SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kocaman: “Kanalları kapattık”

Kocaman: “Kanalları kapattık”

Beşiktaş'ı 1-0 yenerek Türkiye Kupası yarı finalinde Fenerbahçe ile eşleşen Torku Konyaspor'da Aykut Kocaman, mücadeleyi değerlendirdi.

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Ziraat Türkiye Kupası’nda Beşiktaş’ı yenerek turu atladıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Tur ve galibiyeti en çok hak edenin taraftar olduğunu belirten, ve İstanbul’da aldıkları 2-1’lik skor avantajı ile maça başladıklarını anlatan Kocaman, “Maça bakıldığı zaman İstanbul’dan skor avantajıyla gelmiştik. Özellikle Beşiktaş’ın son lig maçında Fenerbahçe’ye mağlup olmasından sonra bir darbede kupada almamak için maça son derece istekle başladı. Oyunun genelinde bu düşünce ve davranışlar açıkçası damga vurdu” dedi.

KANALLARI KAPATTIK

Karşılaşmanın ilk 15 dakikasından sonra oyunun merkezini ortaya çevirdiklerini kaydeden Kocaman, şunları söyledi: “Ülkenin en kolay rakip kaleye giden takımlarından biriyle oynadık. Özellikle yapmamız gereken bu organizasyonu oluşturan ayakları kontrol etmekti. Daha önemlisi tüm maç boyunca görüldüğü gibi onların bu organizasyonunu, çıkış kanallarını kapatmaktı. Bunu da son derece başarılı yaptık. Ayrıca hızlı ataklarla da bunu süsledik. Elde ettiğimiz skor avantajını bir şekilde oyuncularımın yüksek iradesiyle beraber tur avantajına çevirdik. Turu Beşiktaş’ı yenerek atladığımız için son derece mutluyum.”