SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe: “Şike Zaman Gazetesi’nde kurgulandı”

Fenerbahçe: “Şike Zaman Gazetesi’nde kurgulandı”

Fenerbahçe, Zaman Gazetesi'ne kayyım atamnasının ardından resmi sitesi aracılığıyla bir açıklama yaptı. Yayınlanan bildiride 3 Temmuz şike sürecinin Zaman Gazetesi'nde kurgulandığı açıklandı.

Fenrbahçe, 3 Temmuz şike davası sürecinin Zaman Gazetesi’nde kurgulandığını açıkladı. Sarı-lacivertliler resmi sitelerinden yaptıkları açıklamada, Zaman Gazetesi’ne kayyım atanması sonrasında dikkat çeken bir bildiri yayınladı.

İşte sarı-lacivertlilerin yaptığı o açıklama:

“Zaman Gazetesi'ne kayyum atanması ile birlikte 3 Temmuz süreci ile ilgili yeni gerçekler gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Zaman Gazetesi’nin, başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere birçok kulüp, teknik adam, futbolcuyla ilgili Türk Futbolu’na yönelik kurulan kumpasın, planlandığı ve uygulamaya konulduğu merkez olduğu ortaya çıktı. 3 Temmuz sürecinin yalan – düzmece iddialarla organize – planlı bir kumpas olduğu, Zaman Gazetesi’nin kayyuma atanmasıyla ile ilgili İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararla kanıtlandı.”

“9 Ekim 2015 Türkiye’de adaletin tecelli etmesi adına tarihi bir gün olmuştu.”

“4 yılı aşkın bir süredir Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticilerimiz ve tüm camiamız için bir onur meselesi haline gelen 3 Temmuz süreci sona ermiş, Fenerbahçe’ye kumpas kurulduğu, bir ele geçirme operasyonu planlandığı ve koskoca bir camianın kaderiyle nasıl oynandığı yapılan yeniden yargılama sonrası ortaya çıkmıştı.”

“Mahkeme heyeti, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, yöneticilerimiz İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu ile aralarında Tamer Yelkovan ve Cemil Turan’ın da olduğu Fenerbahçe’den yargılanan tüm şahıslar için önceki hükmün iptaline ve beraatlerine karar vermiş, Fenerbahçe Spor Kulübü tarihi bir mücadeleden tüm camianın kenetlenmesi sonucu alnının akıyla çıkarken, davadaki tüm sanıklar beraat etmişti.”

“3 Temmuz sürecinin bir kumpas olduğuna dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.”

“Sürecin başladığı dönemde kumpasın en önemli ayaklarından biri olan bazı medya organları ile ilgili de gizli kalmış bilgiler gün yüzüne çıkıyor.”

“O tarihlerde ortada hiçbir kanıt, kesinleşmiş hüküm yokken çok net ifadelerle suçlamalarda bulunan Zaman Gazetesi’nin başta Fenerbahçe Spor Kulübü olmak üzere birçok kulüp, teknik adam, futbolcuyla ilgili Türk futboluna yönelik kurulan kumpasın planlandığı ve uygulamaya konulduğu merkez olduğu ortaya çıktı.”