SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ataman yıldız oyuncuyu doğruladı

Ataman yıldız oyuncuyu doğruladı

Galatasaray Odeabank Coach'u Ergin Ataman, Sarı-Kırmızılı takımın transferi hakkında konuştu. Ataman, Bargnani ile ilgilendiklerini doğruladı.

Galatasaray Odeabank Coach'u Ergin Ataman, transfer iddialarını yanıtladı. Muratbey Uşaksportif galibiyeti sonrasında yayıncı kuruluşa konuşan Ergin Ataman, Andrea Bargnani transferi hakkında konuştu. Ataman, “Basında çıkanlar doğru. 10 gün önce Bargnani bize teklif edildi. Karşılığında teklif verdi. 2 ay bizde oynayacak. Ondan yanıt bekliyoruz. O olmadığı takdirde NBA kariyerli veya Çin Ligi'nden olabilir. Biraz da bu transferi play off öncesine saklıyoruz. Bunu değerlendireceğiz” dedi.

Muratbey Uşaksportif maçını da yorumlayan Ergin Ataman şu ifadeleri kullandı: “Takım oyunu, hücumdaki alan paylaşımı çok iyiydi. Müsait adama iyi pasları verebiliyoruz. Salı günü Karşıyaka'yla çok önemli bir maç oynadık. Büyük maçlardan sonra mental düşüşler olabilirdi. Ancak bizde bu olmadı. Fark azalır gibi oldu ama maç hep bizim kontrolümüzdeydi. Bu tür maçlar sıralama için çok önemlidir. Çok derbi maçları var. Bu hafta içinde Eurocup maçı yok. Hafta sonunda lig maçımız var. Hemen sonra da Bayern Münih maçı.”

Tecrübeli antrenör, takımdan memnun olduğunu söylerken, “Çok önemli iki sakatlık atlattık. McCollum ve Green. Çok önemli iki oyuncuydu bizler için hücumda. Eurocup'ta ayakta kalmayı başardık. Davis ve Jerrells gibi transferler yaptık. İki oyuncunun geri dönmesiyle zengin bir kadromuz oldu. Kadro zenginliği, bir çok mevkide oynayabilmeleri… Lasme'nin savunmadaki önderliği devam ediyor. İnşallah böyle devam eder” ifadelerini kullandı.