SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Özat: “Her zaman iki kere iki dört etmiyor”

Özat: “Her zaman iki kere iki dört etmiyor”

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat, Sivasspor galibiyeti sonrasında konuştu.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu, sahasında oynadığı maçta Medicana Sivasspor’u 1-0 mağlup etti.

Maç sonu değerlendirmede bulunan Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat, “Kazanınca gelmek daha keyifli. Bende gazeteci olsam karşımda hep kaybeden bir antrenör görmek istemem en azından kazanmak için mücadele eden bir antrenör profili görmek isterim. Ama kazanarak gelmek de güzel” diyerek sözlerine başladı.

“Araya Beşiktaş maçı sıkışınca 3 haftalık mağlubiyet serisi gibi oldu” ifadelerini kullanan Özat, “Normal hayatta hepimiz hayatın birer parçasıyız. Paranı, malını kaybedersin ama haysiyetini kaybedemezsin. Para pul yerine koyulur ama onur haysiyet yerine koyulmuyor. Yenersin yenilirsin farketmez ama mücadeleyi bıraktığın zaman yerine koyulmuyor. Mücadele etmeyen bir sporcunun uzun vadede olsa bir yere gelme şansı olmuyor. Oyuncularımı gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Beşiktaş, Osmanlıspor ve Konya maçlarında da golü yiyene kadar pozisyon vermeyen bir Mersin İdmanyurdu vardı. İlk defa kendi rakibimiz diyebileceğimiz rakiplerle oynuyoruz. Galatasaray, Beşiktaş bu ligde Galatasaray ve Beşiktaş yani. Akhisar ilk 6’nın içinde, Konya üçüncü, Osmanlı 8’inci, bir Kayseri’ye deplasmanda yenildik. Önümüzdeki Fenerbahçe hariç, diğerleri hep o kotaya girme potansiyeli olan takımlar” diye konuştu.

Ümit Özat maç sonu açıklamalarını şu sözlerle tamamladı;

“Biz mücadele veriyoruz. Biz düşebiliriz ama hatalarımızdan arındığımız zaman çıkabiliriz de. Aynı hatalarla devam ettiğimiz zaman günü kurtarmış oluruz. Burası yaklaşık 91 yıllık büyük bir camia. Bir tek tesis eksiği var bu da başarı gelirse tamamlanacak bir şey. Yönetim ve oyuncuların çabalarını görüyorum. Geldim geleli ilk defa yarın çocuklarımı görmeye gideceğim. Önümüzdeki 10 haftada bu takımın başarısı için bu beraberliği sürdürün. Sonuna kadar bu mücadeleyi vermek lazım. Çocuklar yaptıkları mücadeleyle düşmeyi hak etmiyorlar. Bir hafta biz onlar için çalışıyoruz bir gün de onlar bizim için çalışıyor. Onların çok daha iyi şeyler yapacağına inanıyorum. Önümüzdeki 10 maçın 5’ini alıp bir iki tane de beraberlik getirirsek ligde kalacağımıza inanıyorum. Yarın Tita da gelecek. İlk defa geldiğimiz günden bu yana tam kadro çalışacağız. Futbol matematik değil, her zaman iki kere iki dört etmiyor. Kötü oynayan takımdan kötü bir gol yiyince o takımı diriltiyorsunuz. Nitekim Osmanlı ve Konya maçlarında duran toptan iki gol yedik, çalışmamıza rağmen. Futbol böyle bir şey, yendiğin zaman doğru yapmış oluyorsun. Halbuki yendiğimiz zaman neleri yanlış yaptığımıza bakmamız lazım. Yenilince hata bulmak kolay. Bir potansiyeli var bu takımın, bunu artırmak oyuncuların ve yöneticilerin elinde. Başarı ve başarısızlık bir bütündür. İnsanlar zenginleşince kapitalist fakirleşince komünist oluyor. Bu takım düşerse Allah korusun düşürdüğümüz ilk takım olacak. Biz bunu ağzımıza almadan bu takımın ligde kalması için elimizden geleni yapacağız.”