SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Götür beni gittiğin yere”

“Götür beni gittiğin yere”

Vitor Pereira’nın gollerden sonra sarıldığı top toplayıcı Bartu Yetkin, Portekizli’nin bir gün takımdan ayrılması halinde kendisini de yanında götürmesini istiyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın Kadıköy'deki gol sevinçlerinde sarıldığı ‘top toplayıcı çocuk', spor sayfaları ve TV ekranlarına defalarca ‘en güzel sevinç' olarak yansıdı. Portekizli hocanın ‘uğur böceği'nin adı Bartu Yetkin… Fenerbahçe alt yapısında forma giyen 14 yaşındaki Bartu'nun bir hayali var. Bartu, “Allah korusun, bir gün Pereira Fenerbahçe'den ayrılırsa ona ‘Beni de gideceğin takıma götür' diyeceğim” diyor…

BENİ UĞURU HALİNE GETİRDİ Vitor Pereira'nın kendisine ilk kez Nani'nin Kadıköy'deki Antalyaspor maçının uzatma dakikalarında attığı golden sonra sarıldığını anlatan Bartu, “Sanırım bunu uğur haline getirdi ki ondan sonra her maçta gol sonrası bana sarılmayı hiç ihmal etmedi” ifadesini kullandı. Bartu, “Arkadaşlarım buna hem imreniyor hem de bana ‘Pereira'nın manevi oğlu' diye takılıyorlar. Bana sarılmasından mutluluk ve gurur duyuyorum” diye konuştu.

BİR GÜN MAÇIMA DAVET EDECEĞİM Altı yıldır sarı lacivertli kulübün alt yapısında yer alan Bartu Yetkin'nin idolüyse Fenerbahçe'nin dinamosu Mehmet Topal: “Pereira'nın maçıma gelip beni izlemesini istiyorum. Ona söylesem eminim ki beni kırmaz, gelir. İlk fırsatta davet edeceğim. Zaten beni sevdiğini hissediyorum. Lokomotiv maçında kendiliğinden tişörtünü imzalayıp bana verdi. Onu odamın en güzel köşesinde saklıyorum.” Bartu'nun ablası da F.Bahçe Genç Voleybol Takımı'nda libero olarak forma giyiyor…

SABAHA KADAR UYUYAMADIM Bartu, Pereira'nın Antalya maçında kendisine sarıldığı anı unutamadığını belirterek, “Nani 90+7'de golü attı. Pereira dönüp sıkı sıkı sarıldı. O an hem şaşırdım, hem gururlandım. Sabaha kadar mutluluktan gözüme uyku girmedi” dedi.

Hürriyet