SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Orman’dan terapi

Orman’dan terapi

Orman, futbolcularda derbi sonrası yaşanan moral bozukluğunun ardından devreye girdi.

Siyah-Beyazlılar'ın 1 numarası Fikret Orman, derbide Fenerbahçe karşısında aldıkları 2- 0'lık sonucun ardından masaya yumruğunu vurdu…

Orman'ın, bu güne kadar yapılmamış bir uygulamaya imza atarak Türkiye Kupası'ndaki Konyaspor mücadelesi öncesinde kadrodaki tüm futbolcuları 5'erli gruplara bölüp, gece geç saatlerine kadar süren görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ve kulübün Basın Sorumlusu Metin Albayrak'ın da hazır bulunduğu toplantılarda futbolcuları dinleyen ve tek tek uyarılarda bulunan Başkan, genel olarak oyunculara, “Şampiyonluğa hiç bu kadar yakın olmamıştık. Sadece 2,5 ay dişinizi sıkın yeter. Her şey bizim elimizde. Kalan maçları kazanalım yeter. Başta özel yaşantınız olmak üzere futbolunuza engel olan her şeyi bir kenara koyun…Şampiyonluk gelsin, bütün sınırlamalar kalkacak” dedi.

Orman, birebir konuşmalarda ise yıldızlara farklı göndermelerde bulundu. İşte öne çıkanlar…

Quaresma'ya: Sazı eline al!

“Beşiktaş'taki ikinci döneminde daha başarılı olduğunu söyleyebilirim. Oldukça istekli ve forma için her zaman hazırsın… Ama yetmez! Son haftalar yaklaştıkça artık sazı eline al. Sen sahada fark yarattığın sürece bu takım kaybetmez. Oyna, oynat, gol at ve gol attır. Senden beklentimiz oldukça büyük.”

Gomez'e: Müdahale et

“Genel olarak performansından oldukça memnunum. Ama bize şampiyonluğu getirebilmen için daha fazla gol atman gerekiyor. Takımın en tecrübeli ve en öne çıkan ismi sensin. Daha önce birçok büyük takımla şampiyonluklar yaşadın ve kupalar kaldırdın. Ters giden olaya anında müdahale et.”

Tolga'ya: Gerekeni yap!

“Sen bu takımın kaptanısın… Kaptanlık bazen sertlik de gerektirir… Rakibin ağzının ortasına çak bir tane demiyorum elbette ama yanlış gördün mü de gerekeni yap ve tepkini göster!”

Gökhan'a: Maç kazandıracaksın!

“Sezona çok iyi bir başlangıç yaptın. İstekli, arzulu ve oyunda olduğun zaman rakibi adeta dağıtan bir yapın var… Ama sana bir şeyler oldu. Derbide sadece 7 kez topla buluştun. Maç kazandıran futbolcu olacaksın.”

Oğuzhan'a: Vites yükselt!

“Seni oğlum gibi severim. Yeni sezonla beraber takımın vazgeçilmez ismi oldun. Ama son dönemde yemek mi yemiyorsun ne! Güçlü olduğun sürece en iyi yerli orta saha oyuncusu sensin. Artık vites yükseltme zamanı.”

Sosa'ya: Takımın yükünü omuzla

“Performansına diyecek pek bir lafım yok. Son maçlarda o kadar tekme yedin. Ama yıldızların büyüklüğü bu dönemlerde ortaya çıkar. Takım yükünü omuzlamanın zamanı… Sen bizim için çok önemlisin.”

Kerim'e: Kendini aş

“Yeteneklerin ortada. Bak İsmail formayı nasıl kaptı… Eğer Beşiktaş'ın futbolcusuysan formayı kendin hak edip alacaksın. Kimse gelip sana forma vermez. Bunun için de kendini aşman gerekiyor. Bu konuda sana olan inancımız tam…”

Mustafa'ya: Geri dön!

“Bir zamanlar ‘Mustafa Pektemek gol demek' diyordu taraftarlar… Ama golü geçtim, seni bu sezon gören olmadı. Bir an önce takıma dön ve milli takımın Euro 2016 kadrosunu zorla…”

Olcay'a: Başrolde ol!

“Düğünden sonra adeta el freni çekmiş gibisin… Sen bu takımın 10 numarasıysan bu formanın ağırlığını daha önceden olduğu gibi layıkıyla taşıman gerekiyor. Herkesin sevdiği bir isimsin ama artık başrolde olma zamanı…”

Fanatik