SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Hamit Altıntop ve yönetim krizi

Hamit Altıntop ve yönetim krizi

Sakatlıklardan dolayı koca bir sezon forma giymeyecek olan Hamit Altıntop, Galatasaray'ın "alacaklarını biraz geç ödeyelim, anlayış gösterin" talebine olumsuz yanıt verdi.

Galatasaray, sözleşmesinin yenilemeyi düşünmediği Hamit Altıntop’un parasını biraz geç ödemeyi talep etse de menajerinden olumsuz yanıt aldı. Bu sezon bir maça bile çıkamayan deneyimli futbolcu, alacaklarından taviz vermiyor.

Sakatlık için kulüpten dün yapılan açıklamada, çekilen MR neticesinde 33 yaşındaki oyuncunun darbeye bağlı olarak sol ayak bileğine bağlı posterior malleol (ayak bileği) kırığı oluştuğu tespit edildi. Bu sakatlıkla tecrübeli oyuncunun Galatasaray defteri de dramatik bir şekilde kapanmış oldu. Çünkü sarı kırmızılı yönetim, sakatlıklardan başını kurtaramayan ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Hamit Altıntop ile zaten sözleşme yenilemeyi düşünmüyordu. Son yaşadığı sakatlıkla birlikte takımda kalma ihtimali tamamen ortadan kalktı.

BU DA G.SARAY'IN DRAMI

Madalyonun diğer yüzünde de G.Saray dramı var. Zira Fenerbahçe'nin elinden alınan Hamit'e yapılan yatırımın karşılığı doğru düzgün alınamadı. 3.5 milyon Euro'luk bonservis bedelinin yanı sıra Galatasaray, Hamit'e 4 sezon için maç başı ve başarı primleri hariç, toplam 14.8 milyon Euro ödedi. Hamit ise, bunun karşığında 80 maçta 3 gol ve 9 asistle cevap verebildi.

Yani Hamit'in bir maçı 185 bin Euro'ya mal oldu! Oyuncu bu sezon geçirdiği menisküs sakatlığı nedeniyle hiç forma giyemedi. En azından sezonun son bölümüne yetişmeyi bekleyen oyuncunun bu planı da tutmadı.

REAL'E FEDA ASLAN'A CEFA!

Hamit Altıntop ile Galatasaray yönetimi arasında son dönemde ipler gerilmişti. Yönetim, Hürriyet’in haberine göre, Hamit'in menajeri Reza Fazeli ile görüşüp “Paranızı biraz geç ödeyelim. Bize anlayış gösterin” dedi. Ancak bu sezon bir dakika bile oynamayan ve garanti 2 milyon 750 bin Euro olan Hamit'in menajeri Fazeli, yönetime “Hayır” dedi.

2011'de Real Madrid'e giden ama orada da sakatlanan Hamit, büyük bir jest yapmış ve sahalara dönene kadar 1 milyon Euro'luk parasını almamıştı. Hamit, bu hareketinden ötürü Şampiyonlar Ligi'ndeki Real Madrid-Ajax maçında oyuna girdiğinde taraftarlar tarafından ayakta alkışlanmıştı.