın Ergün’ün bir yanlışa sürüklendirildiğini düşünüyorum. Kendisini aradım ancak telefonu açmadı. Bunu da saygıyla karşılıyorum.”