SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Atik: “Ben Galatasaray’ın bir neferiyim”

Atik: “Ben Galatasaray’ın bir neferiyim”

Galatasaray'ın başında ikinci maçına çıkan Orhan Atik, kendi durumunu değerlendirdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Orhan Atik, Medipol Başakşehir ile 3-3 berabere kalan oyuncularını tebrik etti.

Türk Telekom Arena’da oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Atik, ilk yarıda 2-0 geriye düştüklerini vurgulayarak, “İkinci yarı reaksiyon göstererek 2-2 beraberliği yakaladık. Daha sonra basit bir gol yedik. Tüm çabalar neticesinde berabere bitirdiğimiz bir mücadele oldu. Sıralamaya göre iki takım için de önemli bir karşılaşmaydı. Bu seviyede, güçlü bir takıma karşı 2-0 geri düşmek, çevirmesi zor bir durum. Bunu yaptıkları için oyuncularımı tebrik ediyorum” dedi.

Orhan Atik, kadroda yer alan genç futbolcu Volkan Pala’nın oyuna dahil edilmemesiyle ilgili de, “Volkan’ın sırtına vereceğimiz yükü doğru zamanda tercih etmemiz lazım. Genç sporcunun kazanılması kolay olmuyor. Vereceğimiz yük, onun taşıyabileceği kadar olmalı. Şans verirken de doğru zamanı tercih etmek gerekiyor. Bugün ona şans vermek doğru olmazdı. Onun için tercih etmedim” şeklinde konuştu.

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı’nın “5-0 kazanabileceğimiz bir maçtı” sözlerinin sorulması üzerine Atik, “Abdullah hocanın kendi görüşüdür. Meslektaşımın düşüncesine saygı duyuyorum. Oyun farklı şekilde yorumlanabilir. Benim yorumlarım gerçeklikten uzak olmaz. Açıkçası izlediğim oyunda böyle bir şey görmedim” ifadesini kullandı.

“BEN, GALATASARAY’IN BİR NEFERİYİM”

Galatasaray’ın başında ne kadar kalacağının kendisi için önemli olmadığını da belirten Orhan Atik, şunları söyledi:

“Bu konuyla ilgili fazlaca şey geçiyor. Bana ‘3-5 hafta ya da 3 dakika burada kalacaksın’ deseler ne fark eder. Üç dakikalığına burada olabilirim. Benim için bir problem yok. Yönetim bana bu konudaki güvenini belirtti. Buradayım, ta ki onlar burada olmayacağımı söyleyene kadar. Ben, Galatasaray’ın bir neferiyim. Yarın ‘Galatasaray’ın kapısını süpür’ deseler, beni kapı süpürürken göreceksiniz.”

Karşılaşmanın esame listesinde adının yazılmamasının bürokratik bir işlem olduğunu da vurgulayan Atik, “UEFA Elit A Lisansı’na sahibim. Federasyonun bize tanımış olduğu bir süre var. Bu süre içinde takımın başında olabilirim. Ondan sonra bu statüye uygun bir lisansa ihtiyaç var. Pro Lisans için başvurum söz konusu. Kurs açılmadığı için lisansı alamadım. Sadece bürokratik bir durum” dedi.