SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Usta’dan futbolculara uçakta moral desteği

Usta’dan futbolculara uçakta moral desteği

Konyaspor'a yenilerek kötü gidişi durduramayan Trabzonspor'da başkan Muharrem Usta, futbolculara uçakta moral konuşması yaptı.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, deplasmanda 2-0 kaybedilen Torku Konyaspor maçının ardından dönüş uçağında futbolcularına seslendi, “Teknik ekibin arkasındayım. Kimse başını öne eğmeyecek” dedi.

Karşılaşmanın ardından Başkan Usta İstanbul’a, bordo-mavili oyuncular da Trabzon’a dönmek üzere Konya havalimanına geldi. Takımı taşıyacak özel uçağa binen Başkan Muharem Usta, dahili anons sisteminden futbolculara seslendi. Başkan Usta, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

İki konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Kaybettiğimiz için kimsenin buradan üzülerek gitmesini istemiyorum. Kim ne derse desin bu takımın başında Hami hoca var. Bu takımın içerisinde sizler varsınız, cezalılar var, sakatlar var. Ben de bu takımın başındayım. Kimse başını öne eğmeyecek. Ben teknik ekibin arkasındayım. Onlar sizin arkanızda. Biz bir aileyiz. Bugün kesinlikle en iyi mücadelelerden biri oldu.

“HERKES BİRBİRİNE EL UZATACAK”

Başkan Usta, ortaya konulan mücadeleye sevindiği kadar üzüldüğü noktalar da olduğunu vurgulayarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ancak bir şeye üzüldüm. Bunun bu hafta ortadan kalkmasını istiyorum. Benim her şeyi fark ettiğimi sizler bilirsiniz. Aile içinde arkadaşlığın iyi olmayacağı bir durumu ben asla kabul etmiyorum. Olan biten her şeyin farkında olan bir ağabeyiniz, bir başkanınız olarak söylemeliyim ki; bu maçta biz pozitif işaretler aldık ama çok üzüldüğüm bir konu var. Arkadaşlık ve aile ortamının olmadığı bir yerde üzülmek istemiyorum. Bu dakikadan sonra aile içindeki arkadaşlığı zedeleyecek en ufak davranışı görmek istemiyorum. 3 tane kritik maça çıkacağız. Gülmeyen yüz, arkadaşa uzatılmayan bir el, el ele, sırt sırta vermeyen bir takım olmayacağız bundan sonra. Sadece sizden bunu istiyorum. Herkesten söz almış olarak buradan ayrılmak istiyorum. Kim ne derse desin biz yolumuza devam ediyoruz. Hiç endişeniz olmasın bu takım ayağa kalkacak. Gidin bu gece rahat uyuyun ama tekrar vurguluyorum, takım içinde birinci sınıf dostluğun olmasını ve herkesin birbirine elini uzatmasını istiyorum. Teknik kadronun oyunculara, oyuncuların teknik kadroya, başkanın size, sizin başkana. Müthiş bir dostluğun olmasını istiyorum. Beni lütfen bu dakikadan sonra aynı konuda konuşmak zorunda bırakmayın. Kritik haftamız geldi. Gereğini yapacağınızdan en ufak bir endişem yok. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum.”