SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Karaman: “Penaltımız verilmedi”

Karaman: “Penaltımız verilmedi”

Bursaspor'da 1-0 yenilen Çaykur Rizespor'da Hikmet Karaman maçı değerlendirdi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, maçta net bir penaltılarının verilmediğini belirtti. Bursaspor’u kazandığı için kutlayan Karaman şunları söyledi:

“Öncelikle Bursaspor’u tebrik ediyorum. Golü atan kazandı. Normalde bizim adımıza iyi başladığımız bir maçtı. İyi oynadığımız bir dönemde bir hava topunda, yaptığımız hatayı Bursaspor iyi değerlendirdi. Skoru değiştirmek için mücadele ettik. Ama olmadı. İlk devre değinmek istediğim bir pozisyon var. Net bir penaltı vardı. Çok net bir penaltı. Ama verilmedi. Zaman zaman 5 maçta 4 penaltı aleyhimize verilmişti. Bizim aleyhimize kolay penaltı veriyor. Ama maalesef şanssızlık mı desek, penaltı alamıyoruz.

Kendi alanına yerleşmiş bir takıma karşı daha çok koşmamız, üçüncü bölgede daha hareketli olmamız gerekirdi. Biz bunu yapamadık. Kupa maçı vardı. Bu hafta üçüncü maça çıktık. Bursaspor bunu yapmadı. Bu bir mazeret değil. Yeni yeni alışıyoruz. Maç içerisinde bunun eksiklerini gördük. Bursaspor’un yeni stadı mükemmel olmuş. Hem yeni stadı iyi buldum. Hem de eski statta antrenman imkan bulduk. Orada da geçmiş maçlarımız gündeme geldi. Rahmetli başkanın naaşını oradan kaldırdığımız aklıma geldi. Biraz da nostalji yaptık.”